درخواست کمک نسبت به اجرای بازیهای گیم کیوب در WII

mehdi keshvari

کاربر سایت
Sep 16, 2008
983
نام
مهدی
سلام بر اساتید
من چند تا سئوال دارم که فکر کنم برای کسایی که بخوان وی بخرن کمک بزرگیه (البته من خریدم)
1- من ISO بعضی از بازیهای گیم کیوب رو دارم رجین دستگاه وی من UC هست من چجوری باید اونو رایت کنم که بتونم روی وی اجرا کنم ؟ آیا می تونم روی DVD5 رایتشون کنم ؟ بعضی هاشون 2 تا ایمیجن میتونم هر دو شون رو توی یه دی وی دی بریزم ؟
2- بر ای سیو کردن بازیهای گیم کیوب حتما باد رم گیم کیوب داشته باشم .؟
3- من نمیدونم دستگاه با چه ماد چیپی هک شده آیا برای بازی حتما باید اونو دونست ؟
4- من دستگاهمو حالت عمودی گذاشتم کدوم حالت از نظر شما بهتره ؟
5- برای بازیهای گیم کیوب حتما باید دسته بازی گیم کیوب رو بخرم ؟
6- اگر آره باید از کجا تهیه کنم قیمت هم به من بدید .
از محبتی که میکنید سپاسگذارم .

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
تو این بخش Wii اصلا چیزی راجع به بازیهای GameCube نیست،

1- من ISO بعضی از بازیهای گیم کیوب رو دارم رجین دستگاه وی من UC هست من چجوری باید اونو رایت کنم که بتونم روی وی اجرا کنم ؟ آیا می تونم روی DVD5 رایتشون کنم ؟ بعضی هاشون 2 تا ایمیجن میتونم هر دو شون رو توی یه دی وی دی بریزم ؟

واسه رایت کردن ISO ها که فرقی نمیکنه، همون جوری که ISO های دیگه رو رایت میکنی اینا رو هم رایت کن با همون ImgBurn.

رو همون DVD5 رایتشون کن.

درسته بعضی از ISO هاش "چند لبه" ـن (multi-ISO)، توی این لیست گفته کدوم بازیها اجرا میشن یا میشه چندلبه اجرا کرد، همه ی بازی ها رو نمیشه باهم چندلبه رایت کرد اونجوری اجرا نمیشن.

http://wiki.gbatemp.net/wiki/index.php/GCOS_Gamecube_Compatibility_List:_NTSC-U

مثلا Super Mario Sunshine ریجن NTSC UC روی Wii ریجن UC راحت اجرا میشه/چندلبه هم میشه رایت کرد/حجمش رو هم میشه کم کرد.

2- بر ای سیو کردن بازیهای گیم کیوب حتما باد رم گیم کیوب داشته باشم .؟
حتما...

3- من نمیدونم دستگاه با چه ماد چیپی هک شده آیا برای بازی حتما باید اونو دونست ؟

چرا مثل اینکه مهمه:

EVERYTHING SHOULD WORK (but not 100% definite) with Wiikey Firmware v1.9b or later and Wiikey Config Disk v1.3.
Note: If a game does not work correctly with the WiiKey prior to the 1.9b update (or any other modchip without a working 'audio fix'), the result should NOT be added to any of the below lists unless the same result is confirmed with a working 'audio fix' modchip.

سری اول مادچیپ ها (همشون فکر کنم؛ Wiikey رو که مطمئنم) با بازی های GameCube مشکل داشتن به خاطر صدا. تو آپدیت 1.9b واسه Wiikey این مشکل برطرف شد ولی هیچکی اینجا نتونست چیپش رو آپدیت کنه چون همه تقلبی بودن.

حالا این Audio fix اگه مادچیپ ساپورت نکنه با بازی ها مشکل پیدا میکنی (توی لیست بازی ها هم دیگه نمینویسن که این بازی مشکل Audio داره یا نه؛ چون دیگه مشکل خود طرفه که باید چیپش رو آپدیت کنه)

حالا این برنامه WiiGator که جدیدا اومده باهاش میشه Backup های GameCube رو روی Wii هایی که "مادچیپ هم ندارن (کپی خور نشدن)" اجرا کرد.

5- برای بازیهای گیم کیوب حتما باید دسته بازی گیم کیوب رو بخرم ؟
بله...

------------------------------
واسه رایت کردن هم مثل بازی های خود Wii:

Theoretically standard Gamecube ISOs (from the same region as your console) burnt correctly and booted directly from the disc channel should work fine. If this is not the case, check that your ISO has not been modified in any way and is the correct size (1,459,978,240 bytes, anything smaller has been shrunken already). Remember, other factors such as no 'audio fix' or low-quality media/burn can have an effect.

همون چیزای همیشگی(اگه ریجن بازی با ریجن کنسول یکیه):

ISO سایزش درست باشه؛ سرعت رایت پایین باشه؛ DVD ـی خامی که استفاده میکنی خوب باشه، با ImgBurn رایت بشه، مادچیپ Audio fix رو داشته باشه.

All import backups should be tested with GCOS, as compatibility with Freeloader is theoretically as (close to) perfect as it is with original games (assuming your backups meet the requirements of the above point).
حالا اگه ریجن بازی GameCube با ریجن Wii یکی نباشه:
از Freeloader یا GCOS بهتره استفاده بشه. (GCOS نمیدونم چیه حالا به جاش از تو Homebrew Channel از همون Gecko Region Free استفاده کن شاید درست شد)

-----------------------

حالا اگه بعد از این کارهای بالایی بازم مشکلی بود(احتمالا مشکل مادچیپ Audio fix) از همین WiiGator دیگه باید استفاده کنی...

------------------------
Make sure that (1) your backups are from a reliable source, (2) you're using good burning software and you're not putting a high processing load during the burn, (3) you're not burning at full speed (half the maximum speed of your burner or half the speed of your media's maximum speed, whatever is lower, is a good guideline), (4) you're not using generic/bad brand name media, and (5) you're not using a generic/bad brand name burner.

mehdi keshvari

کاربر سایت
Sep 16, 2008
983
نام
مهدی
دوست عزیز واقعا ممنونم از توضیحاتتون
رفتم دسته ، رم ، و کابل کامپ.نتنو خردیم
مشکلی هم خوشبختانه نداشتم بازیهارو روی ری رایت سونی با سرعت 2 رایت کردم وبازی کردم بون هیچگونه مشکلی نبود .
فقط یه مشکل دارم کابل کامپوننت رو برای اولین بار زدم کار کرد ولی بعد از مرتب کردن میز و اصلاحات دوباره که وصل کردم دیگه تصویر نداد رو صدا مشکل نداشت کابلم عوض کردم باز هم همین مشکل رو دارم با کابل av مشکل ندارم شما چی دستور میدید چیکار کنم .
راستی همه رزینت اویلهای گیم کیوب رو دارم اگه کسی خواب بصورت رایگان در اختیارش میزام فقط باید dvd خام برسونه همشون روی 3 تا دیویدی امیجاشو دارم . .

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
دوست عزیز واقعا ممنونم از توضیحاتتون
رفتم دسته ، رم ، و کابل کامپ.نتنو خردیم
مشکلی هم خوشبختانه نداشتم بازیهارو روی ری رایت سونی با سرعت 2 رایت کردم وبازی کردم بون هیچگونه مشکلی نبود .
فقط یه مشکل دارم کابل کامپوننت رو برای اولین بار زدم کار کرد ولی بعد از مرتب کردن میز و اصلاحات دوباره که وصل کردم دیگه تصویر نداد رو صدا مشکل نداشت کابلم عوض کردم باز هم همین مشکل رو دارم با کابل av مشکل ندارم شما چی دستور میدید چیکار کنم .
راستی همه رزینت اویلهای گیم کیوب رو دارم اگه کسی خواب بصورت رایگان در اختیارش میزام فقط باید dvd خام برسونه همشون روی 3 تا دیویدی امیجاشو دارم . .
كدوم ها رو داري؟؟

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر