بررسی بازی‌های موبایل

بررسی بازی موبایل Leps World 2

احتمالا اسم Leprechaun ها به گوشتان خورده است، همان موجودات افسانه‌ای کوتاه قد که اغلب در شکل پیرمرد، به همراه کلاه و لباس سبز و ریش نارنجی ظاهر می‌شوند و بزرگترین نماد کشور ایرلند هستند. شرکت nerByte GmbH تصمیم به ساخت یک بازی با الهام از این موجودات خیالی مشهور گرفت و نام آن را Leps World گذاشت.

leps world 2

اگرچه این شرکت بازی‌های زیادی در سبک Arcade ساخته، اما سه گانه‌ی Leps World نه تنها محبوب ترین بازی این کمپانی، بلکه یکی از پر طرفدار ترین بازی‌های Android و IOS است، شرکت سازنده‌ی این بازی علاقه‌ی زیادی به الهام گرفتن از بازی‌های کلاسیک دارد، مشهور ترین بازی آنها نیز از این قضیه مستثنی نیست و تمام بازی‌های Leps World با الهام شدیدا زیادی از شناخته شده ترین فرنچایز تاریخ ویدئوگیم، یعنی سوپر ماریو ساخته شده اند. امروز به سراغ نسخه‌ی دوم این بازی یعنی Leps World 2 می‌رویم که تنها در Google Play بیشتر از 100 میلیون بار توسط کاربران دریافت شده و میانگین نمره‌ی 4.5 از 5 در بین حدودا یک میلیون رای را به دست آورده است.

بازی Leps World 2 یک بازی پلتفرمر است که شما را در نقش یک لپرکان به نام Lep قرار می‌دهد، داستان بازی از این قرار است که روزی در دنیای سرسبز و آرام این موجودات ایرلندی، ناگهان صاعقه‌ای به زمین می‌خورد و جادوگری تمام اعضای خانواده‌ی Lep را گروگان میگیرد، ادامه‌ی بازی در جهت نجات اعضای خانواده و دوستان Lep دنبال می‌شود. البته تنها انتخاب شما برای بازی کاراکتر Lep نیست و می‌توانید با جمع کردن سکه درون بازی چندین شخصیت دیگر از دنیای بازی را کنترل کنید.

Lepsworld2

کنترل شخصیت اصلی بسیار ساده است، دکمه‌های جهت دار چپ و راست جهت حرکت افقی، دکمه‌‌ی با فلش رو به بالا برای پرش و در آخر دکمه‌ی دیگری برای پرتاب میوه‌ی کاج به سمت دشمنان وجود دارد، البته این کاج‌ها محدود هستند و میتوانید در طول بازی با شکستن آجرهای معمولی یا جایزه دار آنها را پیدا کنید. هر مرحله دارای محدوده زمان مشخصی است که از 250 ثانیه شروع می‌شود، اگر تایمر بازی از این ثانیه بگدرد و بازیکن هنوز به رنگین کمان در انتهای مرحله نرسیده باشد، باید مرحله را مجددا از اول برود، تعداد ‌جان‌های کاراکتر شما توسط گیاه شبدر مشخص می‌شود که یکی دیگر از نمادهای لپرکان ها است، شما در ابتدای مرحله 3 برگ شبدر دارید و هربار آسیب دیدن توسط دشمنان سبب می‌شود یکی از آنها کم شود، البته شبدر هم مانند کاج در محیط بازی قابل پیدا کردن است. در هر مرحله دشمنانی در سر راه شما قرار دارند که با پیشروی در بازی تنوع بیشتری پیدا می‌کنند، بعضی از آنها با پریدن روی سرشان کشته می‌شوند، بعضی دیگر روی سرشان شاخ دارند و آنها را فقط می‌توانید با پرتاب کاج بکشید، موجودات پرنده هم در بازی وجود دارند که کشتن آنها سخت تر و نیازمند زمان بندی دقیق است. در طول مراحل شما با کشتن این موجودات، خرد کردن آجرها و به دست آوردن سکه، امتیاز به دست می‌آورید، در ضمن در هر مرحله سه دیگ پر از سکه قرار داده شده است و معیار بازی برای امتیازدهی به عملکرد شما پیدا کردن این سه دیگ است. لازم به ذکر است که بازی در شروع ممکن است برایتان آسان باشد اما رفته رفته این سادگی رنگ باخته و جای خود را به یک بازی چالشی جذاب می‌دهد.

Lepsworld2

بازی دارای جهان‌های متفاوت و تعداد مراحل زیاد و سرگرم کننده است، این مراحل با پیشروی در بازی سخت و سخت تر می‌شوند و همچنین طراحی محیط آنها متفاوت می‌شود، برای مثال در بازی از محیط سرسبز گرفته تا محیط زمستانی یافت می‌شود، بعضی مراحل بازی حتی در معبدهای باستانی و زیر آب دنبال می‌شوند، طراحی مراحل در بازی بسیار خلاقانه است و در کمتر بازی موبایلی همچین تنوعی می‌بینیم، برای مثال در مراحلی که کاراکتر اصلی زیر آب قرار دارد گیم پلی بازی به طور کلی متحول می‌شود و شما می‌توانید به صورت شناور نیز به بازی ادامه می‌دهید، همچنین سرعت شما به علت قرار گرفتن در زیر آب کم می‌شود که البته با به دست آوردن یک کفش ویژه در طول این مراحل می‌توانید سرعت خود را بیشتر کنید. دشمنان این مراحل نیز عوض می‌شوند و مانند محیط جنگلی از حلزون و دیگر موجودات خشکی استفاده نمی‌شود، بلکه از موجودات زیر آب مانند عروس دریایی و قلابچه ماهی  استفاده می‌شود. در بعضی مراحل درون معبدها مواد مذاب استفاده شده که نه تنها افتادن در آب سبب باخت قطعی شما در مرحله می‌شود، بلکه آنها به طور خودکار به سمت بالا فوران می‌کنند و به سمت شما آتش پرتاب می‌کنند.

Lepsworld2

خلاصه که هرچه در بازی جلوتر می‌روید، Leps World 2 بیشتر شما را با تنوع و قابلیت‌های جذاب جدید شگفت زده می‌کند. صداگذاری بازی نیز بسیار خوب و قابل قبول است، البته که خود کاراکتر‌ها صامت هستند، اما صدای محیط و موسیقی آرامش بخشی که در طول تمام مراحل پخش می‌شود تجربه‌ی شنیداری بازی را شدیدا بهبود می‌بخشد.

بازی Leps World 2 با اختلاف زیادی اکثر بازی‌های پلتفرمر موبایلی و حتی نسخه‌ی اول خودش را پشت سر می‌گذارد و به یکی از بهترین تجربه‌های موبایلی در این سبک تبدیل می‌شود، بنابراین اگر از طرفداران این سبک هستید، تجربه‌اش را روی گوشی موبایل خودتان از دست ندهید.

دریافت بازی Leps World 2 از بازار

دریافت بازی Leps World 2 از بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا