بررسی بازی‌های موبایل

بررسی بازی موبایل Aliens Drive Me Crazy‏

آدم فضایی ها از سیاره های دوردست به زمین میآیند و با تکنولوژی پیشرفته خودشان سیاره ما را تصاحب میکنند. شخصیتی که در نقش آن قرار میگیریم یک انسان عادی است که بعد از این اتفاقات تصمیم میگیرد قهرمان جدید زمین شود و تک نفره مردم را از دست این بیگانگان نجات بدهد. بیگانگانی که تعدادی از انسان های خلافکار را زیر سلطه خود گرفته اند و در بازی ما با همین افراد که برای آنها کار میکنند سر و کار داریم.

Aliens drive me crazy

Aliens Drive Me Crazy‏ در سال 2014 توسط استودیوی Rebel Twins عرضه شد و سومین بازی این استودیو کوچک محسوب میشود. این بازی هم به مانند بازی دوم این استودیو یعنی Daddy was a thief توانست به آمار بسیار خوبی دست پیدا کند و بیش از 10 میلیون بار توسط کاربران نصب شود.

در طول بازی شما میبایست در هر سطح 10 منطقه مختلف را از چنگ دشمنان در بیاورید. هر چقدر جلوتر بروید و مناطق بیشتری را آزاد کنید دشمنان جدید و مرگبار تری پیش رویتان قرار میگیرد.

گیم پلی بازی به دو بخش کلی تقسیم میشود: بخش اول که باید سوار بر اتومبیلتان دشمنان گوناگون را پشت سر بگذارید و سالم به ساختمان اصلی برسید. در این راه میبایست از میان دشمنان زیادی بگذرید که میتوانید آنها را بکشید یا فقط از دستشان فرار کنید. شما میبایست ساختمان های پر از آدم فضایی و ماشین هایی که تعقیبتان میکنند را پشت سر بگذارید. هر چقدر به مناطق بالاتری برسید دشمنان کشنده تری در این مسیر قرار میگیرند. مانند کامیون هایی با تیغه های کشنده، آدم فضایی هایی که با خمپاره انداز قصد جانتان را دارند و سفینه های فضایی که در یک چشم به هم زدن شما و ماشینتان را به داخل سفینه میکشند. شما میتوانید با ماشینتان پرش کنید، از روی دشمنان رد شوید و یا به مقدار کمی دنده عقب بروید؛ در صورت معطل کردن زیاد و با سرعت کم پیش رفتن، یک ربات غول پیکر به دنبالتان میاید و اگر فورا فرار نکنید اتومبیلتان را میبلعد.

Aliens drive me crazy

 در بخش دوم به ساختمان بزرگ و تحت اسارت آدم فضایی ها نفوذ میکنید و باید دشمنان را نابود کرده و مردم اسیر را آزاد کنید. همچنین شما باید به پشت بام رفته و با فشردن دکمه قرمز رنگ، ساختمان را به طور کامل تخریب کنید. البته در تمام این مسیر یک هلیکوپتر بیرون از ساختمان دائم شما را تعقیب میکند و به سمت طبقاتی که در آنها ایستاده اید موشک پرتاب میکند تا کار را برایتان سخت کند. بعد از باز کردن مناطق جدید و رسیدن به منطقه های پایانی هر سطح از بازی، شما در این مرحله از بازی با یک Boss Fight روبرو میشوید که اغلب یک هواپیمای مجهز و غول پیکر است که در مراحل بعدی پیشرفته تر میشود و حتی در Boss Fight های مناطق جلوتر از چندین هلیکوپتر کمکی کوچک برای نابود کردن کاراکترتان استفاده میکند.

Aliens drive me crazy

تمام حرکات شما در بازی با فشردن سمت چپ و راست صفحه موبایل برای حرکت خودکار به جهت مورد نظر و فشردن وسط صفحه جهت شلیک انجام میشود و بازی فاقد هرگونه دکمه مشخص است.

در فروشگاه بازی برای بخش اول و دوم بازی میتوانید سلاح ها و آیتم های مختلف را با سکه درون بازی خریداری کنید تا پیشروی در بازی ساده تر شود. برای مثال میتوانید ماشین های پر سرعت تر بخرید تا از دست دشمنان به راحتی بگریزید و یا یک اتومبیل Land Crasher بخرید تا هر چیزی سر راهش را نابود کند. برای دسترسی به هر ماشین میبایست تا منطقه مشخصی پیش بروید، برای مثال برای خرید تانک میبایست به منطقه 150 رسیده باشید و بعد از آن با خرید آن میتوانید حتی به دشمنان خود در حین رانندگی شلیک کنید.

همچنین برای بخش دوم گیم پلی بازی شما میتوانید سلاح های گرم متنوع خریداری کنید، از Magnum گرفته تا Shotgun و اسلحه های تخیلی پر قدرت مثل Ray Gun که از تکنولوژی فضایی استفاده میکنند. شما میتوانید هر سلاحی را تا 5 لول ارتقا دهید و آن را به قدرتمند ترین حالت ممکن برسانید.

در بخش Utilities میتوانید آیتم های ویژه بازی را خریداری کنید. برای مثال کاراکتر ما در ابتدای بازی تنها یک جان دارد و به سرعت با برخورد چند گلوله معمولی از پای در میاید. اما برای حل این مشکل میتوانید با پرداخت سکه درون بازی جان خود را بیشتر و بیشتر کنید؛ برای اضافه کردن یک جان کامل به کاراکتر خود میبایست هربار 1500 سکه پرداخت کنید. آیتم های دیگری مثل یکبار بازگشت به زندگی پس از کشته شدن، جلیقه ضد گلوله، موشک انداز برای حمله از راه دور و نیترو برای سرعت بخشیدن به ماشین نیز در این بخش قابل خرید هستند و آیتم های دیگری هم با رسیدن به مناطق بالاتر در دسترس قرار میگیرند.

و علاوه بر تمام اینها کاراکتر شما میتواند لباس های مختلف بپوشد، کاستوم کلانتر و کلاه وایکینگی از ابتدای بازی قابل خرید هستند و با کمی پیشروی میتوانید کلاه روباه، کاستوم هندی، اژدهای چینی و… را آزاد و قابل خرید کنید.

Aliens drive me crazy

بازی Aliens Drive Me Crazy‏ به مانند اسمش یک بازی طولانی و تقریبا تمام نشدنی است و با مراحل بسیار زیاد همراه دشمن ها و محیط های متنوع میتواند یک سرگرمی تفننی خوب برای اوقات فراغت محسوب شود.

دریافت بازی Aliens Drive Me Crazy از بازار

دریافت بازی Aliens Drive Me Crazy از بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.