بررسی بازی‌های موبایل

بررسی بازی فوتبال سوپر استار

بازی فوتبال سوپراستار ساخته استدیو گامگوس گیمز است که در زمینه تولید بازی‌های موبایلی سابقه درخشانی دارد. از دیدگاه کلی این بازی یک نمونه از شبیه‌سازهای مربیگری فوتبال است که به گیمر در حین مدیریت تیم خود به صورت خلاصه اطلاعاتی از بازی فوتبال نیز ارائه می‌کند. بخش مدیریتی بازی امکانات زیادی را در اختیار گیمر قرار می‌دهد و تجربه متفاوتی را برای مخاطبان خود رقم خواهد زد.

گیمر پس از ثبت نام در بازی به عنوان سرمربی وظیفه هدایت تیمی در یک لیگ را برعهده خواهد گرفت. علی‌رغم وجود جزئیات زیاد این جایگاه در بازی، گیمر دچار سردرگمی نخواهد شد، زیرا آموزش‌های قدم به قدم جهت کار با ابزار و امکانات بازی در اختیار بازیکن قرار داده شده است.

بخش دوم بازی شاید در ابتدای کار برای گیمرها گیج کننده به نظر برسد اما جداسازی بخش تجربه و آموزش توسط استودیو سازنده کمک شایانی به جلوگیری از این امر کرده است اما درک صحیح از نحوه اعمال تغییرات و پیشرفت در بازی نیازمند صرف زمان است. امکانات مختلفی شامل استادیوم، محوطه تمرین، سالن بدنسازی، تیم جوانان، مرکز استعدادیابی، ساختمان پزشکی و فروشگاه با دسته بندی مناسب و همچنین با بهرگیری از گرافیک قابل قبول در اختیار گیمر قرار می‌گیرند. در واقع هرکدام از بخش‌های یاد شده وظایف و خدماتی متناسب با نام خود را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهند که در نهایت به تیم و عملکرد آن کمک خواهند کرد. برای مثال بخش فیزیوتراپی امکان استخدام یک فیزیوتراپ خوب را به گیمر ارائه می‌دهد تا از میزان مصدومیت‌ بازیکن‌ها جلوگیری شود و یا در بخش استادیوم حتی می‌توان میزان قیمت بلیط‌ها و چمن زمین تمرین را در جهت کسب عملکرد بهتر بازیکنان و یا باشگاه از لحاظ مالی دچار تغییرات نمود.

گزینه‌هایی با نام تیم، خانه و لیگ در دسترس کاربر قرار دارد که از طریق آن‌ها می‌توان شرایط تیم خود در بخش‌های یاد شده را مورد بررسی قرار داد. برای مثال از طریق پنل تیم می‌توان به هدف گذاری‌های هیئت مدیره و از بخش لیگ می‌توان به نتایج و جدول لیگ دسترسی داشت تا گیمر از روند کلی بازی‌های لیگ مطلع شود.

اتفاق اصلی در ورزش فوتبال در مستطیل سبز و زمانی که مربیان در حال چینش بازیکنان هستند رخ می‌دهد. در این بازی اکثر مولفه‌های اساسی برای یک بازیکن فوتبال درنظر گرفته شده تا بیش از پیش و در حد یک بازی حرفه‌ای توانایی شما به عنوان مربی در کنترل یک تیم را به چالش بکشد. مولفه‌هایی نظیر انرژی، پست تخصصی، سن، انگیزه و استعداد برای بازیکنان در نظر گرفته شده تا چالشی جدی پیش روی مربی باشد. رضایت بازیکنان نقش اساسی در تمدید قرارداد و عملکرد آن‌ها در تیم خواهد داشت، به‌طور مثال اگر بازیکن با تجربه‌ای را تعویض کنید شاهد خشمگین شدن ‌او خواهید بود. از طرفی بازی دادن یک بازیکن در پست غیر تخصصی‌اش منجر به کاهش بازدهی او شده و شاید به محرومیت و یا مصدومیت و آسیب زدن به کل تیم منجر شود.

اما زمین فوتبال جایی است که این بازی تجربه‌ای متفاوت را در اختیار بازیکنانش قرار خواهد داد. فوتبال سوپراستار فقط لحظاتی حساس از یک مسابقه را به شما نشان داده و کنترل بازیکنان و توپ را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید سرنوشت نهایی بازی را خودتان رقم بزنید و نتیجه بازی تماماً وابسته به اعداد و ارقام در آمادگی تیم خلاصه نشود. البته این اختیارات نظیر شوت زدن، دریبل زدن، تکل زدن، پاس دادن و… در ابتدای بازی به بازیکنان آموزش‌ داده می‌شود و قدرت، مهارت و آمادگی بازیکنانی که در ترکیب چیده می‌شوند در این بخش به خوبی نمایان خواهد شد. در پایان هر بازی نیز با توجه به نتیجه و نکاتی که باید آن‌ها را اعمال می‌کردید مورد استقبال طرفدارن در صفحه‌های مجازی مربوط به باشگاه و یا حتی مورد هجوم رسانه‌ها و منتقدین قرار خواهید گرفت.

مکانیزیم‌های به کار رفته در فوتبال سوپر استار به درک هر چه بهتر از شرایط یک تیم و گزینه‌های تاثیر گذار بر موفقیت و یا شکست کمک شایانی می‌کنتد.در مجموع فوتبال سوپر استار با اعمال مکانیزم‌های ریز و درشت بسیار زیادی در بازی، به خوبی تلاش کرده است تا پیچیدگی و خشکی بازی‌هایی که بر روی مدیریت تیم تمرکز می‌کنند را از بین ببرد و در این کار موفق بوده است. نسخه فارسی این بازی هم اکنون در فروشگاه کافه بازار به صورت رایگان در دسترس است.

دانلود بازی فوتبال سوپر استار

آریا پیروز

گیم و تکنولوژی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.