بهترین سریال های تلویزیون

پیش‌بینی های سیمپسون‌ها برای سال 2020

برای مشاهده پیش بینی های سیمپسون ها که شاید سال 2020 اتفاق بیفتند در یوتوب کلیک کنید

سیمپسون‌ ها استعداد عجیب و غریبی در پیش‌بینی آینده دارند. یا حداقل ما میتوانیم با کنار هم گذاشتن بعضی از وقایع داستانی اینطور بگوییم که واقعا آن‌ها پیشبینی می‌کنند. اما همه ما شنیده‌ایم که سیمسون‌ها رئیس جمهور شدن دونالد ترامپ و خریداری شدن شرکت فیلم سازی فاکس قرن 21 توسط دیزنی و خیلی مسائل دیگر را پیشبینی کردند. حال با توجه به این شرایط به سراغ پیشبینی‌های سال 2020 رفتیم تا ببینیم امسال کدام یکی از پیشبینی های سیمسون ها میتوانید به واقعیت تبدیل شوند.

  1. ماشین های پرنده

در سال 2005 پرفسور فرینک ماشینی اختراع کرد که بارت و لیزا میتوانستند آینده خودشان را با آن ببینیند. در سال 2013 مارج به این خاطر که هومر قسمتی از پس اندازشان را خرج خرید یک خانه زیرآب کرده بود و مابقی آن را صرف خرید یک ماشین پرنده کرده بود او را ترک کرد. اگر چه خیلی ماشین خوش فرمانی نبود اما می‌توانست آن‌ها را از یک تونل کوانتومی عبور دهد. به نظر شما این ایده چقدر میتواند به واقعیت نزدیک شود؟ در سال 2017 شرکت رنو یک نمونه مفهومی از ماشین‌های آینده با نام Float را به نمایش گذاشت که میتوانست بدون نیاز به چرخش به هر سمتی حرکت کند. نکته جالب این است که از همان تکنولوژی در طراحی قطار پر سرعت شرکت تسلا یا Hyperloop train استفاده شده است.

  1. ادغام کانال های تلویزیونی

هر سال کمپانی های زیادی با یکدیگر ادغام میشوند. به طور مثال دیزنی شرکت فاکس قرن 21 رو خریداری کرد و فقط زمان مشخص میکند گه چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. اما سیمپسون ها در این مورد هم یک پیشبینی داشتند. در یکی از اپیزودهای Flash-forward که مروبط به عروسی لیزا میشود، در بخش خبری مشاهده میشود که کانال ABC با چند شبکه بزرگ تلویزیونی ادغام شدند و کانال CNNBCBC را تشکیل داده‌اند. شبکه های تلویزیونی، استودیو ها فیلم سازی و شرکت های تهیه کننده فیلم در چند سال گذشته دائما در حال تغییرات و ادغام بودند، بنابراین هرچیزی در آینده امکان پذیر است.

  1. غذاهای مجازی

در قسمت 17 از فصل یازدم این سریال به نام بارت در آینده (Bart to the Future)  سیمپوسن ها به سال 2030 رفته اند. در یکی از صحنه‌های جالب این قسمت مارج و هومر در حال غذا خوردن با استفاده از دوربین های واقعیت مجازی یا همان VR هستند. در حال حاضر مدل های مختلفی از دوربین های واقعیت مجازی در بازار وجود دارد و VR ها در حال تبدیل شدن به ترند روز دنیای تکنولوژی هستند و غذا خوردن از طریق دوربین های VR تبدیل به واقعیت شده است. رستورانی در نیویورک از این تکنولوژی برای مشتریان خود استفاده میکند. به این صورت که تصاویر غذاهای مختلفی در دوربین به مشتری ها نمایش داده میشود و مشتری ها میتوانند آن‌ها را انتخاب و میل نمایند. الیته تا زمانی که کل فراِند به اتمام نرسد و منو در اختیار آن‌ها قرار نگیرد نمیدانند دقیقا چه چیزی خورده‌اند. تصور رستوران هایی با تکنولوژی VR که مشتری ها در فضای تاریک و دوربین به روی سر در حال غذا خوردن هستند بسیار سخته!

 

  1. ربات ها در خدمت دکتر ها

این اواخر بارها شنیده و یا دیده‌اید که همه از پیشگویی کرونا توسط سیمسون‌ها صحبت می‌کنند، اما خب این درست نیست تصاویر و یا فیلم هایی که به نمایش گذاشته میشوند از ترکیب اپیزودهایی هستند که در آن یک آنفولانزای خیالی ژاپنی شیوع پیدا کرده و تصاویر فتوشاپ شده‌ای از Kent Brockman گزارشگر تلویزیونی دنیای سیمپسون هاست. اکثر بیماری های همه گیر الگویی شبیه به هم دارند بنابراین پیشبینی کرونا صحیح نیست. اما به جای آن میتوان به پیشبینی پیشرفت های پزشکی اشاره کرد که روز به روز به آن‌ها نزدیک‌تر می‌شویم. در فصل 23 قسمت holidays future passed مگی حامله شده است و کار سونوگرافی و مشاوره او توسط یک ربات پزشکی هوشمند انجام میشود. در حال حاضر ما شاهد ربات هایی هستیم که کار جراحی، تشخیص بیماری و همچنین پیچیدن نسخه را انجام میدهند. به عنوان مثال دکتری در ژاپن دستیار پزشکی رباتیکی را درست کرده است که توانایی انجام سونوگرافی بیمار از راه دور  را دارست.  بنابراین در آینده نزدیک که ربات ها اختیار عمل بیشتری داشته باشند شاید دکتری در بیمارستان ها نبینیم.

  1. بلاهای طبیعی در مقیاس بزرک

در فیلم سینمایی سیمسون ها، شهر اسپرینگ فیلد با آلودگی زیست محیطی رو به رو شده است. هومر با انداختن مدفوع خوک به داخل دریاچه این شهر که از قبل آلوده شده است باعث به وجود آمدن فاجعه محیط زیستی میشود. دولت برای جلوگیری از پخش شدن آلودگی، شهر را داخل یک گنبد شیشه‌ای بسیار بزرگ محصور میکند. احتمال آلودگی های محیط زیستی همواره وجود دارد و بارها شاهد آن بوده‌ایم اما تا به حال فناوری که در فیلم سیمپسون ها از آن استفاده شده به وجود نیامده است، اما شاید در آینده در دسترس قرار گیرد.

  1. جلوگیری از رشد سریع انرژی های پاک

در اپیزود 8 از فصل 27 سیمپسون ها ، لیزا ماشینی برای شرکت در مسابقات انرژی های جایگزین اختراع میکند که با انرژی خورشیدی حرکت می‌کند. اما تنها چند سانتیمتر قبل از پایان مسابقه به علت مسدود شدن نور خورشید توسط بالن تبلیغاتی یکی از شرکت‌های خودرو او از حرکت می‌ایستد و شانس برنده شدن را از دست میدهد. نمیتوان با قاطعیت گفت که آیا این صحنه اتفاقی است یا پیامی است بابت رفتارهای شرکت های بزرگ که همواره در جهت آهسته کردن سرعت رشد تکنولوژی های مرتبط با انرژی های پاک و تجدید پذیر فعالیت میکنند.

  1. ایوانکا ترامپ نامزد رئیس جمهوری در 2028

سیمپسون ها به طور نامحسوس به نامزدی احتمالی ایوانکا ترامپ دختر دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری سال 2028 اشاره کرده‌اند. هومر در یکی از قسمت هایی که سال 2016 پخش شده، badge کمپین تبلیغاتی مربوط به نامزدی ریاست جمهوری بر روی سینه خود دارد که روی آن عبارت IVANKA 2028 درج شده است. در قسمت دیگری از  سیمپسون ها که در سال 2017 پخش شده است به نقش پر رنگ ایوانکا در تغییر یک از قاضی های دیوان عالی آمریکا میپردازد. این احتمال وجود دارد که ایوانکا برای ریاست جمهوری شانس خود را امتحان کند.

  1. ربات های همه کاره

در یک از قسمت هایی که در سال 2012 پخش شد، ربات ها بیشتر کارهایی که توسط انسان انجام میشود را در دست گرفته‌اند. الیته بعضی ها باور دارند که در حال حاضر این اتفاق رخ داده و رفته رفته کارهای کمتری برای انسان ها وجود خواهد داشت. همچنین در اپیزود Itchy and Scratchy Land که سال ها قبل یعنی در سال 1994 پخش شد، سیمسون ها به شهربازی ای‌ میروند که توسط ربات‌ها اداره میشود در نهایت کنترل نآ«

آن‌ها از دست می‌رود و تمام مراجعه کنندگان را می‌کشند. Jürgen Schmidhuber که از او به عنوان پدر هوش مصنوعی یاد میشود معتقد است که در 30 سال آینده هوش مصنوعی باعث رشد سریع و تغییرات فراوان در تمدن بشری خواهد شد.

  1. ایمیل های هولوگرامی

یکی از تکنولوژی هایی که امکان دارد به شدت ترند شود پیغام‌های هولوگرامی هستند. در اپیزود Bart to the Future نه تنها به رئیس جمهور شدن ترامپ پرداخته میشود بلکه هنگامی که بارت یک پیام هولوگرامی دریافت میکند اشاره ای به این تکنولوژی نیز میشود. پیام‌های تصویری که امروزه در قالب ایمیل و یا به واسطه پیام رسان‌ها دریافت میکنیم در حال حاضر تبدیل به امری عادی شده اند. اما امکاناتی نظیر تماس های هولوگرامی فعلا در ابتدای راه قرار دارند. اگرچه صفحه نمایشی برای این منظور در بازار وجود دارند که اشیا را به صورت سه بعدی نمایش میدهد.

در نهایت باید انتظار پیشرفت چشمگیر این تکنولوژی و برقرای تماس های هولوگرامی را در اینده بسیار نزدیک داشت.

  1. زندگی در مریخ

زمانی که لیزا برای سفر بدون بازگشت به مریخ داوطلب میشود، مارج  از تصمیم لیزا ناراحت می‌شود و خودش هم برای اینکه لیزا را منصرف کند برای سفر داوطلب می‌شود. ایده سفر به مریخ به جهت اکشتاف و ساکن شدن در این سیاره است.ابتدا پرتاب به سوی مریخ با مشکل رو به رو میشود اما مارج و لیزا موفق میشوند در سال 2051 به این سیاره سفر کنند و ساکن آن شوند. در حال حاضر پروژه فضایی ایلان ماسک یعنی SpaceX برای کارهای اکتشافی بر روی مریخ با ارسال تجهیزات در سال 2020 آغاز شده است و با هدف ارسال انسان به مریخ در سال 2024 ادامه دارد. البته برای سکونت بر روی مارس فعلا زمان زیادی باقیمانده.

آریا پیروز

گیم و تکنولوژی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا