بهترین سریال های تلویزیون

طولانی ترین سریال های تاریخ تلویزیون

ساخت یک سریال پرطرفدار جز سخت ترین کارها در دنیای سرگرمی هست اما از آن سخت تر ساخت سریالی طولانی است که بتواند طی بیش از یک دهه مخاطب ثابت خود را داشته باشد. یعنی خالق سریال بتواند طی سال ها و حتی دهه ها همچنان ایده های جدیدی را برای ساخت محصولش استفاده کند و البته مخاطب هم پذیرای این ایده ها باشد. در ایتم جدید فیلم و سریال بازی سنتر می خواهیم به سراغ طولانی ترین سریال های مشهور تاریخ برویم. سریال هایی که حداقل به مدت 15 سال از تلویزیون پخش و موفق به سرگرم کردن میلیون ها مخاطب شدند.  البته تمامی آثار این فهرست لزوما اثار درجه یکی نیستند اما در هر صورت در نگه داشتن مخاطبان خود موفق عمل کردند.

برای مشاهده آیتم ویدیویی طولانی ترین سریال های تاریخ تلویزیون در یوتوب کلیک کنید

  1. CSI: Crime Scene Investigation

 15 فصل

باور اینکه بالاخره روزی می‌‎آید که سریالی با نام CSI در حال پخش نباشد تا همین چند سال پیش واقعاً سخت بود اما سرانجام پایان یک عصر اتفاق افتاد و شروع کننده فرنچایز CSI هم به پایان خودش رسید. بعد از اتمام نسخه میامی در سال 2012 و نسخه نیویورک در سال 2013 شمارش معکوس برای نسخه اصلی هم شروع شده بود سال 2015 و در پایان پانزده سالگی بالاخره با با جعبه جادویی خداحافظی کرد. بعدتر نسخۀ فرعی دیگری شروع به پخش کرد که بیشتر از 31 قسمت دوام نیاورد.

  1. American Dad

17 فصل

اکثر دوستداران سریال‌های کمدی ، «ست مک فارلین» را به خاطر خلق مجموعه محبوب Family Guy می شناسند. سریالی که موفق شد در کنار سیمپسون ها و ساوت پارک ، به یکی از محبوب ترین و طولانی ترین سریال های انیمیشنی تاریخ تبدیل شود. مک فارلین 6 سال پس از خلق Family Guy ، به سراغ ساخت سریال جدیدی رفت که از قضا این سریال هم از شبکه فاکس پخش شد. مجموعه American Dad هم به مانند Family Guy درباره یک خانواده عجیب و غریب است. خانواده ای متشکل از استن اسمیت پدر خانواده که کارمند CIA است ، فرانسیس اسمیت همسر استن که خانه دار است و البته دو فرزندشان هایلی و استیو. با اینکه American Dad مشخصا به اندازه Family Guy محبوب و البته بامزه نیست اما مک فارلین در این سریال با مسخره کردن بسیاری از اتفاقات روز جهان و مخصوصا آمریکا حسابی مخاطبش را سر کیف می آورد.

  1. Grey’s Anatomy

16 فصل

بعد از موفقیت E.R ، مشخص شد سریال هایی که حول محور یک بیمارستان و خدمه آن است تا چه حد می توانند در جذب مخاطب موفق عمل می کنند. مجموعه Grey’s Anatomy دقیقا به همین دلیل پا به عرصه وجود نهاد. سریالی که در سال 2005 پخشش شروع شد و خیلی زود میلیون ها طرفدار در آمریکا و دیگر نقاط جهان پیدا کرد. داستان این سریال درباره روابط دکترها ، پرستاران و دانشجویانی است که در بیمارستان گریس شهر واشنگتن مشغول به کار هستند. نکته جالب در مورد Grey’s Anatomy این است. در طول پخش آن یعنی از سال 2005 تا به امروز بسیاری بازیگران اصلی آن از مجموعه جدا شده تا روی فیلم ها و سریال های محبوب دیگری شروع به کار کنند. سریال Grey’s Anatomy تا به حال بارها نامزد دریافت جایزه امی و گلدن گلاب شده.

  1. NCIS

16 فصل و کماکان در حال پخش

در سال‌هایی که سریال‌های پلیسی قدرت همیشگی خودشان در جذب مخاطب را ندارند، NCIS با تمام قدرت به موفقیت خودش ادامه میدهد و جای خودش در رتبه‌های بالای پربیننده‌ترین سریال‌ها را حفظ کرده. NCIS به عنوان نسخه فرعی سریال JAG شروع به کار کرد اما با گذشت سالها به حدی محبوب شد که این روزها تعداد افرادی که اسم سریال JAG را شنیده‌اند از بیننده‌های هفتگی NCIS هم کمتر است. پخش NCIS کماکان ادامه دارد و در این مدت دو نسخه فرعی با نام لس آنجلس و نیواورلئان براساس فرمت این سریال ساخته شدند.

  1. Family Guy

17 فصل و کماکان در حال پخش

باور اینکه سریالی که بعد از فصل سوم کنسل شده بود و حتی همه قسمتهای فصل سوم آن از تلویزیون پخش نشد، امروز بعد از 17 سال هنوز به پخش خودش ادامه میدهد و جز طولانی‌ترین سریالهای تاریخ به شما می‌رود تقریباً غیرممکن است. بعد از فصل سوم شبکه فاکس تولید و پخش سریال را متوقف کرد اما فروش غیرمنتظره DVDهای سریال و طرفداران پرشوری که در اینترنت پیدا کرد باعث شد که فاکس فرصت مجددی به ست مک‌فارلین بدهد و از آنجا بود که مک‌فارلین تبدیل به یکی از برندهای معروف کمدی خصوصاً در زمینۀ انیمیشن شد.

  1. Lassie

19 فصل

ماجراجویی‌های سگ مهربانی به نام Lassie با همراهان خودش رتبه پنجم طولانی‌ترین سریال را در اختیار دارد. Lassie ماجراهای خودش را از یک مزرعه در دوران سیاه و سفید تلویزیون شروع کرد و با سفر در آمریکا و همراهی با جنگلبانان آمریکا وارد دوران رنگی تلویزیون شد. Lassie یک سریال خانوادگی و سرگرم‌کننده بود که در زمان پخش مورد ستایش منتقدان قرار گرفت و جوایز زیادی را به خودش اختصاص داد. بعدها سریال‌های دیگه‌ای هم براساس Lassie ساخته شدند اما نتوانستند موفقیت سری اول را تکرار کنند.

  1. Law & Order

20 فصل

دیک ولف بعد از چند سریال ناموفق با Law & Order به معدن طلا دست پیدا کرد. طراحی داستانهای سریال براساس تیتر خبرهای جنایی روز صورت می‌گرفت که با پرداختی دراماتیک هر هفته بیننده‌های زیادی را به خودش جلب می‌کرد. چندین و چند نسخه فرعی براساس فرمت Law & Order ساخته شد که بعضی از آن‌ها به موفقیتهای بزرگی دست پیدا کردند. موفقیت Law & Order به حدی بوده که در کشورهای دیگر از جمله انگلستان و فرانسه هم نسخه‌ای از سریال ساخته شده است.

  1. Gunsmoke

20 فصل

Gunsmoke از دل دوران طلایی ژانر وسترن بیرون آمد و تا همین اواخر رکورد بیشترین قسمت پخش شده برای یک سریال را در اختیار داشت. Gunsmoke که حیات خودش را به عنوان یک برنامۀ رادیویی شروع کرد در سال 1955 به تلویزیون آمذ و در زمانی که ادعا می‌شد که خورشید ژانر وسترن در حال غروب کردن است، به مدت 20 سال یکی از موفقترین سریالهای در حال پخش بود. ماجراهای سریال که در زمان تلاقی غرب وحشی با متمدن شدن غرب در کانزاس اتفاق می‌افتاد، هر هفته بینندگان زیادی را چشم به راه خودش نگاه میداشت.

  1. Law & Order: Special Victims Unit

20 فصل و کماکان در حال پخش

موفقترین نسخه فرعی از فرنچایز Law & Order در حال حاضر طولانی‌ترین سریال درام در حال پخش است و هیچ سریالی را نزدیک به خودش نمی‌بیند. داستان سریال در شروع متمرکز بر چند کارآگاه واحد ویژۀ قربانیان در نیویورک بود اما به مرور مقیاس سریال بزرگ و بزرگتر و جدا شدن برخی از بازیگران اصلی سریال هم آسیبی به روند سریال وارد نکرد.

  1. The Simpsons

30 فصل

سریالی که به عنوان بخش کوچکی از برنامۀ The Tracey Ullman Show وارد خانه‌های مردم شد امروز بعد از گذشت 31 سال طولانی‌ترین سریال تاریخ تلویزیون آمریکاست و با توجه به روندهای سریال سازی در این روزها به نظر بعید است که سریال دیگری توانایی رسیدن به رکوردش را داشته باشد. سیمپسونز در این سالها با شوخی کردن با فرهنگ عامه، جامعه آمریکا و حوادث روز محبوبیت خودش را حفظ کرده و اینکه با بازبینی قسمتهای قدیمی متوجه می‌شویم که سیمپسونز گاهی آینده را هم پیش‌بینی کرده، ارزشهای سریال برای ما بیشتر هم شده.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا