بررسی بازی‌های موبایل

بررسی بازی اسکاپ

«جاش گیم استودیو» یکی از تیم‌های مستقل بازی‌سازی در ایران است که توسط دو نفر اداره می‌شود و به همین دلیل آن‌ها برای ساخت اولین بازی خود تصمیم گرفته‌اند که با توجه به محدودیت‌ها،  به جای تمرکز بر روی محتوای بصری، به خلاقیت بیشتر بپردازند. بازی «اسکاپ» در سبک معمایی ساخته شده و با استفاده از یک مکانیزم ساده، معماهای سخت و چالش‌برانگیزی پیش روی بازیکن قرار میدهد.

بازی اسکاپ

در این بازی کنترل و هدایت یک مکعب تا انتهای هر مرحله به عهده شماست. این مکعب را می‌توان در جهت‌های مختلف به حرکت درآورد، با انجام این کار، این مکعب بر روی سطوح کناری قرار می‌گیرد. برخی از این قسمت‌ها، به عنوان سطح خطرناک شناخته می‌شوند و امکان فروریختن آن و سقوط مکعب به داخلش وجود دارد. بنابراین برای موفقیت در این بازی، داشتن سرعت عمل و دقت کافی در هر حرکت، ضروری است. در برخی از مراحل برای رسیدن به سطح کناری باید یک دکمه را فشار دهید یا چیزی شبیه به یک پازل را حل کنید. این موارد موجب شده تا هر مرحله متفاوت از دیگری باشد و بازی یکنواخت نشود. روند اسکاپ در برخی مراحل به گونه‌ای پیش می‌رود که باید به سرعت و با دقت کافی حرکت بعدی را انتخاب کنید و کوچک‌ترین تاخیر یا اشتباه شما منجر به سقوط مکعب می‌گردد که این مراحل هیجان زیادی داشته و به پایان رساندن آن‌ها لذت بخش خواهد بود.

بازی اسکاپ

تعدادی الماس در هر مرحله وجود دارد که می‌توانید برای بدست آوردن آن‌ها نیز تلاش کنید. این الماس‌ها به همراه امتیازاتی که کسب می‌کنید در یک مد رکوردی ثبت می‌شوند و با مشاهده امتیاز سایر بازیکنان می‌توانید برای شکستن رکورد آن‌ها و رسیدن به بالاترین امتیاز تلاش کنید. اگر بازیکنی بتواند در مد رکوردی در رتبه‌های اول تا سوم قرار گیرد، یک مکعب ویژه با طراحی خاص، به عنوان هدیه دریافت می‌کند. به علاوه چند نوع مکعب دیگر نیز در این عنوان وجود دارد که طبق دستورالعمل‌های بازی، خواهید توانست آن‌ها را بدست بیاورید و به جای مکعب اولیه، استفاده نمایید.

اسکاپ عنوانی است که تمرکز آن بر روی خلاقیت بوده و اگر به بازی‌های معمایی علاقه دارید، تا مدت‌ها از انجام اسکاپ لذت خواهید برد.

دانلود بازی اسکاپ:

آریا پیروز

گیم و تکنولوژی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.