بررسی بازی‌های موبایل

بررسی بازی موبایل Soccer Stars

بازی های ویدئویی همیشه ثابت کرده اند که برای موفقیت، نیازی نیست لزوما ایده‌ای داشته باشید که از ابتدا درخشان به نظر برسد و نظر مثبت همه را جلب کند. بزرگترین مثال آن از بزرگترین نمادهای بازی‌های ویدئویی، یعنی سوپرماریو است. اما بین بازی های موبایلی شاید یکی از بهترین نمونه‌هایی که میتوان نام برد بازی Soccer Stars باشد، مهره‌های آهنی که در زمین فوتبال قرار میگیرند و شما باید با حرکت دادن آنها توپ را وارد دروازه حریف کنید! قطعا اگر کسی قبل از سال 2014 و انتشار این بازی ورزشی بزرگ توسط ناشر شناخته شده و محبوب بازی های موبایلی یعنی Miniclip این ایده را با شما در میان میگذاشت، تصور میکردید که این بازی چه فاجعه ای را میتواند رقم بزند.

اما Soccer Stars نه تنها فاجعه نیست، بلکه یکی از بهترین و محبوب ترین بازی های ورزشی موبایلی است که تا به امروز ساخته شده و همواره در لیست پردانلود ترین بازی های ورزشی Google Play برای اندروید و App Store برای IOS قرار گرفته است.

گیم پلی بازی بسیار ساده و قابل درک است، تمام کاری که باید انجام دهید این است که با یک انگشتتان مهره را بکشید و جهت آن را به سمت توپ یا یکی از مهره های حریف تنظیم و استراتژی خود را برای به ثمر رساندن گل پیاده کنید. البته میزان قدرت ضربه شما هم مهم است که با میزان کشیدن مهره کم و زیاد میشود. شما و حریفتان هر کدام 5 مهره در زمین دارید، ترتیب چیده شدن آنها در زمین بستگی به ترکیب تیمتان دارد که به مرور زمان میتوانید با پول درون بازی یا پرداخت درود برنامه‌ای ترکیب های جدیدی را استفاده کنید. برای به ثمر رساندن گل حتما لازم نیست توپ را مستقیما به دروازه حریف بفرستید، زمین بازی به مانند یک مستطیل آهنی است و دور تا دور آن بسته است بنابرین میتوانید گل دیواری بزنید. بازی Turn-Based یا نوبتی است، به این معنا که در ابتدا یکی از بازیکن‌ها فرصتی محدود برای بازی کردن دور خود و انجام یک حرکت دارد، با اتمام زمان یا انجام حرکت، نوبت بازیکن بعدی فرا میرسد.

soccerstars

بد نیست از فیزیک بازی هم صحبت کنیم، فیزیک مهره‌ها و توپ واقعا تحسین برانگیز است و این همان عنصر ویژه ای است که گیم پلی بازی را در سطحی بالاتر از تمام رقبایش قرار میدهد، حس واقعی حرکت مهره‌ها و حرکت سرعتی توپ باعث میشود میزان هیجان هر مسابقه به شدت بالا باشد.

گرافیک بازی خوب و قابل قبول است و انتظار بالایی نباید از آن داشت، چرا که همین گرافیک نهایت چیزی است که بازی با این سبک نیاز دارد و تمرکز بیشتر روی این بخش اضافه کاری به حساب میاید، صداگذاری بازی هم در حد کافی و دارای افکت هایی برای برخورد توپ و مهره ها به اجسام مختلف، تشویق تماشاگران و… است.

soccerstars

14 استادیوم مختلف در بازی وجود دارد که هرکدام از آنها دارای تم مخصوص به خود هستند و با توجه به کشوری که در آن قرار دارند طراحی شده‌اند. این استادیوم ها به ترتیب برای مبتدی‌ها تا بازیکنان بسیار سطح بالا در بازی قرار دارد، برای مثال در استادیوم اول بازی که با تم کشور برزیل است، مبلغ ورودی 25 سکه و جایزه در صورت برد دو برابر آن است، اما در استادیوم آخر که با تم کشور هلند طراحی شده شما در صورت داشتن مبلغ ورودی میتوانید 8 میلیون سکه جایزه ببرید! هرکدام از این استادیوم ها قوانین خاص خودشان را نیز دارند، در بعضی از آنها فردی که ابتدا دو گل به ثمر برساند برنده مسابقه است، در بعضی تعداد گل بیشتری نیاز است یا بازی محدودیت زمانی دارد و تیمی که در پایان آن تعداد گل بیشتری داشته باشد برنده است. سرورهای بازی بسیار شلوغ و پر بازیکن است و درهرکدام از استادیوم ها صدها پلیر آنلاین هستند، بنابرین تقریبا هیچوقت برای شروع مسابقه و پیدا شدن حریف منتظر نمیمانید.

soccerstars

اما مودهای بازی اینجا به پایان نمیرسد، در بخش Special Event شما میتوانید وارد تورنومنت‌ها شوید که مسابقات حذفی بسیار جذابی هستند زیرا مبلغ ورودی و همچنین جایزه بالایی دارند. بخش Championships نیز شما را به کشورهای مختلف میبرد تا در آنجا با انجام چند بازی فوتبال، همینطور مراحل را طی کنید و حتی به قاره های دیگر سفر کنید، این بخش به نوعی حالت Career بازی به حساب میاید اما خب به مانند تمامی بخش های این بازی آنلاین و با رقیب واقعی انجام میشود. البته وقتی شما آفلاین هستید قابلیت بازی با هوش مصنوعی را هم دارید که چندان جذابیت ندارد.  گاهی اوقات نیز مسابقات ویژه ای در بازی برگزار میشود که بازیکنان را برای یک مدت محدود در یک لیگ قرار میدهد و نفرات برتر جوایز نفیسی دریافت میکنند.

soccerstars

بازی Soccer Stars با گیم پلی فوق العاده جذاب و هیجان انگیز و همچنین استادیوم ها و حالت های مختلف برای مسابقه، میتواند یک گیمر را ساعت ها مشغول خودش کند، بنابرین اگر به دنبال یک بازی فوتبالی متفاوت از نمونه های موجود در بازار و خلاقانه میگردید که اوج لذت رقابت را در آن حس کنید، اولین انتخاب شما میتواند این بازی خوش ساخت باشد.

دریافت بازی Soccer Stars از بازار

دریافت بازی Soccer Stars از بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا