بررسی بازی‌های موبایل

بررسی بازی موبایل Ninja Arashi

تنها در شب، با لباسی تماما سیاه به مانند شبحی در تاریکی حرکت کنید و دشمنان خود را یکی یکی با کاتانا و شوریکن از پای در بیاورید، بازی Ninja Arashi ساخته استودیو Black panther شما را به عنوان یک نینجای کارکشته به سرزمین های شرقی خواهد برد.

Ninja Arashi عنوانی در سبک اکشن-پلتفرمر است که هواداران پرطرفداری بین بازی‌های اندرویدی دارد. البته لازم به ذکر است که استودیو Black panther سعی کرده تا با اضافه کردن ویژگی درخت مهارت یا Skill tree، فضای بازی را کمی به سمت عناوین نقش آفرینی ببرد.

داستان بازی از آنجایی آغاز میشود که یک شخصیت خبیث و بسیار قدرتمند به نام Orachi بعد از سال‌ها زندگی کردن در تبعید ، موفق به فرار از زندان خود می‌شود و انتقام اولین هدف اوست. بنابرین به خانه Ninja Arashi میرود، همسر او را کشته و تنها پسرش را به اسارت می‌گیرد. Arashi وقتی به خانه باز میگردد خانه اش را غرق در آتش می‌بیند و با پیغامی از طرف Orachi مواجه میشود: پیدایم کن!

Ninja Arashi

البته شاید داستان بازی بسیار کلیشه‌ای و تکراری به نظر برسد اما زمانی که به باس فایت نهایی بازی برسید و آخرین کات سین‌ها را مشاهده کنید، پایان داستان غافلگیرتان خواهد کرد.

بازی دارای سه فصل با محیط های متفاوت است که هرکدام 15 مرحله دارند. در هر مرحله شما می‌توانید سه طومار مخفی شده در نقشه را پیدا کنید تا به کمک آنها به محیط های جدید منتقل شوید. در نهایت پس از اتمام این سه فصل به قلمرو Orachi خواهد رسید و با Boss fight نهایی بازی مبارزه میکنید.

سیستم کنترل و مبارزات بازی اصلا پیچیده نیست و با دو دکمه جهت دار می‌توانید در محیط حرکت کنید و با دکمه هایی دیگر شوریکن های کشنده پرتاب کنید و با کاتانا دشمنان را در یک چشم بر هم زدن تار و مار کنید. لازم به ذکر است بازی ساده نیست، مانند اکثر بازی‌های پلتفرمر Ninja Arashi مرحله به مرحله سخت تر میشود و تا جایی پیش میرود که کشته شدن در هر مرحله و شروع مجدد به بخشی از بازی تبدیل می‌شود.

البته می‌توانید به صورت مخفی کاری پیش بروید؛ برای این کار دکمه ای وجود دارد که می‌توانید به کمک آن برای مدت زمان مشخصی خودتان را تبدیل به سنگ کنید تا از دید دشمنان مخفی شوید و سپس به آنها حمله کنید. سیستم مبارزات مهم ترین بخش این بازی است که بسیار خوب طراحی شده تا گیمر بعد از مدتی از آن خسته نشود.

Ninja Arashi

و اما درخت مهارت که بالاتر به آن اشاره شد، شما در این بخش می‌توانید تمامی قابلیت‌هایی که در اختیار دارید را بهبود ببخشید، برای مثال کاتانای شما سلاحی کارآمد و بسیار تاثیرگذار است اما مدت زمان Cool down آن نسبتا زیاد است، این مدت زمان وقفه در استفاده از سلاح وقتی به مراحل بالاتر و سخت تر بازی برسید و تعداد دشمنان زیاد شود بسیار به چشم می‌آید. شما می‌توانید در 7 مرحله مختلف قابلیت شمشیرزنی خود را در درخت مهارت ارتقا دهدید تا هربار یک ثانیه از  مدت زمان وقفه کاسته شود، همچنین با رسیدن به سقف ارتفا این بخش قابلیت ویژه ای بدست خواهید آورد و دیگر در تله خرس که یکی از تله‌های دردسر ساز بازی است گرفتار نخواهید شد.

همچنین برای شوریکن ها با هربار ارتقا، شانس کشته شدن دشمن فقط با یک ستاره پرتابی را بیشتر میکنید؛ در حالت عادی شما برای کشتن دشمنان حداقل نیاز به دو شوریکن دارید.

بخش meditation درخت مهارت مربوط به سلامتی و سیستم دفاعی شماست، مانند اکثر بازی های پلتفرمر، در این بازی نینجای شما شانس این را دارد که در هر مرحله 3 بار مبارزه کند و اگر سه بار جانش را از دست بدهد میبایستی مرحله را به طور کلی از ابتدا طی کنید. اما با ارتقای این بخش میتوانید هربار یک جان به Ninja Arashi اضافه کنید و این قابلیت را تا سقف 7 جان بهبود ببخشید. البته در این بخش با ارتقا دادن کاراکتر خود مدت زمان ماندگاری سپرهای محافظی که در طول بازی بدست میاورید را نیز افزایش میدهید. این سپرها که به صورت لایه‌ای محافظ شما را در بر میگیرند می‌توانند تا مدت زمان مشخصی جان شما را در برابر آسیب های کشنده محافظت کنند.

و در بخش آخر درخت مهارت شما میتوانید قابلیت های مخفی کاری کاراکتر خود را ارتقا دهید که شاید در مراحل اولیه زیاد نیازی به آن نداشته باشید اما بعد از پیشروی در مراحل و افزایش تعداد دشمنان، اهمیت و ضرورت مخفی کاری برای به پایان رساندن هر بخش را به خوبی درک خواهید کرد. لازم به ذکر است برای ارتقای هر بخش از Skill Tree نیاز به سکه و الماس دارید که در طول بازی با کشتن دشمنان و شکستن کوزه‌ها می‌توانید آنها را بدست بیاورید.

Ninja Arashi

در طول بازی با دو نوع خطر مواجه هستید، انسان ها و تله‌ها.  دشمن‌های انسانی خودشان به چند دسته تقسیم میشوند، از شمشیرزن های معمولی گرفته تا تفنگداری که با یک تیر میتواند Arashi را به آن دنیا بفرستد. یا نیزه دار معمولی که از فاصله دور هم میتواند با نیزه اش به شما آسیب برساند و مدل ارتقا یافته ی آن، یعنی نیزه دار با سپر که به راحتی نمیتوان از سدش عبور کرد.

تله‌ها نیز به انواع مختلفی تقسیم میشوند؛ تله خرس که اگر در آن گیر بیفتید به مدت چند ثانیه هیچ‌کاری نمی‌توانید انجام دهید و دشمنی که در کمین بوده میتواند به راحتی شما را بکشد، نیزه هایی که به صورت چندتایی و پشت سر هم به سمت شما پرتاب میشوند و تنها راهی که دارید بازگشت به عقب است، سنگ های غلتانی که با سرعت به سمت شما حرکت می‌کنند و اسکلت‌هایی که سلاح به دست منتظر عبور شما هستند.

طراحی هنری در بازی با چنین سبکی، بسیار مهم است و Ninja Arashi از این منظر نیز بسیار عالی کار شده و با همراهی موسیقی جذاب ژاپنی، حال و هوای شرقی را به خوبی به گیمر منتقل میکند. محیط های بازی در مراحل مختلف، متنوع و چشم نواز کار شده اند. در هر Chapter نیز به یک محیط کاملا جدید با مناظر خلاقانه و متنوع سفر میکنید.

Ninja Arashi

Ninja Arashi اثری قابل قبول و بسیار سرگرم کننده در سبک اکشن پلتفرمر موبایلی محسوب می‌شود و شما میتوانید این بازی را روی اندروید و IOS نصب کرده و به عنوان یک نینجای سیاهپوش در شرق آسیا، ساعت ها مشغول بازی شوید.

دریافت بازی Ninja Arashi از بازار

دریافت بازی Ninja Arashi از بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.