بررسی بازی‌های موبایل

بررسی بازی بیلیارد موبایل Ball Pool ‏8

Miniclip قطعا یکی از موفق و محبوب ترین شرکت های ناشر و توسعه دهنده بازی در پلتفرم موبایل است، در کشور ما اکثرا این شرکت با بازی Soccer Stars شناخته میشود اما بدون شک محبوب ترین بازی این کمپانی تا کنون بازی Ball Pool ‏8 با بیش از 500 میلیون بار نصب توسط کاربران است.

این بازی از لحاظ گیم پلی شباهت زیادی به Soccer Stars دارد، زاویه دید از بالا به پایین (Top-Down View) و کنترل بازی که تماما لمسی و بدون استفاده از دکمه ی مجازی انجام میشود. سبک اصلی بازی همانطور که از نام آن پیداست Eight-ball میباشد که معروف ترین و رسمی ترین حالت بازی بیلیارد است، در ابتدای بازی 15 توپ به صورت مثلث در زمین قرار میگیرند که از شماره 1 تا 15 عددگذاری شده اند، هفت عدد از این توپ ها تک رنگ یا Solid و هفت تای دیگر ترکیب شده با رنگ سفید یا Stripe هستند. یک توپ هم به رنگ مشکی که با شماره 8 مشخص شده باقی میماند. توپ سفید که فاقد شماره میباشد هم برای ضربه زدن به توپ های دیگر استفاده میشود و ارزش امتیازی ندارد.

در ابتدای بازی یکی از بازیکن ها با زدن ضربه به توپ سفید و به هم ریختن مثلث توپ های رنگی، اصطلاحا با ایجاد بریک بازی را آغاز میکند. اگر این ضربه باعث شود توپی وارد هرکدام از حفره های میز شود، بازیکنی که ضربه را زده بازی را ادامه میدهد، در غیر این صورت بازیکن بعدی میبایست بازی را ادامه دهد. در ضربه دوم بازیکن با توجه به موقعیت توپ ها میبایست تصمیم بگیرد که میخواهد یکی از توپ های Solid را وارد حفره کند یا Stripe، برای مثال اگر بازیکن در ضربه دوم یکی از توپ های Solid را وارد حفره کند تا انتهای بازی دیگر کاری با توپ های Stripe ندارد و میبایست فقط توپ های تک رنگ را وارد حفره کند. همچنین بازیکن دیگر هم میبایست فقط با توپ های Stripe بازی کند. پس از این بازیکنان میبایست هر هفت توپ خود را وارد حفره ها کنند و پس از آن توپ مشکی یا Eight-ball را وارد حفره کند تا برنده بازی شود. اگر در طول بازی توپ مشکی توسط بازیکنی که هنوز تمام توپ های خود را وارد نکرده به صورت مستقیم یا غیر مستقیم وارد حفره ها شود، بازی تمام خواهد شد و فرد ضربه زننده بازی را واگذار میکند. این شیوه کلی بازی Ball Pool ‏8 است که کاملا به قوانین بازی اصلی بیلیارد پایبند است.

8ballpool

بخش اصلی بازی به صورت آنلاین انجام میشود و شما در یکی از Arena های بازی که هرکدام در یک شهر قرار دارند، مسابقه میدهید. برای مسابقه دادن در هر شهر باید به سطح خاصی برسید و در هر یک از این شهر ها توکن ورودی برای مسابقه بیشتر خواهد بود، در نتیجه جایزه هم بزرگتر خواهد بود. شهرهای مختلف مانند لندن، سیدنی، مسکو، توکیو و… در بازی وجود دارند که دو بازیکن با تعداد توکن مشخص شده وارد مسابقات آن میشوند و برنده همه ی توکن ها را میبرد. از این توکن ها میتوان برای خرید چوب های بیلیارد (Cue) قوی تر استفاده کرد، این چوب ها هرکدام مشخصات خودشان را دارند و در ویژگی های مختلف مانند قدرت ضربه، دقت نشانه گیری و… تفاوت دارند.

علاوه بر توکن ها در صورت برد، کاپ به دست میاورید که برای رفتن به شهرهای بعدی نیاز است، در صورت بردن تعدادی کاپ مشخص در یک شهر، انگشتر مخصوص آن شهر در بخش Ring Collection پروفایل شما قرار میگیرد. همچنین در صورت برد در هر شهر، جعبه جایزه مخصوص آن را دریافت خواهید کرد که دارای جوایز و آیتم های ارزشمندی خواهد بود.

8ballpool

بازی دارای مودهای دیگری هم هست، در بخش Play Special، شما میتوانید Nine-ball بازی کنید که سبک دیگری از بیلیارد است و فقط دارای توپ های شماره 1 تا 9 میباشد، بازیکنان میبایست به ترتیب عدد این توپ را وارد حفره ها کنند و در نهایت هرکس توپ شماره 9 را وارد حفره کند برنده خواهد بود، تفاوتی نمیکند چه کسی تعداد توپ بیشتری را وارد کرده است. در حالت دیگری شما با داشتن 100 کاپ، میتوانید بازی را بدون خطوط راهنمای حرکت توپ  انجام بدهید که مخصوص حرفه ای ها است و میبایست مسیر حرکت توپ ها با را با چشم تشخیص دهید. همچنین میتوانید در Tournament ها شرکت کنید که دارای جایزه ارزشمندتری نسبت به مسابقات تک به تک هستند.

8ballpool

با توجه به 500 میلیون بار نصب شدن بازی توسط کاربران، سرورهای بازی همیشه پر از بازیکن هستند و خیلی کم پیش میاید برای پیدا کردن رقیب نیاز به صبر کردن داشته باشید، از لحاظ فنی هم سرور های Miniclip بسیار قدرتمند بوده و بازی را با کمترین مشکل به جریان میاندازند.

حتی اگر به بیلیارد علاقه ندارید، بازی Ball Pool ‏8 شما را درگیر خودش خواهد کرد و حتی ممکن است بیلیارد را به دسته ی ورزش های مورد علاقتان اضافه کند. این بازی نه تنها محبوب ترین بازی Miniclip، بلکه یکی از بهترین بازی های ورزشی منتشر شده برای گوشی های Android و IOS است.

دریافت بازی Ball Pool ‏8 از بازار

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.