بررسی بازی‌های موبایل

بررسی بازی موبایل Bricks Breaker Quest

بازی Bricks Breaker Quest توسط استودیوی Mobirix که با عناوین متعدد در سبک آرکید برای گوشی های موبایلی شناخته میشود، به بازار عرضه شده است. این بازی Arcade توانست نظر مثبت کاربران را جلب کرده و علاوه بر بیش از 50 میلیون بار نصب، از بین 477 هزار نظر نمره 4.4 از 5 را بدست بیاورد.

گیم پلی بازی ساده و سر راست است، شما تعدادی توپ دارید و میبایست به کمک آنها آجرهای عددی که از بالا به پایین میایند را قبل از رسیدن به سطح زمین خراب کنید. این آجرها دارای اعداد مختلفی هستند که به مروز زمان و جلو رفتن مراحل به اعداد بالایی خواهند رسید. توپ هایی که شما در اختیار دارید با نابود کردن هر آجر برای یک ضربه زیاد تر میشوند و با چیدن استراتژی مناسب میتوانید از این قابلیت برای تمام کردن سریع مرحله و نابود کردن تمام آجرها استفاده کنید. چرا که برای گرفتن سه ستاره کامل در هر مرحله نیاز به سرعت و تعداد ضربات کم دارید. شما میتوانید توپ ها را به شکل مستقیم سمت ردیفی از آجرها بفرستید و یا برای تاثیرگذاری بیشتر آنها را به کمک دیوار و یا خود آجرها به صورت مورب حرکت دهید.  به مرور زمان آیتم های جدیدی به گیم پلی اضافه میشوند؛ برای مثال دایره سبز با یک خط افقی یا عمودی که در صورت برخورد توپ ها با آن، میتواند به کل ردیف عمودی یا افقی خودش آسیب بزند. همچنین دایره های سبز با علامت به اضافه به تنهایی به کل ردیف عمودی و افقی خود آسیب میزنند و بسیار کاربردی هستند. این آیتم ها به اندازه ی مناسبی در مراحل بازی جای گذاری شده اند و نه آنقدر زیاد هستند که شیوه گیم پلی شما را تغییر دهند و نه آن قدر کم هستند که بی تاثیر باشند.

بازی دارای مراحل بسیار زیادی است و تمام کردن آن تقریبا غیر ممکن است. این مراحل به مرور سخت تر و سخت تر میشوند و گیم پلی هم در این مسیر با آیتم ها و قابلیت های جدید پیچیده تر از قبل میشود.

در بازی یک مود Classic هم وجود دارد که بر خلاف بازی اصلی، تنها یک توپ در اختیار شما قرار میدهد و شما میبایست خودتان توپ های بیشتری با از بین بردن آجرها بدست بیاورید، این بخش مرحله ای نیست و به صورت رکوردی انجام میشود.

از مرحله 45 به بعد، بازی هر 5 مرحله یکبار برای شما یک جایزه در نظر میگیرد که میتواند شامل الماس برای خرید از فروشگاه، بمب و دیگر آیتم های کمکی باشد که در مراحل سخت بسیار مشکل گشا هستند. برای مثال بمب به صورت ناگهانی تمام آجرهایی که به سطح زمین نزدیک تر هستند را منفجر میکند، قابلیتی در بازی وجود دارد که فقط برای یک ضربه تعداد توپ های شما را چند برابر میکند و همچنین شما میتوانید وقتی توپ از دست میدهید با زدن دکمه ای تعداد توپ های خود را به حالت قبل برگردانید. تمام این قابلیت ها و آیتم های کمکی ممکن است در ابتدای بازی چندان مورد نیاز شما نباشند و بدون آن ها هم بتوانید مراحل را پیش ببرید، اما در سطح های بالاتر که درجه سختی بازی بالاتر میرود بسیار حیاتی محسوب میشوند و میتوانند گاهی یک مرحله کاملا از دست رفته را برگردانند.

بازی بخش آنلاین هم دارد؛ در این بخش شما در مقابل یک بازیکن دیگر قرار میگیرید و میبایست در زمان مشخص تا میتوانید امتیاز کسب کنید، در آخر فردی که امتیاز بیشتری کسب کرده باشد یا زودتر به امتیاز 64 رسیده باشد پیروز میدان خواهد بود. سرورهای بازی از نظر فنی مشکل خاصی ندارند و به راحتی میتوانید در آنها به انجام بازی بپردازید، اما تعداد پلیرهای این بخش آنقدری زیاد نیست که باید مقداری صبر کنید.

از بعد بصری بازی در بخش رنگ بندی آجرها بسیار هوشمندانه عمل میکند، تغییر طیف رنگی آجرها که در اعداد بالاتر با رنگ های سرد و بی روح حس خطر را القا میکند و کم کم با برخورد توپ و کم شدن عدد وقتی که احتمال برخورد آجر به زمین درحال از بین رفتن است، رنگ ها به نرمی تغییر میکنند و حس خطر آن آجر کاملا از بین میرود.

صدای برخورد توپ به آجرها در دو کلمه بسیار ساده و هوشمندانه است. صدایی آرامش بخش و نه چندان پیچیده که گاها شما را مجاب به بازی کردن و نابود کردن تمام آجرهای موجود در صفحه میکند. در حقیقت شما وقتی متوجه تاثیر بسیار زیاد این صدای ساده در روند بازی میشوید که یک مرحله را کاملا بدون صدا بازی کنید.

در نهایت بازی Bricks Breaker Quest یک بازی Arcade بسیار سرگرم کننده و کاملا مناسب پلتفرم بازی های موبایل میباشد که نسبت به نسخه های مشابه ای که توسط استودیو Mobirix در زمان گذشته عرضه شده بودند پیشرفت چشم گیر و قابل توجهی داشته است. از همین رو این بازی درحال حاضر یکی از بهترین بازی های آرکیدی است که میتوانید بر روی گوشی موبایلتان تجربه کنید.

دریافت بازی Bricks Breaker Quest از بازار

دریافت بازی Bricks Breaker Quest از بازار

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا