اخبار بازی ها

کارتهای جدید Nvidia ، اینبار برای لپ‌تاپها

انویدیا همچنان به روند طوفانی خود و معرفی کارتهای گرافیک نسل بعدیش با معماری Pascal ، در حال ادامه دادن است.

امروز نیز مطلع شدیم که بر طبق روال همیشگی انویدیا قصد دارد تا از کارتهای قدرتمند خود در لپ‌تاپها نیز استفاده کند و Mobility GPU های جدیدش را احتمالا و به زودی معرفی کند.

این اطلاعات که توسط VideocardZ منتشر شده نشان میدهد که انویدیا مشغول ساخت و توسعه‌ی کارتهای 1080 ، 1070 ، 1060 خود برای نسل تازه‌ی لپ‌تاپهاست.

بر اساس این اطلاعات مدل GTX 1070M احتمالا دارای 2048 هسته‌ی CUDA و کلاکی معادل 1645Mhz و مدل GTX 1060M نیز دارای 1280 هسته‌ی CUDA و کلاکی در حدود 1671Mhz با قابیلیت Turbo Boost خواهد داشت.

مدل 1060M احتمالا توانای اجرای تعداد زیادی از عناوین را به شکل FullHD خواهد داشت و از محتوای VR نیز پشتیبانی میکند اما مدل 1070M مقداری قدرتمندتر بوده و برآورد میشود که علاوه بر اجرای عناوین VR بتواند از پس برخی از گیمهای جدید در رزولیشن‌های بالاتر از 1080P نیز برآید.

نوع مموری‌های استفاده شده در این دو کارت لپ‌تاپی GDDR5 ذکر شده با کلاکی معادل 8Ghz.

با آنکه اطلاعات دقیقی از مدل 1080M در این اطلاعات سخنی به میان نیامده اما به نظر میرسد که مدل توانایی و قدرت بالایی دارد و میتوان از آن انتظار اجرای عناوین را به شکل 4K نیز داشت.

 src=

اگرچه تمامی این کارتها از لحاظ دما و مصرف انرژی بهینه‌ هستند و در قیاس با مدلهای قدیمی همچون Titan X (سری قدیمی)  و 980GTX بر اساس برخی بنچمارکهای منتشر شده قویتر بوده و توانایی بالایی از خود نشان داده‌اند اما همچنان میزان عملکرد و Performance آنها پایین‌تر از مدلهای تازه‌ معرفی شده‌ی Desktop یی خواهد بود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن