اخبار بازی

تایید Xbox جدید

پس از سال‌ها حدس و گمان و اشارات سطحی بالاخره مایکروسافت درباره‌ی کنسول بعدی خود لب به سخن گشود. طی مصاحبه‌ای با The Verge مدیر کل شرکت مایکروسافت، براین هال (Brian Hall) در اثنای معرفی سرویس ایمیل جدید Outlook نامی از "New Xbox" برد ولی جزئیات بیشتری درز نداد.

هال گفت: "ما 16 سال است که Hotmail را راه‌اندازی و پشتیبانی می‌کنیم، همچنین Outlook و Exchange نیز از سرویس‌هایی‌ هستند که مردم از آن‌ها استفاده می‌کنند. اخیرا تصمیم گرفتیم که خوبی‌های هر کدام از این نرم‌افزارها را جمع‌آوری کرده و همراه با موج جدید محصولاتی که با عرضه‌ی Windows 8 منتشر می‌شوند ارایه کنیم؛ از جمله نسخه‌ی جدید Office، Windows Phone و Xbox جدید."

زمان انتشار Windows 8 موازی با تبلت تازه‌ی مایکروسافت که Surface نام دارد، 26 اکتبر (5 آبان 91) است.

اما هال بیش از این وارد جزئیات نشد تا اینکه در پی خبر فوق مایکروسافت به GameSpot اعلامیه‌ای ارایه داد.

در سطری از این اعلامیه می‌نویسد: "Xbox 360 راه‌های بدیعی به منظور گسترش نقش کنسول در چرخه‌ی زندگی یافته است و این کار با استفاده از Kinect و تجربه‌ی بازی کردن بدون کنترلر و همچنین به روز کردن پلت‌فرم با دشبورد و سرویس‌های تازه به وقوع می‌پیوندد."

نظری که اکثر آنالیزگرها در آن اتفاق نظر دارند این است که Xbox بعدی، همانند PlayStation 4 در تعطیلات سال 2013 میلادی روانه‌ی بازار خواهد شد. به تازگی سندی 56‌صفحه‌ای که ظاهرا منشاء انتشارش خود مایکروسافت است عنوان کرده که کنسول بعدی Xbox به قیمت 299 دلار در سال 2013 عرضه می‌شود و با دومین نسخه از حس‌گر Kinect و سایر تغییرات همراه خواهد بود. این در حالیست که مدیر اجرایی پلی‌استیشن، اندرو هاوس (Andrew House) چندی پیش بیان کرد تا وقتی که "پرشی عظیم" نسبت به PlayStation 3 صورت نگیرد PS4 را وارد میدان نخواهند کرد.

منبع

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن