طریقه اتصال به XBox Live به 4 روش

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
خوب اول باید بگم که از امیر(NIK) هم تشکر می کنم هم عذر می خوام.دلیلش هم اینه که ایشون آموزس دادن که XBox 360 رو به اینترنت متصل کنیم از طریق کامپیوتر اما من می خوام به 4 روش بگم.در هر پست 1 روش رو آموزش خواهم داد.در ضمن دوستان عزیز تا تکمیل نشدن مراحل اصلا پست ندن اینجا.هر سوالی هست پیغام خصوصی بدید.

خوب شروع می کنیم...

چهار روش برای اتصال XBox 360 به اینترنت وجود داره که به شرح زیر هست :

1. اتصال مستقیم XBox 360 به مودم

2. اتصال به روتر( اتصال همزمان کامپیوتر،مودم و XBox 360 به یک منبع مثل هاب )

3. اتصال Windows ICS یا اتصال XBox 360 به کامپیوتر و Share کردن اینترنت بین 2 دستگاه

4. اتصال بیسیم ( مخصوص کسانی که Wireless Adaptor برای کنسول XBox 360 خریداری کردن )

نکته بسیار مهم : پست سوم برای تنظیمات Network روی کنسول حتما خوانده شود

آخرین ویرایش:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
روش اول

اتصال مستقیم XBox 360 به مودم

یک ارتباط مستقیم معمولا بهترین شیوه برای اجراست.همان طور که فقط نیاز می باشد که شما XBox 360 خود را به صورت مستقیم با کابل Ethernet یا به عبارت دیگر کابل Lan به مودم متصل کنید.

xbox_modem.jpg

اتصال از این راه به این معنی هست که شما می تونید فقط با یک دستگاه به اینترنت متصل شوید.(این مورد فقط شامل مودم های تک پورت می شود)

یعنی یا XBox یا PC که در مودم های 2 پورت که اکثر دوستان استفاده می کنند با هر دو میشه به اینترنت وصل شد.

1. ابتدا XBox 360 و مودم رو خاموش کنید

xbox_modem2.jpg

2. سیم Ethernet یا همون Lan رو به پشت مودم بزنید و سر دیگر رو به XBox 360 بزنید.

direct_modem_connection.jpg

3. مودم و بعد از اون XBox 360 رو روشن کنید و قبل از روشن کردن کنسولتون حتما از نبود دیسک درون دستگاه اطمینان پیدا کنید.

4. اگر الان توی XBox 360 خودتون در حال بازی کردن به صورت آفلاین هستید در محدوده XBox Live در داشبورد XBox 360 گزینه Select XBox Live رو انتخاب کنید.

اگر XBox 360 رو قبلا استفاده نکردید نیاز دارید که Gamer Profile بسازید.

نکته مهم : برای ساخت پروفایل به یک ایمیل و همچنین آدرسی در کشور آمریکا نیاز می باشد(البته دوستانی که آدرسی در کشورهای دیگر دارن می تونن در کشور های دیگر بسازن).

آخرین ویرایش:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
نکته مهم در زمینه اتصال به XBox Live

برای اتصال به XBox Live باید تعدادی IP بر روی کنسول خودمون Set کنیم.این کار رو برای هر 4 روش پیشنهاد می کنم.

به سمت راست اسکرول کنید تا به قسمت Settings برسید، سپس گزینه System را انتخاب کنید

x360-metro-01.jpg

در مرحله بعد Network Settings رو میزنیم تا بخش مخصوص وارد کردن IP ها باز بشه

در این مرحله باید IP Address رو انتخاب کرده و به طور مثال این IP رو وارد کنید : 192.168.1.3

در قسمت بعد یعنی SubNet Mask باید این IP رو وارد کنید : 255.255.255.0

در قسمت سوم که Gateway نام دارد باید IP مودم رو وارد کنید که برای همگی مودم ها تقریبا یکی هست : 192.168.1.1

در بخش بعد که Primary DNS Server نام داره شما باید DNS مربوط به ISP که ازش سرویس می گیرید وارد کنید.یعنی باید با شرکت تماس بگیرید و بگید DNS اینترنت رو می خوایم.به طور مثال شرکتی که من سرویس گرفتم ازش به من این IP رو داده : 217.219.119.9

در Secondary DNS Server نیز IP دومی که از شرکت دریافت کردید رو وارد کنید.(قانونا شرکت به شما می بایست دو عدد IP به عنوان DNS بدهد)

حال باید مشخصات رو ذخیره کنید.

تذکر : در صورتی که اینترنت شما داری UserName و Password برای اتصال می باشد حتما باید هر دو رو در Additional Settings نیز وارد کنید.(در کل پیشنهاد می کنم مودم خودتون رو به صورت PPPOE تنظیم کنید که نیازی به Username و Password نباشه)

nxe-04.jpg

حال شما بدون هیچ مشکلی می توانید به XBox Live متصل شوید.

Connection این تصویر به طور پیش فرض Wireless Adaptor بوده است.

نکته فنی : در صورتی که تمامی مراحل بالا را انجام میدهید و DNS در تست Failed می شود آن را به صورت Automatic بذارید.

x360-metro-06.jpg

نکته بسیار مهم : جهت بهبود کارایی در بعضی سرورهای Online می بایست یک سری پورت ها در NAT وارد شود.عکس زیر نمایانگر طریقه تنظیم کردن NAT در مودم می باشد.حتما این مورد را انجام دهید!

xboxnat.jpg

جهت انجام این کار باید از طریق آدرس 192.168.1.1 وارد کنترل پنل مودم شده و در بخش NAT (در بعضی مودمها به اسم Virtual Servers هست) پورت های بالا رو وارد کنید.
توجه داشته باشید که باید همان IP رو که به صورت دستی به کنسول می دهید(به طور مثال 192.168.1.8) رو در قسمت IP وارد کنید.Name رو نیز می تونید xboxlive1 در نظر بگیرید.
البته در بعضی از مودم ها مانند D-Link و حتی برندهای دیگه این بخش با اسم Virtual Servers در پنل قرار دارد.

آخرین ویرایش:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
روش دوم

اتصال به روتر( اتصال همزمان کامپیوتر،مودم و XBox 360 به یک منبع مثل هاب )

با روتر شما می توانید هم با کامپیوتر آنلاین باشید و هم با XBox 360 اون هم در هر زمانی که خواستید.

وسایل لازم :

3 عدد کابل شبکه(Lan یا همون Ethenet)

یک XBox 360 با پشتیبانی از روتر

یک کامپیوتر دارای کارت شبکه

xbox_router.jpg

1. ابتدا روتر،مودم،کامپیوتر و XBox 360 رو خاموش کنید.
xbox_modem2.jpg

2. اولین سیم شبکه رو به مودم وصل کنید و همچنین 2 سیم دیگه رو به کامپیوتر و XBox 360.سر دیگه سیم ها رو به روتر وصل کنید و کلیه دستگاه ها رو روشن کنید.
direct_modem_connection.jpg

3. سعی کنید به اینترنت وصل بشید.فقط مطمئن باشید که سیم ها رو به طور صحیح متصل کردید.اگر مشکلی داشته باشید ممکنه نیاز به این داشته باشید که روتر رو تنظیم و نصب کنید برای اتصال به اینترنت(برای این کار به راهنمای همراه روتر مراجعه کنید).

4. مطمئن باشید هیچ دیسکی در درایو XBox 360 نیست.سپس XBox 360 رو روشن کنید.

5. اگر شما هم اکنون بازی ها رو روی XBox360 به صورت آفلاین بازی کردید.داشبورد XBox 360 در محدوده XBox Live باز خواهد شد.حال XBox Live رو انتخاب کنید.
اگر قبلا به XBox Live وصل نشدید در زمان اتصال باید GamerTag بسازید.

آخرین ویرایش:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
روش سوم

اتصال Windows ICS یا اتصال XBox 360 به کامپیوتر و Share کردن اینترنت بین 2 دستگاه

در این روش شما با Share کردن اینترنت بین PC و XBox360 می توانید از اینترنت برای XBox360 استفاده کنید.البته این کار فقط در صورتی امکان پذیر می باشد که هنگام استفاده بخش Live کنسول XBox360 همیشه PC شما آنلاین بوده و هرگز خاموش نباشد.در غیر این صورت استفاده از اینترنت روی XBox360 در این روش امکان پذیر نمی باشد.این نوع اتصال به 2 طریق انجام می پذیرد.

الف) استفاده از اتصال یک USB به مودم اینترنت
ب) استفاده از مودم داخلی کامپیوتر برای فعال سازی اینترنت

الف) برای اتصال از روش ICS به یک مودم USB به موارد زیر نیازمند هستید :

- 1 کابل USB
- 1 کابل Ethernet
- یک کامپیوتر دارای کارت شبکه

1. مودم،کامپیوتر و XBox360 خودتون رو خاموش کنید.

ics1.jpg

2. یک سر کابل USB رو پورت USB مودم بزنید و سر دیگرش رو به پورت USB کامپیوتر.

ics2.jpg

3. یک سر کابل Ethernet رو به پورت Ethernet کامپیوترتون بزنید.

4. سر دیگر کابل Ethernet رو به پورت Ethernet کنسول XBox360 خودتون بزنید.

5. مودو و کامپیوترتون رو روشن کنید.

6. Windows ICS رو برای Share کردن اینترنت راه اندازی کنید.(این آموزش ها فقط مخصوص ویندوز XP می باشد.)

7. با بخش Administrator یا صاحب ویندوز(کامپیوتر) وارد شوید.

8. روی Start کلیک کنید،روی My Network Places کلیک راست کنید و سپس Properties رو بزنید.

9. حالا شما می توانید از یکی از دو حالت اتصال یعنی Local Area Connection یا PPPoE Connection استفاده کنید.

Local Area Connection

1. روی Connection که برای اتصال به اینترنت از اون استفاده می کنید کلیک راست کنید.

2. روی Properties کلیک کنید و سپس Advanced رو بزنید.

3. روی Allow Other Network Users To Connect Through This Computer's Internet Connection کلیک کنید.

4.حالا Ok رو کلیک کنید.

PPPoE Connection

1. در زیر Broadband روی PPPoE Connection کلیک راست کنید.

2. Properties را کلیک کرده و سپس Advanced را بزنید.

3. روی Allow Other Network Users To Connect Through This Computer's Internet Connection کلیک کنید.

4. در لیست Home Networking Connection اون شبکه ای رو که کامپیوتر بهش متصل میشه رو انتخاب کنید.

5.حالا Ok رو کلیک کنید.

نکته : زمانی که ICS ویندوزنتون رو Setup می کنید فقط یکمرتبه می باشد و شما می تونید با PC خودتون آنلاین باشید.اما مطمئن شوید که در درایو کنسولتون هیچ دیسکی وجود ندارد.زمانی که با کنسولتون در حالت آفلاین بازی می کنید باید XBox Dashboard در Tab مربوط به XBox Live باز شود.اگر تا به حال به صورت آنلاین از XBox 360 خودتون استفاده نکردید باید برای استفاده آنلاین یک GamerTag جدید بسازید.

ب) برای اتصال از روش ICS به یک مودم داخلی(PCI) به موارد زیر نیاز دارید :

- 1 کابل Ethernet
- 1 کابل آنالوگ تلفن RJ-11 یا یک کابل F-Type Coaxial.(کابل دوم مربوط به اتصال به اینترنت ماهواره ای یا اتصال به دیش ماهواره هست)
- یک کامپیوتر دارای کارت شبکه

1. کامپیوتر و XBox360 خودتون رو خاموش کنید.

2. کابل RJ-11 تلفنتون رو به مودم PC بزنید و سر دیگرش رو به سوکت تلفن رو دیوار بزنید.(منظور به جایی هست که خط تلفن وارد منزل میشه.)

3. یک سر کابل Ethernet رو به پورت Ethernet کامپیوترتون میزنید و سر دیگرش رو به پورت Ethernet کنسول XBox360.

4. قسمت Windows ICS را برای Share کردن اینترنت راه اندازی کنید.(این آموزش ها فقط مخصوص ویندوز XP می باشد.)

5. با بخش Administrator یا صاحب ویندوز(کامپیوتر) وارد شوید.

6. روی Start کلیک کنید،روی My Network Places کلیک راست کنید و سپس Properties رو بزنید.

7. حالا شما می توانید از یکی از دو حالت اتصال یعنی Local Area Connection یا PPPoE Connection استفاده کنید.

Local Area Connection

1. روی Connection که برای اتصال به اینترنت از اون استفاده می کنید کلیک راست کنید.

2. روی Properties کلیک کنید و سپس Advanced رو بزنید.

4.حالا Ok رو کلیک کنید.

PPPoE Connection

1. در زیر Broadband روی PPPoE Connection کلیک راست کنید.

2. Properties را کلیک کرده و سپس Advanced را بزنید.

4. در لیست Home Networking Connection اون شبکه ای رو که کامپیوتر بهش متصل میشه رو انتخاب کنید.

5.حالا Ok رو کلیک کنید.

نکته : زمانی که ICS ویندوزنتون رو Setup می کنید فقط یکمرتبه می باشد و شما می تونید با PC خودتون آنلاین باشید.اما مطمئن شوید که در درایو کنسولتون هیچ دیسکی وجود ندارد.زمانی که با کنسولتون در حالت آفلاین بازی می کنید باید XBox Dashboard در Tab مربوط به XBox Live باز شود.اگر تا به حال به صورت آنلاین از XBox 360 خودتون استفاده نکردید باید برای استفاده آنلاین یک GamerTag جدید بسازید.

تبریک میگم به دوستانی که با انجام این مراحل به ما XBox Live بازها پیوستند.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: taherism

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
روش چهارم

اتصال بیسیم ( مخصوص کسانی که Wireless Adapter برای کنسول XBox 360 خریداری کردن )

1. Wireless Router،کامپیوتر و XBox رو خاموش کنید.

wireless_adapter.jpg

2. Wireless Adapter رو به پشت XBox360 کنار محل پورت I/O متصل کنید.

wireless_adapter2.jpg

3.حالا کابل Wireless Adapter رو به پورت I/O بزنید که کنار پورت شبکه XBox360 هست.

extend_antenna.jpg

4. آنتن Wireless Network Adapter رو به سمت بالا بگذارید.

5. Wireless Router،کامپیوتر و XBox360 خودتون رو روشن کنید.(قبل از روشن کردن XBox360 اطمینان حاصل کنید که در درایو دستگاه دیسکی نیست)

x360-metro-01.jpg

6. طبق تصاویر به تنظیمات اینترنت بیسیم کنسول بروید : به سمت راست اسکرول کنید تا به قسمت Settings برسید،System را انتخاب کرده و سپس Network Settings رو بزنید و قسمت تنظیمات مربوطه رو انتخاب کنید.بلاک مربوط به مشخصات Wireless رو انتخاب کرده و کلید A رو بزنید تا SSID اینترنت بیسیم شما پیدا جستجو شود.

x360-metro-02.jpg

nxe-04.jpg

x360-metro-03.jpg

7. SSID رو در XBox360 خودتون جستجو کنید و ست کنید تا با SSID مودم Wireless شما هماهنگ بشه.اگر مودم Wireless شما SSID رو پراکنده کنه یا به اصطلاح فعال باشه کنسولتون به طور Automatic اون SSID رو نمایش میده.اگر به صورت Automatic نمایان نشد شما می توانید Specify Unlisted Network رو انتخاب کنید و SSID رو وارد کنید.Infrastructure در صورتی که در حالت شبکه باشه باید انتخاب بشه.(احتمال این که Automatic پیدا نشه SSID خیلی کم هست)

8. نوع امنیت رو ست کنید تا با نوع امنیت در مودم Wireless هماهنگ بشه.نوع امنیت می تونه WEP یا WPA باشه.اگر WPA بود شما به همون کلید پنهانی(Encryption Key) که در مودم Wireless استفاده می کنید نیاز دارید.

9. در صفحه Apply Settings روی Text XBox Live کلیک کنید.

10.حالا شما در این صفحه می بینید که XBox360 شما به XBox Live وصل شده.(در صورتی که قبل از این به XBox Live متصل نشده بودید،Update نرم افزاری Dashboard کنسول راه اندازی میشه و بعد از چند ثانیه کنسول شما Restart میشه)

x360-metro-06.jpg

نکته : دوستانی هم که از کنسولهای XBox 360 Slim استفاده می کنند این Wireless Adaptor به صورت داخلی در کنسولهاشون موجود هست.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: hadi sh

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
از این پست به بعد دوستان هر گونه سوالی داشتند می تونن همین جا مطرح کنن.

همچنین اگر موفق نشدید ICS ویندوزتون رو راه اندازی کنید بگید آموزش راه اندازیش رو براتون بگذارم.

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
باید یه اسم برای Profile خودت انتخاب کنی.زمانی که به اینترنت وصل میشه اگر GamerTag شما وجود نداشته باشه توی لیست کاربران XBL اون وقت همون GamerTag میشه GamerTag آنلاین شما.اما اگر می خواید Game Score خودتون رو از یه GamerTag به GamerTag دیگه ای انتقال بدید،به هیچ وجه این کار امکان پذیر نیست.

Quick

کاربر سایت
Jan 29, 2007
116
نام
میلاد
سلام دوست عزیز

درباره ی روش اول من که مودمم سیم Lan بهش وصل نمیشه چی کار کنم؟

فقط یه USB به پیسیم میخوره و یه سیمم به خط تلفن
لازم به ذکر هست که من ADSL دارم!

ممنون
میلاد

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
پدرام جان خیلی ممنونم من با کمک این راهنمایی شما تونستم به لایو وصل بشم :biggrin1:البته متاسفانه یه روزم
بن میشم:(فقط یه مشکلی بود اونم ادرسی هست که دادی متاسفانه باهم هماهنگ نیست البته از یه پست دیگه که اونم مال خودت بود یه آدرس جدید پیدا کردم که البته درست بود

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
سلام دوست عزیز

درباره ی روش اول من که مودمم سیم Lan بهش وصل نمیشه چی کار کنم؟

فقط یه USB به پیسیم میخوره و یه سیمم به خط تلفن
لازم به ذکر هست که من ADSL دارم!

ممنون
میلاد

عزیز شما باید یه مودم 2 پورت یا 4 پورت بخرید.البته 2 پورت قیمتش مناسب تر هست و بستگی داره شما چه مارکی بخواید بخرید.Asus 602 خوبه فکر کنم.دو پورت ها یه پورت Lan دارن و یه USB

پدرام جان خیلی ممنونم من با کمک این راهنمایی شما تونستم به لایو وصل بشم :biggrin1:البته متاسفانه یه روزم
بن میشم:(فقط یه مشکلی بود اونم ادرسی هست که دادی متاسفانه باهم هماهنگ نیست البته از یه پست دیگه که اونم مال خودت بود یه آدرس جدید پیدا کردم که البته درست بود

خواهش می کنم وظیفه هست.این آدرس رو که باید بی خیال شد.آدرس کسی خواست دوباره بگه تا براش پیدا کنم.

DONTE SPARDA

کاربر سایت
Apr 27, 2007
216
نام
محسن
باید یه اسم برای Profile خودت انتخاب کنی.زمانی که به اینترنت وصل میشه اگر GamerTag شما وجود نداشته باشه توی لیست کاربران XBL اون وقت همون GamerTag میشه GamerTag آنلاین شما.اما اگر می خواید Game Score خودتون رو از یه GamerTag به GamerTag دیگه ای انتقال بدید،به هیچ وجه این کار امکان پذیر نیست.
سلام و ممنون از جوابتون.من اسم پروفایلم mohsen هستش حالا اگه یه Gamertag به این اسم وجود داشته باشه راهی نیست؟:((

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
سلام و ممنون از جوابتون.من اسم پروفایلم mohsen هستش حالا اگه یه Gamertag به این اسم وجود داشته باشه راهی نیست؟:((

شما ببین قبل از وصل شدن به Live می تونی اسم Profile رو تغییر بدی یا نه.

اگر نشد باید ببینی Profile هست یا نه.مطمئن باش که همچین پروفایلی وجود داره.پس سعی کن تغییر بدیش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر