بررسی بازی‌های موبایل

بررسی بازی موبایل ماشین سنگین (بازی حرفه ای)

بازی های سبک ریسینگ یا رانندگی در گوشی های موبایل، جایگاه بسیار ویژه‌ای برای گیمرهای این پلتفرم دارند. تقریبا میتوان گفت هر موبایل گیمری تجربه بازی‌های ریسینگ را در گوشی موبایل خود داشته است.

بازی که امروز قرار است به سراغ آن برویم، یک تجربه رانندگی معمولی نیست. رانندگی در دل جاده‌های کوهستانی پر پیچ و خم با ماشین های سنگین و حمل بار تا مقصد است.

ابتدا باید به این نکته اشاره کنم که در بازی های ریسینگ، تنوع خودروها جزو امتیازات بزرگ بازی محسوب میشود. اما متاسفانه اولین چیزی که در حین ورود به بازی توجه شما را جلب می‌کند، تنوع کم ماشین‌ها است. تنها سه نوع کامیون در صفحه انتخاب به چشم میخورد. اما با توجه به اینکه در حال حاضر نسخه 1.3 از بازی منتشر شده است، احتمال توسعه و اضافه شدن مدل‌های بیشتر وجود دارد.

وقتی اولین تجربه رانندگی شما آغاز میشود، موردی که توجهتان را جلب خواهد کرد فیزیک بسیار خوب بارهاست که کاملا طبیعی به نظر می‌رسند. همچنین فیزیک بارها نسبت به نوع آن‌ها متفاوت است. برای مثال حمل و به مقصد رساندن جعبه‌ها سخت تر از الوارهای چوبی خواهد بود. اما بارها نیز به مانند تعداد محدود کامیون‌ها از تنوع خاصی برخوردار نیستند و به همان دو نوع الوار و جعبه خلاصه میشوند.

 فیزیک ماشین‌ها نیز خوب و قابل قبول است، برای مثال اگر کامیون توسط کاربر کنترل نشود بسته به سربالایی یا سر پایینی بودن جاده ماشین با سرعت کمی حرکت میکند.

گرافیک بازی، به عنوان یک تجربه موبایلی میتواند اثر نمره قبولی دریافت کند. مدل سازی و ظاهر کامیون‌ها قابل قبول است و محیط بازی شامل جاده و کوه‌ها از گرافیک نسبتا خوبی برخوردار است.

گیم‌پلی بازی به این صورت است که در هر دو مرحله شما یک جاده را ابتدا به صورت صعودی بالا رفته و سپس همان مسیر را به پایین بازمی‌گردید. جاده ها هربار از نظر بصری تغییر می‌کند، یکبار برفی،یکبار سرسبز و بهاری و مرتبه بعدی با جاده‌ای بیابانی روبرو می‌شوید که هرچند هیچ تاثیری در گیم پلی ندارند اما باعث تنوع خوبی در جریان بازی میشود.

در ارتباط با مشکلات محیطی بازی می‌توان به بخش‌هایی از کوهستان که ناقص به نظر میرسد اشاره کرد، همچنین وجود آب‌های سطحی و چاله‌هایی پر از آب در کنار جاده‌ها فاقد ویژگی خاصی است و بهتر بود با ورود کامیون به داخل آب کنترل خودرو سخت‌تر می‌شد و یا بازیکن شکست می‌خورد.

هرچقدر در مراحل پیشروی ‌کنید، حمل بارها سخت‌تر شده و چالش بیشتری بوجود می‌آورد، همچنین جاده ها به مراتب پر پیچ و خم تر خواهند شد. البته این نکته هم گفتنی است که بازی از همان ابتدا اثبات میکند که قرار نیست تجربه‌ای ساده و راحت باشد، حتی در مرحله اول.

صدا گذاری و افکت‌های صوتی بازی درشرایط نسبتا مطلوبی قرار دارند، اما متاسفانه هنگام برخوردها و تصادفات صدای خاصی شنیده نمیشود. با بکارگیری افکت‌های صوتی مناسب مانند برخورد اجسام با یکدیگر و یا شکسته شدن شیشه‌های اتوموبیل قطعا حس و حال بهتری را می‌توان به گیمرمنتقل کرد. یکی از ضعف های بازی نبود هیچگونه موسیقی پس زمینه است. وجود موسیقی در جاده‌های پر پیچ و خم که ممکن است بارها در آن شکست خورده و مجبور شوید مجددا مسیر را طی کنید، می‌توانست از خشکی اتمسفر بازی بکاهد.

رابط کاربری این عنوان نکته خاصی ندارد و فاقد جذابیت‌های بصری و تنظیمات بیشتر است. کنترل و جهت دهی خودرو میتوانست به جای دو دکمه چپ و راست، با یک طرح گرافیکی به شکل فرمان مانند سایر عناوین دیگر درهمین سبک جایگزین شود تا از جذابیت بیشتری برای مخاطب خود برخوردار شود.  اما در مجموع کنترل و حرکت ماشین خوب و مناسب است.

در ارتباط با دوربین بازی مشکل خاصی وجود ندارد اما عدم توانایی تنظیم نما توسط گیمر که در بعضی از مواقع نیاز دارد تا از زاویه جانبی کامیون را مشاهده و هدایت کند کمی آزار دهنده است. با توجه به آن‌که بازی فاقد دوربین اول شخص است وجود قابلیت حرکت دوربین می‌توانست کمک قابل توجهی در کنترل بازی کند.

در پایان بازی ماشین سنگین به عنوان یک ریسینگ ایرانی اندروید، عملکرد قابل قبولی دارد و می‌تواند شما را سرگرم کند. با توجه به اینکه در آینده آپدیت‌هایی از جانب سازنده بازی عرضه خواهد شد، می‌توان انتظار رفع مشکلات در به روز رسانی های بعدی را داشت.

دریافت بازی ماشین سنگین (بازی حرفه ای) از بازار

دریافت بازی ماشین سنگین (بازی حرفه ای) از بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.