معرفی بازی های موبایل

بررسی شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور

اگر به بازی های پلتفرمر سریع و یا fast-paced action به همراه مبارزه های حماسی علاقه مند هستید Shadow Blade: Reload گزینه ای است که تمامی موارد یاد شده را در خود جای داده است. این بازی به نوعی نسخه ارتقاع یافته Shadow Blade است که در سال 2014 بر روی App Store قرار گرفت. ناشر این بازی Crescent Moon و سازنده آن Dead Mage (برند جهانی شرکت فن افزار) میباشد.

بررسی شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور

از لحاظ زیبایی های بصری و طراحی هنری Shadow Blade: Reload بسیار موفق عمل کرده و در مقام مقایسه با Shadow blade پیشرفت قابل توجهی کرده است. محیط های بازی بزرگ و همراه با جزئیات فراوان می باشد که این مورد کمک شایانی به ایجاد بافت های دقیق و طبیعی کرده است. ترکیب رنگ های تاریک و پر انرژی از دیگر نکات قابل توجه این بازی میباشد.در این میان، کوچک بودن بیش از حد فضا و کاراکتر، حتی هنگامی که بازی را بر روی Ipad انجام میدهید به چشم می آید و میتوان از آن به عنوان نکته‌ی منفی این قسمت یاد کرد. موسیقی به خوبی با محیط بازی هماهنگ است و در کنار افکت های صوتی به کار رفته به جذب هر چه بیشتر بازیکن و ترغیب او به ادامه بازی کمک میکند.

دو حالت برای انجام بازی در نظر گرفته شده که عبارتند از داستانی و رقابتی. در حالت داستانی میبایست بر روی نقشه حرکت کنید و مراحل مختلفی را به پایان برسانید، بیش از 40 مرحله در قالب چند قسمت برای بازی در نظر گرفته شده که هر کدام از قسمت ها حال و هوای متفاوتی با دیگری دارد و بازیکن همواره در محیطی غیر ثابت و غیر تکراری اقدام به پیشروی در داستان میکند. در هر مرحله با دشمنان متفاوتی رو به رو خواهید شد و هر چه به مراحل و قسمت های پایانی نزدیک تر شوید، دشمنان شما نیز پیشرفته تر شده و تنوع آن ها نیز افزایش خواهد یافت. در انتهای هر مرحله با توجه به نمایش و عملکردتان، امتیازاتی را دریافت خواهید کرد. گاهی اوقات گذر از یک مرحله دشوار بوده و در نتیجه باعث کشته شدن چندین و چند باره بازیکن خواهد شد در نهایت باعث از دست رفتن امتیازات شما خواهد شد. بخش مبارزه ای یا Challenging دشوار تر از حالت داستانی است و برای پیروزی در این قسمت میبایست به خوبی با کنترل و ضربات چندگانه (Combo) آشنا شده باشید.

با توجه به ذات سریع بازی و روند پر سرعت آن بازیکن در مواجه با موانع مانند تیغ های متحرک و یا ضربات دشمنان به سادگی جان خود را از دست خواهد داد، اما با وجود Check point هایی که در هر مرحله قرار داده شده است و سرعت لودینگ مناسب این موضوع خیلی آزار دهنده نمیباشد. وجود Orbs ها و Kanji  های مخفی در هر مرحله و تلاش برای کسب امتیاز بهتر و قرارگیری در رده های بالای جدول این بازی در Game Center باعث میشود که بازیکن تمایل به تکرار مراحل گذشته را داشته باشد.

کنترل بازی ساده و مشخص است و نکته گمراه کننده ای ندارد، کلید های حرکتی به صورت 2 فلش در قسمت پایین، سمت چپ تصویر قرار گرفته اند که به کمک آن ها کاراکتر به سمت چپ و راست حرکت میکند. اما نزدیکی این 2 کلید بعضی اوقات باعث لمس اتفاقی هر 2 کلید به صورت همزمان شده و تکرار این عمل در دراز مدت باعث بهم ریختگی اعصاب بازیکن میشود،البته این مورد در هنگام مبارزات بیشتر به چشم می آید. در سمت راست تصویر نیز 3 کلید مربوط به پرش، حمله و حمله ترکیبی را خواهید داشت که به واسطه آن بازیکن توانایی شلیک تیغ های ستاره ای شکل (شوریکان) را دارا است.

در مجموع بازی Shadow Blade: Reload پیشرفت های خوبی خصوصا از لحاظ بصری و پولیش شدن آن نسبت به نسخه اولیه خود یعنی Shadow Blade داشته است و میتواند ساعت ها بازیکن را سرگرم کند، اما به نظر ،پیشرفت قیمتی آن از 1.99$ برای نسخه اول و تبدیل شدن آن برای Reloaded به 4.99$ بیش از حد بوده است.

امتیاز: 7/10

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن