حقایق سریال های تلویزیون

رازهای سریال ویچر

فصل دوم سریال ویچر به تازگی از نت فلیکس پخش شد و نه تنها  با 142.4 میلیون ساعت بازدید  آمار فوق العاده ای از خود برجا گذاشت بلکه از دید هنری هم موفق شد متوسط نمره 68 را از منتقدان دریافت کند که متوسط نمره بالاتری به نسبت فصل اول سریال است.

عرضه فصل دوم ویچر تمام سریال‌های نت فلیکس را تحت تاثیر قرار داد طوری که بین روزهای 13 تا 19 دسامبر پربیننده ترین سریال فصل دوم ویچر بود بود و فصل اول ویچر هم با 49.1 میلیون بازدید دومین سریال پربازدید این سرویس.  حالا که فصل دوم پخش شده و احتمالا بسیاری از شما که طرفدار مجموعه بازی ویچر هم هستید آن را دیده اید به سراغ رازهای پنهان و ایستراگ های جالب این فصل رفتیم تا نکاتی که از چشمان تیزبین شما پنهان مانده است را با یکدیگر مرور کنیم. توجه داشته باشید که این آیتم همراه با اسپویل داستانی است.

برای تماشای آیتم ویدیویی در یوتوب کلیک کنید

 1. درخت یادبود

در قسمت دوم فصل دوم سریال ویچر اتفاقی می افتد که بسیاری از طرفداران به آن واکنش منفی نشان داده اند و آن هم مرگ شخصیت Eskel است. این در حالی است که اسکل نه در کتاب و نه در مجموعه بازی ویچر کشته نشده و حتی نقش پررنگی در داستان هر دو مجموعه برعهده دارد. هرچند نویسندگان سریال داستان این شخصیت را در مجموعه خود تغییر دادند اما دقیقا پس از مرگ او شاهد ایستر اگی مربوط به بازی ویچر هستیم. در وسط سالن بزرگ Kaer Morhen درختی پر از مدال وجود دارد. بعد از مرگ Eskel، Vesemir مدال خودش را در کنار سایر مدال‌ها که به عنوان یادبودی برای ویچرهای کشته شده هستند قرار می‌دهد. در شاتی که وسمیر قصد آویزان کردن مدال اسکل را دارد می توانید در گوشه سمت راست تصویر ، مدالی که گرالت در سری بازی ویچر به گردن دارد را مشاهده کنید.

 1. حمام گرالت

اگرچه صحنه مربوط به حمام کردن گرالت که مستقیما برگرفته از بازی ویچر است در این فصل از سریال وجود ندارد اما دیگر میم‌های مربوط به بازی در این فصل همچنان حاضر هستند. یکی از آن‌ها جک‌هایی با مضمون بوی بسیار بد گرالت است که در طول سریال چندین بار شنیده می‌شود. یکی از بامزه‌ترین این جک‌ها در دیدار بین گرالت و Nivellen در قسمت نخست فصل دوم شنیده می‌شود.

 1. یسکیر در شرک

زمانی که Jaskier برای اجرای آخرین آهنگش در اپیزود چهارم حاضر می‌شود او یک کلاه لبه پهن که یک طرف آن به سمت بالا خم شده و روی آن با پر تزیین شده به سر دارد. اگر این کلاه یاداور چیزی برای شماست به این خاطر هست که طراح لباس سریال  اعتراف کرده ایده کلاه را از شخصیت Puss in Boots در سری فیلم شرک الهام گرفته است.

 1. نشانه‌های فصل دوم

در فصل اول سریال نشانه‌های جادویی زیادی که در سری بازی ویچر بسیار پرطرفدار هستند معرفی شدند. این روند با معرفی نشانه‌های جالب دیگری در فصل دوم ادامه پیدا کرد. زمانی‌که گرالت در قسمت اول در حال مبارزه با Bruxa اس  او از نشانه دفاعی quen به عنوان یک سپر دفاعی در برابر امواج صوتی استفاده میکند. او همچنین بعدتر زمانی که Myriapod در جنگل به او حمله میکند از quen به عنوان یک دیوار حفاظتی استفاده میکند. اگرچه این نشان به عنوان جایگزینی برای Heliotrop است که تنها در برابر حملات فیزیکی کاربرد دارد. همچنین روشی که گرالت شمشیر خود را با آتش بر افروخته میکند در اصل همان نشان Igni است که طرفداران مجموعه بازی ویچر به خوبی با آن آشنا هستند.

علاوه بر این دو  در نبرد با Deathless Mother و Basilisks، گرالت از نشان Yrden استفاده میکند که میتواند ضربات هیولا‌ها را دفع و یا ورود آن‌ها به محدوده‌ای که با نشان محافظت شده است را کُند کند.او از این راه همزمان برای مذاکره کردن با Volth Meir و عبور از Ciri بدون نیاز با مبارزه با Basilikها استفاده می‌کند.

