سخت افزار

خرید کارت‌گرافیک مناسب

از ارزان به گران شروع می‌کنیم. اولین انتخاب شما میتواند HD 4670 باشد. این کارت برای اجرای بازی‌ Assassin’s Creed و Call of Duty 4 (نسخه‌ی اول) در وضوح‌تصویر خوب و قابل قبول و تنظیمات بالا، تقریبا مناسب است. همچنین میتوانید نسخه‌ی اول Mass Effect را با این کارت به خوبی اجرا کنید. این کارت برای بازیهای جدیدتر کمی ضعیف است گرچه میتوان بازیهایی مثل Left4Dead 2 را بخوبی توسط آن اجرا نمود.

HD 4850 از کارت بالا کمی ارزانتر ولی برای اجرای بازیهای جدیدتر، و به متعاقب قدیمیتر، مناسبتر است. این کارت برای بازی‌ای همانند Mass Effect 2 بسیار قابل قبول است.

GeForce GTS 250 از کارت بالا کمی بهتر ولی گرانتر بوده، و برای بازیهای جدید خوب و قابل قبول است.

آخرین کارتهای ارزان قیمتی که مد نظر قرار میدهیم HD 5770 و HD 5670 میباشند. این دو کارت آنقدرها با هم فرق ندارند اما کارت اولی در بعضی از بازیهای حاظر، فریم ریت بهتری می‌دهد و اینکه از لحاظ پشتیبانی DirectX 11، در آینده بهتر خواهد بود.,SLI و CrossFire,SLI و CrossFire,اگر مین‌برد شما کراس‌فایر ساپورت می‌کند و از هنگام خرید آن دنبال فرصتی برای کراس‌فایر دو کارت گرافیک بودید، Radeon HD 5750 بهترین فرصت برای انجام اینکار است. خرید 2 کارت HD 5750 تقریبا 300 هزار تومان تمام می‌شود و نتیجه‌ای بسیار بهتر از یک HD 5750 می‌دهد. انتخاب گرانتر شما برای کراس‌فایر، HD 5770 است که بالا از آن صحبت رفت.

همچنین برای کارتهای nVidia، می‌توانید دو GTX 460 1GB را در به حالت SLI به هم متصل کنید. این دو کارت از یک GTX 480 به راحتی جلو می‌زنند و قیمت کمتری نیز دارند. اگر میخواهید پول بیشتری برای اینکار خرج کنید، GeForce GTX 470 پیشنهاد می‌شود. با نصب دوکارت GTX 470 به صورت SLI می‌توانید در رزولوشن 1920×1200 بازدهی‌ای بسیار عالی به دست آورید.,کارت‌گرافیک‌های گران‌تر,کارت‌گرافیک‌های گران‌تر,وارد کارت‌گرافیکهای گرانتر می‌شویم.

GeForce GTX 460 768MB از تمامی کارت‌های فوق‌الذکر گرانتر است و تقریبا نتیجه‌ی یکسانی در بازی‌های جدید نسبت به HD 5770 می‌دهد. مثلا براساس آزمون‌ها، در بازی Battlefield: Bad Company 2 فریم ریت بازی در هر دو کارت بسیار نزدیک به هم می‌باشد ولی این نتیجه در Left4Dead 2 متفاوت بوده و این کارت نتیجه‌ی قابل قبولتری به کاربر می‌دهد. در کل در بازی‌های مختلف، HD 5770 و GTX 460 768MB باهم متفاوت هستند. کارت HD 5830 با همین قیمت، بازدهی‌ای تقریبا یکسان را داراست اما گاهاً نسبت به کارت قبلی نتیجه‌ی غیرقابل‌قبولی می‌دهد.

اگر دنبال کارتی بهتر درین رنج قیمتی هستید، GeForce GTX 460 1GB از 768MB آن بهتر است و نتیجه‌ای قابل قبول‌تر و بهتر در بسیاری از بازی‌ها به شما خواهد داد و قیمت آن تنها کمی از قبلی گرانتر است.

و در آخر HD 5970 که گرانترین کارت درین لیست است. این کارت در حال حاظر نسبت به دو کارت HD 5870 در حالت کراس فایر، بازدهی کمتری دارد و قیمت بیشتری نیز دارد ولی بعلت برتری سخت افزاری پیشنهاد می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.
بستن
بستن