اخبار بازی

با یافتن حفره های امنیتی اندروید از گوگل جایزه بگیرید

وجود باگها و حفره های امنیتی عاملی است که تمامی برنامه نویسان و سازنده سیستم‌های عامل به دنبال بر طرف کردن آنها هستند و حتی حاضرند بابت گزارشات این نواقص هزینه‌ای نیز پرداخت کنند.در سال گذشته شرکت گوگل به ۸۲ نفر از افرادی که توانسته بودند ایرادت امنیتی و حفره های قابل نفوذ توسط هکرها را در لوازم دارای سیستم عامل اندروید ، شناسایی کنند مجموعا ۵۵۰ هزار دلار پرداخت کرده است.

پروژه‌ی Security Reward گوگل که در ماه ژوئن سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد برای مقاوم سازی محصولات Google در مقابل حملات هکر‌ها شکل گرفت.در ابتدا گوگل با قرار دادن جایزه ۳۰ هزار دلاری درصدد یافتن مشکلات موجود در ساختار امنیتی سیستم عامل خود شد ، البته به نقل از بلاگ رسمی گوگل هیچ شخصی به شکل منفرد نتوانست این مبلغ را بدست آورد ولی در عوض به یک تحقیق با نام heiscode که توانسته بودند در طی آن ۲۶ حفره امنیتی را گزارش دهند مبلغ ۷۵ هزار دلار پرداخت شد.

این اولین باری نیست که یک شرکت بزرگ برای یافتن باگهای امنیتی هزینه بالایی را پرداخت میکند ، برای مثال FBI برای هک کردن ایفون فرد متخاصم در تیراندازی San Bernardino  مبلغی حدودا کمتر از ۱ میلیون دلار پرداخت کرده است.

حال گوگل برای دومین سال مبلغ جایزه‌ی پروژه‌ی خود را از ۳۰ به ۵۰ هزار دلار افزایش داده تا شاید بتواند با یافتن ایراداتی که از چشم برنامه نویسانش به دور مانده ، امنیت کاربران و اطلاعات خصوصی آنها را حفظ کند.

 

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.