حقایق سریال های تلویزیون

10 حقیقتی که از سریال پیکی بلایندرز نمی‌دانید

برای مشاهده آیتم 10 حقیقت از سریال Peaky Blinders در یوتوب کلیک کنید

نزدیک به هفت سال پیش بود که «استیون نایت» نویسنده و کارگردان بریتانیایی با الهام از یک گروه خلافکاری واقعی پس از جنگ جهانی اول ، سریال Peaky Blinders را خلق کرد. سریالی که آنقدر موفق ظاهر شد که بی بی سی چند سال پیش آن را تا فصل هفتم تمدید کرد. داستان این سریال با بازی کم نظیر «کیلیان مورفی» درباره سردسته یک گروه خلافکاری در بیرمنگهام  انگلستان است که می خواهد با قانونی کردن کسب و کارش ، به یکی از قدرتمندترین افراد بریتانیا تبدیل شود اما در این راه مشکلات زیادی بر سر راه و خانواده اش قرار می گیرد. حالا که پنج فصل از این سریال پخش شده زمان آن رسیده تا سری بزنیم به حقایق پشت پرده این سریال و اینکه چگونه مجموعه استیون نایت تا این اندازه به شهرت رسید.

 1. فصلی برای دود شدن هزاران نخ سیگار

Cillian Murphy سیگاری نیست، اما شخصیت او یعنی تامی، به همراه بیشتر کاراکترهای این سریال مثل دودکش سیگار میکشند. مورفی به جای سیگار واقعی از سیگارهای گیاهی در طول مدت تولید سریال استفاده کرده. این سیگار ها فاقد تنباکو هستند. طبق گفته عوامل صحنه برای هر فصل از این سریال 3000 نخ سیگار تهیه شده است.

 1. شخصیتی خیالی در برابر دشمنانی حقیقی

اگرچه این تصور وجود دارد که شلبی ها از خانواده‌ای گنگستر به نام Sheldons ها الهام گرفته شده‌اند، اما شلبی ها کاملا خیالی هستند. در عوض دشمنان تامی در سریال کاملا حقیقی هستند. بیلی کیمبر که در محله بیرمنگام ساکن بوده به عنوان یکی از قدرتمندترین باندهای خلافکار انگلستان در آن زمان شناخته میشده که شرطبندی در تمام مسابقات اسب‌دوانی از یورکشایر تا لندن در اختیارش بوده، او منبع اصلی الهام و تاثیر پذیری شخصیت سیلیان مورفی است. داربی سابینی ساکن لندن و بعدتر برایتون هم یکی از دشمنان کیمبر بوده. سابینی منبع الهام کُلیونی (Colleoni) در رمان گراهام گرین به نام Brighton Rock بوده است.

 1. کلاه‌ها و تیغ‌ها

این شایعه وجود دارد که نامگذاری گروه تحت تاثیر تیغ‌های دوخته شده به لبه کلاه‌های اعضای آن انجام شده باشد. از این تیغ ها برای آسیب رساندن به رقبا استفاده میشده است. ضربه به پیشانی رقیب منجر به خونریزی و ورود خون به چشم فرد و کور شدن او در آن لحظه میشده  که در آن زمان تیغ ریش‌تراشی تنها در انگلستان در دسترس بوده و همچنین وسیله‌ای لوکس محسوب میشده و برای افراد طبقات پایین جامعه مثل گنگ‌های خیابانی غیر قابل دسترسی بوده. ایده دوختن تیغ ریش‌تراشی به لبه کلاه از رمانی به نام A Walk Down Summer Lane اثر John Douglas وام گرفته شده است.

 1. برادرانی از دنیای واقعی

زمان که  Finn Cole در سریال نقشی را به عهده داشت، برادر کوچکتر اون جو joe در حال اتمام دوره دبیرستان خودش بوده  است. اگرچه جو پول کافی برای تهیه بلیط قطار جهت حضور در جلسه مصاحبه را نداشته، اما برادر او در ساخت یک جلسه مصاحبه ویدیویی و رساندن آن ویدیو به کارگران  سریال کمکش میکند. بعد از چند تماس تلفنی و دیدار حضوری، جو به عنوان بازیگر به گروه فیلم برداری و برادر خودش اضافه میشود.

 1. لیورپول، خانه‌ای واقعی

شهر بیرمنگام در طول قرن گذشته دچار تغییرات زیادی شده است و مکان های زیادی در این شهر باقی نمانده که مشابه زمانی باشد که Blinders ها وجود داشتند، بنابراین بیشتر قسمت های سریال در لیورپول و بخش دیگر آن در لندن فیلم برداری شده است. بیشتر قسمت‌های مربوط به بیرمنگام در موزه Black Country که شرایط و حال و هوای بخش مرکزی انگلستان در دوره ویکتوریا در آن بازسازی شده است فیلم برداری شده است.

 1. وقتی همه چیز از یک داستان پدر و پسری شروع شد

استیون نایت Steven Knight)) سازنده سریال توضیح داده است که یکی ازداستان هایی که پدرش برای اون تعریف کرده بود ترغیبش کرده تا Peaky Blinders را بنویسد. اون اینطور توضیح داده است که “وقتی 8 یا 9 سالم بود پدرم پیامی را روی تکه‌ای کاغذ به او داده و گفته است که این پیام را به عموهایت برسان. عموهای او sheldons ها بودند که در نهایت تبدیل به Shelbys ها شدند. اگرچه در کتاب های تاریخی ذکر شده که Peaky Blinder ها تا 1890 در صحنه روزگار بودند. اما اون‌ها آدم هایی که امروز به عنوان Peaky Blinders میشناسیم نبودند.

 1. حضور Jason Statham در پیکی بلایندرز

در سال 2013 نایت سابقه همکاری با Jason Statham در فیلم redemption را داشته است و مشتاق بوده که در پیکی بلایندرز هم با این بازیگر همکاری داشته باشد. نایت اشاره ای نکرده است که کدام نقش را برای این بازیگر در نظر داشته است. نایت برای حضور STATHAM با او صحبت کرده است اما این همکاری امکان پذیر نبوده، زیرا او مشغول پروژه دیگری بوده است. نایت در ادامه اضافه کرده است که او شخصیتی فوق‌العاده دارد.

 1. پایان پیکی بلایندرز

این سریال با به صدا در آمدن آژير‌های حملات هوایی جنگ جهانی دوم به پایان خواهد رسید. نایت سازنده این سریال گفته است که به پایان رساندن سریال به آن شکل علاقه قلبی ماست اما آیا اینکه به آن نقطه میرسیم یا نه، هنوز مشخص نیست. نایت در ادامه اضافه کرده است که میخواهم داستان این خانواده در فاصله زمانی بین 2 جنگ جهانی علاقه روایت شود.

 1. وقتی پای خواننده متال به پیکی بلایندرز باز شد

Helen Mccrory در ارتباط با لهجه خود در این سریال گفته است که او با تماشا کردن تعداد زیادی از ویدیو های Ozzy Osbourne خواننده گروه هوی متال Black Sabbath که یکی از افراد سرشناس بیرمنگام است توانسته صحبت کردن با این لهجه را یاد بگیرد.

 1. چگونه جهنم را به صحنه بیاوریم؟

میزان استفاده از شعله‌های آتش در اپیزود اول بسیار قابل توجه است. Colm McCarthy کارگردان فصل دوم این سریال گفته است که” اولین باری که کافه Garrison  را میبینیم، با صحنه‌ای پر از آتش مواجه میشویم. مرتبه بعدی که تامی را در این محل میبینیم شعله‌های آتش پشت سر او زبانه میکشند. ما آن صحنه را با آتش شروع کردیم و اپیزود را با تامی که در فاصله زیادی از دوربین قرار دارد و شعله های آتش پشت سر او قرار هستند به پایان رساندیم. قطعا این صحنه حسی از جهنم را القا میکند.

آریا پیروز

گیم و تکنولوژی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
 • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.