شایعه: «Fable 4» در حال ساخت است

بر اساس اعلام یکی از کارمندان سابق «Lionhead»، مایکروسافت در حال ساخت شماره چهارم از سری «Fable» است. پس از کنسل شدن Fable Legends و بسته شدن استودیو سازنده، این اولین باری است که شایعه جدی در مورد ساخت نسخه جدیدی از این بازی منتشر می‌شود. «Don Williamson» نه تنها خبر ساخت Fable 4 را تایید کرده، بلکه حتی اعلام کرده که می‌داند کدام استودیو در حال ساخت بازی است! بعد از انتشار این شایعه، بیشتر نظرها به سمت «Studio Gobo» رفت، جایی که پیش از این شایعه شده بود در حال ساخت یک انحصاری برای مایکروسافت است، اما این کارمند، ساخته شدن بازی توسط این استودیو را به صورت تلویحی رد کرده و اشاره کرده که بازی توسط یک سازنده بزرگ در حال ساخت است. حال باید دید آیا این شایعه درست بوده و در صورت درست بودن، کدام سازنده مسئول ساخت این عنوان است. «Playground Games» که سابقه ساخت سری «Forza Horizon» را برای مایکروسافت دارد، می‌تواند یکی از گزینه‌های مورد نظر باشد! چندی پیش اعلام شد که تیم دوم استودیو مشغول ساخت یک بازی جدید است، عنوانی که بر مبنای آگهی‌های استخدام، یک بازی نقش آفرینی Open World است. مایکروسافت تاکنون واکنشی به این شایعه نشان نداده است.

محمد شکری
گیم، کتاب، فیلم، فوتبال

نظرات

 1. Safety & Peace

  ساخت شماره جدید بازی توسط EuroGamer هم تایید شد و منبعشون گفته همون PlayGround بازی رو میسازه.
  Sources: Microsoft plots Fable return

 2. The Hound

  با توجه به اطلاعاتی که امروز اومد به نظر میاد playground داره با یه تیم بزرگ ۲۰۰ نفره بازی رو می سازه که به نظر میاد با عنوان درجه یکی طرف بشیم در دنیای rpg.

 3. سری فیبل جزیی از برند XBOX هستن
  همچین حماقتایی هم که انقد خوب رو ی ip جواب بگیری و در ادامه گند بزنی به بازی فقط به لطف ریخت و پاش های بی معنی ماکروسافت میاد بعد کلی هزینه ساخت نزدیک عرضه کنسل میکنن
  اگه استدیو دوم بسازه بنظرم بهترین اتفاق ممکن و بهترین برگشت میتونه اتفاق بیوفته به لطف فیل اسپنسر

 4. XboxLiveVirus

  من سومش رو بازی کرده بودم وقتی بچه بودم خیلی حال داد!

 5. Wrath of Legion

  فیبل بدون مولینیو یخرده عجیب نیست؟ با خز شدن بازیهای جهان-باز اکشن-rpg بنظرم قیدش رو بزنن بهتره. (اصلا اشاره ای به H:ZD و Ghost of Tsushima ندارم:-")

 6. Safety & Peace

  Fable یکی از معدود عناوینی هست که میتونه واقعا برای مایکی مفید واقع بشه و اوضاع رو برای خودش بهتر کنه. یه ستینگ فوق العاده و فانتزی با گیم پلی جذابو جهان باز و موسیقی عالی چیزهایی هستن که Fable رو تعریف میکنن و به جز شماره سومش، دو شماره اول واقعا عالی عمل کردن.
  به نظرم با استعدادی که تیم PG دارن، میتونن یه عنوان با کیفیت ازش در بیارن و حتی میتونه براشون سیستم سلر هم باشه. همونطور که سونی با BB برای خودش یه Action RPG جور کرد که واقعا سیستم سلر بود، مایکی هم میتونه از پتانسیل این IP به نفع خودش استفاده کنه و یه RPG خفن بده بیرون که مردم رو به سمت خودش جذب کنه. واقعا پتانسیل سری Fable زیاده. فقط باید بفهمه اینو مایکی.

  در ضمن:

  آلبیون سنتی > آلبیون صنعتی 😀

 7. محمد شکری

  Amin.APحالا جای نوشتن «Read the whole post here» مثلا نمیشه نوشت «برای مطالعه کامل خبر به این لینک مراجعه کنید»؟ 😀

  خود ادیتور اتوماتیک این رو مینویسه و لینک رو اضافه میکنه، نمیدونم میشه تغییرش داد یا نه 😀

 8. Amin.AP

  حالا جای نوشتن «Read the whole post here» مثلا نمیشه نوشت «برای مطالعه کامل خبر به این لینک مراجعه کنید»؟ 😀

نظر دهید