حقایق سریال های تلویزیون

10 حقیقتی که از انیمه Attack On Titan نمی‌دانید

به ندرت پیش می‌آید که یک مجموعه تلویزیونی انیمه مانند Attack On Titan (حمله به تایتان) در مدت زمان کوتاهی به سطح قابل توجهی از محبوبیت و شهرت برسد. معمولاً وقتی یک انیمه مورد توجه قرار می‌گیرد، بیشتر طرفداران آن از قشر کودکان و نوجوانان هستند اما انیمه Attack On Titan اصلاً مناسب این دسته از افراد نیست، زیرا انیمه مذکور، خونین‌ترین و خشن‌ترین صحنه‌ها را به نمایش می‌گذارد که هرگز در هیچ انیمه‌ای دیده نشده است. داستان انیمه Attack On Titan در دنیای پسا آخرالزمانی اتفاق می‌افتد که بشریت تقریباً توسط نژادی از غول‌های آدم‌خوار نابود شده است که برای نابود کردن آخرین ساکنان روی زمین، شهر را محاصره کرده‌اند.

برای تماشای حقایق Attack on Titan در یوتوب کلیک کنید

انیمه Attack On Titan  به علت جلوه‌های بصری فراموش‌نشدنی، مجموعه‌ای از شخصیت‌های جذاب و رمز و رازهای پنهان در قصه باعث شده است که طرفداران زیادی را به خود جذب کند. محبوبیت انیمه مذکور در حدی است که طرفداران آن را با سریال مورد تحسین Lost مقایسه می‌کنند؛ بنابراین ما تصمیم گرفتیم که در این مقاله به حقایق انیمه Attack On Titan که از آن اطلاعی ندارید، بپردازیم. با ما همراه باشید.

10. Jean؛ شخصیت مورد علاقه خالق Attack On Titan

حضور شخصیت‌های متنوع در انیمه Attack On Titan باعث شده طیف گسترده از طرفداران شیفته هر یک از شخصیت‌های انیمه شوند. با این حال، طرفداران شیفته مهارت‌ها، حرکات عجیب قهرمانان شجاع انیمه و لباس‌های آن‌ها شده‌اند. هاجیمه ایسایاما، خالق مانگا و انیمه Attack On Titans، اعلام می‌کند که شخصیت مورد علاقه‌اش، Jean Kirstein، سرباز پرحرف و صریح انیمه است. ایسایاما گفته است که توانایی Jean برای گفتن آنچه در ذهنش است را دوست دارد، حتی اگر این چیزی باشد که شما به طور معمول نمی‌توانید بگویید.

صداقت گستاخانه Jean نه تنها او را تبدیل به شخصیت موردعلاقه ایسایاما در Attack On Titan نمی‌کند بلکه از نظر او یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های انیمه است.

9. حضور ابرقهرمانان دنیای مارول در مانگای Attack On Titan

آیا می‌دانستید مرد عنکبوتی (Spider-Man) و کاپیتان آمریکا (Captain America) یک بار علیه تایتان‌ها مبارزه کردند؟ هاجیمه ایسایاما در اقدامی شگفت انگیز، دنیای ابرقهرمانی Marvel را با دنیای Attack On Titan ادغام کرد. کتاب مصوری تحت عنوان Attack On Avengers در قالب 8 صفحه ساخته شد که به اتفاقات رویارویی تایتان‌ها با ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول (Marvel Cinematic Universe) تمرکز داشت.

کتاب مصور Attack On Avengers توسط ایسایاما نوشته شد و جراردو ساندوال وظیفه طراحی کتاب را برعهده گرفت. این کتاب مصور حماسی نخستین بار در مجله ژاپنی Brutus منتشر شد. نسخه الکترونیکی آن به صورت رایگان به عنوان بخشی از سری کتاب‌های مصور جنگ‌های مخفی (Secret Wars) در روز آزاد کمیک خوانی (Free Comic Book Day) انتشار یافت.

8. پارک تفریحی Attack On Titan در ژاپن

در سال 2015، استودیو یونیورسال ژاپن دنیای پساآخرالزمانی Attack On Titan را به عنوان بخشی از نمایشگاه شهربازی موضوعی اختصصاص داد. گردشگران در این پارک می‌توانند هیولاهای عجیب و غریب انیمه را از نزدیک تماشا کنند و فرصت نشستن روی دست و دهان بزرگ این هیولاها را به دست آورند. نمایشگاه همچنین صحنه مبارزه حماسی شخصیت Eren Yeager (ارن یگر) با تایتان مونث را بازسازی کرده است که قامت آن به اندازه 14 الی 15 متر است. علاوه بر مزایای اضافی، این جاذبه گردشگری به مهمانان این فرصت را می‌دهد تا از طریق واقعیت مجازی (VR)، دنیای بی رحمانه Attack On Titan را تجربه کنند.

7. اصالت شخصیت Lord Balto

درحالی‌که بیشتر شخصیت‌های سری انیمه Attack On Titan از مانگای آن سرچشمه می‌گیرند اما استثناهایی هم وجود دارد. به عنوان مثال شخصیت Lord Balto، نجیب زاده ثروتمند که نخستین بار در اپیزود پنجم انیمه معرفی می‌شود، یک شخصیت اورژینال در انیمه است. پس از این که عمارت مجلل او نمایش داده می‌شود، بیننده Lord Balto را در حال بازی شطرنج با Dot Pixis (دات پیکسیس) می‌بیند که بلافاصله یکی از سربازهایش خبر حمله تایتان‌ها به منطقه Trost را به او ابلاغ می‌کند. جدا از اورجینال بودن شخصیت Lord Balto، نام شخصیت وی در نسخه دوبله انگلیسی انیمه به Lord Wald تغییر کرده است.

6. ابهام در هویت شخصیت Zoe Hange

پس از بروز برخی از سردرگمی پیرامون هویت جنسی شخصیت Zoe Hange، دانشمند پر جنب و جوش انیمه، هاجیمه ایسایاما تصمیم گرفته است که هویت شخصیت مذکور را همچنان در حالت مجهول نگه دارد. با این که شخصیت Zoe به عنوان یک زن در سریال به تصویر کشیده می‌شود و ساتومی ایشیهارا (Satomi Ishihare) نقش وی را در فیلم سینمایی مورد انتظار Attack On Titan ایفا خواهد کرد اما جنسیت این شخصیت هنوز در مانگا آشکار نمیشود. این یک تصمیم آگاهانه از سوی خالق مانگا است که نشریه Kodansha USA (ناشر انگلیسی زبان مانگا Attack On Titan) خواست تا ضمایر جنسی در هنگام اشاره به شخصیت Zoe استفاده نشود.

5. توقیف در چین

کسانی که اخبار فیلم و گیشه سینما را دنبال می‌کنند، احتمالاً از اهمیت فزاینده چین در زمینه درآمدزایی از اکران فیلم‌های سینمایی آگاهی دارند. با اتکا به این واقعیت که دولت چین موضع خود را در مورد سانسور و این که چه نوع رسانه بین‌المللی اجازه می‌دهند در کشورشان نشان داده شود، کاهش داده است. رشد طبقه متوسط چین در قیاس با کاهش اقتصادی در مارکتینگ محصولات نمایشی مانند آمریکا در نحوه تولید آثار سینمایی تغییر شکل داده است، چون هالیوود در حال حاضر به حساسیت‌های دولت چین در مورد ساخت فیلم‌های خود دوراندیشی می‌کند.

با این حال، چین به طور کامل از موضع‌های سیاسی کوتاه نیامده است، به خصوص زمانی که پای رسانه‌های ژاپنی در میان باشد. در سال 2015، وزارت فرهنگ چین سریال انیمه Attack On Titan و 28 مانگا و انیمه دیگر (ازجمله سری Death Note) را به خاطر نمایش صحنه‌های خشونت‌آمیز و غیراخلاقی ممنوع کرد و سایت‌هایی که دانلود سریال‌های مذکور را به اشتراک گذاشته بود، بست.

4. نوردلینگن آلمان؛ الهام بخش طراحی شهرهای انیمه

در انیمه Attack On Titan، آخرین بقایای بشریت در شهری زندگی می‌کنند که توسط دیوارهای عظیمی محافظت می‌شوند. دیوارها به‌قدری بزرگ هستند که تایتان نمی‌تواند آن را فرو بریزند. این سه دیوار ماریا (Maria)، روزا (Rosa) و شینا (Sheena) نام دارند. انیمه Attack On Titan  با فروریختن دیوار Maria توسط Colossal Titan  آغاز می‌شود. دیوار دوم توسط Colossal Titan  زمانی که Eren Yeager در نهایت به اندازه کافی بالغ شد تا به گروه تجسس (Survey Group) بپیوندد، شکسته شد. به‌مرور Eren به تایتان تبدیل می‌شود که به او این قدرت می‌دهد که شکاف را ببندد و ساکنان شهر را نجات دهد.

شهرها در انیمه Attack On Titan در واقع بر اساس یک شهر واقعی طراحی شده است. شهر نوردلینگن در ایالت باواریای آلمان، الهام‌بخش طراحی شهرهای شیگانشینا و تروست در انیمه بوده‌اند. نوردلینگن بیش از هزار سال قدمت دارد و یکی از سه شهر آلمان است که اطراف هنوز دیواری وجود دارد. ایسایاما به وضوح از ساختمان‌های سبک گوتیک شهر به‌عنوان منبع الهام طراحی خانه‌های جهان Attack On Titan  استفاده کرده است.

3. سرباز زدن خالق انیمه از کشتن شخصیت Sasha Blouse

شخصیت Sasha Blouse (معروف به دختر سیب‌زمینی)، یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های انیمه Attack On Titan در میان طرفداران سریال است. اما واقعاً می‌دانستید که هاجیمه ایسایاما قصد داشته این شخصیت دوست‌داشتنی را در یکی از شماره‌های مانگا بکشد؟ در اولین ویرایش از مانگا Attack On Titan، شخصیت مذکور بنا بود در پایان جلد نهم کشته و از داستان خارج شود. اما ویراستار ارشد ایسایاما پس از خواندن فیلم‌نامه مصور در دستشویی، گریه می‌کند و ناراحتی وی باعث می‌شود که ایسایاما فیلم‌نامه آن بخش را بازنویسی کند. می‌توانیم بگوییم که با گرفتن این تصمیم، خطر از بیخ گوش ایسایاما گذشت، به‌خصوص از آن جایی که بینندگان احساس همدردی بیشتری با Sasha نسبت به سایر شخصیت‌های انیمه دارند.

2. پیمودن راه صدساله در یک شب به سبک هاجیمه ایسایاما

انیمه Attack On Titan تبدیل به یک فرانچایز بزرگ و ارزشمند شده است که طرفداران سرتاسر جهان را شیفته قصه و شخصیت‌هایش کرده است. این مجموعه که توسط هاجیمه ایسایاما خلق شده است، به‌سختی می‌توان باور کرد که وی در حالی که تنها 19 سال سن داشت، اولین ویرایش از مانگا را در سال 2006 در قالب 65 صفحه نوشت و سپس توانست جایزه کار خوب را از مجله گرند پریکس دریافت کند. نزدیک سه یا چهار سال طول کشید تا سردبیر Kodansha به ایسایاما پیشنهاد کرد که عنوان اثر خود را دوباره بررسی و آن را به یک مجموعه دنباله‌دار تبدیل کند. با اجرای این ایده، تقریباً نیم‌سال طول کشید تا وی جزئیات Attack On Titan را از مانگا به انیمه تبدیل کند. اولین شماره Attack On Titan در سال 2009 در بازار عرضه شد و تاکنون موفق به فروش 66 میلیون از اثر شده است. Attack On Titan به طور مداوم بر فروش هفتگی و ماهانه مانگا در ژاپن تسلط دارد.

1. احتمال کشته شدن تمامی شخصیت‌های Attack On Titan در پایان مجموعه

Attack On Titan یک سریالی است که به خاطر کشته شدن بسیاری از شخصیت‌های اصلی و فرعی خود شهرت دارد. البته میزان مرگ و میر شخصیت‌های سریال مذکور در حد و اندازه سریال Game of Thrones نیست اما طرفداران قطعا بیشتر از آنچه که از اکثر شخصیت‌های مانگا انتظار می‌روند، پیرامون وضعیت شخصیت‌های Attack On Titan نگران هستند. البته طرفداران هم حق دارند که چنین نگرانی را نسبت به شخصیت‌های موردعلاقه‌شان در انیمه ابراز کنند. هاجیمه ایسایاما گفته است که ایده کشتن همه شخصیت‌ها و پایان دادن به Attack On Titan بدون هیچ رمز و رازی را در ذهن خود داشته است. موفقیت بی‌سابقه این انیمه باعث شد که ایسایاما نظرش را پیرامون این موضوع تغییر دهد. او همچنین اعلام کرد که احتمال کشتن تمامی شخصیت‌های Attack On Titan او را می‌ترساند. البته او هنوز از تصمیمش سر باز نزده است اما در طول انیمه، به بسیاری از سؤال‌ها پاسخ‌های منطقی داده شده است که امکان کشته‌شدن شخصیت‌ها در پایان مجموعه را کاهش می‌دهد.

انیمه Attack On Titan طرفداران فیلم و سریال را چنان غرق در طوفان کرده که هیچ کس انتظار چنین موفقیتی از این انیمه را نداشت. قرار است تایتان‌ها ترسناک‌ترین موجودات در دنیای خود باشند، با این حال نویسنده و خالق اثر با کارهایی تاکنون برای این مجموعه انجام داده است، ممکن است روزی در کمال ناباوری، دست به حرکت شوکه برانگیز برای به پایان رساندن مجموعه بزند.

سپهر گلمکانی

نویسنده سینما و تلویزیون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا