سازندگان سابق Hitman: دلیل جدا شدن Square از IO Interactive را هیچ وقت نفهمیدیم

چندی پیش کمپانی Square Enix تصمیم بر جدایی از استدیو IO Interactive گرفت و این خبر بسیاری از طرفداران سری هیتمن را شوکه کرد . اما امروز سازندگان سابق Hitman که مدتی قبل از عرضه رسمی بازی ازSquare Enix جدا شده بودند، در مصاحبه ای همچنان از تصمیم این کمپانی اظهار تعجب فراوان کردند.

Hitman

کارمندان سابق Square Enix حالا استدیو مستقلی به نام Ultra Ultra را تشکیل دادند و در حال کار بر روی عنوان مخفی‌کاری Echo هستند؛ رئیس این استدیو آقای Martin Emborg در مصاحبه ای با PCGamesN بیان کرد :

« مشخص بود IO به تمامی وعده های خود از بازی اول عمل کرده است و همچنین با فرمتی که انتخاب کرده بودند هم بسیار خوب جفت‌وجور شده بود. بنابراین شما این هیتمن مدرن که انتظارش رو داشتین توی دست هاتون دارین و بعدش میخواین که جدا بشین ؟ خیلی عجیبه ! »

آقای Emborg همچنین اشاره کرد با توجه به تجربه استدیو IO در بازی های اپیزودیک و تمایل اخیر کمپانی Square Enix به عرضه بازی های خود در این حالت؛ این تصمیم باز هم عجیب تر میشود.

« من به هیچ‌وجه نفهمیدم که آنها چرا این کار را انجام دادند، ولی هیچ شکی ندارم که استدیو IO روی پای خودش بلند خواهد شد و کار  فوق‌العاده ای انجام خواهد داد. »

همانطور که می‌دانید پایان خوش این ماجرا این بود که IO Interactive تمامی حقوق خودش را از کمپانی Square Enix خرید. بدون اینکه حتی امتیاز هیتمن را از دست بدهد و به عنوان یک استدیو مستقل به فعالیت خود می‌دهد.

نظرات

 1. benjohn

  دلیلش که مشخصه بازی از لحاظ مالی نتونسته خواسته های ناشر رو برآورده کنه. صرف سود ده بودن هم نمیتونه ملاک باشه چون ممکنه ناشر پیش خودش دو دو تا چهارتا بکنه و نتیجه بگیره این سرمایه رو جای دیگه ای بکار ببره سود بیشتری میکنه. بلاخره خوشمون بیاد یا نه پول همه جا حرف اول و آخر رو میزنه

  hitman68منم هنوز نفهمیدم 😀
  ولی خدایی هرکاری میکنن فقط هیتمن جدید مثل ادم بدن اپیزودیک نکنن
  کاش بازی بعدیشونم موفق باشه تا استدیو خدایی نکرده ورشکست نشه بهرحال بازی های خوبی ازشون دیدیم :-"

  این اپیزودیک بودن بازی ها در کل چیز بدی نیست ولی برای بازیهای AAA بنظرم مناسب نیست. بدرد جایی میخوره که شما بخوای از درآمد اپیزود اول برای ساخت دومی و الی آخر استفاده بکنی. ولی وقتی یه بازی مثل هیتمن اینکار رو میکنه ریسک بزرگیه باید انقدر خوب باشه که بتونه مخاطب رو تشنه نگه داره. تا اپیزود بعدی بیاد شاید خیلیا یادشون بره و یا پولشون رو صرف خرید بازی دیگه ای بکنن اینجوری میشه که ممکنه ریزش مخاطب داشته باشن. همون بلایی که سر خیلی از فیلمای شبکه خانگی در ایران افتاد و تهیه کنندگان زورشون نرسید سریالشون رو حتی کامل بکنن

 2. hitman68

  منم هنوز نفهمیدم 😀
  ولی خدایی هرکاری میکنن فقط هیتمن جدید مثل ادم بدن اپیزودیک نکنن
  کاش بازی بعدیشونم موفق باشه تا استدیو خدایی نکرده ورشکست نشه بهرحال بازی های خوبی ازشون دیدیم :-"

نظر دهید