شایعه : استدیوی «Playground Games» بر روی نسخه‌ای جدید از سری «Fable» کار میکند

پس از شایعات اخیر پیرامون ساخت نسخه‌ی جدید سری «Fable» حال اطلاعات جدیدی از این عنوان به گوش میرسد.طبق اعلام منابع نزدیک به استدیوی «Playground Games» تیم جدید این استدیو مشغول ساخت عنوانی جدید در سری «Fable» است.

Playground Games

طبق این اخبار کمپانی «Microsoft» وظیفه‌ی ساخت عنوانی جدید از این سری را به استدیوی انگلیسی  محول کرده است و این عنوان قرار است داستان محور، با تمرکز بر روی شخصیت‌ها و در سبک نقش آفرینی جهان باز (Open World RPG) باشد اما انتظار تجربه‌ی آن را در زمانی نزدیک نداشته باشید زیرا بازی در مراحل اولیه‌ی ساخت خود به سر میبرد.

این منابع ادعا میکنند کمپانی مایکروسافت بودجه‌ی زیادی را برای بازی در نظر گرفته و هدف، رساندن تعداد اعضای تیم سازنده به حدود ۲۰۰ نفر است، در حالی که هم اکنون کارکنان این تیم کمتر از ۱۰۰ نفر هستند.

با اینکه تمام محتویات ساخته شده برای این سری توسط استدیوی تعطیل شده‌ی «Lionhead» در اختیار مایکروسافت است به نظر می‌آید استدیوی «Playground Games» قصد دارد عنوان جدید را از پایه بسازد.

کمپانی مایکروسافت در ارتباط با این اخبار فقط به گفتن اینکه «در مورد شایعه‌‌ها و حدس‌ها اظهار نظر نمیکنیم.» بسنده کرده است.

نسخه‌ی معرفی شده‌ی قبلی از سری «Fable » با نام «Fable Legends» در سال ۲۰۱۳ معرفی شد و پس از ۳ سال اعلام شد این عنوان منحل و استدیوی ساخت این بازی بسته شد.

استدیوی مستقل «Playground Games» در سال ۲۰۱۰ تأسیس و از آن زمان به ساخت سری عناوین «Forza Horizon» از فرانچایز «Forza» در سبک رانندگی (Racing)، برای کمپانی مایکروسافت مشغول بوده است. سال گذشته طی خبری اعلام شد این استدیو تیم جدیدی را با هدف ساخت عنوانی جهان باز که در سبکی به جز رانندگی تشکیل داده است.

نظرات

 1. اخ اخ اخ
  خاک تو سرت ماکروسافت 😀
  بالاخره داری سر عقل میایی:D

 2. محمد شکری

  Phantom Pain VFH3 که رسما یکی از بهترین بازیهای عمرم بود اصلا عالیه این استدیو 😀 ولی دوتا سوالی که مطرح میشه اینکه

  ۱. استدیو gobo پس روی چی کار میکنه (یکی از اسمهایی بود که پیرامون فیبل میچرخید)

  ۲. الان اهمیت پلی گراند برای مایکروسافت دوچندان شده، برنامه ایی برای بدست گرفتن کامل این استدیو داره یا نه :think:

  Gobo احتمال زیاد روی یه بازی مولتی محور داره کار میکنه. پلی گراند هم به نظرم مستقل بمونه ولی با این شرایط حداقل تا ۵-۴ سال آینده فقط برای مایکروسافت بازی میسازه 😀

 3. Ali Venom

  FH3 که رسما یکی از بهترین بازیهای عمرم بود اصلا عالیه این استدیو 😀 ولی دوتا سوالی که مطرح میشه اینکه

  ۱. استدیو gobo پس روی چی کار میکنه (یکی از اسمهایی بود که پیرامون فیبل میچرخید)

  ۲. الان اهمیت پلی گراند برای مایکروسافت دوچندان شده، برنامه ایی برای بدست گرفتن کامل این استدیو داره یا نه :think:

 4. Journey

  خبر خیلی خوبیه برای منی که فن فیبل هستم 😀 اما به نظرم میتونستن Fable legends و ادامه بدن بازی به شدت جالب بود البته نه به صورت free to play

 5. reach usa

  jhoobinیادمه گفته بودن بازی بعدیشون ماشینم داره مگه فیبل ماشین داره؟؟؟

  آره دیگه این نسخه چون جدیدتره احتمالا به جای کالسکه از ماشین استفاده میکنن …… !!

 6. jhoobin

  یادمه گفته بودن بازی بعدیشون ماشینم داره مگه فیبل ماشین داره؟؟؟

 7. محمد شکری

  با این همه صحبت دیگه فکر کنم خبر ساخت بازی قطعی باشه 😀 اینکه PG میسازه هم عالیه، فوق العاده هست این استودیو. با توجه به اینکه فاصله بین دو نسخه آخر سری هم حداقل ده سالی خواهد بود قطعا یه چیز کاملا جدید و متفاوت با سری اصلی رو شاهد هستیم. البته بعیده امسال رسما معرفی بشه ولی خبر ساخت دنباله فیبل بهترین خبر ممکن برای من هست 😀

نظر دهید