اخبار بازی ها

Brutal Legend Hands-On

سلام !
متنی که می خوانید حاصل تجربه بازی Burtal Legend توسط Shaun McInnis از Gamespot می باشد .
در ماه مارچ سال جاری ما به Double Fine Productions رفتیم تا از نزدیک در جریان کار ساخت بازی Burtal Legend و جزئیات اون قرار بگیریم . که حاصل اون توضیح مختصری بود از روند ساخت بازی و نحوه جنگ در بازی و همچنین گشت و گذار در دنیای Open-World بود .
این دفعه باز هم ما به Double Fine Productions رفتیم تا از بازی دیدن کنیم . اما فرق این بازدید از رفعه قبل این بود که اینبار در دست ما یک دسته XBox 360 ( شما میتونید بخوانید PS3 چون هیچ تفاوتی نمی کنه ) بود و توانستیم از نزدیک بازی رو لمس کنیم و اینبار هم قسمت های جدید و مختلفی از بازی رو شماهده کردیم .
Burtal Legend وقت زیادی در ابتدای بازی از شما نمیگیره . در ابتدا توضیحی کوتاه از جنگیدن و راه رفتن به شما میده . سپس یک طبر به نام The Seperator و یک گیتار به نام Clementine به شما داده میشه . طبر برای جنگ های نزدیک کاربرد داره و برای حمله با طبر شما باید دکمه A رو فشار بدید . در حالی که گیتار برای حمله های دور با فواصل زیاد مناسب که یک موج الکتریکی ایجاد میکنه و دشمنان شما رو با زدن دکمه X از بین میبره .
یک ریتم زمانی مشخص به صورت یک , دو , سه برای حمله با طبر وجود داره تا بتونید بیشترین آسیب رو وارد کنید . همچنین یک کومبو جالب وجود داره که با زدن دکمه های A X A شما میتونید سر دشمانتو رو از بدنشون جدا کنید .
به علاوه در طول بازی کومبو های مختلفی آزاد خواهند شد . بعضی از توانایی های شما هم در حین روبرویی با دشمنان سرسخت تر یار و یاور شما خواهند بود .
یکی از بهترین فن ها و توانایی های شما لرزاندن زمین هست . شما برای این کار برای پرش دو دکمه A و X رو به طور همزمان فشار بدید و بعد هم با سرعت به زمین برگردید . این کار باعث میشه حلقه ای در اطراف شما به وجود بیاد و همه دشمنان اطراف شما نابود بشن .
برای دشمنان دور دست هم شما میتونید با زدن سمت چپ روی هدف خود قفل کنید و با فشردن دکمه X از گیتار خود یک کورد به سمت آنها پرتاب کنید . این واقعا قابلیت کارآمدیه ولی شما باید توجه داشته باشید که زیاد و به صورت مستمر از این قابلیت اسفاده نکنید زیرا باعث آتش گرفتن گیتار شما خواهد شد .
به هر حال بالانس خوبی بین از بین بردن دشمنان نزدیک و تمرکز حواس بر روی دشمنان دور دست وجود داره .
حرکت بر روی پا کمی مشکل و نا موزون به نظر میرسیه که قطعا تا انتشار بازی این مشکل رفع خواهد شد .

قسمت جالب دیگر Burtal Legend وسیله نقلیه سریع شما The Deuce می باشد . حرکت های شما با این اتومبیل کم خواهد بود که شمال نیترو با فشردن سمت چب و چرخش سریع 180 درجه ای با دکمه B خواهد بود .
چند لحظه بعد شما توسط یک هیولای زن مانند محاصره میشید که سعی در بلعیدن شما داره به همین دلیل زبان خودش رو به زمین میچسبونه .
اگر شما با نیترو زدن چند بار از روی زبانش رد بشید این غول از بین خواهد رفت و شما یک غول مرده توی دستانتو خواهید داشت .
البته نمیشه اسم این موجود رو غول گذاشت چون تنها وسیله ای بود تا شما کاربرد نیترو و طریقا انجام اون رو به طور کامل یاد بگیرید .
در طول بازی شما میتونید وسیلتون رو Upgrade کنید و اون رو به یک ماشین کشنده تبدیل کنید . ما یک مرحله ای که بر اساس این وسیله بود رو هم انجام دادیم . هدف این بود که یک اتوبوس تفریحی رو از یک جا به جای دیگه با همکاری دوستانتو اسکورت کنید و از هرگونه حمله های مختلف به اتوبوس در جاده جلوگیری کنید .
در این نقطه از بازی The Deuce مجهز به یک تفنگ مسلسلی و یک تیغه برای عبور از دشمنان شده . اسلحه شما نیازی به هدف گیری نداره و به صورت اتوماتیک بر روی هدف قفل میشه و جای نگرای درباره این اسلحه نیست اما درباره تیغه کمی وضعیت فرق میکنه . شما باید مستقیم به سمت هدف برید طوری که آنها در بغل ماشین شما قرار داشته باشند و از بین برن .

 width= سایز این عکس تغییر کرده است. برروی نوار کلیک کنید تا سایز اصلی عکس را ببینید. سایز اصلی عکس 656×369 می باشد.

 width=

مرحله جدید دیگری که ما موفق به تجربه اون شدیم یک Quest دو مرحله ای بود که هدف از انجامش پیدا کردن Killmaster ( نام یک پزشک ) است تا بتونه دوست ما رو که به شدت زخمی شده معالجه کنه . در آغاز شما به روی تپه ای میروید و از ان عبور می کنید تا به مخفیگاه Killmaster برسید .
او به شما اطلاع میده که گیتار بیس او که با اون مریض ها رو معالجه میکنه به اندازه کافی سیم نداره . برای این کار شما باید جسارت اینو داشته باشید تا به قلعه ملکه عنکبوت آهنین برید و سیم های مورد نیارش رو براش بیارید . شما برای اینکار باید به قلعه این ملکه برید و سیم های گیتار بیس رو که اونجا زندانی هستند بردارید و واسه اینکار باید با ملکه بجنگید و اون رو شکست بدید .
سپس باید با زمان مسابقه بدید تا سیم ها به موقع به Killmaster برسه و اون بتونه دوست شما رو معالجه کنه .

این چیزی که ما بازی کردیم و دیدیم نوید از این میده که Burtal Legend یک بازی زیبا و فان خواهد بود که سرشار از مراحل متنوع و گوناگون خواهد بود . همچنین مراحلی که شما با The Deuce طی می کنید واقعا دارای هیجان هستند علاوه بر اینکه شما میتونید اون رو ارتقا بدید .
Burtal Legend در ماه اکتبر سال جاری میلادی برای PS3 و XBOX 360 عرضه خواهد شد .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن