مقالات

Red Dead Redemption 2 – نزدیک‌ترین به واقعیت

بازی Red Dead Redemption 2 وعده‌ی جزئیاتی بی‌مانند را می‌دهد، از دنیای وسیع و پر جنب و جوشش گرفته، تا مردم و حیوانات درون آن، و نحوه‌ی تعامل همه‌ی اینها با یکدیگر که شبیه به هیچکدام از بازیهای جهان‌باز قبل از خود نیست. و شما هیچوقت دقیقا نمی‌دانید که برخورد با یک شخصیت بازی چه نتیجه‌ای خواهد داشت، چرا که هر شخصیت ویژگی‌های خاص خود را دارد. علاوه بر این، لحظات زیادی در بازی پیش میاید که از خودتان می‌پرسید “آیا می‌توانم این کار را انجام دهم؟”، و صرف‌نظر از اینکه آن کار چقدر عجیب باشد، احتمالا پاسخ “بله” خواهد بود. پیش‌تر در مقاله‌ای با عنوان اولین نگاه به Red Dead Redemption 2 نگاهی به این بازی انداخته بودیم، اما با انتشار محتوا جدید و تریلر بازی Red Dead redemption 2 نکات جالبی از بازی مشخص شده است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 1. ریش آرتور در طول زمان انجام بازی به صورت real-time رشد خواهد کرد و گزینه‌‍های اصلاح صورت با توجه به بلندی و و کوتاهی ریش تغییر میکنند.
 2. آرتور داخل چادر خودش در کمپ می‌تواند صورتش را به صورت کامل اصلاح کند، ریش بگذارد و یا فقط قسمت هایی از صورت، چانه و یا گونه‌ها را اصلاح کند.
 3. برای تغییر در حالت مو‌ها، آرتور باید به آرایشگر شهر مراجعه کند.
 4. اگر آرتور غذا نخورد و یا استراحت نکند دچار ضعف شدید خواهد شد.
 5. مقدار غذایی که آرتور می‌خورد، روی وزنش تاثیر خواهد گذاشت که این تغییر محسوس است.
 6. افرادی که کشته میشوند، روی نقشه با یک X کوچک مشخص میشوند. بنابراین به راحتی می‌توانید به همان موقعیت برگردید و جنازه ها را غارت (loot) کنید.
 7. مثل جسد انسان‌ها، مکان حیوان‌هایی که میکشید هم روی نقشه با علامت پنجه مشخص است.
 8. افراد گروه هم توانایی غارت کردن افراد کشته شده را دارند. بنابراین باید سریع عمل کنید، وگرنه پول و سلاح‌های باقیمانده را از دست خواهید داد.
 9. اگر یک کلاه و یا سلاح را گم کنید، روی زین اسب خودتان ظاهر میشود. اگر زین اسب را گم کنید در اسطبل ظاهر خواهد شد.
 10. اگر کلاه خودتان را از دست بدهید، روی نقشه کوچک (Mini-Map) ظاهر خواهد شد.
 11. لباس‌ها را می‌توانید شخصی سازی کنید. برای مثال، می‌توانید انتخاب کنید شلوارتان داخل پوتین باشد یا بیرون از آن، آستین‌های لباستان بالا باشد یا پایین.
 12. سلاح‌ها به مرور زمان کثیف شده و از کار خواهند افتاد، یا اگر خیس شوند، باید تمیز شوند تا کارکرد بهتری داشته باشند.
 13. اسب شما به مرور زمان گِلی و کثیف خواهد شد که باعث کاهش سرعتش می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاق باید اسب را تیمار کرد.
 14. دیالوگ‌هایی که آرتور به اسب خودش در زمان تیمار کردن آن میگوید با توجه به جنسیت اسب تغییر میکنند.
 15. اگر لباس آرتور گل آلود و یا خون آلود باشد رفتار افرادی که با او مواجه میشوند نسبت به زمانی که لباسش تمیز است متفاوت خواهد بود.
 16. برف نشسته شده روی لباس آرتور آب می‌شود. گِل و لای خشک و سخت میشود و تکه‌هایی از آن کنده میشود و خون روی لباس خشک می‌شود.
 17. زمانی که در حالت سینمایی هستید می‌توانید زاویه دوربین را تغییر دهید.
 18. موزیک‌های بازی توسط Woody Jackson ساخته شده. 192 قطعه موسیقی علاوه بر موزیک‌های تم برای این بازی ساخته شده.
 19. با ارتقاء مهارت Dead Eye آرتور قادر خواهد بود که ارگان‌های حیاتی دشمنان مثل قلب آن‌ها را هدف قرار دهد. این مهارت برای شکار حیوانات هم کاربرد دارد.
 20. اگر L1 را 2 مرتبه فشار دهید، آرتور اسلحه خودش را می‌چرخواند و در غلاف میگذارد.
 21. اگر D-Pad را زمان نشانه گیری نگه دارید، آرتور یک تیر هوایی به عنوان اخطار شلیک میکند.
 22. به اتمام رساندن داستان بازی 60 ساعت زمان میبرد.
 23. بیش از 500 هزار خط دیالوگ بازی بازی نوشته شده است.
 24. انجام بازی به صورت اول شخص (First Person) از ابتدا امکان پذیر است.
 25. هاد (HUD) بازی را می‌شود شخصی سازی کرد. می‌توانید نقشه کوچک (Mini Map) و سایر گزینه های روی تصویر را در صورت نیاز حذف کنید.
 26. بازی را متوقف (Pause) کنید و یا D-pad را فشار دهید تا زمان و دمای هوا نمایش داده شود.
 27. آرتور می‌تواند شنا کند.
 28. گزینه‌های زیادی برای ترکیب سلاح‌ها وجود دارد.
 29. می‌توانید سلاح‌های خود را در اسلحه سازی شخصی سازی کنید. ارتقاء سلاح شامل تغییر لوله اسلحه رایفل ، بهبود نشانه‌گیر، امکان حک کردن نشان‌های مختلف بر روی غلاف و دسته سلاح ها و … است.
 30. آیتم‌های مورد نیاز را می‌توانید از فروشگاه شهر خریداری کنید. همچنین امکان مشاهده و انتخاب آن‌ها از داخل کاتالوگ وجود دارد. میشود بر روی مطالب کاتالوگ زوم کرد و آن‌ها را مطالعه کرد. در اسلحه سازی هم مشابه همین کاتالوگ و توضیحات مربوط به آیتم ها وجود دارد.
 31. با مراجعه به اسطبل می‌توانید اسب خود را شخصی سازی کنید، گزینه‌هایی مانند زین، پتو، رکاب، افسار و شاخ زین را تغییر بدهید. همچین تغییر مدل یال و دم اسب مثل کوتاه و بلند کردن و بافتن آن امکان پذیر است.
 32. می‌توانید چند اسب در اسطبل داشته باشید.
 33. اگر اسب شما بمیرد، از بین خواهد رفت و مثل ماشین‌های بازی GTA امکان بازگشت مجددا نخواهد داشت.
 34. وقتی اسب شما در موقعیت خطرناکی قرار دارد، می‌توانید به اون دستور فرار بدهید تا جان خودش را حفظ کند.
 35. نحوه انتخاب لباس‌های شما در روند بازی تاثیر گذار است. زمانی که دما کاهش میابد باید لباس گرم بپوشید و در فصول گرم لباس مناسب آن دما.
 36. بعضی اوقات وسایلی که آرتور غارت (Loot) کرده با اعضای گروه تقسیم می‌شوند.
 37. وقتی توجه کلانتر به شما جلب شود، نوار قرمز رنگی به نام Wanted شروع به چشمک زدن میکند.
 38. مخفی کردن صورت در زمان انجام یک جرم باعث میشود نوار Wanted سریع تر به حالت عادی تغییر وضعیت دهد.
 39. یک دستگاه پخش موسیقی در کمپ است که می‌تواند شما را سرگرم کند.
 40. انیمیشن صورت تمامی کاراکتر های غیر قابل کنترل (NPC) متفاوت از یکدیگر است و رفتار آن‌ها در هنگام برخورد با آرتور منحصر به فرد است.
 41. اگر اجساد و حیوانات مرده را به حال خود رها کنید، سر و کله لاشه خوار‌ها پیدا خواهد شد. همچنین اجساد در طول زمان تجزیه و متلاشی می‌شوند.
 42. اگر برای سر شما در طول بازی جایزه تعیین شود و یا دزدی و جنایت کنید، حتی اگر با پرداخت پول سابقه خود را پاک کنید مردم شهر گذشته شما را به یاد دارند.
 43. اگر طوفان شروع شود اسب شما آشفته و ناآرام میشود.
 44. دوستی و هماهنگی با اسبتان مهم است. هماهنگی با اسب باعث میشود کارهایی مثل بلند شدن روی 2 پا، چرخش سریع و حرکات نمایشی انجام دهد.
 45. هر چقدر هماهنگی و دوستی شما با اسبتان بیشتر شود، در شرایط پر استرس مثل شلیک گلوله و یا حمله یک خرس کمتر آشفته و ناآرام خواهد شد.
 46. اگر هماهنگی و دوستی خوبی با اسبتان نداشته باشید، وقتی پشتش حرکت می‌کنید باید مراقب باشید چون امکان دارد اسب لگد بزند.
 47. برای سوار شدن به قطار می‌توانید از اداره پست بلیط تهیه کنید. با قطار به سرعت می‌توانید سفر کنید، اما اسب شما همراهتان نخواهد بود.
 48. شما می‌توانید با اسبتان کنار قطار بدوید و به داخل آن بپرید و بدزدیدش.
 49. اگر یک حیوان را به جای تیر و کمان با گلوگه بکشید، قصاب شهر با قیمت کمتری آن را از شما خریداری خواهد کرد.
 50. وقتی یک حیوان را با گلوگه بکشید می‌توانید محل خروج خون از بدن آن را ببینید.
 51. اگر آرتور حیوان خون آلود را روی شانه‌اش حمل کند، ژاکت او خونی می‌شود. پشت اسب هم به همین صورت.
 52. می‌توانید روزنامه بخرید و از اتفاقاتی که در داستان بازی رخ میدهد با خبر شوید.
 53. بارش برف به صورت داینامیک باعث میشود رد پای شما و باقی افراد به خوبی شکل بگیرد. حتی اسب‌ها هم از این قائده مستثنی نیستند. جای پای اسب‌هایی که پاها و سم‌های بزرگتر دارند نسبت به اسب‌های کوچکتر بیشتر است.
 54. بارش برف مکان‌هایی که قبلا در آن‌ها تردد شده است را مجددا سفید می‌کند. همچنین باعث شکسته شدن درختان می‌شود.
 55. می‌توانید سگ‌ها را نوازش کنید. آن سگ‌ها وقتی مجددا شما را ببینند پارس نخواهند کرد.
 56. بعضی از مراحل شما را به داخل کوهستان هدایت میکنند، جایی که شما بالای ابرها هستید.
 57. می‌توانید به کلاه کسی شلیک کنید و آن را بدزدید. دشمنان شما هم توانایی انجام این کار را دارند.
 58. میزان شرافت شما در بازی بر روی دوربین‌های مربوط به کشتن تاثیر می‌گذارند. اگر با شرافت بازی کنید، نمایش مجدد صحنه‌ی کشتن بر روی آرتور متمرکز می‌شود. اما اگر شرافت‌مندانه بازی نکنید، روی صحنه‌ی کشتار متمرکز می‌شود، و صحنه را خشن‌تر نمایش می‌دهد. هرچقدر کمتر شرافت‌مند باشید، آرتور را در بازپخش‌ها کمتر می‌بینید.
 59. سیستم چشم عقاب برای تعقیب و شکار حیوانات کاربرد دارد. فعال کردن آن باعث نمایش دادن بوی بدن شما میشود که باعث میشود حیوانات شما را تعقیب کنند.
 60. کمپ شما طبق برنامه زمانی مشخص کار میکند، ممکن است صبح افراد گروه شما با لباس راحتی از چادر‌های خود خارج شوند. شب‌ها می‌خوابند و برای غذا دور هم جمع شوند.

 

اگر از علاقه مندان این عنوان هستید بررسی بازی Red Dead Redemption 2 را از دست ندهید.

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
 • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.