بررسی بازی‌های موبایل

بررسی بازی موبایل West Gunfighter

کلاه کابویی، یک جفت چکمه ساق بلند و هفت تیری آماده شلیک؛ تمام چیزی است که برای ورود به دنیای وحشی غرب در ویدئوگیم نیاز دارید. استودیوی Candy Mobile که سابقه ساخت بازی های موفقی همچون Modern Sniper را دارا است، با تجربه ای جهان باز Action-adventure در غرب وحشی و در قامت یک کابوی هفت تیرکش به سراغ گیمرهای اندروید آمده است. این بازی با استقبال گسترده کاربران مواجه و بیش از 50 میلیون بار در گوگل پلی نصب شده است.

در همان ابتدای بازی شما در ورودی شهر اصلی بازی قرار دارید و نه میدانید چه کسی هستید و نه اینکه اینجا چکار میکنید، به ناچار وارد شهر شده و با افرادی آشنا میشوید که در قبال انجام کارهای ریز و درشت، به شما پول پرداخت میکنند.

کل ماجراجویی شما در بازی را میتوان در همین بند بالا خلاصه کرد، بازی فاقد داستان مشخصی است و شما تنها میبایست ماموریت های افراد مختلف را به انجام برسانید. البته این افراد که در بخش Characters میتوانید مشخصات آن ها را بخوانید، هرکدام قصه متفاوتی در دل ماموریت های خود دارند و هدف آنها در بازی مشخص است. برای مثال Chuck یک کابوی خارجی است که تازه به این شهر آمده و مبتدی است، او برادری به اسم Norris دارد که با وجود مشکلات زیادی که درست میکند، حتی توانایی یک شلیک درست و حسابی هم ندارد و برادر بزرگترش دائما به ما ماموریت میدهد تا در قبال پول او را از دردسرهای مختلف نجات بدهیم. حدودا 11 شخصیت با پیشینه های مختلف و اهداف گوناگون در بازی حضور دارند که به شما ماموریت میدهند؛ از مهمترین آنها میتوان به Quentin تاجر، Frank کلانتر و Chris صاحب بار اشاره کرد.

WestGunfighter

یکی از نکات منفی بازی کاراکترهای صامت است که هیچکدام صداگذاری نشده اند، صداگذاری هرچند ساده روی این کاراکترها میتوانست شخصیت آن ها را کامل کرده و به عنوان یک فرد خاص در دنیای بازی ثبت کند.

کنترل بازی شامل چند دکمه برای هدف گیری و شلیک، ریلود کردن، سوت زدن برای اسب، تازیانه برای سرعت بخشیدن به حرکت اسب و یک جوی استیک مجازی جهت حرکت کاراکتر است. شلیک، اسب سواری و حرکت کاراکتر همه و همه بسیار خوب کار شده اند و فاقد مشکلات معمول بازی های جهان باز موبایلی هستند. گرافیک و کیفیت تکسچرها با توجه به حجم بسیار کم بازی واقعا خوب و قابل قبول طراحی شده اند.

WestGunfighter

نقشه بازی شامل مکان های مختلف از جمله شهر، جنگل، زندان، قبرستان، دره و غار است که هرکدام از این مناطق به صورت جداگانه طراحی شده اند و برای ورود به هرکدام از آنها میبایست منتظر اتمام Loading بمانید. در اصل بازی فاقد مپ یکپارچه است و شما برای ورود به منطقه جدید میبایست صبر کنید. ماموریت ها در قسمت های مختلف مپ جریان داشته و هر کدام از این مناطق ویژگی خاص خود را دارند، مثلا در جنگل حیوانات مختلف و زیادی یافت میشوند و در قبرستان شما با زامبی ها سر و کار خواهید داشت.

در سرتاسر نقشه بازی فعالیت هایی مثل دوئل، مسابقه اسب سواری و نشانه گیری وجود دارد که میتوانید با انجام آنها پول بدست بیاورید، در بار اصلی شهر میتوانید به کارت بازی یا مینی گیم دارت بپردازید. همچنین شما میتوانید در بازی حیوانات مختلف را شکار کنید، پنج نوع حیوان روباه، گوزن، گرگ، خرس و پلنگ در بازی وجود دارند که قابل شکار هستند؛ هرکدام از این حیوانات در منطقه خاصی از نقشه بازی پیدا میشوند و بعضی از آنها خیلی کمیاب هستند و حتی فقط در ساعات مشخصی از شبانه روز ظاهر میشوند. به جز ماموریت هایی که از طرف افراد مختلف برای کشتن حیوانات پیدا میکنید، شما میتوانید با شکار کردن هر حیوان پوست آن را بدست بیاورید و بفروشید. پوست حیوانات مختلف با توجه به کمیاب بودن آنها دارای قیمت متفاوتی است.

WestGunfighter

در بخش فروشگاه بازی، شما میتوانید لباس های مختلفی برای کاراکتر خود بخرید، این لباس ها که شامل کلاه، کت، ژاکت و شلوار میشود هر کدام قدرت دفاعی شما را بهبود میبخشند. اما اگر این لباس ها را ست کنید یک قدرت ویژه هم به شما داده میشود؛ برای مثال ست شکارچی نوار جان شما را 20 عدد افزایش میدهد و ست کلانتر آسیبی که با Headshot وارد میکنید را زیاد میکند.

WestGunfighter

در طول بازی شما سه نوع سلاح متفاوت به همراه خواهید داشت، هفت تیر، شاتگان و چاقو. برای هر کدام از این دسته بندی ها سلاح های متنوع با خصوصیت های متفاوت در فروشگاه بازی موجود هستند و با سکه یا الماس قابل خرید هستند. تنها Rifle بازی هم سلاح Thompson است و اسلحه دیگری در این دسته بندی وجود ندارد. خصوصیات این سلاح ها در یک نمودار راداری مشخص میشود که شامل قدرت شلیک، محدوده یا بُرد تیراندازی، سرعت ریلود، تعداد گلوله در هر خشاب و سرعت شلیک است. هرکدام از این اسلحه ها نیازمند مهمات مخصوص خود هستند و بعد از اتمام گلوله های هر خشاب میبایست مجددا از بخش فروشگاه مهمات مخصوص سلاح مورد نظر را بخرید. همچنین برای پر کردن نوار سلامتی میتوانید از همین بخش دارو خریداری کنید.

WestGunfighter

علاوه بر اینها شما در فروشگاه بازی میتوانید اسب بخرید تا هرچه سریعتر در مپ بازی جابجا شوید، در کل شش اسب قابل خرید میباشند که با توجه به قیمتشان شامل سه ویژگی سرعت، انرژی و شتاب متفاوتی هستند. اسب نژاد Arab و Mustang بهترین و پر سرعت ترین اسب های موجود در بازی هستند.

شاید جهان بازی West Gunfighter چندان بزرگ نباشد، اما ماموریت های بسیار زیاد با اهداف متنوعی در همین نقشه جای گذاری شده اند که میتوانید با انجام آنها ساعت ها سرگرم گشت و گذار و مبارزه در غرب وحشی شوید.

دریافت بازی West Gunfighter از بازار

دریافت بازی West Gunfighter از بازار

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.