آموزش های کاربردی

آموزش مسترلیگ PES 2020

برای مشاهده آموزش مستر لیگ PES 2020 در یوتوب کلیک کنید و عضو کانال بازی سنتر شوید

مد مسترلیگ از دیر باز از مد های پر طرفدار سری PES بوده که در این چند نسل گذشته صنعت گیم طرفداران بسیار زیادی را جذب خود کرده . نسل ششم ( در دوران پلی استیشن 2 ) وقتی این مد برای اولین بار به بازی اضافه شده بود انقلابی در بازی های ورزشی ایجاد کرده بود و خرید و فروش بازیکن و تمرین دادن بازیکنان و شبیه سازی اتفاقات دنیای واقعی در یک بازی کامپیوتری یک موضوع جدید و طرحی نو بود .

در نسل هفتم مد مسترلیگ در طراحی ، توسعه و نوآوری همین طور رو به جلو حرکت میکرد و پیشرفت های خیره کننده ای داشت که نسخه PES 2013 اوج شکوه مسترلیگ در زمان خود بود . با ورود به نسل هشتم بازی های کامپیوتری مد مسترلیگ به یک باره با افت فاحشی روبرو شد . بسیاری از ویژگی های مسترلیگ نسل هفتم در نسل هشتم به یک باره از بازی حذف شد و مسترلیگ در PES به مدی ضعیف و بی رمق تبدیل شد . شاید این سیاست های سازندگان بازی در قبال عمدی کردن و سوق دادن گیمر ها به سمت آنلاین بود . به عبارتی با ضعیف کردن عمدی مد مسترلیگ و اضافه کردن مد آنلاین محور مای کلاب سازندگان از عمد کاری کردند که گیمر ها به ناچار به سمت و سوی بخش آنلاین PES کشیده شوند و با پرداخت های درون برنامه ای درون مد مای کلاب به هر حال کمپانی کونامی سودی کلان به جیب بزند ! در ظاهر این سیاست شاید درست باشد ولی در بطن ماجرا برای عنوانی همچون PES در دراز مدت شاید شبیه به یک گل به خودی تمام عیار باشد .

این سیاست عجیب باعث شد که طرفداران بازی در این سال های اخیر به شدت از مد مسترلیگ انتقاد کنند و حتی منتقدین در سال های اخیر به خاطر توجه نکردن کونامی و در راستای آن تیم سازنده بازی به مد مسترلیگ از بازی نمره کم کنند و شور بختانه این مد که زمانی از ارکان قدرت و DNA سری PES بود حال تبدیل به پاشنه آشیل سری PES شود . پس از شنیدن انتقاد های شدید از طرف طرفداران بازی کونامی سر انجام مجبور شد به مد مسترلیگ یک بازبینی مجدد داشته باشد و تغییراتی در مد مسترلیگ PES 2020 ایجاد کند هر چند این تغییرات در تمامی بخش های مسترلیگ اتفاق نیفتاده است . البته سازندگان بازی اعلام کرده اند پروژه بازسازی مسترلیگ در نسخه PES 2020 هم ادامه دارد .

با هم نگاهی میندازیم به ویژگی های مسترلیگ و تغییرات و بهبود های جدیدی که در مسترلیگ PES 2020 اتفاق افتاده است. اگر از طرفداران این بازی هستید بررسی PES 2020 را در بازی سنتر مطالعه کنید و یا اگر لباس‌ها و اسامی تیم‌ها برای شما مشکل ساز شده است، آموزش دانلود آپشن فایل PES 2020 و وارد کردن کیت لباس و لوگو تیم ها را مطالعه و یا مشاهده کنید.

ورود به مسترلیگ

آموزش مسترلیگ PES 2020
ورود به دنیای مسترلیگ

بعد از ورود به مسترلیگ با دو انتخاب روبرو میشوید . یکی از انتخاب ها این است که شما هر تیمی را انتخاب کنید بازیکنان آن فیک و آماتور هستند و باید باشگاه خود را از سطح آماتور به یک باشگاه سطح حرفه ای سوق دهید و برای این کار تلاش زیادی بکنید . یک انتخاب دیگر این است که یک تیم واقعی با نام و کیفیت واقعی همان تیم انتخاب کنید و وارد بخش بعدی مسترلیگ شوید .

Master Orginal Lineup : انتخاب باشگاه با بازیکنان فیک و آماتور

Club Team Lineup : انتخاب باشگاه با بازیکنان اصلی همان تیم و بازیکنانی حرفه ای

آموزش مسترلیگ PES 2020
انتخاب تیم اصلی یا تیم فیک همانند دوران قدیم مسترلیگ در سری Pro Evolution Soccer

حالا باید مربی تیم خود را انتخاب کنید . تیم سازنده 18 مربی را برای شما تدارک دیده که از بین آن ها میتوانید یکی را انتخاب کنید . البته تیم سازنده گفته با دیتا پک هایی که منتشر میشود مربی های لجند دیگری هم به آرشیو کنونی بخش مربیان مسترلیگ اضافه میشوند .

آموزش مسترلیگ PES 2020
انتخاب مربی تیم برای مسترلیگ

بعد از تنظیات انتخاب مربی در منوی بعدی شاهد بخش تنظیمات کلی مسترلیگ را مشاهده خواهید کرد .​

آموزش مسترلیگ PES 2020
تنظیمات مختلف در سختی بازی و نقل و انتقالات و واحد پول و بسیاری موارد دیگر برای ورد به مسترلیگ

گزینه transfer frequency برای میزان نقل و انتقالات تیم های دیگر به یکدگیر است و 5 درجه انتخاب سختی دارد. هر چقدر میزان درجه کم تر باشد ، انتقال تیم های CPU به یکدیگر کم تر و واقعی تر شکل میگیرد :

Low
Flairly Low
Normal
Flairly High
High

گزینه negotiation difficulty یا همان سختی مذاکره بسیار مهم است. این ویژگی میزان درجه سختی روند مذاکره باشگاه ها برای خرید و فروش بازیکن را نشان میدهد . هر چه درجه سختی بالاتر باشد خرید و فروش بازیکن سخت تر و چالش برانگیز خواهد بود :

Small
Flairly Small
Normal
Flairly High
High

گزینه بعدی starting budget است یا همان شروع بودجه است. این گزینه برای میزان بودجه ابتدایی هر باشگاهی برای نقل و انتقالات و دستمزدها در نظر گرفته شده و این گزینه هم 5 بخش برای تنظیم انتخاب بودجه دارد :

Small
Flairly Small
Normal
Flairly High
High

1st windows transfers : این گزینه برای این است که اولین فصل شروع مسترلیگ فصل نقل و انتقالات باز باشد یا بسته و به دل خواه خود میتوانید انتخاب کنید.

ویژگی های دیگری همچون salary display که حقوق سالیانه را نمایش میدهد و همین طور match level که درجه سختی بازی را میتوانید انتخاب کنید ، و زمان مسابقه و واحد پول
گزینه آخری به نام Only During Transfer Window که میتوانید انتخاب کنید. در این حالت تنها زمانی که مذاکرات نقل و انتقلات به جایی رسید ، روزشمار متوقف می‌شود.

وقتی گزینه Okay را زدید وارد مسترلیگ می‌شوید و تا سرمربی جدید با فضای باشگاه و کادر فنی و بازیکنان تیم ملاقات میکند و با آن ها گفتگو میکند .

آموزش مسترلیگ PES 2020
صحبت سرمربی تیم با کادر باشگاه و بازیکنان تیم در مسترلیگ

سیستم گفتگوی تعاملی  ( interactive dialogue system )

بعد از آن وارد اتاق مربی میشوید و درخواست‌های کادر فنی را خواهید شنید. به طور مثال هدف اصلی شما برای جام باشگاه های اروپا باشد یا فقط لیگ و یا هر دو . انتخاب با شماست که چگونه به کادر فنی جواب بدهید ولی هر جوابی روی آینده مربی گری شما تاثیر گذار خواهد بود و اگر قول قهرمانی در جام باشگا های اروپا را بدهید ولی نتوانید این خواسته را جامه عمل بپوشانید برای شما هزینه خواهد داشت .

آموزش مسترلیگ PES 2020
در مسترلیگ انتخاب دیالوگ ها را بسیار دقت کنید چون انتخاب هر دیالوگی در آینده کاری شما در باشگاه تاثیرات خود را خواهد گذاشت

همچنین در کنفرانس مطبوعاتی سوالاتی از سمت خبرنگاران مطرح میشود که پاسخ شما در آینده تاثیرگذار خواهد بود .

آموزش مسترلیگ PES 2020
کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی و پرسش و پاسخ های خبرنگاران با سرمربی تیم

پس از  پایان کنفرانس مطبوعاتی وارد منوی اصلی میشوید . منوی بسیار زیبا و مدرن و در عین حال ساده . هر تیمی را که انتخاب کنید بخش بالایی منو به رنگ پیراهن اصلی باشگاه در خواهد آمد و لوگوی باشگاه در بالای منوی مسترلیگ خود نمایی میکند . رنگ بندی کلی منوی جدید مسترلیگ هم رنگ مشکی است و جا گذاری بخش های مختلف مثل اخبار دنیای فوتبال و زمان مسابقات و جدول لیگی که در آن بازی میکنید و بخش داستانی شخصی مربی در منوی اصلی به زیبایی هر چه تمام تر طراحی شده است . در پایین منوی اصلی در سمت راست لوگوی اسپانسر های باشگاه دیده میشود و اعداد بالای لوگو هم تعداد Follower های طرفداران باشگاه است که این مقدار با توجه به نتایج شما مقدار آن کم و یا زیاد میشود . همچنین با زدن دکمه مثلث به صورت مستقیم به بخش پیام خصوصی هایی که از طرف ایجنت و کمک مربی و بخش پزشکی و مدیریتی باشگاه برای شما ارسال میشود وارد خواهید شد و میتوانید پیام های خصوصی را بخوانید .

در قسمت منوی Master League، بازیکنان به صورت زنده می‌توانند اخبار مرتبط با بازی در حال پیگیری را هم مشاهده کنند. با توجه به تیم و اتفاقاتی که در داخل زمین رخ می‌دهد، بخش اطلاعات به صورت مداوم بروزرسانی خواهد شد.

آموزش مسترلیگ PES 2020
منوی زیبا و بسیار کارامد مسترلیگ

در منوی اصلی مسترلیگ در کادر بالا به جز بخش Forward Time با 5 بخش مواجه خواهید شد که هر کدام زیر مجموعه هایی در خود دارند .

بخش تمرینات ( Skil Training )

در بخش Team Management میتوانید نقل و انتقالات و تمرین بازیکن های تیم اصلی ، تمرین دادن بازیکن های جوان ، تمرین های مهارتی شخصی برای بازیکنان و تغییر شماره پیراهن بازیکنان را انجام دهید . در بخش Training میتوانید هر بازیکنی را به توجه به پستی که در آن بازی میکند تمرین دهید . یا به صورت پیش فرض که خود تمرنی دهنده اتومات بازیکن را تمرین میدهد با توجه به پستی که در آن بازی میکند و مهارت های آن بازیکن را در پستی که بازی میکند ارتقا میدهد.

آموزش مسترلیگ PES 2020

توجه داشته باشید به طور مثال اندره تراشتگن که سبک بازی و استایل بازی او Offensive Goalkeeper است اگر استایل او را به Deffensive Goalkeeper تغییر دهید با این کار اخلال در سبک بازی او ایجاد میکنید و مهارت های او در طول زمان دچار تغییراتی در سبک استایل او میشود . پس هر بازیکنی را به توجه به سبکی که دارد بر روی آن کار کنید و به او تمرین دهید .

آموزش مسترلیگ PES 2020
در تمرین دادن بازیکنان تیم خود دقت بسیاری به حرج دهید . به علاقه مندی ها در پست و سبک و استایل مورد نظرشان توجه کنید و به همان ترتیب آن ها را تمرین دهید .

با انتخاب Focused Training میتوانید به صورت شخصی بر روی بازیکن مورد نظر کار کنید و به اون تمرین های بسیار شخصی تری دهید و باعث بالا بردن راندمان کارایی او شوید

آموزش مسترلیگ PES 2020
تمرین دادن بازیکنان تیم به صورت شخصی تر و با جزئیات بیشری میتوانید به بالا بردن سطح کیفی آنان تلاش کنید

در بخش Skil Training میتوانید مهارت های فردی مربوطه به پلیر ایدی بازیکنان را ارتفاد دهید . هر مهارتی با توجه به نوع آن امکان دارد 30 و یا حتی 60 روز طول بکشد تا بازیکن مورد نظر به آن مهارت خاص برسد . به طور مثال اگر بخواهید دروازه بانی مهارت Goalkeeper Saver به دست بیاورد باید 60 روز آن بازیکن مورد نظر روی آن مهارت خاص کار کند . البته هر دروازه بانی هم نمیتواند به این مهارت دست پیدا کند و باید یک سری اولویت هایی برای پیشرفت وجود داشته باشد . به طور مثال Goalkeeper Awareness و GK Reach دروازه بان مورد نظر بالا تر از 80 باشد تا بتواند به مهارت Goalkeeper Saver دست پیدا کند . مهارت های مختلف دیگر هم با توجه به فوکوس بر قدرت مورد نظر تفاوت های مختلفی هم میکند .

ذکر این نکته  ضروری است که در این 60 روز دیگر امکان ندارد مهارت های پلیر ایدی دیگری به بازیکن دیگری بدهید تا قدرتش زیاد شود و باید 60 روز تمام شود تا اجازه داشته باشید به بازیکنی دیگری مهارت های فردی و تمرینان اختصاصی دیگری در نظر بگیرید

آموزش مسترلیگ PES 2020
شما میتوانید مهارت فردی بازیکنان را ارتقا دهید . مهارت های تمرینی که بر اساس آن مهارت چند هفته ای طول بکشد تا بازیکن مورد نظر به مهارت جدید دست پیدا کند

در بخش scouting بازی با استفاده از این خصوصیت، بازیکنان می‌تواند نقاط قوت و ضعف تیم مقابل را شناسایی و از این طریق به آن‌ها ضربه بزنند.

پس از اتمام هر ماه، گزارشاتی به شما ارائه داده می‌شود که نحوه عملکرد تیم را در این مدت بیان می‌کند. علاوه بر بروزرسانی‌هایی که هر ماه یک‌بار انجام می‌شود، حالت Master League به صورت خودکار و پی در پی آپدیت می‌شود و اطلاعاتی را از عملکرد تیم در پایان هر مسابقه به مربی ارائه می‌دهد. با استفاده از این خصوصیت، شما همچنین می‌توانید وضعیت بازیکنان مصدوم و محروم را هم بررسی کنید .

بخش بسیار جذاب Team Role در مسترلیگ که در ویدئو توضیحاتی درباره آن دادیم .  اما توضیحات کامل این بخش که بسیار گسترده است را  میتوانید به صورت کامل در فایل PDF دانلود کنید و استفاده کافی را ببرید .

DOWNLOAD

بخش نقل و انتقالات ( Negotiations )

آموزش مسترلیگ PES 2020

بخش نقل و انتفالات در مسترلیگ PES 2020 از قسمت هایی است که تیم سازنده توجه زیادی به آن کرده است . در نسخه جدید دیگر از قیمت های غیر واقعی بازیکنان مختلف نسبت به دنیای واقعی خبری نیست . قیمت های تمامی بازیکنان حاضر در مسترلیگ بر اساس دیتای رسمی قیمت گذاری بازیکنان مختلف در سراسر جهان جمع آوری شده است و به دیتای بازی اضافه شده است . تیم سازنده توجه بسیار زیادی به این موضوع کرده است .

برای خرید بازیکن به بخش Team Management بروید و گزینه Negotiations را انتخاب کنید . منوی فرعی برای شما باز می‌شود و دست شما برای پیدا کردن بازیکنان مختلف باز است . همان طور که میبینید گزینه های مختلفی وجود دارد . گزینه Advanced Search را انتخاب کنید و بازیکن مورد نظر خود را پیدا کنید . دستتان باز است . میتوانید اسم بازیکن مورد نظر را بنویسید انتخاب کنید یا سن بازیکن . یا دنبال مهارت خاصی از بازیکن باشید . دنبال بازیکنان جوان تر و یا پخته تر .

به عنوان مثال من قصد خرید بونوچی را دارم . روی این بازیکن دکمه ضربدر را میزنیم و صفحه ای بازی میشود

1 – شروع مذاکره با بازیکن

2 – گرفتن بازیکن به صورت قرضی در یک سال

3 – گرفتن بازیکن به صورت قرضی در 6 ماه

4 – اضافه کردن به لیست بازیکنانی که زیر نظرشان داریم

5 – گزینه Team Role این بازیکن

6 – گزینه مقایسه کردن توانایی های این بازیکن با بازیکنان دیگر

آموزش مسترلیگ PES 2020

وارد بخش Start Transfer Negotiation میشویم . همان طور که در عکس میبینید بخش خرید بازیکن به دو قسم تشکیل شده . یکی مذاکره مستقیم با خود باشگاه و دیگری مذاکره مستقیم با بازیکن مورد نظر .

آموزش مسترلیگ PES 2020

توضیحات قابلیت های خرید بازیکن

Trannfer Fee ( مخارج انتقال )

Selling on option ( گزینه فروش )

player to be traded ( معامله کردن بازیکن با بازیکن )

annual salary ( حقوق سالانه )

contract length ( مدت قرارداد )

Release fee ( هزینه سخ قرار داد)

Appearance bonus ( فرم جایزه )

win bonus ( جایزه برد هر بازی )

Clean Sheet Option ( جایزه گل نخوردن در هر بازی )

آموزش مسترلیگ PES 2020
بازیکنانی که برای خرید آن ها اقدام میکنید سعی کنید بر برنامه و هدف از پیش تایین شده ای همراه باشد .

همان طور که میبینید خرید و فروش بازیکن منویی بسیار ساده و کاربردی دارد . با توجه به بودجه باشگاه خود شروع به خرید بازیکن کنید. خرید بازیکنان جوان و آینده دار میتواند بسیار برای تیم شما مفید باشد . باید دید که شما چه سیاستی در قبال تیمتان دارید . آیا تیم بزرگی را در اختیار گرفته اید و یا یک تیم بی نام و نشان و برنامه ای بلند مدت برای تیمتان دارید . قبل از خرید هر بازیکن به مهارت ها و توانایی های فردی و پلیر اید بازیکن و Team Role بازیکن مورد نظر و نمودار رشد بازیکن توجه بسیار زیادی کنید . وقتی شروع به خرید بازیکن کردید باید منتظر بمانید ( شاید چند روز ) تا از طریق پیام خصوصی به شما گفته شود که بازیکن مورد نظر و باشگاه مورد نظر چه درخواست هایی از شما دارند . یک سری بازیکنان به باشگاه خود وفادار هستند و امکان آمدنشان به تیم شما بسیار سخت است . اگر از باشگاه رقیب خود که با آن تیم رقابت شدیدی دارید بسیار سخت است که بتوانید بازیکن خریداری کنید .

توجه داشته باشید هر روز میتوانید حد اکثر 5 پیشنهاد برای تیم های مختلف داشته باشید تا روز بگذرد و از دوباره دست شما برای مذاکره با تیم های دیگر باز شود.

آموزش مسترلیگ PES 2020

این نکته‌ را هم فراموش نکنید که فسخ قرارداد‌ها می‌توانند برای شما دردسر ساز شوند وباشگاه‌ های رقیب با پرداخت رقم فسخ، مستقیم مذاکره خود را با بازیکنان شما انجام خواهند داد و در صورت بی توجه بودن به این بخش دست شما برای حفظ تعدادی از بازیکنان بسته خواهد بود.

در صورتی که در باشگاه هایی با توان مالی متوسط و پایین تر حضور دارید، بهتر است تا سرمایه خود را صرف خرید بازیکنان جوان کنید. بازیکنان جوان با استعداد، به سرعت رشد کرده و حتی اگر نخواهید آن ها را نگه داری کنید، با فروش این افراد سود خوبی به جیب خواهید زد.

امکان تغییر باشگاه نیز در مسترلیگ وجود دارد. با توجه به نحوه عملکرد شما در تیم فعلی خود، پس از مدت یک یا دو فصل، پیشنهاداتی برای پیوستن به سایر باشگاه ها به شما داده خواهد شد. همچنین امکان حضور در تیم های ملی به عنوان سرمربی وجود دارد که سرعت اتفاق افتادن آن، به طور کامل به نوع عملکرد شما در بازی های باشگاهی مربوط خواهد بود . حتی خودتان هم میتوانید به تیم های باشگاهی مختلف درخواست مربی گری بدهید .

آموزش مسترلیگ PES 2020
در مسترلیگ شما حتی توانایی این را دارید که به باشگاه های مختلف پیشنهاد همکاری از سوی خود را برای آن ها ارسال کنید

اگر میخواهید با بازیکنان خود تمدید کنید و یا این که پیشنهادی برای بازیکن شما آمده به بخش Team Management بروید و گزینه My Team را انتخاب کنید . حال به بازیکنان تیم خود دسترسی دارید . اگر میخواهید تمدید قرار داد کنید گزینه Renew Contract را بزنید و قیمت مورد نظر را به بازیکن مورد نظر خود بگویید .

آموزش مسترلیگ PES 2020

اگر میخواهید بازیکن خود را در لیست فروش بگذارید گزینه Transfer Policy را انتخاب کنید و همان طور که در عکس میبینید میتوانید بازیکن مورد نظر خود را در بخش فروش بازیکن بگذارید ، در بخش پیشنهاد منطقی قرار دهید و همین طور بخش انتقال قرضی هر کدام را دوست داشتید میتوانید تیک گزینه مورد نظر را فعال کنید .

آموزش مسترلیگ PES 2020

اگر هم دوست داشتید هیچ تیمی به بازیکن شما پیشنهاد ندهد و در را برای خریداران ببندید گزینه Refuse All را فعال کنید . البته باشگاه های دیگر اگر بخواهند گزینه فسخ قرار داد را فعال کنند کاری از دست شما بر نمی آید و اگر بازیکنی این گزینه را در بند قرار دادش داشته باشد امکان دارد باشگاه ها از همین راه وارد مذاکره شوند .

آموزش مسترلیگ PES 2020

سخن پایانی

در پایان باید گفته شود مسترلیگ eFootball PES 2020 در بخش هایی که سازندگان آن گفته بودند تغییرات مثبتی داشته و روندی رو به رشد داشته و مسترلیگ از آن حالت بی روح و نابسامان در آمده و رنگ و روی زیبا و امیدوار کننده ای به خود گرفته . سازندگان بازی به طور رسمی اعلام کرده اند پروژه بازسازی مسترلیگ در نسخه PES 2021 هم ادامه دارد و امیدواریم مسترلیگ در نسخه PES 2021 حتی چند پله به جلو تر رفته و تغییراتی بسیار چشمگیر تر و متنوع تر را شامل شود .

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن