راهنمای بازی ها

راهنمای بازی God Of War 3

در این مقاله سعی شده است که شما را با تمام نقاط بازی آشنا نماییم و اهدافی که در زیر به آنها اشاره می‌شود را دنبال کنیم. سه هدف اصلی در این مقاله گنجانده شده است.

هدف اول که مربوط به راهنمایی های لازم در مورد نحوه به دست آوردن تروفی های بازی می باشد که به تفصیل بیان شده است.

هدف دوم که نبرد با خدایان بازی می باشد و این صحنه های باشکوه را برای شما به تصویر خواهیم کشید و راهنمایی را جهت شکست خدایان ارائه خواهیم نمود.

هدف پایانی پیدا کردن اشیای مختلفی که در طول بازی در نقاط کور گنجانده شده است، به کمک یکدیگر این آیتم ها را پیدا می کنیم تا قدرت های کریتوس را ارتقا دهیم و شما بازی را راحت تر به پیش ببرید. همچنین میتوانید بررسی بازی God of War 3 را در بازی سنتر مطالعه کنید.

 

راهنمای به دست آوردن تروفی ها

تعداد کل تروفی ها: 36
تروفی های آفلاین: 36
تروفی های آنلاین: –
زمان لازم برای گرفتن کل تروفی های بازی: بسته به مهارت شما حدود 15 تا 20 ساعت

تعداد دفعات لازم برای تمام کردن بازی از ابتدا: با توجه به توانایی شما 1 یا 2 مرتبه

Releasing the Floodgates

به بخش Boss Guide مراجه فرمایید.

Burnt to a Crisp

Acquire the Bow of Apollo

این تروفی مربوط به تهیه کمان اپولو می باشد. برای این کار زمانی که به سرزمین Hades وارد شدید به قسمتی میرسید که مردی بر روی یک صندلی اثیر شده است و از شما کمک می خوهد. برای کمک به او ابتدا از سمت راستی که مرد نشسته است بالا رفته و روی صفحه فلزی پریده. سپس به تنگه رو به روی خود وارد شده و یک جسم مکعب شکل را پایین انداخته و به نقطه مقابل مرد برده. در اینجا به کمک یکی از حیوانات بازی آن را آتش زده و سپس دوباره به عقب برگشته و بر روی صفحه فلزی بروید تا به پایین برسد. رو به روی شما یک دروازه باز شده است. که به کمک بخاری ناشی از آن جسم مکعب شکل می توانید وارد آن شوید. سپس اهرم را کشیده و به پایین برگردید و به کمک موجود مورد نظر کمان را به دست آورید.

Mr. Hand

Discover the secret ‘Hades Arm’ room

بازهم کاری و ماموریتی دیگر در سرزمین Hades. برای این کار زمانی فرا می رسد که شما به اتاقی وارد می شوید که در سمت چپ خود مکانی را مانند اجاق مشاهده می کنید که در حال بخار است. به کمک بال های خود به بالا رفته. سپس اهرمی را کشیده و به سرعت بر روی صفحه پشت سر خود پریده تا یک طبقه بالاتر بروید. بعد از آن کافی است یک بمب را به پایین برده و بر روی اجاق بندازید. حال میزان و سرعت بخار بیشتر شده است. بر روی آن رفته و بعد از گرفت صفحه ای فلزی شما به یک سطح صاف میرسید که یک در را در رو به روی شما نمایان می کند. در را باز کنید و به داخل آن بروید.

Shine Lord

Kill Helios
به بخش Boss Guide مراجه فرمایید.

Shoe Delivery

Kill Hermes and acquire his Boots
به بخش Boss Guide مراجه فرمایید.

I didn’t do it… But I wish I did!

Kill the Poseidon Princess

زمانی که به Poseidon Chamber برسید او را مشاهده خواهید کرد. برای این کار ابتدا باید او را نجات دهید. بازی را تا جایی ادامه دهید که در سمت راست خود یک ورودی آب رنگ را مشاهده کنید که در اطراف آن تیغه هایی وجود دارد. به داخل آن رفته و سپس به کمک بال های خود به سطح مقابل بروید و اهرم را بکشید. حال باید 4 جانور را به داخل دریچه آبی که مشاهده می کنید انداخته تا به پرنسس برسید. بعد از رسیدن به او باید کمکش کنید تا تمام مسیر را طی کرده و در نهایت به محل ورودی خود برسید. حال اهرم طلایی رنگ سمت چپ خود را تکان دهید و او را به آن وصل کنید و به مجسمه Pandora برسید.

Ladies Man

Successfully entertain Aphrodite
برای این تروفی کافی است که پس از وارد شدن به Aphrodite Chamber با او صحبت کرده و سپس به تختخواب او وارد شده و Mini Game را کامل و بدون اشتباه انجام دهید.

Handy Man

Sever Gaia’s hand
پس از کشتن Hades شما از طریق یک ورودی آبی به سطح زمین بازمیگردید. کمی جلوتر Gaia را مشاهده می کنید که از شما کمک می خواهد. کافی است پس از صحبت با او به سمت دست او رفته و با ضربه زدن به آن باعث قطع شدنش شوید و در نهایت Gaia را به پایین پرت کرده و دست او را هم پرتاب کنید

Open Sesame

Open the Gates of Tisiphone

این تروفی زمانی به دست می آید که شما برای به دست آوردن سنگی برای سلاح آخر خود وارد تارتاروس می شوید. شما به دروازه ای عظیم خواهید رسید قبل از آن با Chimeraهایی مبارزه خواهید کرد. پس از نابودی آنها به سمت دو زنجیر در چپ و راست رفته و آنها را بکشید. سپس قسمت های مشخص شده از دروازه را به داخل فشار دهید. حال باید به کمک هارپی ها به بالا دروازه رسیده و نقطه دایره شکلی که وجود دارد را فشار دهید تا دروازه برای شما باز شود.

Rescue Me,Save Pandora

به تروفی aMAZEd مراجعه شود.

Three Wise Men

Solve the Three Judges
پس از نجات دادن پاندورا شما دوباره به محل 3 قاضی در Underworld باز خواهید گشت. ابتدا یک مبارزه سخت را در پیش رو خواهید داشت. بعد از نابود کردن دشمنان خود کافی است به سمت دروازه راست رفته و از ورودی آبی عبور کنید. پس از عبوری به سمت چپ خود بروید و با سلاح هرکول قسمت پشت سر یکی از قاضی ها را نابود کنید. سپس به راه خود ادامه دهید تا مجسمه بعدی را مشاهده کنید. برای مجسمه سوم کافی است تا انتهای مسیر پیش رفته و به کمک شاخه های سمت راست خود به پایین بروید و کار را انجام دهید. سپس به محل زنجیرهای بزرگ برگشته و قسمت آبی پایینی آنها را نابود کنید.

Hit Man

Perform a 1000-hit combo
به نوعی سخت ترین تروفی بازی می باشد. برای گرفتن آن دو راه پیش رو دارید که یکی از آنها بستگی به شانس شما خواهد داشت. راه حل اول این است که پس از نابودی اولین Chimera خود و واژگون کردن Helios به یک مسیری خواهید رسید که پر از سرباز است. در این منطقه کافی است سلاح Hades را انتخاب کرده و با فشار دادن دایره+L1 به راحتی به 1000 Combo خود برسید. البته می توانید این کار را در مبارزه با Hercules نیز انجام دهید. راه دوم در مبارزه با Scorpion می باشد که تعدادی از بازیکنان در این منطقه بعد از نابود کردن پاهای او به باگی مواجه شدن که هر چقدر به او ضربه بزنید عکس العملی نشان نمی دهد و می توانید تروفی را بگیرید.

Rip One!

Rip apart 1 Olympus Sentry
یکی از دشمنان ابتدایی خود را در بازی با کلید دایره گرفته و سپس به کمک کلید مثلث از وسط به دو نیم تقسیم کنید.

Nice Tan

Blind 100 enemies with the Head of Helios
برای گرفتن این تروفی باید پس از کشتن Helios با استفاده از دکمه های L2 + مثلث دشمان خود را کور کنید. راهنمایی خاصی ندارد و فقط می توان گفت که در طول مسیر خود و در مبارزات راحت تر از آن استفاده کنید. شما باید 100 دشمن را به این روش کور کنید.

Obedience School

Deliver 50 kicks to Hounds
در بازی موجوداتی با نام Hounds وجود دارند. این موجودات در واقع مانند سگ های کوچکی هستند که با زدن کلید دایره شما می توانید با لگد آنها را به گوشه و کنار محیط پرتاب کنید. این کار را باید 50 بار انجام دهید.

It’s getting hot in here

Burn 100 enemies with the Bow of Apollo

کمان اپولو قابلیتی دارد که با فشار دادن و نگه داشتن دکمه مربع ظاهر می شود. این قابلیت آتش زدن دشمنان می باشد. این کار را روی دشمنان راحت مانند سربازان 100 بار انجام دهید و 100 نفر را به این روش بکشید. لازم به ذکر است که آنها باید کشته شوند.

Souled Out

Summon every Soul with the Claws of Hades
سلاح Hades قابلیتی را دارد که به کمک آن می توانید 9 روح را احضار کنید. کار سختی نمی باشد و در انتهای بازی هنگامی که سلاح خود را کامل آپگرید کرده با زدن دکمه استارت و سپس فشار دادن مثلث به قسمت انتخاب روح ها رفته و هر بار یکی را انتخاب کنید و سپس در بازی آن را احضار کنید.

1. Cerberus Mongrel
Olympus Sentry.2
Olympus Archer.3
Gorgon Serpent.4
Olympus Fiend.5
Chimera.6
Cyclops Berserker.7
Centaur General.8
Siren Seductress.9

Bloody Hell

Cover Kratos in 500 buckets of blood by killing the enemies
برای این تروفی راهنمای خاصی وجود ندارد. شما باید آن قدر دشمن بکشید و خون آن ها روی شما بریزد تا این تروفی را بگیرید.

No Guts,No Glory

Gut 3 Centaur Generals

این موجودات در بازی 3 یا 4 بار رو به روی شما قرار خواهند گرفت. نشانه آنها نیمه انسان و نیمه اسب بودنشان است. پس از مشاهده آنها آنقدر بهشان ضربه بزنید تا زمانی که بالاخره علامت دایره را مشاهده کنید. سپس QTEها را اجرا کنید تا شکم آنها را پاره کرده و دل و روده آنها را مشاهده کنی.

Hitting Your Stride

Upgrade any weapon to the next level

هر یک از سلاح های خود را که مایل بودید یک درجه آپگرید کنید. برای این کار به منوی استارت رفته و سپس یکی از سلاح های خود را انتخاب کنید.

Sibling Rivalry

Kill Hercules
به بخش Boss Guide مراجه فرمایید.

Titan Slayer

Kill Cronos

به بخش Boss Guide مراجه فرمایید.

Retribution

Kill Zeus
به بخش Boss Guide مراجه فرمایید.

Hooker

Kill Hades
به بخش Boss Guide مراجه فرمایید.

Freezer Burn

Acquire the Boreas Icestorm

به بخش Boss Guide مراجه فرمایید.

Seeing Things From a Different Perspective

Solve Hera’s Garden

به بخش Boss Guide مراجه فرمایید.

Eye Candy

Collect all of the Gorgon Eyes

به بخش Hidden Item مراجه فرمایید.

Feather Plucker

Collect all of the Phoenix Feathers

به بخش Hidden Item مراجه فرمایید.

?Are You Horny To Win

Collect all of the Minotaur Horns

به بخش Hidden Item مراجه فرمایید

Maxed Out!

Completely upgrade all the weapons

شما باید تمامی سلاح های اصلی و فرعی خود را آپگرید کنید. بسته به میزان جست و جوی شما در محیط این امر در اواخر بازی رخ خواهد داد که برای فاش نشدن از قسمتی از بازی به آن اشاره نمی کنیم. red orbها از طریق نابودی دشمنان و همچنین باز کردن صندوق های مربوطه به دست خواهد آمد.

Vengeance Complete

Beat the game
کافی است به کمک توضیحات ذکر شده در تورفی های مربوطه و همچنین Boss Guide، بازی را به اتمام برسانید.

Up to the Challenge

Beat the Challenge of Olympus

برای گرفتن این تروفی باید 7 رقابت یا Challenge بازی را با موفق به پایان برسانید. هر کدام را به صورت جداگانه توضیح خواهم داد.

Population Control – Don’t allow there to be more than 50 enemies at the same time

برای انجام دادن این رقابت شما نباید اجازه دهید که در زمان تعیین شده بر روی صفحه(90 ثانیه) تعداد دشمنان به بیش از 50 نفر برسد. برای این کار کافی است تنها از کلید L1 + دایره استفاده کنید. با این کار باعث می شوید که به دشمنان بیشتری ضربه وارد شود. همچنین با زدن کلید دایره می توانید یک دشمن را گرفته و به بقیه دشمنان ضربه وارد کنید.

Bare Hands – Before time runs out, kill all the enemies without using any weapons

در این بخش پیش از به پایان رسیدن زمان(75ثانیه) باید بدون استفاده از سلاح خود تمامی دشمنان را نابود کنید. برای این کار ابتدا به سمت راست رفته و با کلید دایره یکی از سربازان را گرفته. در این قسمت آنها سلاح های شما هستند. باید به کمک آنها به دشمنان برزگتر حمله کنید و ضربه بزنید. کافی است به دور آنها بچرخید تا ضربه بیشتر را به آنها وارد کنید. هیچگاه دکمه دایره را بر روی آنها نزنید. زیرا زمان را از دست خواهید داد.

Get Stoned – Allow the Gorgons to turn you to stone 10 times without dying

سخت ترین مبارزه بازی است. در این قسمت شما باید 10 بار سنگ شده و نمیرید. شما باید بسیار سریع باشید. برای انجام این بخش به ضربه خاصی نیاز ندارید. فقط این را به خاطر بسپارید که مردمان عادی که در آنجا قرار دارند حکم جان(Health) را برای شما دارند. به نزدیکی آنها رفته و کلید دایره را فشار دهید تا کمی به شما جان ببخشند. در بخش های آخر باید خیلی سریع باشید زیرا تعداد دشمنان بسیار زیاد می شود. اگر کار شما گره خورد سعی کنید دور محوطه بچرخید.

,El Matador – Ole – Don’t get gored by the Minotaurs. Don’t get piled on by the enemies

در این قسمت شما از دشمنان خود نباید هیچگونه ضربه ای را دریافت کنید. کار بسیار راحتی است. در این بخش برای مواجه با دشمنان خود تنها از دو مدل ضربه استفاده کنید. یکی از ضربه ها L1+ مربع و دیگری L1 + مثلث می باشد. و همچنین از ترکیب این دو کلید نیز می توانید استفاده کنید. در زمان حمله سربازها همیشه از روش اول استفاده کنید زیرا سریع تر است.

Knockout – Score 1000 points by knocking enemies out of the arena

به نظر من این Challenge بسیار جذاب بود. در این قسمت شما سوار بر یک Cyclops هستید و باید با آن 1000 امتیاز جمع آوری کنید. شما با دو کلید مثلث و مربع می توانید حمله کنید. توصیه من به شما این است که که پس از غلبه کردن به او و سوار شدن، هنگامی که در وسط صفحه قرار دارید از کلید مربع و در کنارها و مکان های نزدیک به لبه از مثلث استفاده کنید.

Hades’ Kids – They don’t die, they multiply. Get 5 Cyclops to spawn

این مرحله هم کار نسبتا راحتی را در پیش دارید. شما باید 5 عدد از Cyclopsها را نابود کنید. کافی است از کلیدهای L1 + مثلث استفاده کنید تا به سرعت آنها را نابود کنید و اجازه حمله را به آنها ندهید. با این کار آنها نمی توانند از سلاح خود استفاده کنند. در Round آخر شما با 4 موجود به تنهایی باید بجنگید که با کشتن یک عدد از آنها هم رقابت تمام می شود. در این قسمت بهتر از که Comboهای خود را در هوا و نزدیک آنها اجرا کنید.

Simply Smashing – Destroy all the urns before time runs out

در این رقابت شما باید تمامی جعبه ها و صندوق ها را قبل از اتمام زمان(50 ثانیه) نابود کنید. روش خاصی وجود ندارد. از یک گوشه شروع به حرکت کنید و از ضربه L1 + مثلث استفاده کنید. در این قسمت توصیه می شود هرگز از این ضربه L1+ مربع استفاده نکنید.

Unhuman,Beat Titan Mode
در صورت انجام دادن کارهای ذکر شده در بخش Boss Guide به راحتی قادر به دریافت این تروفی خواهید بود. نکاتی را که در آنجا ذکر شده است به صورت دقیق عملی کنید زیرا در طول بازی هم برای شما مفید خواهد بود. از Rage Of Titan تنها در شرایط خاص و خیلی سخت استفاده کنید.

Priceless,Collect all of the ‘Godly Possessions
در بازی 10 شی از خدایان باقی می ماند که شما باید در طول انجام بازی آنها را پیدا کرده و جمع آوری کنید.توضیحات زیر را ارائه در مورد نحوه به دست آوردن آنها ارائه می دهم.

1- Zeus’s Eagle: برای گرفتن این آیتم کافی است زمانی که به قلب Gaia رسیدید به سمت راست رفته و از شاخ ها بالا بروید تا آن را پیدا کنید.
2- Hades’s Helm: این آیتم را پس از کشتن Hades در اعماق رودخانه Styx پیدا خواهید کرد. کافی به انتهای آن بروید.
3- Helios’s Shield: این شی را پس از نابود کردن خدای خورشید در کنار ارابه او در سمت راستش مشاهده خواهید کرد.
4- Hermes’s Coin: برای گرفتن این شی باید پس از پرتاب کردن سنگ به سمت او و سقوط به پایین به کنار سر مجسمه آتینا رفته و آن را بردارید.
5- Hercules’s Shoulder Guard: این آیتم را پس از کشتن هرکول در کف آب جمع شده در زیر او مشاهده خواهید نمود.
6- Poseidon’s Conch Shell: این شی را پس از آزاد کردن پرنسس او در اتاق خواهید یافت. کافی است به سمت راست خود در اولین دهنه وارد شوید و آن را بردارید.
7- Hephaestus’s Ring: بعد از کشتن Cronos شما به نزد خدای آهنگر باز می گردید. سپس او را کشته و انگشتر را در سمت چپ خود و در انتهای مسیر خواهید یافت.
8- Aphrodite’s Garter: این آیتم را در پشت تخت او پیدا خواهید کرد. کافی است به سمت چپ تخت او بروید و به کمک بالهای خود به مکانی در پشت تخت پریده و آن را بردارید.
9- Deadalus’s Schematics: برای گرفتن این قسمت کافی است راهنمایی ذکر شده در بخش Hidden Itemها در شماره 27-29 را مطالعه کنید.
10- Hera’s Chalice: برای گرفتن آخرین شی نیز کافی است به باغ او وارد شوید و این آیتم را در مسیر خود به صورت از قبل تعیین شده بر خواهید داشت.

aMAZEd

Beat the Labyrinth without dying or failing

برای گرفتن این تروفی راه سختی را پیش رو خواهید داشت. اگر بازی را دو بار انجام می دهید سعی کنید این تروفی را حتما در دور اول که درجه آسان تری نسبت به Titan هست دریافت کنید. نحوه انجام کار را تا حدودی برای شما توضیح خواهیم داد.
این بخش بعد از زمانی که شما با Deadauls صحبت می کنید و او شما را به جای پسرش اشتباه می گیرد شروع میشود. ابتدا با طناب به سمت مقابل رفته و خود را به سطح بعدی برسانید. حال با استفاده از قدرتی که در مقابل عقرب بزرگ به دست آورده اید مکعب ها را جا به جا کنید تا دریچه ای را مشاهده کنید. به داخل آن رفته. حال یک مبارزه را در پیش دارید. در تمام مبارزه های این قسمت من به شما سلاح هرکول را در مرحله اول توصیه می کنم و در مرحله بعدی از Blade Of Exile استفاده کنید. بعد از نابود کردن دشمن ها به یک معما می رسید. پس از نشان داده شدن آتش و خاموش شدن آن در سمت چپ به سرعت از قسمت رو به رویی خود و سقف آن بالا رفته و مسیر را تا روی دیواره دو جسمی که به یکدیگر کوبیده می شوند ادامه دهید. بعد از این کار به جسم سمت راست پریده و از آن بالا رفته تا به روی صفحه بالاسر خود رسیده و اهرمی را مشاهده کنید. آن را کشیده و به راه خود ادامه دهید. حال یک جسم هرمی شکل را مشاهده می کنید. آن را به سمت خود بکشید. سپس قسمت قرمز رنگ را فعال کنید. بعد از تغییر جهت جسم هرمی شکل را به سمت چپ خود بکشید. حال دوباره قسمت قرمز رنگ را فعال کرده تا به کمک جسم هرمی شکل دکمه بزرگ وسط صفحه را ثابت کنید. بعد از آن به راه خود ادامه دهید تا به سخت ترین قسمت این مرحله برسید. شما باید تمامی دشمنان را با مهارت در این بخش از بین ببرید و در زمان تعیین شده هارپی بالای سر خود را گرفته تا به روی تیغ ها به سیخ کشیده نشوید. توصیه من این است که در صورت استفاده از جادو از سلاح آخر خود استفاده کنید و برای سلاح هم از BOE بهره بجویید. با تمام کردن این بخش به سمت ورودی رسیدن به پاندورا رفته تا او را نجات داده و تروفی Rescue Me را دریافت کنید.

پس از این کار شما با معماهای ساده و نبردهای ساده ای رو به روی خواهید بود. به عنوان مثال باید پاندورا را در ابتدا از یک محفظه که در آن اسیر شده و تیغه ها از بالا به سمت او می آیند نجات دهید یا کمی جلوتر از داخل یک محفظه که از بالا آب به داخلش ریخته می شود و در نهایت پس از یک مبارزه پایانی با تعداد زیادی از دشمنان(اما راحت) شما کافی است در یک مکان کوچک را برای او باز کرده تا به داخلش برود و خود به روی صفحه لمسی بالای خود رفته تا این مکعب را به بالا ببرید. در صورتی که شما در این قسمت های توضیح داده شده نمیرید تروفی مورد نظر را دریافت خواهید کرد.

نبرد با خدایان

استراتژی کشتن خدایان(Titan Mode)

Poseidon

یکی از زیباترین صداگذاری های را در این قسمت مشاهده خواهید کرد. او همچنین یکی از هیجان انگیزترین Bossهای بازی نیز به شمار می آید. کریتوس با او در 3 قسمت به مبارزه خواهد پرداخت که استراتژی هر بخش را برای شما بازگو خواهیم کرد.

قسمت اول: در این قسمت Poseidon چنگک های خود را داخل پوست سر Gaia کرده است. وظیفه شما ضربه زدن به آنها است. Poseidon به 2 شکل مختلف به شما حمله خواهد کرد. روش اول به این صورت است که او به کمک نیزه 3 شاخ معروف خود الکتریسیته را بر سر Gaia خواهد فرستاد و شما باید به کمک بالهای خود از آن دور شوید. در روش دوم او به کمک یکی از چنگک های دورتر خود به صورت مستقیم به شما حمله خواهد کرد. این حمله بسته به مکانی که شما قرار دارید، امکان دارد از سمت راست یا چپ به شما وارد شود. اگر به چنگک های کف سر Gaia که در سمت چپ قرار دارد ضربه وارد کنید او به شما از سمت چپ حمله خواهد کرد و بالعکس. برای دفع آن کافی تا متوجه حمله از سوی Poseidon شدین به سرعت به سمت مخالف بروید. به عنوان مثال اگر به چنکگ های سمت چپ ضربه میزنید؛ با آنالوگ، خود را به سمت راست پرتاب کنید. در این قسمت از جادوی خود استفاده نکنید.

قسمت دوم: حال بعد از آزاد کردن Gaia او از شما می خواهد که بر روی دست او پریده و با Poseidon مبارزه کنید. او Poseidon را به کوه کوبیده و ثابت نگاه می دارد. شما باید به او حمله کنید. در این بخش او به 3 شکل به کریتوس حمله خواهد کرد. حالت اول زمانی است که شما به او نزدیک شده و می خواهید ضربه بزنید. او در این زمان با مشت خود به شما حمله خواهد کرد. کافی است زمانی که دست خود را بالا می برد شما آنالوگ راست خود را به جهتی خلاف و یا دور تر از دست او تکان دهید. حالت دوم باز هم زمانی رخ میدهد که شما به او نزدیک هستید. Poseidon به کمک نیزه سه شاخ خود سه بار بر دست گایا ضربه میزند و الکتریسیته وارد می کند. این ضربه ها به ترتیب از نزدیکترین مکان به خود او شروع و تا قسمت پایانی دست Gaia ادامه دارد. اگر اولین ضربه را رد کنید و هنوز نزدیک Poseidon باشید فرصت خوبی برای ضربه زدن به او دارید. در حین دیدن این حمله می توانید از جادوی خود استفاده کنید. حالت آخر زمانی است که Poseidon نیزه خود را بالا برده و مکث چند ثانیه ای می کند. در این زمان بسته به جایی که شما قرار دارید او نیزه را در همان مکان وارد می کند. بهترین راه فرار برای این قسمت بالا رفتن از قسمت انتهایی قابل دسترس در دست Gaia می باشد. در پایان شما زمانی که علامت دایره را بر روی سر Poseidon مشاهده کردین باید از قسمت انتهایی سمت راست خود بالارفته و دایره را بزنید. سپس Quick Time Event یا همان دکمه های مورد نظر را فشار دهید.

قسمت سوم: این قسمت دقیقا مانند شماره یک می باشد و باید همان کارهایی که گفته شده را انجام دهید. تنها تفاوت آن در این مورد است که می توانید از جادو استفاده کنید. بعد از جدا شدن دوباره چنگک ها شما باید به کمک دکمه R1 به دست دیگر Gaia رسیده و او را آزاد کنید. سپس Poseidon را از بدنی که در آب تشکیل داده است جدا می کنید. حال تنها کاری که باید انجام دهید ضربه زدن به سر او می باشد و در نهایت Poseidon را با کور کردن او و شکستن گردنش نابود خواهید کرد.

Hades

او بعد از Zeus سخت ترین Boss بازی به شمار می آید. Hades به نوعی ترسناک ترین Boss بازی نیز می باشد زیرا در تاریک ترین و وهم آلودترین قصر او به مبارزه خواهید پرداخت. کریتوس با او در 5 قسمت رو به رو خواهد شد که به تفصیل هر قسمت را برای شما توضیح خواهیم داد.

قسمت اول: در ابتدای کار Hades تا حدودی ابتدایی به شما حمله خواهد کرد. اگر نزدیک او شوید به پایش به شما ضربه وارد خواهد کرد که کافی است آنالوگ را به جهت مخالف تکان دهید تا فرار کنید. اگر هم از او دور باشید او با سلاح خود به صورت شلاق مانند به شما حمله خواهد کرد که با تکان دادن آنالوگ به سمت چپ و راست به راحتی می توانید جاخالی دهید. برای ضربه زدن به او از Bow Of Apollo استفاده کنید و زمانی که به او نزدیک می شوید از Combo های کوتاه و دارای مدت زمان کمتر استفاده کنید. زمانی که او به بالا پرید شما هر چه سریع تر به قسمت عقبی میدان مبارزه رفته و زمان برخورد او با زمین به هوا پریده و بالاهای خود را باز کنید. حال او به شما به دو صورت حمله خواهد کرد. این حمله ها به صورت مداوم است و در حد فاصل بین آنها باید از Bow Of Apollo یا Comboهای کوتاه استفاده کنید. حمله اول به این صورت است که هر دو سلاح خود را در یک دست گرفته و به صورت چرخشی به روی زمین میکشید و شما باید از روی آن بپرید. حمله بعدی به این شکل است که هر دو سلاح را پشت خود میگیرد و به سوی شما پرت می کند. کافی است جاخالی دهید و سپس او را بزنید. سپس دکمه دایره را در زمان مشخص شده فشار دهید و QTE را اجرا کنید. حال باید از قسمت جدا شده بدن Hades برای رسیدن به بدن سابقش جلوگیری کنید. کار سختی پیش رو ندارید.

قسمت دوم: در این قسمت ابتدا باید از زنجیرهایی که از بدن او خارج می شود فرار کنید. برای این کار ابتدا به وسط صفحه بروید. سپس بعد از سیاه شدن کف زمین در یک لحظه قسمتی از زمین رنگش تغییر می کند. به سرعت به آنجا بروید. بعد از این کار Hades دوباره به هوا پریده و خود را به زمین می کوبد. در حین اصابت او به زمین شما باید بالهای خود را باز کنید. بعد از این کار او به شما با یک روش کلی حمله می کند که دارای 3 بخش پیاپی هست. ابتدا یکی از سلاح ها را به سمت شما پرتاب می کند و سپس دیگری و ناگهان هر دو را از زمین کنده و به سمت شما روانه می کند. شما باید تماما کارهای قسمت قبل را انجام دهید و یک بار هم فرصت استفاده از جادو را به خود بدهید. بعد از این کار او دوباره مانند قسمت قبل به شما از یک نقطه ثابت حمله می کند. این بار حمله های او متفاوت است. او ارواحی را از در پشت سر خود به سمت شما میفرستد. کافی است که به چپ یا راست بروید تا از آنها فرار کنید. سپس به سلاح خود به شما حمله می کند که در این حین می توانید به او حمله ور شوید. حال دوباره کلید دایره را بزنید و بعد از QTE مانع رسیدن تکه ای از بدن Hades به خود او شوید.

قسمت سوم: حال شما باید دوباره با همان ترفند قبلی از زنجیرهایی که از بدن او خارج می شود دوری کنید. بعد از آن Hades از یک نقطه ثابت دوباره به شما حمله خواهد کرد. این بار زنجیرهایی از زمین بیرون خواهد آمد کافی است شما با راه رفتن از آن ها دوری کنید. تا زمانی که دور او رگه های آبی-بنفش وجود داره به او نزدیک نشوید. سعی کنید بیشتر از Bow Of Apollo استفاده کنید. در این قسمت تمامی جادوی خود را می توانید مصرف کنید. بعد از ضربه زدن به او کافی است دکمه دایره را در زمان تعیین شده بزنید و Quick Time Eventها را اجرا کنید تا کار را به نحوی دیگر ادامه دهیم

قسمت چهارم: خوب حالا بین شما و Hades رودخانه ای جاری شده است. شما باید با مربع یا مثلث به او ضربه بزنید. کار راحتی است. زمانی که او خواست به شما حمله ور شود کافی است آنالوگ راست را به قسمت مخالف و دورتر بزنید تا ضربه ای به شما وارد نشود. بعد از هر 3-4 ضربه شما باید خود را عقب بکشید تا از لبه رودخانه فاصله بگیرید. زمانی که دایره را بالای سر او مشاهده کردید کافی دکمه های مورد نظر را فشار دهید تا کار برای مدت زمانی کوتاه تمام شود.

قسمت پنجم: در قسمت نهایی کار سختی پیش رو ندارید. Hades تقریبا عاجز شده است و دیگر سلاح خود را هم در اختیار ندارد. او تنها با مشت های خود به شما حمله خواهد کرد که به راحتی و با استفاده از آنالوگ می توانید از ضربات او خود را کنار بزنید. تنها زمانی که سر خود را به عقب میبرد به کنارها بروید و با زدن دکمه R1 جهت خود را عوض کنید و به پشت او بروید. چون در این زمان او یا با مشت های به زمینی که قرار دارید می کوبد و یا از دهان خود بخاری از ارواح بیرون میدهد. نکته دیگر این است که زمانی که به پشت او میروید چند ثانیه بیشتر برای ضربه زدن به او فرصت دارید. در نهایت با زدن دکمه دایره(فرقی ندارد که رو به روی او باشید یا پشت سرش) و سپس فشار دادن همزمان L1+R1 به صورت مکرر روح او را از بدنش خارج می کنید و به حکومت او بر دنیای مردگان و Underworld پایان می دهید.

Helios

در این قسمت شما با یک mini boss مواجه می شوید. کار خاصی لازم به انجام دادن نمی باشد اما توضیح دادن این کار، امری اجتناب ناپذیر است. شما در دو قسمت برای رسیدن به Helios به تلاش خواهید پرداخت.

قسمت اول: زمانی که شما به مکانی سقوط Helios می رسید، تعداد سرباز با نیزه و سپر او را احاطه می کنند. شما کافی است چند ثانیه در محیط جابه جا شوید و راه بروید. سپس یک Cyclops به جلوی شما پریده و باید با او مبارزه کنید. نبرد راحتی را پیش رو دارید. کافی است که به او ضربه زد و در حین حمله او با آنالوگ از او دور شوید. در زمانی که از او دور هستید از کمان خود استفاده کنید. در پایان نبرد علامت دایره بر روی سر او ظاهر می شود. شما بعد از زدن QTEها کنترل او را به دست خواهید گرفت. در این قسمت تمامی سربازان در صفحه را نابود کنید تا به Helios دسترسی پیدا کنید و گفت و گویی بین شما صورت گیرد.

قسمت دوم: در پایان مکالمه خود با Helios زمانی که او جمله Feel, The Power Of The Sun را گفت شما کافی است دست خود را با آنالوگ تکان دهید تا مانع تابش نور به صورت خود شوید و توانایی راه رفتن و ادامه مسیر را داشته باشید. پس از رسیدن به Helios دکمه دایره را آنقدر فشار دهید تا Helios دوباره به حرف آید. حال با فشار دادن همزمان دکمه های L1+R1 و تکرار این کار سر او را از بدنش جدا کنید و از قدرت او در ادامه بازی استفاده کنید.

Hermes

او را به جرات می توان تنهایی خدایی نامید که به هیچ عنوان Boss به شمار نمی آید. نحوه از بین بردن Hermes به صورت زیر دنبال می شود که در دو قسمت توضیح داده می شود.

قسمت اول: شما بعد از صحبت کردن با Athena در کنار Flame OF Olympus باید طی یک مسیر طولانی Hermes را تعقیب کنید که اکثر راه های این مسیر به پریدن از مکانی به مکان دیگر یا پایین و بالا رفتن از نقطه ای به نقطه دیگر یا استفاده از زنجیر سلاح خود برای منتقل شدن به قسمتی دیگر می باشد. در مواردی نادر شما باید در مقابل Harpyهای نه چندان زیادی ایستادگی کنید. در نهایت Hermes بر روی مجسمه ای رفته و شما با کمک منجنیق و سنگ داخل آن خود را به او می رسانید.

قسمت دوم: حال شما باید از خروجی سمت چپ خود خارج شده و رد خون را دنبال کنید تا دوباره به محل سقوط برسید. در این زمان شما یک مبارزه کوتاه و راحت با Hermes خواهید داشت که تنها باید سعی کنید از راه نزدیک به او حمله کنید و Comboهای سریع را اجرا کنید. بعد از این کار کافی است که با او صحبت کرده و در آخر هر دو پای او را در یک صحنه کاملا حماسی و جذاب قطع کنید

Hercules

او یکی از صدها برادر کریتوس و مشهورترین آن ها در بین نیمه خدایان پس از کریتوس می باشد. او را تنها 2 بار در بازی مشاهده خواهید کرد. بار اول از Zeus برای حمله به کریتوس و Gaia دستور می گیرد و بار دوم در Boss Fight از Hera دستور گرفته و به شما حمله می کند. مبارزه جذابی را پیش رو خواهید داشت که در 3 قسمت به شرح آن خواهیم پرداخت.

قسمت اول: این قسمت شامل دو بخش می باشد اما هر دو بخش آن دقیقا مشابه یکدیگراند با این تفاوت که شما در بخش دوم هرکول سریع تر عمل خواهد کرد. روند این بخش به این صورت می باشد که هرکول به همراه زیردست های خود به شما حمله خواهد کرد. حدف اصلی شما هرکول است پس نوچه های او را فراموش کنید و تمام تمرکز خود را بر روی او قرار دهید. روش مبارزه ای خاصی برای او وجود ندارد. تنها نکته قابل ذکر این است که در این دو بخش تمام حملات او دارای 3 ضرب پشت سر هم و پیاپی می باشد. سعی کنید در بین ضربات او به او ضربه وارد کنید. بهترین سلاح شما در این بخش BOE می باشد و بهتر است از آن استفاده کنید. در پایان هر بخش کافی است دکمه دایره را در مقابل هرکول فشار دهید و بعد از این کار او را به یکی از قسمت های تیز روی دیوار میخکوب کنید. همان طور که گفته شد این کار را باید 2 بار انجام دهید.

قسمت دوم: بعد از اینکه هرکول را دوبار پیاپی به دیوار کوباندید، هرکول تمام زیردستان خود رو دور می کند و به تنهایی با شما به مبارزه خواهد پرداخت. در این بخش او تنها به یک شکل به شما حمله خواهد کرد و آن هم کوباندن دست های خود به زمین است. در حدفاصل بین حملات او زمان برای شما درگذر است تا به او حمله کنید پس سریع باشید. نکته ای که اشاره کردن به آن خالی از لطف نیست استفاده نکردن از Bow Of Apollo است زیرا هرکول آنها را برگشت میدهد. در پایان او در کنار گوش شما صدای زنگی ایجاد می کند. سپس رو به Hera برگشته و از مغلوب کردن شما خوشنود می باشد و در نزد او از خود تعریف می کند.

قسمت سوم: حال نوبت شما است که به نزدیک او رفته و دکمه دایره را بزنید. سپس با اجرای QTEها سلاح های او را به دست آورید. حالا او بدون سلاح و با مشت به شما حمله می کند. سعی کنید همیشه به او نزدیک باشید. او به 3 شکل به شما حمله خواهد کرد. روش اول به این صورت است که او با مشت خود به شما حمله می کند که به راحتی می توانید جاخالی دهید چون چند ثانیه به شما فرصت می دهد.. روش بعدی این است که او شما را بقل می کند و فشار می دهد در این حالت شما باید دکمه دایره را فشار دهید. حالت آخر نیز مربوط به گرفتن شما توسط او روی هوا و زدن مشت به شما می باشد که باید آنالوگ را فشار دهید. او هر چند وقت یک بار به سمت صفحه های تیز داخل دیوار رفته و آنها را بیرون آورده و به سوی شما پرتاب می کند. در پایان ماجرا او صفحه زیر پای شما را بلند کرده و قصد پرت کردن شما به پایین را دارد. از این پس تنها باید QTEها را اجرا کنید تا او را کشته و این Boss Fight را نیز با موفقیت پشت سر بگذارید.

Cronos

او کسی نیست جز پادشاه Titanها. به جرات می توان گفت او عظیم ترین Boss تاریخ صنعت گیم می باشد. یکی از زیباترین لحاظت زندگی خود را در این دقایق پشت سر خواهید گذاشت. شما با Cronos یک نبرد کلی خواهید داشت و به صورت پیاپی آنها را برای شما توضیح خواهیم داد و مانند قسمت های قبل بخش به بخش نخواهد بود.

نبرد: پس از صحبتی که با کرنوس انجام می دهید او قصد دارد شما را در بین دستان خود له کند. شما بعد از زدن دایره و نجات یافتن از قدرت Helios استفاده کنید تا چشمان او را برای زمانی کوتاه کور کنید. حال QTEها را اجرا کنید تا به روی دست او فرود بیایید. سپس با تعدادی از دشمان جنگیده تا راه برای شما باز شود. پس از باز شدن راه به بالا رفته و قسمت برجسته مانند قرمز رنگ روی بازوی کرونوس رو نابود کنید. پس از این کار او متوجه جای شما می شود و به شما حمله خواهد کرد. او این کار را به 2 شکل انجام می دهد. او یا به سمت شما فوت خواهد کرد که بعث خواهد شد مقداری از جان شما کم شود و یا به دست خود ضربه زده و باعث پرتاب شدن شما از روی دست خود به بیرون صفحه می شود. در این لحظه شما باید جهت آنالوگی که روی صفحه نشان داده می شود را انجام دهید در غیر این صورت خواهید مرد. نقطه ضعف کرونوس در این بخش ناخن دست او می باشد. هر چند وقت یک بار دست خود رو به روی شما قرار می دهد و شما هم در این فرصت باید به ناخن او ضربه بزنید. در انتهای کار بر روی ناخن کرونوس علامت دایره ظاهر می شود که پس از آن شما باید QTEها را اجرا کنید. پس از این کار کرونوس می خواهد شما را با دست دیگر خود نابود کند. زمانی که دست خود را پایین می آورد سایه ای مشخص خواهد شد در بین سایه ها قرار بگیرید. حال یکی از انگشتان او رو به روی شما خواهد بود. کافی است از آن بالا بروید. پس از بالا رفتن شما چشم در چشم او قرار خواهید گرفت. دوباره از قدرت Helios استفاده کنید تا از جلوی چشمان او دور شوید. پس از فرار کردن مسیر را ادامه دهید تا دوباره بر روی یک سطح صاف قرار گرفته و با دشمنان مبارزه کنید. پس از نابودی دشمنان کافی است که به قسمت سیاه رنگ در وسط صفحه رفته و آن را باز کنید. حال قسمتی از بدن کرونوس مشخص می شود. به آن ضربه بزنید تا دوباره متوجه شما شود و شما را به همراه دشمنان در دست خود گرفته و به جای دیگری منتقل کند. حال شما دوباره باید تمامی دشمنان را نابود کنید. بعد از این کار کرونوس قصد دارد که شما را بین دو کف دست خود پرس کند. برای جلوگیری از این کار دکمه دایره را چندین بار فشار دهید تا کریتوس Blade Of Olympus را به دستان او فرو کند. بعد از این کار کرونوس عصبانی می شود شما باید به مسیر خود ادامه دهید و بعد از چند بار پیاپی زدن R1 به سطح دست او میرسید. در این جا شما به دشمنان کاری نداشته و سریع فرار کنید تا دوباره به یک سطح دیگر خود را انتقال دهید. حال شما دوباره باید با تعداد زیادی از دشمنان بجنگید تا زمانی که Cyclops پدیدار شود. بعد از نمایان شده او کافی است آنقدر به او ضربه بزنید تا بتوانید سوار او شوید. پس از سوار شدن به شانه کرونوس ضربه بزنید تا او دوباره متوجه شما شود. حال QTEها را اجرا کنید تا او شما را به داخل دهان خود پرتاب کند. بعد از این کار شما باید در داخل بدن او پایین رفته و سپس QTEها را دوباره زده تا از داخل شکم او به بیرون بیایید و کرونوس را مغلوب کنید. پس از بیرون آمدن از شکم او کرونوس از شما می خواهد که به او دیگر آسیب نرسانید اما شما باید به مسیر خود ادامه دهید تا دوباره به آن قسمت سیاه رنگ در وسط بدن او برسید. حال سلاح هرکول را انتخاب کنید و به آن ضربه بزنید و سپس قسمتی که روی دوش او قرار دارد را به کمک آن زنجیر به داخل چانه او فرو کنید. در این حین قسمت اضافی که از چانه بیرون زده است را با سلاح هرکول نابود کنید و به مسیر خود تا بالای چشمان او و بر روی مغزش ادامه دهید. آخرین قسمت کار را با فرو کردن Blade Of Olympus در داخل سر کرونوس انجام دهید و این مبارزه را نیز با موفقیت به پایان برسانید.

Hera

در این بخش هیچ Boss Fight وجود نخواهد داشت. این قسمت یکی از معماهای بازی است که برای شما نحوه حل کردن آن را توضیح خواهیم داد. برای بهتر درک کردن مطلب از کمی قبل از شروع معما برای شما توضیح داده خواهد شد.

معما: در باغ Hera قسمتی وجود دارد که شما در آن دمویی مربوط به یک مجسمه که سنگی سبز رنگ و درخشان را در داخل چشم خود دارد مشاهده می کنید. بعد از مشاهده کردن این دمو، شما باید در رو به روی خود را باز کنید و از راه به وجود آمده توسط پلکان به بالا بروید. سپس در رو به رویی خود را باز کرده و از نردبان پایین بروید. پس از رد شدن از روی گودال یک پلکان که قابلیت حرکت توسط شما را دارد مشاهده می کنید. این پلکان را یک بار به راست بچرخانید(به صورتی که پله های بلندتر در سمت راست قرار گیرد.) حال آن را در کنار جام برده تا آبی که از بالا به پایین می آید را به کمک پلکان در داخل آن ریخته و دموی نمایش داده شده را تماشا کنید. بعد از مردن Hera کافی است به سمت جام پر شده برگشته و به سمت چپ آن نگاه کنید. یک سری شاخ و برگ خواهید دید که با استفاده از Bow Of Apollo قادر به آتش زدن آنها خواهید بود. پس از انجام این کار پلکان را بدون تغییر جهت به سمت راست جام دیگری که نمایان شده است ببرید. سپس بر روی دایره مرکز باغ ایستاده و دموی دیگری را تماشا کنید. بعد از انجام این کار به کنار پلکان برگشته و آن را 180 درجه بچرخانید. حال کافی است که به کنار Hera رفته و دایره را بزنید و او را بلند کنید. سپس دوباره بر روی دایره رفته تا همه جا سبز شود. بعد از این کار باید از راه به وجود آمده بالا رفته و Hera را در داخل جام سوم بیاندازید و معما را کامل کنید. بعد از مشاهده کردن دمویی نهایی کافی است که پلکان را بر روی دایره مرکزی قرار داده و از باغ خارج شوید.

Scorpion

در این بخش شما با یک موجود ناشناخته در راه رسیدن به Pandora مبارزه خواهید کرد. او مانند یک عقرب غول پیکر است که برای کشتن او در 3 قسمت باید اقدامات لازم را انجام دهید. در این قسمت اقدامات لازم به شما توضیح داده خواهد شد.

قسمت اول: در این بخش ابتدا شما با تعدادی از عقرب های کوچک جنگیده و ناگهان با دشمن اصلی خود رو به رو می شوید. او شما را در داخل دهان خود انداخته و در این لحظه باید L1+R1 را بزنید تا به او ضربه زده و از دهانش خارج شوید.
همان طور که مشاهده می کنید پاهای او نقطه ضعف او می باشد. برای ضربه زدن به او ابتدا Nemean Cestus یا همان سلاح هرکول را انتخاب کنید. سپس به پاهای او ضربه بزنید. بهترین نوع حمله به او ضربه زدن از طریق Air Comboها می باشد. یعنی به هوا پریده و ضربات خود را وارد کنید. او در این بخش به شما به دو صورت حمله خواهد کرد. اگر در رو به روی او قرار گرفته باشید(که این حالت کمتر پیش می آید) به شما با چنگکهای جلوی ضربه می زند و اگر در کنارهای او باشید با دم خود به شما ضربه خواهد زد که در هر دو حالت کافی است به هوا پریده و با زدن آنالوگ به جهت مخالف از او دور شوید. نکته ای که قابل ذکر است و باعث آسان تر شدن قسمت دوم می شود این است که شما بهتر است به هر 6 پای او ضربه بزنید تا قرمز شود. یعنی به عنوان مثال ابتدا به سمت راست رفته و 3 پای او را قرمز کنید اما نابود نکنید. سپس به سمت چپ رفته و هر 3 پای او را نابود کنید. با این کار به راحتی در قسمت بعدی با زدن چند ضربه می توانید او را نابود کنید.

قسمت دوم: بعد از نابود شدن 3 پای او شما باید به جلوی صورت او رفته و ضرباتی را بزنید تا دایره بالای سر او ظاهر شود. سپس QTEها را اجرا کنید. حال او خشمگین شده است و به پایین فرار می کند. دوباره باید با تعدادی از عقرب های کوچک بجنگید. دوباره او پدیدار می شود و به دو صورت به شما حمله خواهد کرد. ابتدا با بزاق دهانی که خارج می کند و نحوه حمله به شکل دیگر هم مانند قسمت اول می باشد. اگر به توصیه من در قسمت قبل عمل کرده باشید او را به راحتی از پای در می آورید و دوباره به جلوی صورت او رفته و مشت می زنید تا علامت دایره ظاهر شود و او را نابود کنید.

قسمت سوم: در بخش پایانی شما تنها باید به کمک بالهای خود و زدن Quick Time Eventها کار را پیش ببرید تا در نهایت نیش پشت این عقرب را از روی پشت او وارد کمرش کرده و به دهانش ببرید تا نابود شود و آماده نبرد بعدی خود شوید.

Zeus

سرانجام پس از سالها انتظار مبارزه نهایی با او فرا رسید. مدت ها بود که همه ما چشم انتظار این مبارزه و نحوه تمام کردن آن بودیم. حال که کریتوس به او رسیده است خشم سرتاسر وجودش را فراگرفته و آماده گرفتن انتقام خود می باشد. ما با Zeus در 4 بخش کلی مبارزه خواهیم کرد که هر یک در منطقه ای متفاوت رخ خواهد داد که علاوه بر توضیحات Boss Fight به نحوه رسیدن به این مناطق نیز اشاره ای خواهیم کرد.

منطقه اول: این مبارزه در منطقه Flame Of Olympus رخ خواهد داد. در ابتدا وقتی بر روی لبه ای که باید مبارزه خواهد کرد فرود می آید، خاطره بازی های به سبک 2D Fighting برای شما یاداوری می شود. این مبارزه به این شکل است که در یک سمت شما و در سمت دیگر Zeus قرار دارد. او با چند روش متفاوت به شما حمله خواهد کرد که روش دفع هر کدام را برای شما بازگو خواهم کرد. در اکثر مواقع او به هوا پریده و صاعقه هایی را به سمت شما پرتاب خواهد کرد. زمانی که این حالت او را مشاهده کردین به صورت به سمت او حرکت کرده تا در زاویه ای قرار بگیرید که نتواند به شما حمله کند. سپس به هوا پریده و به او حمله کنید. روش دیگر او به این صورت است که ناگهان غیب می شود و معمولا در نزدیکی شما ظاهر می شود و با 3 مشت پشت سر هم به شما حمله می کند. این حمله او بسیار خطرناک است. در این مواقع توصیه می کنم که در هر مکانی که قرار دارید به نقطه مقابل آن بروید و زمانی که او به شما حمله کرد و مشت اول را زد به سرعت به هوا پریده و پشت او فرود بیایید و بهش ضربات خود را وارد کنید. اگر مشت اول او به شما اصابت کند دیگر نمی توانید فرار کنید و هر 3 ضربه را دریافت می کنید و مقدار زیادی از جان خود را از دست خواهید داد. همچنین در این حالت او گاهی اوقات آذرخش هایی را از دل زمین بیرون می آورد که شما برای فرار کردن از آن ناچار به پریدن هستید. روش دیگر او به این صورت است که به سمت شما آمده و شما را روی زمین میکشد. در این حالت شما باید آنالوگ را تکان دهید تا از دست او نجات پیدا کرده و به دیوار بکوبانیدش. توصیه کلی من برای این بخش این است که برای سلاح اصلی از Nemean cestus(سلاح هرکول) یا Blade Of Exile(سلاح اصلی) استفاده کنید. هنگامی که Zeus از شما دور است با Bow Of Apollo به او ضربه بزنید و زمانی که در هوا است می توانید با تیر آتشین خود باعث سقوط او شوید و ضرباتی را به او وارد کنید. پس از این کارها زمانی فرا خواهد رسید که بالای سر او دایره نمایان می شود. در اینجا Quick Time Eventها را اجرا کنید. سپس باید دوباره همین روند را طی کنید زیرا این منطقه دارای دو بخش می باشد و هر دوی آنها دقیقا مثل یکدیگر هستند با این تفاوت که Zeus در قسمت دوم سریع تر، خشن تر و قوی تر خواهد بود و کار را بر شما دشوار خواهد نمود. پس از پایان این قسمت دمویی برای شما به نمایش در خواهد آمد که آن را تماشا کنید و سپس به منطقه بعدی بروید.

منطقه دوم: مبارزه دوم شما با Zeus بر فراز الیمپوس خواهد بود. مکانی که شما در ابتدای بازی به همراه Gaia توسط Zeus به پایین سقوط کردید. مکانی که در ابتدای بازی تمام خدایان در آن حاضر و آماده نبرد با شما و Titanها بودند ولی در این زمان تنها Zeus باقی مانده است.
در این مبارزه ضربات شما تاثیر چندانی بر روند کار نخواهد داشت و چیزی که مهم است زمان می باشد. او با چند روش به شما حمله خواهد کرد که دفع کردن همه آنها با یک روش میسر خواهد بود. کافی است که شما فقط و فقط به دور او بچرخید و بپرید. در حین پریدن از آنالوگ استفاده کنید تا این کار سریع تر صورت گیرد. در زمانی که از او دور هستید به کمان خود به او ضربه وارد کنید. این کار را با دقت انجام دهید چون حملات او سنگین اما کم است و ممکن است باعث مردن شما و خالی شدن نوار جانتان در این قسمت شود. در ادامه کار شما Gaia را مشاهده خواهید کرد که مکان مبارزه شما را در دست گرفته و سپس دمویی به نمایش در خواهد آمد.

منطقه سوم: کریتوس و Zeus هر دو به داخل بدن Gaia وارد شده اند. مکانی که در ابتدای بازی بعدش جراحتی که Poseidon ایجاد کرده بود به آنجا رفتید. راه خود را تا قلب مادر زمین ادامه دهید. در این جا ابتدا با سلاح هرکول موانع دور آن را نابود کنید. سپس با کمان خود شاخه هایی که قلب او را احاطه کرده است آتش بزنید. سپس به قلب او ضربه وارد کنید تا نوار جان شما دوباره پر شود. در این لحظه Zeus پدیدار می شود و باید با او به مبارزه بپردازید. نحوه مبارزه با او در این بخش خیلی سخت نیست و تنها نیازمند هوش، صبر و حوصله است. مهمترین شیوه حمله او به شما تکثیر کردن از روی خود است. حال ممکن هست این حالت دائمی یا موقت باشد. در ابتدا به شکل موقت است. یعنی او به نزدیکی شما می آید و یکی از هاله های شبیه به خود را به سمت شما میفرستد که چه در صورت برخورد و چه در صورت برخورد نکردن محو خواهد شد اما اگر به شما اصابت کند از نوار جان شما کاسته خواهد شد. بهترین روش حمله به او با کمان است و می توانید از سلاح Blade Of Exile استفاده کنید زیرا نسبت به سلاح های دیگر دارای سرعت و برد بیشتری می باشد. این کار را باید تا زمانی ادامه دهید که قلب Gaia قرمز و تپنده شود. در این هنگام هر یک که زودتر بتوانند به آن برسند می توانند جان خود را از نو پر کنند. شما باید مانع این کار Zeus شوید. بعد از انجام این کار او از خود تکثیرهای دائمی می گذارد که تنها با نابود کردن آنها حذف می شوند. بهترین روش برای این کار این است که به کمک جادوی BOE به میان تمام آنها(از جمله خود Zeus) رفته و این قدرت را فعال کنید تا تمام آنها را نابود کنید. سپس دوباره باید به او حمله کنید و کارهای قبلی را ادامه دهید. البته حالت خاصی هم وجود دارد که Zeus به هوا پریده و یک برق آذرخش شکل به همراه صاعقه به سمت شما می فرستد که شعاع زیادی را هم پوشش می دهد. برای فرار کردن از آن کافی زمانی که او را در هوا مشاهده کردین به دورترین نقطه نسبت به او بروید. همچنین گاهی چند صاعقه کوچک نیز به سمت شما پرتاب خواهد کرد. در اواسط کار توصیه می کنم حتما Rage Of Titan را فعال کنید. زمانی که جادوی شما رو به اتمام است و Zeus از روی خود ارواحی را به صورت دائم تکثیر کرده است. این روند را باید آنقدر ادامه دهید تا زمانی که بالاخره علامت دایره بر روی سر او مشاهده شود. در این زمان به نزدیکی او رفته و دایره را فشار دهید. سپس باید تمام Quick Time Eventها را اجرا کنید و به کمک L1+R1 او را به سمت قلب Gaia ببرید. در نهایت او را به قلب Gaia چسبانده و با گرفتن L2+R2 برای چند ثانیه Blade Of Olympus را در داخل شکم او فرو کرده و با زدن دایره به فرو رفتن هر چه بیشتر آن کمک کنید. سپس دمو را تماشا کنید.

منطقه چهارم: پس از مشاهده دمو خود را بر کف زمین مشاهده خواهید کرد. به بالای سر Zeus رفته و BOO را از داخل شکم او بیرون آورده و به کناری بیاندازید. سپس Zeus را مانند روحی مشاهده خواهید کرد که از بدن خود خارج می شود و به سمت شما حمله ور شده و قصد کشتن شما را دارد. در این هنگام شما به جهانی مانند برزخ رفته و کارها و اشتباهات گذشته خود را در این مسیر مشاهده خواهید کرد. به کمک پاندورا شما این مسیر را طی می کنید و خود را برای اتفاقاتی که افتاده است می بخشید به گفته خود پاندورا در بازی «در تاریکی تنها آتش امید باعث نجات و رهایی ما خواهد شد». در نهایت با راهنمایی های او Pandora Box را پیدا کرده و امید قدرتمندترین سلاح را در داخل آن می یابید. سپس به جهان واقعیت برگشته و با Zeus نبرد خود را ادامه می دهید. در این هنگام تمام وجود کریتوس را امید فرا می گیرد و با دست زدن به Zeus باعث جدا کردن او از خود می شود. سپس در حالی که دراز کشیده است باید با دکمه های مربع و مثلث به Zeus ضربه وارد کنید. تا روح او را دوباره به بدنش بازگردانید. سپس سلاح های خود را به کناری انداخته و به سمت او حمله ور می شوید. حال تنها کاری که باید بکنید این است که دکمه دایره را فشار دهید. این کار را تا زمانی انجام دهید که صفحه پر از خون شود و به معنای واقعی خون جلوی چشمان کریتوس را گرفته باشد. تا زمانی که دوست دارید می توانید این کار را ادامه دهید. هرگاه خسته شدید کافی است برای چند ثانیه دکمه دایره را فشار ندهید تا کا رفته و ر تمام شود و دموی پایانی بازی را مشاهده کنید.

راهنمای محل آیتم های مخفی

Hidden Item

این آیتم ها در بازی به 3 دسته متفاوت تقسیم بندی می شوند که هر یک برای کار خاصی مورد بهره قرار خواهند گرفت. اولین دسته Gorgon Eye است که به منظور تقویت نوار جان شما (Health Bar) استفاده می شود. دسته دوم Phoenix Feather می باشد که برای نوار جادو یا Magic Bar شما مورد استفاده قرار میگیرد. آخرین دسته Minotaur Horns هست که برای Item Bar شما مصرف میگردد. هدف از این بخش پیدا کردن این Itemها می باشد. لازم به ذکر است که صرفا مکان این Itemها و صندوق های آنها گفته میشود و به محتویات آنها اشاره ای نخواهد شد.

1- اولین صندوق بازی دقیقا بعد از تمام شدن اولین گفتگو شما با Athena می باشد. زمانی که به سکوی مقابل پریدین کافی است که به انتهای قسمت پایینی رفته و اولین صندوق را باز کنید.

2- صندوق بعدی در مکانی قرار دارد که شما Bow Of Apollo را دریافت می کنید. بعد از گرفتن کمان کافی است که سطح قرمزی که در همان قسمت در بالا سر شما وجود دارد را آتش زده و سپس به کمک بالهای خود و بخاری که پدید آورده اید به آن قسمت دست رسی پیدا کنید. کار راحتی است.

3- این صندوق را بلافاصله بعد از گرفتن صندوق بعدی پیدا خواهید کرد. به راه خود ادامه دهید تا به یک سطح دایره شکل رسیده و رو به روی آن شاخه های قرمزی را برای آتش زدن مشاهده می کنید. بعد از آتش زدن آن در صندوق سوم را باز کنید.

4- در ادامه راه بعد از کشتن Harpyها شما باید از یک سری سکو و سنگ بالا بروید. در حین راه به یک آبشار میرسید. بعد از دیدن آبشار کافی است دو بار به سمت چپ خود پریده تا صندوق بعدی برای شما نمایان شود.

5- بعد از رسیدن به قسمت 3Judge(همان قسمتی که 3 مجسمه زنجیرها را گرفته اند) شما باید از دروازه سمت راست عبور کنید. بعد از این کار 2 موجود و دشمن را در راه خود از بین می برید. بعد از کشتن آنها کافی است که به محوطه بعدی بروید و در سمت راست خود یک ورودی آبی رنگ مشاهده می کنید. به داخل آن بروید و صندوق بعدی را باز کنید.

6- زمانی فرا میرسد که شما به اتاقی وارد می شوید که در سمت چپ شما تجهیزاتی مانند اجاق گاز وجود دارد. زیر آن شاخه های قرمز است آنها را آتش زده و مسیر را ادامه دهید تا زمانی که یک بمب را بر روی این اجاق انداخته و باعث افزایش بخار شوید حال شما به یک در بسته دست رسی دارید. این در را باز کنید و به داخل آن رفته و صندوق را باز کنید.

7- هنگامی که شما به Hephaestus(همان خدایی که یک چشم ناقص دارد و آهنگر است) می رسید کافی که به مسیر سمت چپ او رفته و در انتها در کنار در بسته صندوقی را مشاهده می کنید. در آن را باز کنید.

8- در ادامه بازی شما به قصر Hades وارد می شوید. زمانی که به مجسمه Hades و تابوت ملکه او رسیدین یک راه در سمت راست و یک راه در سمت چپ شما وجود دارد. از راه سمت چپ رفته و در انتهای راه از نردبان بالا بروید. سمت راست شما یک راهرو کوچک است که در داخل آن صندوق بعدی مشاهده می شود.

9 و 10- بعد از نابودی Hades و برگشتن به سطح زمین از یک دروازه که دور آن مجسمه سربازان است عبور می کنید. سپس برای اولین بار به وسیله پرندگان جا به جا می شوید. زمانی که 2 پرنده را پشت سر هم گرفته و به سطح مقابل رسیدین کافی است همان جا کمی منتظر شوید تا پرنده دیگری بیاید و آن را بگیرید تا به سطح مقابل برسید. در آنجا 2 صندوق به همراه یک صندوق Red orb وجود خواهد داشت.

11- پس از به دست آوردن قدرت Helios شما از یک در عبور مخفی عبور کرده و با دو دشمن به مبارزه میپردازید. سپس به یک آبشار می رسید. کافی است به سمت چپ خود نگاه کنید تا یک صندوق را پیدا کنید.

12- در ادامه مسیر شما در یک مکان تاریک با Harpyها یا همان پرنده ها می جنگید. بعد از عبور از در مخفی به قسمتی برخورد می کنید که باید از یک طناب عبور کنید. کافی به جای این کار به پایین خود پریده و در صندوق را باز کنید.

13- بعد از مدتی شما دوباره با Pandora صحبت می کنید. بعد از چند دقیقه به یک پل می رسید که روی آن 2 بمب انفجاری و بر روی پل روبه رویی نیز 2 بمب انفجاری می باشد. قبل از ورود به پل در سمت راست خود با استفاده از قدرت Helios یک در مخفی را پیدا کرده و صندوق را باز کنید
14- در ادامه راه و پس از نابودی یکی دیگر از Titanها شما باید از یک سری سکو پریده و از مکان هایی بالا بروید. زمانی که برای دومین بار در حال بالارفتن از مکانی بوده و گلوله های آتشین به سمت شما از بالا پرتاب می شود؛ بعد از رسیدن به انتهای مسیر کافی و قرار گرفتن روی دو پای خود کافی است با قدرت Helios یک صندوق مخفی را که رو به روی شما قرار دارد را پیدا کنید.

15- زمانی که پرواز شما با بالهای خود تمام می شود شما بر روی یک جسم مکعب شکل فرود می آید. کافی است که به سمت راست خود رفته و با قدرت Helios صندوق دیگری را پیدا کنید.

16- پس از رسیدن به Flame Of Olympu خود را در یک اتاق دایره شکل مشاهده می کنید. کافی است به نقطه مقابل خود رفته و با استفاده از قدرت Helios یک اتاق مخفی را در دیوار پیدا کنید. در این اتاق 3 صندوق red orb و 1 صندوق دیگر که مربوط به Itemها می باشد، وجود دارد.

17- هنگامی که Hermes را به قتل رساندید باید به کمک قدرت او به روی دیوارها حرکت کنید. کمی جلوتر به یک مجسمه سنگی میرسید که باید از روی دیواره کنار آن عبور کنید.(در این قسمت سر مجسمه در دمویی نشان داده می شود) حال کافیست به رو به روی خود رفته و با قدرت Helios یک صندوق دیگر را پیدا کنید.

18- بعد از گرفتن Item شماره 17 شما به یک مکان دایره شکل برخورد می کنید که در آن تعدادی از دشمنان را باید نابود کنید که واضح ترین آنها Cyclops می باشد. بعد از نابود کردن آنها مسیر سمت چپ را تا انتها ادامه دهید و در صندوق بعدی را باز کنید.

19- زمانی که به اتاق ساز وارد می شوید، (که در جلوی شما یک ساز طلایی وجود دارد و باید شمشیری را بر روی صفحه جلویی آن درست کنید) کافی است به قسمت سمت چپ اتاق رفته و با کمک بخار و بالهای خود بالا بروید تا صندوق بعدی برای شما نمایان شود.

20- زمانی فرا می رسد که کریتوس فکر می کند توان برداشتن محافظ دور صندوق را دارد. اما او متوجه می شود که نمی تواند این کار رو بکند. بعد از آن یک در برای شما باز می شود. شما باید مسیر را ادامه دهید تا به یک پلکان گردان برسید. در انتهای پلکان با استفاده از قدرت Helios می توانید صندوقی دیگر را پیدا کنید.

21- بعد از نابود کردن Hercules در بازی شما بعد از مدتی از یک دریچه که در زیر آب است رد می شوید. پس از آن در انتهای مسیر به قسمتی میرسید که به سطح آب میرسد. بعد از رسیدن در اتاق(Poseidon’s Chamber) به پشت خود برگشته و صندوق را باز کنید.

22- این صندوق را پس از نجات دادن همسر Poseidon در داخل اتاق پیدا خواهید کرد.

23- پس از صحبت کردن با Pandora و متوجه شدن Zeus از این قضیه شما در اتاقی قرار میگیرید. در سمت راست اتاق با استفاده از قدرت Helios صندوقی دیگر را پیدا کنید.

24- در اتاق Aphrodite(همان صحنه mini game) شما پس مشاهده کردن در آبی رنگ کافی است به سمت راست در نگاه کنید تا صندوق بعدی را ببینید.

25- پس از وارد شدن به تارتاروس شما کافی کمی به راه خود ادامه دهید تا صندوقی را در سمت راست خود مشاهده کنید.

26- زمانی که از دروازه بزرگی که قبل از با Chimeraها مبارزه کرده بودین گذشتید کافی است که کمی جلوتر به سمت چپ نگاه کنید تا صندوق را پیدا کنید.

27 تا 29- شما برای گرفتن این 3 صندوق باید به اتاق Deadalus برسید که شامل ورودی های آبی رنگی و یک ورودی قرمز رنگ می باشد. ابتدا به سمت اهرم سمت راست اتاق رفته و آن را بکشید. حال از بالستیک که در روی صفحه قرار دارد استفاده کنید و در رو به روی خود را باز کنید. سپس از ورودی قرمز رنگ بالا رفته و اهرم دیگری را که پیدا می کنید بکشید. حال به سرعت به پایین برگشته و بالستیک را شلیک کنید تا دو صندوق به زمین بیافتند. سپس بالستیک را به سمت چپ بچرخانید و از راه به وجود آمده رفته و یکی از صندوق ها دیگر را باز کنید. پس از انجام کارهای گفته شده اهرم سمت راست اتاق را دوباره کشید و بالستیک را بدون اینکه دوباره حرکت دهید شلیک کنید. سپس از مسیر به وجود آمده عبور کنید تا به صندوق بعدی برسید و تمام صندوق های اتاق را با این حرکت آخر باز کرده اید.

30- بعد از خارج شدن از اتاق شما به یک میله فلزی میرسید که باید از آن پایین بروید. پس از پایین رفتن به عقب برگشته و صندوق مورد نظر را باز کنید.

31- بعد از صحبت کردن با Hera در باغ او شما باید به جلو رفته و به یک دوراهی می رسید. در این دوراهی کافی است به سمت چپ رفته و با استفاده از قدرت Helios یکی دیگر از صندوق ها را پیدا کنید.

32- در باغ Hera زمانی فرا میرسد که شما با دو Satyr یا همان موجودات قوچ مانند می جنگید. بعد از نابودی آنها از در انتهای راهرو بیرون رفته. سپس به سمت راست خود بروید و دوباره به راست بپیچید. حال مسیر را تا انتها ادامه دهید تا به دو صندوق red orb برسید. در این زمان با استفاده از قدرت خدای خورشید Helios صندوق دیگری را پیدا کنید.

33- پس از بالارفتن از پلکان و عبور از در و پایین آمدن از یک نردبان کافی از روی گودال رو به روی خود به قسمت رو به رو نپرید. به جای این کار کافیست به سمت چپ خود نگاهی کنید و با بالهای خود به انجا رفته و صندوق بعدی را باز کنید.

34- بعد از خارج شدن از باغ Hera کافی است به کمک پرنده خود را به سطح مقابل برسانید. بعد از این کار از پلکان بالا رفته و سمت چپ خود با استفاده از سر Helios صندوقی دیگر را پیدا کنید.

35- در ادامه راه بعد از کشتن چند عقرب کوچک به مکانی می رسید که باید به کمک یک چرخ دنده به پایین بروید. قبل از ورود به مکان ذکر شده صندوقی را در سمت چپ خود مشاهده خواهید کرد.

36- پس از ادامه دادن مسیر به مکانی خواهید رسید که باید با چندین Cyclops بجنگید. بعد از کشتن آن ها دو صندوق را مشاهده می کنید.

نکته: اگر تا به اینجا تمامی صندوق های نام برده شده را گرفته باشید تمام قدرت های شما به صورت کامل آپگرید شده است. اما سازندگان بازی صندوق های زیادی را در بازی قرار داده اند. از این رو برای آن دسته از دوستانی که تعدادی از صندوق های بالا را پیدا نکرده اند یا نتوانسته اند بگیرند مکان 7 صندوق دیگر نیز گفته خواهد شد.

37- دقیقا در کنار صندوق شماره 36 قرار دارد.

38- بعد از ادامه دادن مسیر به منطقه ای خواهید رسید که یک آبشار در روبه رو و چند چرخ دنده در سمت راست شما خواهد بود. به پایین پریده و به سمت راست خود بروید تا صندوق بعدی را نیز پیدا کنید.

39- زمانی فرا می رسد که شما باید در تاریکی و به کمک قدرت خدای خورشید از روی یک سری تخته عبور کنید. بعد از کشتن Gorgonها کافی است از محل مشخص شده بالا نروید و به راه خود ادامه دهید تا صندوقی دیگر را پیدا کنید.

40- بعد از کشتن عقرب غول پیکر زمانی که به کمک بالهای خود به سطحی بالاتر رفتید به روبه روی خود رفته و بر روی سکوی انتهایی پریده. سپس با استفاده از قدرت خدای خورشید صندوقی دیگر را پیدا کنید.

41- پس از صحبت با Deadalus(پیرمردی که با زنجیر آویزان شده است) کافی است به سمت راست خود رفته و صندوق بعدی را پیدا خواهید کرد.

42- زمانی که وارد Labyrinth شدین کافی است بعد از اولین مبارزه خود به مکانی برسید تا برای بار دوم از قدرت آن عقرب استفاده کنید. قبل از این کار در سمت چپ خود به استفاده از سر Helios یکی دیگر از صندوق ها را پیدا کنید.

43- در ادامه مسیر به یک تله خواهید رسید که از آتش و تیغه هایی درست شده است. قبل از حل کردن آن به قسمت پایین سمت راست رفته و صندوق بعدی را باز کنید.,راهنمای جامع God Of War III,راهنمای جامع God Of War III,در این مقاله سعی شده است که شما را با تمام نقاط بازی آشنا نماییم و اهدافی که در زیر به آنها اشاره می شود را دنبال کنیم. سه هدف اصلی در این مقاله گنجانده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.