بازی انگاره به صورت همزمان بر روی هیولا و استیم منتشر خواهد شد

روزی در کلاس هندسه، استاد پرسید که اگر یک نقطه روی یک توپ بکشیم و توپ شروع به چرخیدن کند، چه شکلی ایجاد می‌شود؟ همه از شنیدن این سوال هیجان زده شده بودند و حتی کسانی که چندان هندسه نمی‌دانستند هم مشتاق بودند که جواب سوال را بدانند. اما مهدی بهرامی، بازیساز جوان، خلاق و خوش آتیه ایرانی تصمیم گرفت تا به جای پیدا کردن جواب سوال، یک بازی درباره‌ی این سوال بسازد! و اینگونه بود که ایده‌ی اولیه‌ی ساخت انگاره شکل گرفت.

بازی انگاره

در انگاره همه چیز در مورد خطوط و اشکال هندسی است. شما می‌توانید از چند خط و نقطه‌ی ساده شروع کنید و به یه شکل هندسی پیچیده برسید. می‌توانید از چند دایره‌ شروع کنید و به یک عمارت برسید.
انگاره جاییست که بازیهای کامپیوتری به معنای واقعی کلمه با هنر اصیل ایرانی پیوند می‌خورند. هرچند که به گفته‌ی بهرامی در ایده‌ی اولیه‌ی ساخت بازی قرار نبوده که ارتباط با هنر ایرانی وجود داشته باشد، اما خواه ناخواه هنر ایرانی با اشکال پیچیده‌ی هندسی گره خورده است و در هر گوشه‌ی بازی، نشانه‌ای از این هنر اصیل و زیبا به چشم می‌خورد. بهرامی در این رابطه می‌گوید که دوست دارد بازی‌هایش به خاطر جذابیتشان محبوب شوند نه به خاطر رابطه‌شان با هنر ایرانی-اسلامی. حتی موسیقی سنتی بازی هم بازیکن را به همان سمت و سو می‌برد.

بازی انگاره

انگاره تجربه ای متفاوت را برای مخاطب خود به ارمغان می اورد که با هرآنچا تا به امروز تجربه نموده، متفاوت است. با توجه به موفقیت ها و مطرح شدن نام مهدی بهرامی به عنوان یک یازی ساز موفق در عرصه ی داخلی و بین المللی این امید وجود دارد که در آینده  شاهد خلق آثاری هرچه بیشتر و بزرگ تر از وی باشیم. انگاره در تاریخ ۱ آبان به صورت همزمان بر روی هیولا و استیم منتشر خواهد شد.

برای خرید انگاره کلیک کنید!

نظرات

 1. saphire

  ATARشما از همین فروم بازیسنتر بخش بازارچه میتونید به یکی از دوستان بگید بازی مورد نظرتون رو از سایت kinguin بخرید که هم نسخه ی استیمه و هم قیمتش از خود استیم پایین تر دلیلش هم اینه که این کد ها رو خود بازی ساز ها به خرده فروشان با قیمت بسیار پایین تر از استیم فروخته اند . مثلا بازی shadow blade رو نگاه کنید که قیمتش در سایت kinguin حتا از سایت هیولا کمتره و این در حالیست که استیم پشتیبانی بهتری داره و سیستم اچیومنت هم داره و همچنین یازی های خارجی بدون سانسور درش هست ولی این هیولا هیچوقت بازی مثل ویچر ۳ رو عرضه نخواهد کرد . بازی ساز هایایرانی هم باید به سوی PS4 و بازی ها بزرگ بیایند چون کسی که میتونه بازی دست دوم PS4 با کیفیت بالا رو بازی کنه نمیاد بشینه بازی با گرافیک و کیفیت عهد بوق رو بازی کنه اگر هم بازی رو بخره با ۱۰ تومان زیر قیمت تو دیوار میفروشه میره اگر هم پول ساختش رو ندارند بازی نسازند که مثل پراید بشه . وقتی میشه با یک میلیون بازی های مولتی پلتفرم و انحصاری های درجه یک رو بازی کرد چرا ۲.۵ میلیون پول رایانه بدهیم که بشنیم مولتی پلتفرم با کیفیت کنسول و بی انحصاری و بازی ایرانی بازی کنیم ؟

  این دفعه هزارمه که دارم توضیح می دم، ولی خوب یک میلیون دفعه هم شده توضیح می دم که این حرکت مزخرف حذف بشه!
  خرید از کلید فروش های بازار خاکستری بدترین کاریه که می تونین در حق یه بازی ساز انجام بدید، حتی بدتر از پایریت. چرا؟
  ۱- کلید ها ۹۰ درصد مواقع به صورت غیر قانونی تهیه شدن و حتی ممکنه یه عملیات بزرگ پولشویی باشن.
  ۲- در مورد بازی های Indie، تقریبا ۸۰ درصد مواقع بازی ساز پولی گیرش نمیاد. چون کلیدی که خریدین رو سازنده داده به یه یوتیوبر که یه تبلیغی کنه، ولی در واقع طرف کلاه بردار بوده نه یوتیوبر!
  [Update] Ubisoft Says Deactivated Far Cry Keys Purchased With Stolen Credit Card, EA Confirms
  The truth behind those mysteriously cheap gray market game codes
  Gray market key resellers and what they mean for you. v2 • r/pcmasterrace

  در کل طرف هم باید هزینه سرور و … رو تحمیل کنه، هم پولی از فروش بازی گیرش نمیاد!

 2. ATAR

  شما از همین فروم بازیسنتر بخش بازارچه میتونید به یکی از دوستان بگید بازی مورد نظرتون رو از سایت kinguin بخرید که هم نسخه ی استیمه و هم قیمتش از خود استیم پایین تر دلیلش هم اینه که این کد ها رو خود بازی ساز ها به خرده فروشان با قیمت بسیار پایین تر از استیم فروخته اند . مثلا بازی shadow blade رو نگاه کنید که قیمتش در سایت kinguin حتا از سایت هیولا کمتره و این در حالیست که استیم پشتیبانی بهتری داره و سیستم اچیومنت هم داره و همچنین یازی های خارجی بدون سانسور درش هست ولی این هیولا هیچوقت بازی مثل ویچر ۳ رو عرضه نخواهد کرد . بازی ساز هایایرانی هم باید به سوی PS4 و بازی ها بزرگ بیایند چون کسی که میتونه بازی دست دوم PS4 با کیفیت بالا رو بازی کنه نمیاد بشینه بازی با گرافیک و کیفیت عهد بوق رو بازی کنه اگر هم بازی رو بخره با ۱۰ تومان زیر قیمت تو دیوار میفروشه میره اگر هم پول ساختش رو ندارند بازی نسازند که مثل پراید بشه . وقتی میشه با یک میلیون بازی های مولتی پلتفرم و انحصاری های درجه یک رو بازی کرد چرا ۲.۵ میلیون پول رایانه بدهیم که بشنیم مولتی پلتفرم با کیفیت کنسول و بی انحصاری و بازی ایرانی بازی کنیم ؟

 3. sang

  قیمت بازی روی هیولا و استیم برابره ؟
  بصورت کلی هیولا هیچ برنامه ای داره بتونه با ناشران اونور آبی صحبت کنه بر اساس منطقه جغرافیایی یه تخفیف روی بعضی بازیها بگیره و به فروشگاهش اضافه کنه؟

 4. ماکان علیخانی

  مهدی از بچه های خیلی قدیمی بازیسنتره. بخرید بازیشو حتما.

نظر دهید