مقالاتمقاله های ویژه

10 عنوانی که سونی می‌تواند با معرفی آنها همه را شگفت‌زده کند

تنها یک روز تا برگزاری همایش سونی در شهر نیویورک باقی مانده است و بسیاری از طرفداران کنسول PlayStation امیدوارند سونی خبرهای خوبی را در این همایش اعلام کند. در حال حاضر تقریبا با قاطعیت می‌توان گفت که سونی در این همایش PS4 Slim را معرفی و تاریخ انتشار آن را اعلام می‌کند، PS4 Neo را معرفی کرده و تاریخ انتشار و قیمت آن را اعلام می‌کند، و همچنین قسمتی از همایش را به صحبت درباره‌ی PlayStation VR و عناوینی که برای لانچ آن در نظر گرفته اختصاص می‌دهد.

اما احتمالا این همه‌ی ماجرا نیست و ممکن است سونی برنامه‌های دیگری برای همایش خود داشته باشد. در ادامه 10 عنوانی که معرفی یا صحبت درباره آنها در همایش سونی می‌تواند هواداران را هیجان زده کرده و یا حتی دنیا را شوکه کند را آورده‌ایم. هرچند که احتمالا هیچکدام از آنها در این همایش حضور نخواهند داشت!

10-Beyond Good & Evil 2

همیشه قبل از هر مراسمی که مربوط به دنیای بازیهای ویدیویی شود، عده‌ای منتظرند تا Beyond Good & Evil 2 در مراسم حضور داشته باشد. اما ظاهرا این بازی هیچوقت از مراحل پیش تولید جلوتر نرفته و Ubisoft هم اطلاعات چندانی در مورد آن منتشر نکرده است. با توجه به اینکه نسخه اول بازی از نظر فروش چندان موفق عمل نکرد، نمی‌توان با قطعیت گفت که نسخه دوم بازی در نهایت منتشر خواهد شد. همچنین شایعاتی مبنی بر اینکه نینتندو قصد دارد Beyond Good & Evil 2 را به عنوان اختصاصی کنسول NX تبدیل کند نیز به گوش می‌رسند.

احتمال معرفی در همایش سونی: کم

9- Agent

عنوانی که ابتدا قرار بود توسط راک‌استار برای کنسول PS3 منتشر شود اما هیچوقت این اتفاق نیفتاد و از طرفی بازی هنوز به صورت رسمی کنسل نشده است. شاید مانند The Last Guardian این عنوان هم برای کنسول PS3 بیش از حد بزرگ بوده و راک‌استار در حال آماده سازی آن برای PS4 باشد!

احتمال معرفی در همایش سونی: کم

8- Deep Down (یا Dragon’s Dogma 2)

Deep Down اولین بار در همایش اولیه‌ی PS4 معرفی شد. آن زمان انتظار می‌رفت که این عنوان شروعی باشد برای عناوین متعددی که بر مبنای انجین Pnata Rhei کپکام ساخته می‌شوند. اما این اتفاق نیفتاد و Deep Down در سکوت و خاموشی فرو رفت.
به گفته تولید کننده بازی آقای Yoshinori Ono بازی نسبت به نسخه‌ی اولیه پیشرفت‌ها و تغییرات بسیاری داشته است، به همین دلیل دقیقا نمی‌دانیم که بازی در حال حاضر چه سبک و سیاقی داشته باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که کپکام به نوعی این بازی را با Dragon’s Dogma 2 پیوند بزند.

احتمال معرفی در همایش سونی: متوسط

7- Mass Effect: Andromeda

تنها چیزی که در مورد این عنوان می‌دانیم این است که چنین بازی وجود دارد اما EA و BioWare هنوز هیچ جزئیاتی از آن را منتشر نکرده‌اند. تنها چیزی که در مورد بازی گفته شده این است که اطلاعات مربوط به آن زمانی منتشر می‌شوند که بازی آماده‌ی معرفی باشد. اگر بسته‌های الحاقی که برای بازیهای MMO منتشر شده‌اند را نادیده بگیریم، تقریبا 2 سال است که BioWare عنوانی را منتشر نکرده است و همایش سونی می‌تواند مکان و زمان مناسبی برای معرفی رسمی ME: Andromeda باشد.

احتمال معرفی در همایش سونی: متوسط

6- The Last of US 2

همه ما می‌دانیم که Naughty Dog شدیداً سرگرم ساخت DLC برای عنوان Uncharted 4 است. اما شاید زمان آن رسیده باشد که اخباری از عناوین دیگر این استودیو نیز منتشر شوند. شاید برای انتشار TLoUS 2 خیلی زود باشد، اما تنها تائید آن از سوی ND و نمایش فقط یک تصویر می‌تواند طرفداران بازی را حسابی هیجان زده کند.

احتمال معرفی در همایش سونی: متوسط

5- Final Fantasy VII Remake

از زمانی که کنسولهای PS3 و Xbox 360 معرفی شده‌اند، شایعه‌ی بازسازی FFVII در خبرها وجود داشته و طرفداران بازی امیدوار هستند تا این بازی سرانجام عرضه شود. Square Enix این روزها تمام تمرکزش را روی به پایان رساندن ساخت Final Fantasy 15 گذاشته است و به نظر نمی‌رسد زمانی برای اختصاص دادن به بازسازی یک عنوان قدیمی داشته باشد. با این حال هواداران FFVII همچنان منتظر اطلاعات بیشتر از بازی هستند.

احتمال معرفی در همایش سونی: متوسط – کم

4- Kingdom Hearts 3

Kingdom Hearts 3 هم مانند بازسازی FFVII از عناوینیست که احتمالا قربانی تمرکز بسیار زیاد Square Enix روی FF15 شده است. با اینکه احتمال می‌رود KH3 در سال 2017 منتشر شود، هنوز اطلاعات چندانی از بازی در دست نیست. با توجه به اینکه Kingdom Hearts 2.8 به زودی منتشر خواهد شد، صحبت درباره‌ی KH3 در همایش سونی می‌تواند به موفقیت KH2.8 کمک زیادی کند.

احتمال معرفی در همایش سونی: کم

3- یک عنوان از سری Metal Gear حتی اگر بازسازی نسخه‌های قبلی باشد

آخرین عنوانی که تحت نام Metal Gear توسط کونامی در دست ساخت است، یک شوتر co-op در دنیای زامبی‌هاست که تقریبا هیچ ربطی به دنیای Metal Gear ندارد. اما شاید کونامی برنامه‌های دیگری برای سری فوق محبوب Metal Gear داشته باشد و کجا بهتر از همایش سونی برای معرفی آنها!؟
حتی بازسازی عناوین قدیمی و محبوبی مانند MGS3: Snake Eater یا نسخه اول بازی یعنی Metal Gear Solid نیز می‌تواند طرفداران را هیجان زده کند.

احتمال معرفی در همایش سونی: بسیار کم

2- پروژه‌ی narrative LEGO از Ken Levine

به نظر می‌رسد که Take-Two عجله‌ای برای ساخت ادامه‌ی BioShock نداشته باشد و Ken Levine هم پس از تعطیل کردن Irrational Games مشغول کار روی پروژه‌ی متفاوتی است که آن را با نام narrative LEGO می‌شناسیم. شاید وقت آن رسیده باشد تا اطلاعات بیشتری در مورد این پروژه‌ی عجیب و مرموز منتشر شود.

احتمال معرفی در همایش سونی: نسبتا خوب

1- Half-Life 3

حتی اگر فرض کنیم Half-Life 3 واقعا در حال ساخت باشد، احتمال اینکه مایکروسافت عنوانی را برای کنسول PS4 منتشر کند از احتمال معرفی HL3 در همایش سونی بیشتر است!! حتی اگر فرض کنیم تکنولوژی واقعیت مجازی تنها برگ برنده HL3 است، باز هم احتمال معرفی این بازی در همایش سونی صفر است. Valve برای واقعیت مجازی سخت افزار جداگانه‌ای طراحی کرده و معرفی یک بازی در همایشی که مربوط به تکنولوژی واقعیت مجازی یکی از رقیبانش است، به هیچ وجه منطقی نیست.
اما فکرش را بکنید اگر چنین اتفاقی بیفتد، دنیای گیمینگ در چه شوک بزرگی فرو خواهد رفت!

احتمال معرفی در همایش سونی: صفر مطلق!

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن