------

------

سگ‌های خفته در کوچه‌های Hong Kong

سگ‌های خفته در کوچه‌های Hong Kong

چین، کشوری پر از اتفاقات مختلف، پر از افراد خوب و بد، میلیون‌ها جمعیت و درنهایت ورزش کونگ فو! همه ی ما درگیری های زیادی بین افراد خوب و بد را در فیلم‌های مختلف بر پایه ی مبارزات کونگ فو دیده‌ایم. اما چه می‌شد اگر خود جای آن افراد بودید و هر چقدر که می‌خواستید اشک‌ طرف مقابل را درمی‌آوردید؟ بدانید که این آرزو به زودی و حداکثر تا چند روز دیگر برایتان به حقیقت خواهد پیوست و Sleeping Dogs شما را غرق در دنیای مبارزات رزمی و درگیریهای فیزیکی خواهد کرد.
سال 2009 بود که Activision تصمیم به ساخت نسخه سوم از سری بازی‌های True Crime گرفت. نسخه اول این سری به نام True Crime: Streets of L.A در سال 2003 و True Crime: New York City در سال 2005 توسط Luxoflux ساخته شد و کار نشر آن از سوی Activision صورت گرفت. پس از چهار سال سکوت Activision با معرفی True Crime: Hong Kong دنیای جدید و جالبی را این بار در چین و در شهر Hong Kong به دید جهان گشود. یک بازی Open World در سبک اکشن ماجراجویی. عنوان جالبی به نظر می‌رسید، خیلی‌ها مشتاق عرضه هرچه زودتر این بازی بودند و برای آن لحظه شماری می‌کردند. اما در سال 2011 بود که ناگهان Activision خبر از توقف ساخت آن داد و دلیل توقف آن را تاخیرهای فراوان و به هدر رفتن سرمایه‌های این شرکت اعلام کرد. درست شش ماه بعد، پس از سکوت و ناامیدی طرفداران، شرکت Square Enix رسما اعلام کرد که حق ساخت این سری را از Activision خریده، و این عنوان در سال 2012 با رنگ و بویی تازه و گرم‌تر و با نام جدید Sleeping Dogs دوباره معرفی شد. این بار ریش و قیچی در دستان استودیو United Front Games بود.

 


داستان Sleeping Dogs حول افسر پلیسی به نام Wei Shen می گردد. او یک دو رگه چینی- آمریکای است که برای انتقام و انهدام گروهی به نام Traid عازم Hong Kong می‌شود. Traid عبارتی است که برای توصیف و معرفی جنایت کاران چینی که در Hong Kong، Vietnam و ... فعالیت دارند، استفاده می‌شود. در دنیای Sleeping Dogs افراد Traid توسط گروهی به نام Sun On Yee هدایت و رهبری می‌شوند. نام Sun On Yee از گروهی واقعی با نام Sun Yee On اقتباس شده است. این گروه با بیش از 55000 هزار عضو فعال یکی از بزرگترین گروه های تبهکار در دنیا و تمام ادوار تاریخ است!
Wei Shen شخصیت اصلی بازی در نیروی پلیس San Francisco مشغول به فعالیت بود، اما برای هدف و انتقام خود به Hong Kong نقل مکان می‌کند و به بخش پلیس مخفی این شهر ملحق می‌شود. اولین هدف و وظیفه شما در بازی نفوذ به گروه Sun On Yee می‌باشد و آرام آرام با انجام ماموریت‌هایی که از مافوق خود دستور می‌گیرید، در گروه پیشرفت می کنید و به هدف اصلی خود نزدیک‌تر می شوید. اما کار شما فقط انجام این ماموریت‌ها نیست، شما وظیفه دارید گزارشات و عملکردهای خود را به رئیس خود در نیروی پلیس گزارش دهید.

 


آیا فکر کرده اید همه چیز در همین اکشن ها و ماجراها ختم می شود؟ خیر! در بازی عناصر RPG نیز به چشم می‌خورد! در Sleeping Dogs شما سه نوع XP به نام‌های Face Xp، Traid Xp و Police Xp خواهید داشت. برای کسب Face Xp چند راه وجود دارد: طرز رفتار شما با مردم شهر، ملحق شدن به گروهک های کوچک در بازی و شرکت در مبازرات و مسابقات آن‌ها. اگر این کارها رو انجام دهید Face Xp شما افزایش خواهد یافت. با انجام ماموریت‌هایی که از سوی سران See On Yee دستور می‌گیرید Traid XP و با انجام وظیفه زیر پرچم قانون Police XP دریافت خواهید کرد. به خاطر داشته باشید هر چه XP بیشتری دریافت کنید اعتماد سران این سه گروه به شما بیشتر خواهد شد. همچنین بازی دارای سیستم ارتقا ( Upgrade ) می‌باشد. با جمع کردن Xp می توانید قابلیت های خود را ارتقا ‌دهید. سیستم ارتقا بازی به چند بخش ساده تقسیم شده است. به طور مثال با جمع آوری Police Xp قابلیت تیراندازی خود را رشد می‌دهید و با استفاده از Traid Xp فنون رزمی خود را گسترش خواهید داد.
می‌توان گفت پایه و اساس گیم‌پلی در Sleeping Dogs نه تفنگ است و نه تیرو کمان و شمشیر! اینجا مشت های گره کرده شماست که حرف اول و آخر را می زند! شما در هنگ کنگ هستید، شهری پر از رزمی کار؛ پس سلاح گرم خود را زمین بگذارید و از آزادی عمل در اجرای فنون رزمی لذت ببرید. فنون رزمی در بازی بسیار عالی کار شده اند، و حتی سازندگان اعلام کرده اند تمام فنون را از مبارزین UFC به عاریت گرفته اند پس به دقت آنها شک نکنید. از آزادی عمل گفتم، پس بهتر است بدانید خشونت بخشی از این آزادی است. خوشبختانه سازنده بازی دست شما را به قدری باز گذاشته که بتوانید از ترکیب خشونت و آزادی لذت ببرید. اگر بگوییم آزادی عمل در مبارزات تن به تن نسبت به Batman بیشتر است بی راه نگفتیم، زیرا در کنار اجرای فنون مختلف می توانید از اشیا دم دست خود نیز بهره ببرید. برای مثال ستون فقرات دشمن خود را با کرکره پنجره یک مغازه خورد کنید. یک ماشین کنارتان است! سرش را بگیرید و لای درب ماشین بگذارید و با شدت تمام درب را ببندید تا جمجمه‌اش خورد شود! تعقیب و گریز نیز بخش جدایی ناپذیر این بازیست. گاهی تعقیب و گریزها بر روی بام ساختمان‌ها نیز جریان پیدا خواهد کرد پس آماده ی همه نوع شگفتی را داشته باشید. بله تمام این‌ها در اختیار شما قرار دارد. به راستی می‌توان این بخش را با بازی Batman مقایسه کرد و در مواردی آن را سرتر دانست.

 


جدا از بخش مبارزات تن به تن، آزادی شما در حین رانندگی هم کم نیست، برای هرچه بهتر شدن این بخش برخی از سازندگان پیشین سری Need For Speed در ساخت قسمت رانندگی بازی Sleeping Dogs نقش داشته اند. پس این بخش بازی را دست کم نگیرید. بخش رانندگی شامل مسابقات خیابانی، تقیب و گریز و گشت و گذار به وسیله موتورسیکلت و ماشین می‌شود، همچنین قایق سواری و جت اسکی نیز در بازی تعبیه دیده شده است. رانندگی با وسایل نقلیه هم به اندازه ی مبارزات تن به تن درگیر کننده است. به عنوان مثال شما در حال تعقیب دشمن هستید، برای متوقف کردن آن‌ها دو راه دارید یا با سرعت تمام به آن‌ها برسید و با ضربه‌های مختلف توسط ماشین آن را نگه دارید، یا با شلیک به تایر یا باک بنزین آنها را از حرکت باز دارید. اما شلیک کردن نیز به همین راحتی نیست. هنگام شلیک Wei Shen سر خود را کاملاً از ماشین بیرون می‌آورد تا راحت شلیک کند، اما اینجاست که کنترل ماشین کاملا از دستان او خارج می‌شود و ممکن است مستقیم و محکم به یک ماشین یا یک دیوار که در مقابل شماست برخورد کنید. اما زمانی که یک همراه کنار خود داشته باشید کارها راحت‌تر پیش خواهد رفت، یا شما شلیک می‌کنید و او رانندگی می کند و یا برعکس. گاهی لازم می‌شود از ماشین خود به ماشین دیگر بپرید یا از ماشینی که سوار آن هستید خسته شده‌اید و یا یک ماشین خوش رنگ و رو چشمتان را می‌گیرد، پس باید به ماشین مورد نظر نزدیک شوید و در زمان مناسب بر روی سقف آن بپرید و از پنجره داخل ماشین شوید. صبر کنید! کار به اینجا ختم نمی‌شود، مراقب راننده‌های بی‌اعصاب باشید زیرا با یک ضربه شما را از ماشین خود به بیرون پرت خواهند کرد و در این لحظه باید شانس بیاورید که پلیس دنبالتان نیاید وگرنه شروع به شلیک کردن به سمت شما خواهند کرد.

 شاید Sleeping Dogs به بزرگی و عظمت سری GTA نرسد اما آزادی عمل شما در بازی خیلی بیشتر از این رقیب گردن کُلُفت است. از انواع و اقسام سرگرمی‌ها گرفته تا مبارزات و مسابقات همه و همه به با ارزش بودن بازی کمک می‌کنند اما اگر پولی در جیب نداشته باشید خیلی از این سرگرمی‌ها برای شما آرزو خواهد شد. خرید لباس، خرید انواع و اقسام غذا، شهر بازی، مسابقات خیابانی، لوازم صوتی و تصویری و حتی پیدا کردن یک دوست دختر و پارتی رفتن با او بدون پول هرگز اتفاق نخواهد افتاد. از بزرگی دنیای Sleeping Dogs گفتیم، چیزی که در بازی جلب توجه می‌کند آیتم های متنوع آن در جای جای شهر است، برای مثال می‌توان به جعبه‌هایی به نام LockBox اشاره کرد که با کشف و باز کردن آن‌ها به صورت اتفاقی (Random) لباس، پول و .. دریافت خواهید کرد. یکی دیگر از نوآوری های جالب سازندگان را می توان در پر شدن خط سلامتی جست و جو کرد. در این رابطه بر خلاف رقبا خط سلامتی شما بعد از کمی استراحت و یا دور شدن از محل حادثه و یا خوردن مقداری غذا پُر نخواهد شد! شما باید طبق سنت های چینی با روشن کردن عود، پای مجسمه های Health Shrine سلامتی (Health) خود را بازگردانید. البته هنوز شُبهاتی در این رابطه وجود دارد، مانند اینکه در میان یک مبارزه ی نفس گیر مجسمه ی سلامتی از کجا گیر خواهید آورد!

 


دنیای بازی به چهار بخش تقسیم شده است Central، North Point،Aberdeen وKennedy Town. می‌توانید در قسمت‌های مشخص شده در این چهار بخش خانه بخرید، انواع اقسام سیستم‌های صوتی و تصویری، لوازم ورزشی، مبل و تخت خواب برای خانه خود انتخاب و خریداری کنید. همچنین می‌توانید لوازمی را که خریده‌اید توسط حمل و نقل هوایی به منزل دیگر خود در آن سوی شهر انتقال دهید. نکته جالب در رابطه با محیط داخلی خانه ی شما، دسترسی داشتن به دوربین‌های مخفی پلیس در قسمت‌های مختلف شهر است. می‌توانید به هنگام ورزش کردن در خانه، شهر را زیر نظر داشته باشید و اگر فرد مشکوکی به چشمتان خورد، گزارش او را سریعا به نزدیکترین اداره یا افسر پلیس منطقه دهید. خرید لباس نیز مانند اکثر بازی های به روز این سبک در بازی وجود دارد، و شما می توانید با سرک کشیدن به فروشگاه های موجود در سطح شهر اقدام به خرید لباس برای خود کنید. در این فروشگاه ها لباس‌ و زیورآلات منحصر به فردی وجود دارد. از لباس سنتی چینی تا البسه ی مد روز ایتالیایی. با لباس شب به دنبال دزدها بروید، یا با لباس مکزیکی سر قرار! نکته جالب در مورد ریزه کاری های بازی این است که اگر به آزار و اذیت مردم و یا پلیس بپردازید آن‌ها شما را با لباسی که بر تن دارید صدا می‌زنند. ریزه کاری در مورد لباس‌ها در مبارزات تن به تن نیز به چشم می آید. یک لباس ممکن است آزادی عمل بیشتری در انجام فنون رزمی به شما بدهد و یا لباسی دیگر از صدمه دیدن شما جلوگیری کند. در چند تریلر آخری که از بازی به نمایش درآمد حتی شرکت در مسابقه خروس جنگی‌ها، عکاسی، رقصیدن و آواز خواندن هم به چشم می‌خورد، پس بدانید در دنیای Sleeping Dogs هیچ وقت حوصله شما سر نخواهد رفت.

 


Sleeping Dogs به عنوان یک بازی Open World از نظر بصری و گرافیکی در حد بسیار خوبی قرار دارد. بیشتر نمایش‌های بازی بر روی کنسول Xbox 360 صورت گرفت و می‌توان گفت Sleeping Dogs به خوبی خود را بر روی این کنسول نشان داده است. از نکات مثبت آن می توان به زنده بودن رنگ آمیزی دنیای بازی، طراحی خوب شخصیت‌های اصلی، تخریب پذیری برخی اشیا و ... نام برد. یکی از جذابیت‌های دیگر Sleeping Dogs استفاده از صدای شخصیت‌های معروف در بازی است. از اشخاص مهم بین آن می‌توان به Lucy Liu که در Kung Fu Panda نیز نقش داشته، Emma Stone که در آخرین فیلم The Amazing Spider-Man ایفای نقش کرده، Yunjin Kim از سریال Lost و Tom Wilkinson از فیلم Batman Begins و Will Yun Lee از Die Another Day اشاره کرد.
Sleeping Dogs به نظر به یکی از بزرگترین عناوین سال 2012 تبدیل خواهد شد و پس از پستی و بلندی‌های زیاد خود، بالاخره برای کنسول Xbox 360، PS3 و PC در تاریخ 14 آگوست منتشر خواهد شد. باید دید Square Enix می‌تواند سران Activion را در مورد از دست دادن این عنوان به حسرت بکشاند یا خیر.

ارسال شده توسط: نیلوفر | تاریخ: ۱۱ مرداد ۱۳۹۱
صفحه 1 از 5 | 1 2 3 4 5 ››
1 Like
+
۰۵ تير ۱۳۹۲ ۱۰:۲۸
توی سبک خودش بینظیره
1 Like
+
۱۷ آبان ۱۳۹۱ ۱۵:۰۵
بازی خیلی خوبیه ولی در برابر GTA V که چیزی نمیشه ولی واقعا محشره
1 Like
+
۱۴ شهريور ۱۳۹۱ ۱۲:۰۰
بازیه خوبیه میشه گفت:

Yakuza 4+GTA IV=Sleeping dogs :D2:
2 Like
+
۱۰ شهريور ۱۳۹۱ ۱۴:۴۰
بازیه خیلی خوبیه!
0 Like
+
۰۹ شهريور ۱۳۹۱ ۰۷:۵۸
ببخشد دیگه نمیدونم چرا لینکش اینجوری شد
1 Like
+
۰۸ شهريور ۱۳۹۱ ۲۲:۴۷
مزخرفه ناخن کوچیکه gta هم نمیشه این
1 Like
+
۰۸ شهريور ۱۳۹۱ ۱۷:۲۷
خیلی باحاله
2 Like
+
۰۶ شهريور ۱۳۹۱ ۱۶:۰۷
در کل خوبه ولی گرافیک خوبی نداره
0 Like
+
۰۳ شهريور ۱۳۹۱ ۱۳:۱۵
خیلی ازش تعریف شده ......معرکه هست نه؟
1 Like
+
۰۳ شهريور ۱۳۹۱ ۰۵:۰۵
داداش چرا خاک بر سرت بازی خیلی وقته اومده باسه pc من دانلود کردم با کرک اسکایدرو دارم بازی میکنم . به نظر من محشره . ترکونده . خدا کنه gta v کم نیاره جلوش . دوشتان انگار از نقد بازی خبری نیست .
3 Like
+
۰۳ شهريور ۱۳۹۱ ۰۲:۴۰

خاک بر سرم !
خاک بر سرم !
خاک بر سرم !
خاک بر سرم !
چندوقت دیگه واسه PC میاد و من رفتم Amazing spider man خریدم و الآن پول ندارم .

خاک بر سرم !
خاک بر سرم !
خاک بر سرم !
خاک بر سرم !
2 Like
+
۰۲ شهريور ۱۳۹۱ ۱۸:۰۰
فردا ظهر کنکورمو بدم ، شب میرم میخرم بازی میکنم تا صبح تمومش میکنم !!!!!!!!!
0 Like
+
۰۲ شهريور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۹
من شخصا با true crime بیشتر حال کردم تا sleeping dogs !!!!!
1 Like
+
۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ۱۶:۰۴
اینم وب سایت بازی.......با هزار بد بختی گیر آوردمش................www.sleepingdogs.net
0 Like
+
۳۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۳
دوستان گلم کرک skidrow چند ساعت پیش اومد برای نسخه لیمیت ادیتشن
صفحه 1 از 5 | 1 2 3 4 5 ››

Sleeping Dogs

Sleeping Dogs بزرگنمایی تصویر

Sleeping Dogs


سبک بازی: Modern Action Adventure
سازنده: United Front Games
ناشر: Square Enix
زمان انتشار بازی:
تاریخ انتشار (شمسی): ۲۸ مرداد ۱۳۹۱
تاریخ انتشار (میلادی): 18 Aug 2012
سایر پلتفرم ها:
PS3 | X360
نامشخص رده سنی ایران
نامشخص
بالای 18 سال
رده بندی سنی بزرگسالان (بالغین) وقتی در نظر گرفته می شود که نمایش خشونت در مرحله بیش از حد و بزرگ است و یا بازی شامل جزییات انواع مشخصی از خشونت ها باشد. خشونت بیش از حد تعریف خاصی نداشته و شامل خیلی از زمینه ها می تواند بشود، ولی به طور کلی خشونت هایی در این رده سنی جایی می گیرند که می توانند حس تنفر را در شخصی ایجاد کنند.
رده سنی جهانی
بالای 18 سال