بررسی بازی‌های موبایل

بررسی بازی شمشیر تاریکی

در چند سال اخیر بازی‌های پلتفرمر جای خود را بین بازی‌های موبایلی پیدا کرده اند و جزو محبوب‌ترین عناوین این دستگاه‌های هوشمند به شمار می‌روند. شمشیر تاریکی عنوانی پلتفرمر است که با المان‌های اکشن و مخفی کاری ترکیب شده و توانسته تجربه‌ای مفرح و جدید برای مخاطبان این سبک به ارمغان بیاورد. در این بازی شما در نقش Kuro قرار می‌گیرید که قصد دارد به یک نینجای حرفه‌ای تبدیل شود و برای این کار باید خود را نزد آخرین بازمانده این گروه که یک استاد پیر است برساند و با یادگیری تمامی فنون این رشته، تبدیل به شمشیر تاریکی شود. در این راه موانع زیادی پیش پای او قرار گرفته است، از دشمنان سرسخت گرفته تا انواع تله‌های کشنده که باید با احتیاط زیاد از میان آن‌ها عبور کرد. داستان بازی بسیار سطحی و بی اهمیت جلوه می‌کند، اصلا مشخص نمی‌شود که دشمنان بازی هدفشان از حمله به Kuro چیست و چرا نسل نینجاها در خطر انقراض قرار دارد؛ جدا از آن، محیط‌هایی که در طول بازی در آن‌ها پا می گذاریم چندان با یکدیگر مرتبط نیستند و ذهنیت مشخصی از فضا و داستان بازی در اختیارتان نمی‌گذارند.

بررسی بازی شمشیر تاریکی

کنترل Kuro با لمس جهات مختلف روی صفحه نمایش انجام می‌شود، این قابلیت در ابتدا جذاب و هیجان انگیز به نظر می‌رسد اما با پیشرفت در بازی و قرار‌گیری در موقعیت‌های چالش برانگیز‌تر، مشکلات این نوع کنترل حسابی روی اعصاب‌تان راه خواهد رفت، خوشبختانه سازندگان یک نوع کنترل مشابه با‌Pad های مخصوص بازی نیز قرار داده اند که استفاده از آن به مراتب دقیق‌تر و راحت‌تر است و میزان خطای بازیکن را کاهش می‌دهد. با این همه، جای خالی پشتیبانی از کنترلرها در بازی به شدت حس می‌شود، در حال حاضر اکثر عناوین پلتفرمر از این قابلیت بهره می‌برند و نبود آن در شمشیر تاریکی یک نکته منفی به شمار می‌رود. پریدن، راه رفتن سریع در هوا و فرود آمدن سریع، حرکات اصلی Kuro رو تشکیل می‌دهند؛ علاوه بر این، قابلیت جالب پرش به دیوارها باعث شده بازی چالش بیشتری برای ارائه داشته باشد، به خصوص زمانی که لازم باشد از این قابلیت در مواجهه با تله‌های کشنده مثل تیغ‌های متحرک، لیزرهای قرمز و سیخ های چرخان استفاده کرد. جدا از بخش پلتفرمر Kuro باید برای پیشروی در محیط، دشمنانی که سر راهش قرار دارند را نیز از بین ببرد، برخی از آن‌ها از نزدیک حمله می‌کنند و برخی دیگر با RPG و اسنایپر Kuro را هدف قرار می‌دهند. کشتن دشمنان اجباری نیست ولی از آن‌جا که جزو لذت بخش‌ترین قسمت‌های بازی است نمی‌توان از آن اجتناب کرد.

بررسی بازی شمشیر تاریکی

بازی از پنج چپتر تشکیل شده که هر کدام از 10 تا 12 مرحله بهره می‌برند. در هر مرحله سه فاکتور برای کسب امتیاز وجود دارد: جمع آوری گوی‌های زرد، پیدا کردن آیتم‌های مخفی و به پایان رساندن مرحله در زمان مشخص شده. اگر بتوانید هر سه فاکتور را به درستی انجام دهید، سه ستاره آن مرحله را بدست می‌آورید. داشتن این ستاره‌ها به باز کردن مراحل قسمت Hardcore کمک می‌کند. طراحی محیط  و دشمن‌ها در سطح ایده‌ آلی قرار دارد و در طول بازی در معابد قدیمی، کوهستان‌های برفی و مرکز شهری مدرن، قدم خواهید گذاشت. انیمیشن‌های بازی بسیار زیبا و پویا ساخته شده اند و لذت مبارزه و کشتن دشمنان را چند برابر می‌کنند. موسیقی‌های بازی نیز از ریتم مناسب و مرتبط با گیم پلی بهره می‌برند و بازی در زمینه صداگذاری نیز موفق عمل کرده است.

بررسی بازی شمشیر تاریکی

در نهایت باید گفت که شمشیر تاریکی عنوانی موفق در سبک پلتفرمر است که می‌تواند برای ساعت‌ها شما را سرگرم کند. از آن‌جایی که بازی توسط یک گروه ایرانی ساخته شده نباید توقع‌تان را خیلی از آن بالا ببرید و بهتر است با حمایت از آن کمک کنید تا در آینده شاهد عناوین با کیفیت‌تری از این استودیو باشیم.

دانلود بازی شمشیر تاریکی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.