 1. پدر سیری

اگر اتفاقات دنیای رویایی Ciri را با دقت دیده باشید، متوجه یک نکته جالب می‌شوید. زمانی که سیری سرانجام تصمیم به  ترک می‌گیرد ، مادر بزرگش و مادرش محو می‌شوند زیرا در واقعیت آن‌ها مرده‌اند. اگرچه پدرش که در کنار Pavetta ایستاده محو نمی‌شود زیرا در واقعیت او هنوز زنده است و در پایان سریال هویت خود را فاش می‌کند

 1. یک سکه پرت کن

هنگامی که فصل اول سریال ویچر پخش شد ، آهنگ toss a coin to your witcher که توسط Jaksier اجرا می‌شد به سرعت تبدیل به یکی از موسیقی های پرطرفدار(Hit) شد. ر فصل اما یسکیر قطعه جدیدی می‌خواند. قطعه خشمناک Burn Butcher Burn ، نشانه‌ای از احساسات او نسبت به گرالت بعد از عدم پذیرش او در فصل اول سریال است. و جالب‌تر اینکه  یسکیر برای اشاره به این موضوع، در زمان اجرا اینبار به جای تشویق تماشاگرانش برای اهدای انعام به ویچر، سکه ها را برای خودش جمع میکند.

 1. لوگوی اپیزودها

لوگوهای فصل دوم دقیقا مانند فصل قبلی Easter Eggهایی هستند که به شخصیت‌ها و لحظات مهم سریال اشاره می‌کنند. سمبل خون آشام بالدار (winged vampire) در اپیزود اول به Bruxa Vereena شخصی که با Nivellen زندگی می‌کند مربوط میشود.

شاخه‌هایی که از سر گرگ در لوگوی قسمت دوم بیرون زده است سرنوشت Eskel و چگونگی بزرگ شدن هیولا در درونش را پیش‌بینی میکند.

لوگوی پرستو در قسمت سوم به ciri اشاره دارد که نامش  برگرفته از کلمه Zireael است که در زبان قدیمی یا همان Elder Speech به معنای پرستو  است.

قسمت ششم هم دستی که انگشتانش در حال تبدیل شدن به شعله‌های آتش است به جادوگر Rience اشاره میکند. شخصی که از انگشتش آتش به بیرون میزند. نکته جالب در مورد این شخصیت نحوه سوختن صورتش در سریال است. زمانی که او انگشتش را شعله‌ور کرده Yennefer به صورت او الکل میپاچد در حالی که شیوه سوختن او در کتاب با سریال متفاوت است . در کتاب ینیفر با یک اسپل قدرتمند آتش به سمت پورتال او دقیقا پیش از بسته شدنش باعث سوختگی  Rience می شود.

 1. ترول ویچر 3

در طول فصل دوم سریال ویچر شاهد اشارات زیادی به سری بازی ویچر مخصوصا قسمت سوم آن هستیم. یکی دیگر از این اشاره‌ها مربوط راک ترول است. گرالت در اپیزود نخست به سیری می گوید که کابوسی در مورد یک رال ترول دیده که بیش از حد رفتارش با گرالت دوستانه بوده. این کابوس در حقیقت به اشاره‌ای به راک ترول‌هایی است که گرالت طی قسمت سوم با آن‌ها روبرو می‌شود  ؛ مخصوصا bart که گرالت گفتگوی بسیار جالبی با او در طول بازی دارد.

 1. پیوند کُره‌ها

لوگوی قسمت آخر که برخورد کره‌ها و خرد شدن آن‌ها و تبدیل شدنشان به یک درخت را به تصویر میکشد نه تنها ارجاعی به پیوند کره‌ها است بلکه نشانه‌ای است برای آشکار کردن گذشته درخت مدال‌های ویچر و چگونگی نصف کردن درخت توسط Ciri و بعد خرد کردن سنگ در این قسمت است. همچنین سرنخی در ابتدای فصل و ارتباط Ciri به هیولاهای فصل دوم زمانی است که گرالت شاخه‌هایی را از leshy در Kaer Morhen  که وارد اتاق Ciri  شده‌اند و شال Calanthe مادربزرگ درگذشته او را به داخل دیوار کشیده اند پیدا می‌کند.

 1. Basilisk Legs

باسیلیسک‌ها  در قسمت اخر فصل دوم به نبرد گرالت و دیگر ویچرها می‌روند اما در همان قسمت دوم فرینجلا به این موضوع اشاره می کند که داستان‌های ترسناکی در کودکی  خود در مورد جادوگر جنگل یا همان Deathless Mother شنیده است که  که خانه‌اش بر روی پاهای Basilisk ها است. نکته جالب در مورد این موجود ترسناک این است که پاهای Basilisk بر اساس یکی از افسانه‌های اسلاوی یعنی Baba Yaga الهام گرفته است. جادوگر اسطوره‌ای جنگل که گفته شده که در یک کلبه که روی پای مرغ ساخته شده زندگی میکنه.

آریا پیروز

گیم و تکنولوژی

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. سلام
  سریال خوبی نساختند، در بهترین حالت متوسط هست.
  بازیگران بدی انتخاب کردند، فقط انتخاب بازیگر گرالت خوب هست.
  داستان خوبی ندارد، فرسخ‌ها از بازی‌ها عقب‌تر است و فیلمنامه‌نویس‌های سریال نه علاقه و عشقی به گرالت دارند، نه سری ویچر، نه بازی‌ها، نه کتاب‌ها.
  کار حتی از سطح یک سفارش معمولی هم پایین‌تر است.
  فصل 1 خیلی بده، فصل 2 هم هیچ جذابیتی نداره.
  تقریبا فیلمنامه‌اش یه فاجعه و بسیار ضعیف و عقب‌مانده ست.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا