اخبار بازی

انتشار بهترین کارت گرافیک ارزان قیمت جهان – AMD RX 470

کمپانی AMD بعد از معرفی کارت گرافیک RX 480 با قیمتی مناسب، این بار دومین کارت گرافیک ارزان‌قیمت خود با نام RX 470 را عرضه کرده است. کارت گرافیکی که می‌تواند تجربه عالی گیمینگ HD را با قیمت 179 دلار برای کاربران به همراه داشته باشد.

کارت گرافیک RX 470 بر مبنای آخرین معماری GCN 4.0 یعنی «پلاریس» ساخته شده است. بخش Die به کاررفته در این کارت گرافیک مانند همان بخشی است که در تراشه Polaris 10 به کار رفته است. هرچند چهار واحد محاسباتی این تراشه در مدل RX 470 غیرفعال شده‌اند و موجب کاهش کارایی این کارت خواهد شد؛ اما کاهش قیمت قابل توجه کارت می‌تواند گزینه خوبی برای تهیه این محصول جدید AMD باشد.

کارت گرافیک RX 470 از تعداد 2048 پردازنده stream، تعداد 128 واحد نگاشت بافت (Texture) و 32 واحد عملیاتی Raster تشکیل شده است. نرخ پایه کلاک 926 مگاهرتز است که قابل افزایش به مقدار 1206 مگاهرتز خواهد بود. این کارت گرافیک از 4 گیگابایت GDDR5 با نرخ کلاک 7 گیگاهرتز و پهنای باند 224 گیگابایت بر ثانیه استفاده می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.