اخبار بازی

بیگاری کشیدن از دانش آموزان در کارخانه ساخت PlayStation 4 کشور چین

وبسایت Games In Asia گزارش کرده است که کارخانه Foxconn در کشور چین، به زور از دانش آموزان برای کار در خط تولید کنسول نسل بعد شرکت سونی یعنی PlayStation 4 استفاده می کند.
در این گزارش آمده است که دانش آموزان موسسه مهندسی تکنولوژی Xi'an بدون دریافت مبلغی مجبور به کار در Foxconn هستند و در صورت رد این کار مبلغ 6 دوره تحصیلی خود را از دست می دهند که این مورد در آینده مانع از فارغ التحصیل شدن آنها خواهد شد. آنها با کارگر معمولی دارای ساعت کاری یکسانی هستند و تنها فرقی که وجود دارد این است که دانش آموزان مذکور هیچ مبلغی را به عنوان حقوق دریافت نمی کنند.
Foxconn مدعی است که دانش آموزان به موجب قرار دادی بین کارخانه با موسسه Xi'an به کار مشغول هستند اما خود این دانش آموزان می گویند که به زور آورده شده اند. تعداد آنها به 1000 نفر می رسد.
کمپانی سونی فعلا پاسخی در ارتباط این موضوع ارائه نکرده است. این اولین رسوایی کارخانه Foxconn نیست و قبلا یک سری نوجوان چنین مسئله ای را با تولید Wii U داشتند اما نینتندو پس از تحقیقاتی، جلوی این کار را گرفت.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.