نقطه آغاز داستان عشق نا تمام ما به دنیای بازی‌های ویدیویی، به سال ها قبل برمی‌گرده، دورانی که عصر فرمانروایی کنسول جادویی آتاری 2600 بود و یک روز گرم تابستانی، به عنوان یک هدیه از طرف پدرمون به خانه ما اومد. آتاری به عنوان اولین کنسول، خیلی زود جای خودش رو زیر میز تلویزیون ما پیدا کرد تا روزهامون رو غرق در دنیای رنگارنگ و بی نظیر بازی‌های ویدیویی کنه. داستان این عشق، روزها و شب های زیادی رو طی کرده و خاطرات تلخ و شیرین زیادی رو رقم زده.از هیجان بی مانند تجربه انواع بازی‌های پیکسلی و 8 بیتی در تعطیلی آخر هفته‌های مدرسه تا سرک کشیدن در فروشگاه‌های خرید کارتریج‌هایی کنسول Famicom (میکرو خودمون) ،یا فوت کردن توی کارتریج‌های سگا یا تهیه اینترنتی پر سرعت تر برای مطلع شدن از اخبار بازی های روز. امروز که اینجا ایستادیم، عشق ما به ویدیو گیم نه تنها کمتر نشده ، بلکه باید گفت عمیق تر و دامنه دار تر هم شده.

31 شهریور 1384 وقتی اولین فایل‌های راه اندازی بازی سنتر با اتصال اینترنت Dial-Up به سختی داشت در سرور بارگذاری میشد، تا به عنوان یکی از اولین خشت‌های ساختمان نوپای وب فارسی کار خودش رو شروع کنه، هیچ تصوری از راه پر فراز و نشیب و دشواری که پیش روی ما بود نداشتیم. سال‌های رویایی و خاطره انگیر پلی‌استیشن 2 همراه شده بود با آغاز به کار بازی‌سنتر و تولد کامیونیتی جوان گیمیرهای ایرانی در فضای آنلاین، گیمرهایی که تشنه آموختن تجربه‌های نو و به اشتراک گذاری دانسته‌هاشون از بازی‌های ویدیویی بودند. بازی‌سنتر به عنوان مدیا و فصل مشترکی به نام ویدیو گیم، بستری رو فراهم کرد تا علاقه‌مندان جدی دنیای بازی‌های ویدیویی، صرفا دیگه فقط علاقه‌مند نباشند و به اشکال مختلف شامل فعالیت در حوزه روزنامه نگاری و ساخت بازی‌ وارد صنعت بازی ویدیویی شوند. بازی سنتر و کامیونیتی که ایجاد کرد، مسیر زندگی افراد زیادی را تغییر داده است.

تلاش و زحمات تیمی ما، در سال 2017 منجر به پذیرفته شدن رسانه بازی سنتر به عنوان تنها رسانه‌ فارسی زبان دارای حق رای در وب سایت متاکریتیک و پس از آن در اوپن کریتیک شد. برای ما و تیم ما، این راه ادامه دار. هدف ما به روز بودن، استاندارد ماندن و حرکتی پویا و رو به جلو و همراه با جریان ویدیو گیم دنیا و فارسی زبانان این حوزه است. ایجاد کانالی ارتباطی در حوزه اطلاعات و اخبار و نوآوری‌های صنعت بازی‌ها و پیوند دادن گیمرهای فارسی زبان با جریان روز ویدیو گیم و شناساندن آنها به جامعه گیمرهای دنیا را از دیگر وظایف خود میدانیم. ما می‌خواهیم صدای گیمرهای فارسی زبان در دنیا باشیم.

دکمه بازگشت به بالا