بررسی بازی‌های موبایل

معرفی بازی Big Hunter

در زمانهای بسیار دور و در مکانی دور افتاده، قبیله ای کوچک بود که مردمانش به دلیل خشکسالی های پی در پی، از گرسنگی در حال مرگ بودند. اما رهبر قبیله هر روز به شکار ماموت میرفت …

در Big Hunter بیشترین چیزی که میبینید رنگ زرد است! بازی در مجموع از یک افق زرد رنگ، یک خورشید در حال غروب، یک ماموت و رهبر قبیله تشکیل شده است و تنها کاری که باید بکنید این است که در مراحل مختلف، ماموت را از پای در بیاورید و غذای قبیله خود را تامین کنید.

رمز پیروزی در مراحل بازی زدن ضربات مداوم به ماموت است. ضربات اولیه امتیاز کمی دارند اما اگر بتوانید بدون اینکه تیری خطا برود به ماموت ضربه بزنید، میتوانید ظرف چند ثانیه مرحله را به اتمام برسانید. در مجموع 3 حالت برای بازی وجود دارد. در حالت اول تعداد نیزه های شما محدود است و باید با استفاده از تعداد مشخص ماموت را از پای درآورید. در حالت دوم محدودیت زمانی وجود دارد و در زمان تعیین شده باید کار ماموت را یکسره کنید. اما در حالت سوم که کمی دشوار تر است باید علاوه بر اینکه حواستان به زمان و تعداد نیزه ها باشد، به نقاط مشخص شده روی بدن ماموت حتما ضربه بزنید. بزرگ تر شدن ماموت و در نتیجه بالا رفتن میزان سلامتی ماموت را هم به موارد بالا اضافه کنید. کار زمانی سخت میشود که مجبور میشوید در زمان محدود و با تعداد نیزه‌های کم، علاوه بر اینکه یک ماموت عظیم الجثه را از بین ببرید، بلکه به نقاط مشخص شده روی بدن ماموت هم حتما ضربه بزنید!

بازی در مجموع از 100 مرحله تشکیل شده است و بعضی از این مراحل به حدی دشوار هستند که شما را تا مرز جنون می برند!

متاسفانه سازندگان میتوانستند با تنوع دادن به سلاح‌ها و حیوانات، و همچنین امکان ارتقاء سلاح‌ها عمق بسیار بیشتری به بازی بدهند و جذابیت آن را چندین برابر کنند. در حالت فعلی، Big Hunter بعد از مدت کوتاهی میتواند تکراری و کسل کننده باشد.

از نظر گرافیکی بازی بسیار ساده و در عین حال جذاب است. پس زمینه زرد رنگ و خورشید در حال غروب حس خوبی را به بازیکن منتقل میکنند اما تنوع بیشتر در محیطها هم میتوانست جالب باشد.

موسیقی بازی به سبک سازهای قبایل آفریقایی به صورت پیوسته در بازی نواخته میشود. به جز موسیقی صدای ناله‌ های ماموت پس از برخورد نیزه ها و شادی رهبر قبیله بعد از کشته شدن ماموت تنها صداهایی هستند که در بازی میشنوید.

Big Hunter را در مجموع نمیتوان بازی بدی دانست اما سازندگان به راحتی میتوانستند با چند المان ساده عمق بسیار بیشتری به بازی بدهند و جذابیت آن را چندین برابر کنند. با این وجود اگر به دنبال یک چالش دشوار هستید و اعصاب فولادی دارید، Big Hunter میتواند ساعتها شما را سرگرم کند.

نکات مثبت: گیم پلی ساده و اعتیاد آور، گرافیک چشم نواز

نکات منفی: بیش از حد سطحی و کم عمق، درجه سختی بسیار بالا به طوریکه عبور از بعضی مراحل تقریبا غیرممکن است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا