اخبار بازی ها

ویژگی های خاص مادربرد های گیمینگ از نگاه گیگابایت !

کمپانی گیگابایت در سری مادربرد های گیمینگ خود امکانات ویژه ای را جهت ارتقای تجربه گیمینگ کاربران اعم از آماتور تا حرفه ای تدارک دیده است. این امکانات در جنبه های مختلف از جمله سازگاری قطعات سخت افزاری، کیفیت صوتی، پایداری و دوام سیستم و… به کمک گیمر ها می آیند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به برخی از این امکانات ویژه که مخصوصا برای گیمر ها اهمیت خاصی دارند.

طراحی مدرن ، پرهیجان و شکاف های پرتعداد

مادربرد های گیمینگ گیگابایت طراحی ساده و در عین حال پرهیجانی دارند. استفاده از هیت سینک ها، چیپ ها و اسلات های پرتعداد هم باعث افزایش کارایی در کاربرد های مختلف می شود و هم نمایی حرفه ای به مادربرد های گیمینگ می بخشد. پوشش فلزی اسلات های کارت گرافیک علاوه بر افزایش مقاومت این اسلات ها، جلوه ای یکتا به مادربرد های گیمینگ گیگابایت داده است که در هیچ برند دیگری دیده نمی شود. حتی در مادربرد های رده پایین گیمینگ گیگابایت  امکان استفاده از چند کارت گرافیک مجزا(Multi-VGA) وجود دارد که نکته حائز اهمیتی برای نصب کارت های گرافیک حرفه ای می باشد.

 

 src=

 

استفاده از چیپست های کاربردی

گیمینگ و به ویژه گیمینگ آنلاین از جمله حوزه هایی می باشند که کوچکترین تاخیر از سوی قطعات سخت افزاری می تواند لطمه زیادی به تجربه گیمینگ افراد وارد سازد. جهت  این گونه مشکلات،مادربرد های گیمینگ گیگابایت به چیپست های مخصوصی مجهز گردیده اند. چیپست های کنترلر شبکه پیشرفته ای مثل Killer E2400 و Killer E2200 و چیپست های حرفه ای Intel GbE در مادربرد های گیمینگ گیگابایت تضمین کننده تجربه ای روان در بازی های کامپیوتری آنلاین می باشند.

همچنین از بهترین پکیج های صوتی و کارت صدا برای ارائه صدای شفاف و با کیفیت در فیلم ها و بازی ها استفاده می شود. استفاده از قطعات کمپانی های معتبری چون Creative و Realtek مانند پردازنده 4 هسته ای Creative Sound Core3D™ و همچنین  امکاناتی همچون OP-AMP های قابل تعویض،  خازن های Nichicon و USB DAC-UP جهت جلوگیری از هرگونه نویز جهت برآورده سازی این گونه نیاز ها صورت گرفته اند.

 src=

 

USB 3.1 Type-C، SATA Express و M.2

لازمه اتصال SSD ها و ابزار های پرسرعت، پورت های پرتعداد با پهنای باند کافی است تا محدودیتی در کارایی آن ها ایجاد نشود. این پورت های پرسرعت به تعداد کافی در مادربرد های گیمینگ گیگابایت وجود دارند.پورتی که در آینده به آن احتیاج خواهید داشت USB 3.1 خواهد بود که در انواع Type-A و Type-C در مادربرد های گیمینگ گیگابایت موجود است. همچنین، استفاده از کنترلر Intel® USB 3.1 Controller پهنای باند 32 گیگابیت در ثانیه فراهم آورده است. ابزار های جانبی گیمر ها مانند هارد های اکسترنال، موبایل و تبلت از این پهنای باند بهره می برند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن