بررسی بازی‌های موبایل

بررسی بازی موبایل Into the Dead

دویدن در دل شب، میان خیل عظیمی از مردگان متحرک

بازی into the dead یک بازی رکوردزنی است اما اینبار بجای کشتن دشمنان، باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا کشته نشوید!

PikPok یک استودیوی نیوزلندی نام آشنا بین موبایل گیمرهاست که پیش از این با بازی های ورزشی از جمله سری Flick Kick به شهرت رسیده بود. اما در ماه دسامبر سال 2012، این استودیو محبوب ترین و پردانلود ترین بازی خودش را عرضه کرد. بر خلاف انتظار این‌بار خبری از یک بازی ورزشی نبود و into the dead با سبک Action- Survival Horror عرضه شد.

بازی رسما شما را بدون هیچ پیش زمینه و داستانی وارد یک دنیای خطرناک پر از زامبی میکند، تنها چیزی که شما میدانید این است که هلیکوپترتان سقوط کرده و حالا بایستی تا جان در بدن دارید فقط در جهت مخالف زامبی ها بدوید! کاراکتر شما در بازی نیز فرد ناشناخته‌ای است که با زاویه دید اول شخص در نقش او قرار می‌گیرید.

into the dead

بازی برای کنترل این شخصیت چندین راه را پیش روی شما میگذارد؛ شما میتوانید با نگه داشتن جهت مورد نظر به چپ و راست حرکت کنید، انگشت خودتان را برای حرکت روی صفحه بکشید و یا با تکان دادن گوشی به سمت چپ و راست مسیر کاراکتر را تغییر دهید. همچنین برای شلیک یا استفاده از سلاح های سرد نیز میبایست انگشت خود را وسط صفحه نگه دارید.

بعد از ثبت چند رکورد، سلاح های سرد و گرم وارد بازی میشوند. اول از همه یک اسلحه کلت به شما داده میشود که میتوانید در مسیرتان زامبی ها را با آن از بین ببرید. از آنجا که میزان گلوله های شما محدود است بایستی فقط در مواقع ضروری از این سلاح ها استفاده کنید. البته این محدودیت تنها مربوط به اسلحه های گرم نمیشود و سلاح هایی مانند اره برقی نیز با بنزین کار میکنند و شما هیچوقت یک سلاح نامحدود در بازی نخواهید داشت. لازم به ذکر است که تنوع اسلحه‌های مختلف در بازی بسیار بالاست و وجود همین سلاح‌های متنوع میتواند تازگی گیم پلی را حفظ کند.از کلت و تفنگ های سبک گرفته تا اسلحه های رگباری و آتش افروزها. همچنین در بخش سلاح های سرد نیز تنوع بالایی به چشم میخورد و شما به اره برقی، دریل، تیغه های پرتابی و… دسترسی خواهید داشت.

into the dead

در ضمن شما حتی اگر یک اسلحه را بخرید باز هم در شروع بازی دست خالی هستید و آیتم های خریداری شده در جعبه هایی با نور سبز رنگ در طول مسیر وجود دارند که حاوی سلاح ها، تیر یا بنزین و موارد دیگری هستند.

آیتم دیگری که میتوانید با خرید و استفاده آنها شانس خود را برای زنده ماندن بیشتر کنید سگ‌ها هستند. شما میتوانید با خرید سگ‌هایی با توانایی های مختلف، آنها را با خود همراه کنید تا در طول مسیرتان تعدادی زامبی را از پای در بیاورند و مسیر شما را هموار تر کنند.

into the dead

در فروشگاه بازی شما میتوانید با پرداخت سکه حتی نوع پوشش زامبی ها را هم عوض کنید و آنها را به بازیکنان فوتبال آمریکایی و یا سربازان جنگ جهانی دوم تبدیل کنید.

بازی در کل دارای چهار حالت مختلف است که برای امتحان کردن هر کدام از آنها میبایست در بخش های قبلی تعداد خاصی ماموریت انجام دهید. بخش اول و اصلی بازی یعنی Classic، بخش Massacre یا قتل عام که در آن میبایست با سلاحی که در اختیار دارید خیل عظیمی از زامبی ها را بکشید، بخش  Hardcore که همانطور که از نامش پیداست زامبی های بیشتر و قوی تری دارد که عبور از آنها سخت است، قبل از شروع این بخش شما میبایست سه سلاح خاص انتخاب کنید و سپس با آنها مسیر خود را ادامه دهید. و بخش آخر که Flash Light نام دارد و شما نه تنها بدون هیچ سلاحی در یک ناحیه پر از مردگان متحرک رها میشوید بلکه نور نیز از شما گرفته میشود، یعنی چراغ قوه شما برای روشن ماندن نیاز به باتری خواهد داشت و در صورت خاموش شدن آن تنها چیزی که میبینید چشمان زرد و درخشان زامبی ها است.

into the dead

قبل از شروع هر مرحله شما میتوانید آیتم‌هایی را برای ساده تر شدن بازی انتخاب کنید که برای بخش‌های مختلف گیم متفاوت هستند، برای مثال در بخش کلاسیک میتوانید مشخص کنید از ابتدای ورود به بازی مسلح باشید و یا سگتان شما را همراهی کند. همچنین در بخش FlashLight میتوانید نور چراغ قوه خود را بیشتر کنید و یا مدت دوام باتری آن را افزایش دهید. در بخش هاردکور هم میتوانید با فعال کردن آیتم Barrels بشکه های قابل انفجار را در مسیر خود قرار دهید تا با شلیک به آنها بتوانید یک دسته از زامبی ها را نابود کنید.

بازی Into the dead به عنوان یک بازی رکوردزنی میتواند یک سرگرمی خوب برای اوقات فراغت شما باشد که با سبک Survival Horror، خودش را تبدیل به یک بازی متفاوت و جذاب در این دسته بازی ها میکند.

دریافت بازی Into the Dead از بازار

دریافت بازی Into the Dead از بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا