به نظر شما نینتندو باعث کندتر شدن پیشرفت صنعت گیم میشه؟(از لحاظ گرافیک)

به نظر شما نینتندو باعث کندتر شدن پیشرفت صنعت گیم میشه؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    100

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
تا حالا شده راجب این نینتندو فکر کنید ؟ تا حالا هیچ کس اونو عددی حساب نمیکرد ولی الان واسه سونی و ماکروسافت داره شاخ و شونه میکشه!
البته موضوعی که واسه من مهمه اینه که ممکنه اگه نینتندو موفق بشه در اینده رقیبها هم از اون یاد بگیرن و گرافیک رو ول کنن و برن سمت بازی های سطحی که بیشتر بدرد بازیکنهای تازه کار میخوره ;)
توجه کنین هیچ وقت شما نمیتونین بازی مثل gow, mgs,ff xiii,mass effect,.... و غیره رو روی کنسولهای نینتندو ببینین چون اصلا قدرت اجرای اونارو ندارن و اگه بازی سازا ببینن که با ساختن یه بازی مثلا مثل red steel یا غیره میشه پول دراورد دیگه به خودشون زحمت نمیدن که بازی بزرگ و پرخرج بسازن
پس به نظر من ممکنه دشمن صنعت بازی همین نینتندو کوچولو دوست داشتنی باشه که ما تا حالا حسابش نمیکردیم نه اون وکیله(من حواس ندارم اسمشو یادم رفته) که هی به gta گیر میده;)
دوستان نظرتونو اینجا بگین لازم نیست هم دعوا بشه تا حالا راجب نینتندو هیچ تاپیک نظراتی من ندیدم باشه که بخواد اونو با بقیه مقایسه کنه
پ.ن:منظور من از لحاظ گرافیک هستش نه بزرگ شدن بازار)
و البته امیدوارم که اینطور نباشه و گرافیک روز بروز پیشرفت کنه:love:

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
به نظر من نمیشه!!! چون شرکت هایی که به ساختن بازی های خفن مشهور هستن عمدتا باز های خودشون رو روی 360 & PS میسازن تا Wii ...به نظر من Wii بیشتر موفقت مردمی پیدا کرده تا موفقیت صنعتی

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
تا حالا شده راجب این نینتندو فکر کنید ؟ تا حالا هیچ کس اونو عددی حساب نمیکرد ولی الان واسه سونی و ماکروسافت داره شاخ و شونه میکشه!
البته موضوعی که واسه من مهمه اینه که ممکنه اگه نینتندو موفق بشه در اینده رقیبها هم از اون یاد بگیرن و گرافیک رو ول کنن و برن سمت بازی های سطحی که بیشتر بدرد بازیکنهای تازه کار میخوره ;)
توجه کنین هیچ وقت شما نمیتونین بازی مثل gow, mgs,ff xiii,mass effect,.... و غیره رو روی کنسولهای نینتندو ببینین چون اصلا قدرت اجرای اونارو ندارن و اگه بازی سازا ببینن که با ساختن یه بازی مثلا مثل red steel یا غیره میشه پول دراورد دیگه به خودشون زحمت نمیدن که بازی بزرگ و پرخرج بسازن
پس به نظر من ممکنه دشمن صنعت بازی همین نینتندو کوچولو دوست داشتنی باشه که ما تا حالا حسابش نمیکردیم نه اون وکیله(من حواس ندارم اسمشو یادم رفته) که هی به gta گیر میده;)
دوستان نظرتونو اینجا بگین لازم نیست هم دعوا بشه تا حالا راجب نینتندو هیچ تاپیک نظراتی من ندیدم باشه که بخواد اونو با بقیه مقایسه کنه
پ.ن:منظور من از لحاظ گرافیک هستش نه بزرگ شدن بازار)
و البته امیدوارم که اینطور نباشه و گرافیک روز بروز پیشرفت کنه:love:
البته اگه فروش بالای wii روی بازی سازا هم تاثیر بزاره و بخوان برن دنبال ساخت بازی هایی به اون شکل، این امر ممکنه در آینده روی بازی های کنسول ها کمی تاثیر بزاره ولی در گرافیک و گیم پلی تاثیری نداره چون همیشه در زمینه گرافیک و گیم پلی های حرفه ای PC پیشرو بوده و فروش کنسول ها هم هیچ وقت در فروش و یا ساخت بازی برای PC تاثیر نمی زاره.

البته یادت باشه که این بازی ساز نیست که تصمیم همی گیره که برای چی بازی بسازه و در واقع سرمایه گزاران بازی این تصمیم رو می گیرن و چون این کنسول ها همشون سرمایه داران و شرکت های قدرتمند پشتشونه هیچ وقت این اتفاقی که شما می گی نمی افته.
(البته منظورم این نیست که بازی سازا خودشون هیچ نقشی ندارن ولی نظر نهایی از طرف شرکت سرمایه گزار صادر می شه.)

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
به نظر من نمیشه!!! چون شرکت هایی که به ساختن بازی های خفن مشهور هستن عمدتا باز های خودشون رو روی 360 & PS میسازن تا Wii ...به نظر من Wii بیشتر موفقت مردمی پیدا کرده تا موفقیت صنعتی

ببین برای روشن شدن موضوع یه مثال میزنم شما فرض کن wii بتونه 100 میلیون کنسول بفروشه (مثل ps2) اون شرکت بازی ساز یه بازی کم خرج واسه wii بسازه و سودی که ببره برابر باشه با اون بازی پرخرجش روی ps3 یا 360 خوب واضحه که دیگه در اینده نمیاد بازی پرخرج بسازه میچسبه به بازی های سطح پایین واسه wii و واسه ps3 , 360 هم دیگه خرج زیادی نمیکنه:(
چون بازی سازا و ناشرها دنبال پول هستن
-------------------------------------------------------------
اشکان جان حرف شما برای کنسولهای نسل حاضر متینه ولی اگه 5 سال دیگه سونی و ماکروسافت هم از نینتندو یاد بگیرن و گرافیکو ول کنن اونموقع فاجعه میشه هم برای pc بازا هم برای طرفدارای گرافیک
به نظر من ممکنه پیشرفت گرافیک بازی ها کندتر بشه شما دقت کن از وقتی 360 اومده به pc هم کمک کرده و بازی سازای بزرگ میتونن هزینه هاشونو در بیارن ولی اگه نینتندو بتونه بقیه رو بدجوری شکست بده خطرناکه
نمونش تو ژاپن الان سونی بدجوری ضربه خورده و من راستش ناراحتم ممکنه سونی برای بدست اوردن بازار ژاپن در اینده گرافیک رو ول کنه بره کنسول سگ بازی بسازه!!!!!!

آخرین ویرایش:

James Bond 007

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,373
نه اصلا هیچ ربطی نداره! هر کنسولی مخاطب خودشو داره مثل 360 و PS3 ولی نینتندو به دلیل فناوری جدیدش مخاطباش فرق می کنن و 50% اسلا گیمر نیستن:

این شاخ و شونه ها هیچ تاثیری تو کار سونی و مایکرسافت نداره شک نکنید.... سونی و MS فعلا لطمه ای ندیدن!

لبته موضوعی که واسه من مهمه اینه که ممکنه اگه نینتندو موفق بشه در اینده رقیبها هم از اون یاد بگیرن و گرافیک رو ول کنن و برن سمت بازی های سطحی که بیشتر بدرد بازیکنهای تازه کار میخوره

اگه اینجوری بشه که صنعت بازی بر فناست!

با این حرف شما موافقم ، اگر اینجوری بشه ....

ولی امکان این وجود داره که بشه بازیهایی مثل Mass Effect و GOW و GOW3 و Lair رو روزی با همین روش و گرافیک بالا ساخت!

چیز پیچیده ایه:biggrin1: ...نظر دادن روش کار سختیه چون اهداف آینده ی MS و Sony رو نمیشه همینجوری حدس زد و یه چیزی پروند!!

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
اشکان جان حرف شما برای کنسولهای نسل حاظر متینه ولی اگه 5 سال دیگه سونی و ماکروسافت هم از نینتندو یاد بگیرن و گرافیکو ول کنن اونموقع فاجعه میشه هم برای pc بازا هم برای طرفدارای گرافیک
به نظر من ممکنه پیشرفت گرافیک بازی ها کندتر بشه شما دقت کن از وقتی 360 اومده به pc هم کمک کرده و بازی سازای بزرگ میتونن هزینه هاشونو در بیارن ولی اگه نینتندو بتونه بقیه رو بدجوری شکست بده خطرناکه
خوب با این حرفت که اگه سونی و مایکروسافت هم یاد بگیرن اونوقت اوضاع یکم خراب می شه موافقم ولی باز این روی فروش PC زیاد تاثیر گزار نیست. چرا که مثلا اگه شما نسل قبلی رو در نظر بگیری کنسول PS2 بیشتر از 100 میلیون فروخت که رکوردی در کنسول های خانگی حساب می شه و شرکتارو خیلی وسوسه کرده! و بازی سازی هم براش نسبت به کنسول های دیگه خیلی راحتتره و کم هزینه تره ولی با این وجود هیچ تاثیری این کنسول روی بازی های PC نداشت و PC هر سال گرافیک بازی هاش از PS2 بیشتر فاصله می گرفت.

البته این داستانایی که ما میگیم همش حدس و گمان هست چرا که شرکت هایی مثل سونی و یا مایکروسافت و ... همانطور که سورنا جان گفت از همین الان برنامه 10 سال آیندشونو تنظیم کردن و دارن روش کار می کنن.

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
خوب با این حرفت که اگه سونی و مایکروسافت هم یاد بگیرن اونوقت اوضاع یکم خراب می شه موافقم ولی باز این روی فروش PC زیاد تاثیر گزار نیست. چرا که مثلا اگه شما نسل قبلی رو در نظر بگیری کنسول PS2 بیشتر از 100 میلیون فروخت که رکوردی در کنسول های خانگی حساب می شه و شرکتارو خیلی وسوسه کرده! و بازی سازی هم براش نسبت به کنسول های دیگه خیلی راحتتره و کم هزینه تره ولی با این وجود هیچ تاثیری این کنسول روی بازی های PC نداشت و PC هر سال گرافیک بازی هاش از PS2 بیشتر فاصله می گرفت.

البته این داستانایی که ما میگیم همش حدس و گمان هست چرا که شرکت هایی مثل سونی و یا مایکروسافت و ... همانطور که سورنا جان گفت از همین الان برنامه 10 سال آیندشونو تنظیم کردن و دارن روش کار می کنن.

در مورد pc حرفهای شما کاملا درسته چون شرکتهای سخت افزاری بزرگی مثل nvidia,ati,intel,... پشتش هستن و هر روز قطعات جدید و پیشرفته میاد و بازی ها هم باید با اونا پیش برن ولی مشکل و خطر الان برای کنسولها هست که پشتیباناشون کمتر هستن سونی و ماکروسافت اگه اینا تغییر رویه بدن دیگه کار تمومه سونی و ماکروسافت ممکنه سیاستشونو تغییر بدن
الان وضع سونی تو ژاپن خیلی بده اگه در اینده بازی های بزرگش بیان و بازم وضع همینطور بمونه من مطمئنم که سونی سیاستهاشو کاملا تغییر میده
ماکروسافت تو ژاپن اصلا جایی نداره ولی تو امریکا وضعش از سونی بهتره ولی نینتندو همه جا وضعش خوبه و این برای رقبا فکر نکنم خوشایند باشه مخصوصا اگه این وضع ادامه پیدا کنه

rezaigi2004

کاربر سایت
Dec 2, 2006
3,022
نام
رضا محمودی
به نظر من نینتندو سیاستی رو پیش گرفت تا بتونه با بقیه رقابت کنه
Copofapple.gif
یعنی سبک جدید از بازی ها رو ارائه داد تا بتونه با اینکه سونی و ماکروسافت تو بازی سازی قوی هستن اما با این سبک جدید میتونه توجه گیمر های تازه کار و حرفه ای رو به سمت خودش جلب کنه
ugly_irre.gif

البته طبق گفته دوستان PC به هیچ وجه عقب نمیمونه
127fs4573872.gif

نینتندو به نظر من بیشتر از همیشه باعث پیشرفت صنعت گیم میشه چون رقبا آروم نمیشینن تا WII با سبک جدیدش همه رو به سمت خودش جلب کنه
grouphugg.gif

همه تلاش میکنن با تولید بازی های قوی تر برای فروش بیشتر;)

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,684
نام
Sepehr
آقا میخواد ضرر بزنه میخواد نزنه...مهم اینه که با نوآوریهاش باعث میشه که ما از بازی کردن لذت بیشتری ببریم...

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
خیلی بعید میدونم مایکروسافتی که چند روز پیش میگفت هرکی که 14 سالگی اش تموم بشه فورا از Wii دست میکشه یه روزه بلند شه بره دنبال نو آوری:)
نکته مهم اینه که هیچ وقت این اتفاق نمیافته و اگه هم این اتفاق افتاد کپی هیچ موقع برابر اصل نمیشه و اگه این هم شد دیگه صنعت بازی سازی تعطیل :) چون نه واسه Hardcore ها بازی ساخته میشه و نه ملت با این جور چیزها ارضا میشن.
نتیجه: نینتندو در زمان لازم کار خودش رو کرد و پولش رو در آورد، حالا اینها هر کاری میخوان بکنن:)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
خير بنظر من تاثير گذار نيست، يعني باعث كند شدن در پيشرفت نميشه. چون صنعت گيم هم مثل همه چيز ديگه داره به سمت تكنولوژي پيش ميره و هميشه دنبال چيزهاي جديدتر با امكانات جديدتر هست تا بتونن ايده اي بيشتري رو به واقعيت تبديل كنن اگر قرار بود نينتندو باعث كندتر شدن بشه يا بازيسازها قرار بود براي كم خرج بودن بازي بسازن ما هنوز تو نسل سگا و سوپرنينتندو مونده بوديم. نينتندو يك ايده جديد و تازه رو به آزمايش گذاشت و اين ايده باعث جذب خيليا شد، ميدوني چرا چون يك نوع تجربه جديد براي مخاطب به ارمغان آورد تجربه اي كه به اين شكل تاحالا وجود نداشت، مخاطب الان خودش رو بيشتر از هميشه درگير ميدونه و اين تجربه جديد رو دوست داره. نسل جديد نيازمند بوجود آوردن احساسي جديده و اين احساس فقط با زيباتر شدن گرافيك قابل دستيابي نيست، و دقيقاً بهمين دليل هم سوني اومد و اين قابليت رو در دستگاهش قرار داد و مطمئنم بزودي خبرهاي زيادي براي مخاطبهاش مياره. همه دوستدارن توي يك بازي شوتر مثل CoD‌ طوري نشونه گيري كنن كه اين احساس بهشون القاء بشه كه خودشون دارن هدف گيري ميكنن. پس من نظريه شما رو كاملاً رد ميكنم و اعتقادم بر اينه كه نينتندو يك تفكر تازه رو به صنعت بازيسازي القا كرده. تفكري كه در نسل هاي آينده به تكامل خواهد رسيد. ايده هاي جديد، روح جديد اينها چيزائي هستند كه صنعت بازي الان نياز داره. Wii گرافيك نسل قبل رو داره، اما تجربه اي كاملاً جديد رو براي مخاطب به ارمغان مياره. Xbox 360 گرافيك و پردازش نسل جديد رو داره اما احساس متفاوتي با نسل قبل نداره نحوه كنترل و سيستم بازيها همونه كه بود. PlayStation 3 گرافيك و پردازش نسل جديد رو داره، اما پتانسيل ايجاد تجربه اي جديد رو هم داره.

پ.ن: از اين قسمت آخر هر برداشتي دوست داريد بكنيد.

PeaCe

کاربر سایت
Jul 7, 2006
207
نام
حسین حسینیان
سلام.
من که فکر میکنم این فکر و این تحلیل کاملا بیهودس. شما فکر میکنید واقعا الان مایکروسافت میره یه کنسول بسازه که توش از موشن سنسینگ استفاده شده باشه و گرافیک پائینتری از 360 داشته باشه:biggrin1:
خوب چرا زحمت بکشه وی هست دیگه:)
من فکر میکنم بیشتر باید خوشحال بود. مطمئنا اگه سونی و مایکروسافت ببینن از این نوع کنترل و گیم پلی دارن لطمه میخورن توی نسل بعد میان کنترلر هاشون رو تغییر میدن و همین چیزها و شاید چیزهای جدیدی رو توش میگنجونن. نمیان گرافیک رو بیارن پائین. اگه این اتفاق به نظر شما بده به نگرانیتون ادامه بدید;)
شما چرا به این فکر نمیکنید که این یه فتح باب برای یه دنیای جدید باشه؟ چرا نمیگید وی باعث شده دنیای مجازی ملموستر بشه؟ چرا نمیگید این استاد پیر (نینتندو) داره به نوجوان (سونی) و کودکی (مایکروسافت) که دارن فقط از یه طرف پیشروی میکنن راه درست رو نشون میده؟ امیدوارم کسی ناراحت نشده باشه چون این دیگه برای همه روشنه که حضور 15 ساله سونی و 7 ساله مایکروسافت جلوی سابقه نینتندو که از ابتدا تو این صنعت بوده کمتره و این وسط اونی که کوچولوست مایکروسافته نه نینتندو.
مگه تا قبل از وی نینتندو از نظر گرافیک چیزی کم داشت؟ به نظر من که نینتندو همیشه پیشگام بوده توی این صنعت. اینم یه ابداع و طرح نو هستش.
امیدوارم مثله افرادی نباشیم که به هر تغییری واکنش نشون میدن و سریع در مقابل هر چیز نو جبهه میگیرن.

tshaytoonak

کاربر سایت
Oct 10, 2006
5
به نظر من تاثیری نداره نه باعث پیشرفت نه باعث پشرفت وی . ولی من میدنم وی یه چیزی داره اونم اختراع دستگاه های جدید و این که بقیهی از روی او نواوری میکنن

shervinrs

کاربر ویژه
کاربر سایت
Mar 9, 2006
401
نام
شروين
نمي دونم كه زدن اين پست لازمه يا نه ... در هر حال.
اين نگراني كه گرافيك بازي ها در آينده افت ميكنه يا كمپاني ها ميرن دنبال بازي هاي كم خرج تر با گرافيك هاي پايين تر كاملا بي مورد. چون فروش چند ميليوني GRAW و GOW و ... تضميني براي كمپاني ها، كه چنين بازي هايي به اندازه كافي طرفدار دارن (و طبيعتا طرفدارها ديگه به چيزي كمتر از اينا راضي نميشن). تازه دو تا كمپاني اي كه اين قدر خرج كردن تا چنين كنسول هايي بسازن فكر اينجاهاش رو هم حتما كردن. اگر قرار بود روند ساخت بازي ها (يعني افزايش كيفيت گرافيكي سال به سالشون) تغيير كنه، مطمئنا اين تصميم از مدت ها قبل گرفته ميشد و الان چپ و راست بازي جديد با گرافيك بالاتر اعلام نميشد.
با چرخيدن توي سايت ها و ... ميشه خيلي از گيمرهاي وارد و قديمي رو پيدا كرد كه با Wii و DS بخوبي كنار اومدن. هر كدوم از كنسول ها مخاطبان خودشون رو دارن و به نظر من امكان نداره هيچ كدوم از اين دو طرف (نينتندو - سوني و مايكروسافت) بصورت كامل حذف بشن و بازي ها فقط به يك شكل (بچه گانه به قولي يا با گرافيك بالا) ساخته بشن.
و كلا نينتندو نميتونه باعث كند شدن چيزي بشه، چون از همون موقع كه DS رو زد مسيرش رو از بقيه جدا كرد. حالا هم دو طرف دارن در مسير خودشون با تمام سرعت پيش ميرن. سوني و مايكروسافت هر روز با گرافيك بالاتر و بازي هاي خفن تر، نينتندو هم با چيزاي خودش. و هيچ كدوم هم نمي تونه جاي اون يكي رو بگيره، چون هر كدوم براي مخاطب خاص خودش بازي ميسازه.
البته همونطور هم كه اشكان جان گفتند PC‌ نمونه ديگه اين ادعاست كه تا به حال پا بر جا مونده (و البته Undead نيست كه هر بلايي كه به سر بقيه بياد هنوز پا برجا باشه). مسئله كپي هاي غير مجاز مدت هاست كه بازي سازهاي اين Platform رو نگران ميكنه و با اين وجود هر سال از نظر گرافيكي، اين بازيها پيشرفت داشتند و تغييري ايجاد نشده. و البته كنسول هاي نسل جديد هم مسير جديدي كه اين بازيسازها مي تونن توش كار كنن كه بازي هاي اعلام شده id و Valve از نمونه هاي بارزش.
ضمنا كي تا حالا نينتندو رو عددي حساب نمي كرده؟ زماني كه نينتندو كنسول و بازي مي ساخته مايكروسافت و سوني مشغول كاراي ديگشون بودن. نينتندو تو چند سال اخير هم كه لااقل به اندازه Xbox فقط از GC فروش داشته و PSP رو هم تا لبه پرتگاه برده. پس فكر مي كنم خيلي وقت باشه كه جزو اعداد و ارقام به حساب مياد (هم براي سوني و هم براي مايكروسافت).

مطمئنا بازي خوب هميشه طرفدار داره و فروشش رو ميكنه. حالا فرقي نميكنه كه روي Wii ساخته بشه يا براي PS3 و 360 بياد. Legend of Zelda باشه يا TES Oblivion. بازي خوب هميشه مورد توجه واقع ميشه و گيمرها براش سر و دست ميشكونن (البته اگر هدف اون گيمر اين باشه كه بازي درست و حسابي بازي كنه).
و ضمنا مثل اينكه 360 خيلي تو رو گرفته :).

فروش کنسول ها هم هیچ وقت در فروش و یا ساخت بازی برای PC تاثیر نمی زاره.
ظاهرا كه ميزاره. فروش بازيهاي PC در چند سال گذشته كاهش داشته (بطور منظم). علاوه بر اين اگر بازيهاي كنسول هاي نسل حاضر چنين هزينه اي بر نميداشتن و چنين قدرتي نداشتن ما هم حداقل تعدادي از بازيهاي جديدي كه براي PC اعلام ميشه رو نمي ديديم. يعني اصلا به همون دليل Piracy كمپاني سازنده بازي ساخت يك بازي رو فقط براي PC شروع نمي كرد (كه تو اين مدت كلي بازي جديد اعلام شده).

الان وضع سونی تو ژاپن خیلی بده اگه در اینده بازی های بزرگش بیان و بازم وضع همینطور بمونه من مطمئنم که سونی سیاستهاشو کاملا تغییر میده.
وضع به همين صورت نميمونه. سياستش رو هم به احتمال زياد بايد تغيير بده. يعني يه مقاديري از قيمت كنسولش كم كنه.​

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر