اخبار بازی ها

SIXAXIS Controller

کنترلر SIXAXIS سونی ایده اصلی خودش رو از طراحی کلاسیک مشابه در کنسولهای PS1 , PS2 گرفته. اگرچه قابلیت Rumble (لرزش) و Dual Shock 2 حذف شده ولی به جای اون قابلیت حساس بودن به گردش در 6 جهت اضافه شده.کنترلر SIXAXIS با قیمت 49.99 دلار به فروش میرسه.

1.

THE BODY :
در آزمایش قابلیت بی سیم بودن دسته مطلع شدیم که بازیکن قادر هست از فاصله تقریبآ 65 پایی با کنسول ارتباط برقرار کنه.همچنین وزن دسته بسیار کمتر از نسخه قبلی شده و دکمه های Shoulder به سمت پایین خمیده شدن تا شبیه ماشه تفنگ بشن.(Trigger) در ضمن درگاه USB هم در بالای دسته وجود داره که برای شارژ کردن اون به کار میره.با هر بار شارژ کامل میشه حدود 30 ساعت بازی کرد.

2.

THE D-PAD :
یکی از اجزای اصلی دسته های کنسولهای سونی از آغاز تا امروز همین Digital Directional Pad بوده و در دسته PS3 هم این جزو با همون خصوصیات نسخه های قبلی وجود داره.

3.

THE ANALOG STICKS :
Analog Stick
های SIXAXIS شبیه همون Analog Stick های قبلی هستند با کمی افزایش حساسیت به فشار بیشتر و سونی نوک اونها رو با ماده ای پوشش داده که احساس درگیر بودن رو بیشتر و بهتر میکنه.مثل گذشته با فشار دادن Analog ها دکمه های L3 , R3 به کار میافتند.

4.

THE NAVIGATION BUTTONS :
کنترلر PS3 دکمه های قدیمی Start , Select رو در جای همیشگی خودشون قرار داده ولی این دفعه دکمه ای کاملآ جدید PS رو هم به اونها اضافه کرده که در وسط دسته قرار گرفته.وقتی این دکمه رو فشار بدین به منوهای Xross Media Bar یا XMB منتقل میشین که محیط کاربری اون شبیه PSP هست و باعث میشه که کاربران به راحتی به اصلی ترین و فرعی ترین قسمتهای PS3 منتقل بشن.همه چیز از دسترسی به مرورگر وب گرفته تا دیدن تریلر فیلمها و عکسهای خانوادگی و موسیقی های شخصی.همچنین این دکمه اجازه انجام تنظیمات شبکه و پروفایلهای کاربران و خاموش و روشن کردن کنسول رو میده.

5.

THE FACE BUTTONS :
4
دکمه کلاسیک سونی که از دسته های قبلی Play Station به دسته جدید SIXAXIS نقل مکان کردن.دکمه های مثلث و دایره و مربع و X در همون جاهای قبلی قرار دارند و حس کار کردن با اونها مثل دسته PS2 هست.ولی حساس بودن دکمه ها به مقدار فشار وارده بر اونها از قبل بیشتر و دقیق تر شده.

6.

THE SHOULDER BUTTONS :
در بالای SIXAXIS هنوز هم دکمه های L1 , R1 با طرح قبلی وجود دارند.ولی دکمه های L2 , R2 دوباره طراحی شده و این بار به صورت Trigger (ماشه ای) بزرگ دراومدن و شبیه همین دکمه ها در دسته XBOX 360 شدن.این دکمه ها حالا دقیق تر و با مقاومت تر شده ان

7.

LIGHTS AND CONNECTIONS :
کنترلر SIXAXIS کاملآ بی سیم طراحی شده و این طراحی رو مدیون تکنولوژی Blue Tooth 2.0 هست.این تکنولوژی اجازه میده که با فاصله 65 پا از کنسول PS3 همچنان بتونین با اون بازی کنین. تا 7 نفر با 7 دسته میتونن با PS3 همزمان بازی کنند که به وسیله چراغهای کوچکی در بالای دسته مشخص میشن. 4 نفر اول با اعداد 1 تا 4 مشخص شده و 3 نفر آخر به وسیله ترکیبی از این اعداد مشخص میشن.مثلآ نفر پنجم با ترکیب چراغهای 1 و 4 مشخص میشه.همچنین این چراغها برای فهمیدن مدت زمان شارژ باقی مونده در دسته هم استفاده میشن.

8.

CONTROLLER TILT :
SIXAXIS
اسم خودش رو به خاطر دلیل خاصی انتخاب کرده و اجازه میده که بازیکنان با حرکات ساده دستشون بازی ها رو کنترل کنند.این دسته اجازه حرکات آزاد بازیکنان مثل گردش کردن و جلو رفتن و انحراف دادن و … رو میده.بنابراین بازیکنان میتونن بدون استفاده از دکمه ها , وسایل نقلیه و بقیه چیزهایی که در محیط 3 بعدی حرکت میکنن رو به جهات مختلف حرکت بدهند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن