PES2009 | PC

:biggrin1:با اجازه ممد و جواد و بقیه دوستان :biggrin1:

PESpcukUK_boxart_160w.jpg

با توجه به سقوط ناگهانی این سری بازی در PES 2008 بسیاری از طرفداران PES نا امید شدند و حتی بسیاری به طرف مقابل یعنی EA FIFA 08 روی آوردند. این در حالی بود که کمپانی EA توانسته بود در FIFA 08 انتظارها را تا حد زیادی برآورده کند و به این ترتیب Konami در نظر بسیاری از طرفداران و منتقدان از دور رقابت فاصله جبران ناپذیری گرفت. و اما Konami در تلاش است در نسخه جدید یعنی PES 2009 شکست خود را جبران کند که مشخصاً کار ساده ای به نظر نمی آید.

pes-2009-pro-evolution-soccer-20080911023244129.jpg

تا به حال از آنچه دیده و شنیده شده است، در رابطه با تغییرات حاصله در نسخه جدید، سازندگان منوی بازی را بسیار کاراتر از قبل و استفاده از آن را برای گیمر ساده تر کرده اند. متاسفانه هنوز مشکل پخش موزیکهای مضحک در منوی بازی وجود دارد که مشخصاً وارد شدن این قضیه از PES 2008 شروع شد و به نوعی یک کپی برداری ناشیانه از EA FIFA بود و همچنان این سری بازی از آن رنج میبرد. در زمین بازی، گرافیک واقعیتر شده و بازیکنان ( مخصوصاً ستاره های بازی ) بیشتر به واقعیت شباهت دارند.

گزینه جدیدی که در منوی اصلی اضافه شده است با نام Become a Legend ثبت شده و شباهت زیادی به Be a Pro در EA FIFA دارد. به این صورت که شما یک بازیکن مهاجم مشخص میکنید و با آن برای رسیدن به مسابقات حرفه ای و تبدیل شدن به یک ستاره فوتبال تلاش میکنید و در واقع نوعی شخصیت پردازی در بازی صورت میگیرد. اگر خوب و خلاقانه عمل کنید و به عنوان عضوی موثر از تیم خودنمایی کنید، توجه مدیران باشگاههای دیگر را جلب میکنید و میتوانید سیر صعودی خود را طی کنید. و اگر توپها را خراب کنید و در خط حمله موثر نباشید باید دقایق طولانی روی نیمکت بنشینید. این سیستم که بسیاری میگویند کپی برداری از EA FIFA است، میتواند جذاب باشد و برای کسانی که از تکرار Master League خسته شده اند تنوع خوبی باشد. البته کمپانی Konami در جواب این شایعات گفته است ما زمانی پیش در نسخه های ژاپنی Winning Eleven این سیستم را داشتیم و اکنون قصد استفاده از ایده های قبلی خود را داریم. تفاوتی که در گیم پلی Become a Legend با Be a Pro وجود دارد این است که در Become a Legend نمیتوانید از هم تیمیهای خود درخواست توپ کنید و درصد پا به توپی شما وابسته به توانایی شما و شناخت تیم از شماست که این باعث میشود بازی واقعیتر و همچنین حساستر جلوه کند. بعلاوه بازیکنان هم تیمی شما برای پاس دادن به شما دقت کافی را میکنند و برای اینکه به شما پاس دهند باید در شرایط خوبی باشید، به عنوان مثال با یک فرار خوب و یا قرار دادن خود در موقعیت شوت و یا ... توپ را در اختیار خواهید داشت.

first-pes-2009-screens-20080623031500958.jpg

در رابطه با گیم پلی Konami هرگز به نسخه قبلی برنخواهد گشت و به گفته سازندگان ملاک گیم پلی بازی بر پایه PES 5 و PES 6 قرار دارد. سازندگان میگویند حرکات بازیکنان و مخصوصاً فیزیک توپ و عکس العمل آن نسبت به شرایط و حتی نوع چمن و شرایط جوی بسیار نزدیک به واقعیت هستند. همچنین تکنیکهای فردی هر بازیکن تا حد توان نزدیک به شخصیت اصلی او طراحی شده است و ترفندهای شخصی هرکدام و مخصوصاً بازیکنان سرشناس بازسازی شده اند.

ظاهراً در Master League اختیار بیشتری به بازیکنان تیم شما داده شده است و قدرت تصمیم گیری دارند. به عنوان مثال اگر بازیکنی قصد رفتن به باشگاهی دیگر را به علت شرایط مساعدتر داشته باشد برای تیم شما خوب توپ نمیزند و بی انگیزه است. قسمت Multiplayer بازی به صورت چهار نفره قابل استفاده است و به گفته سازندگان قرار است خیلی کاملتر از قبل باشد.

first-pes-2009-screens-20080623031512333.jpg

حرکت دیگری که Konami انجام داده است، این است که PES 2009 را برای XBOX360 با دسته جدید طراحی شده توسط مایکروسافت در نمایشگاه Games Convention معرفی کرد که باعث جذابیت بیشتر و تحت تاثیر قرار گرفتن حضار شد. این دسته جدید (D-Pad) دارای 16 جهت حرکتی به جای 4 جهت است و در کنترل بازی بسیار موثر است. در PES 2009 میتوانید با اتصال یک دوربین خارجی به کنسول یا کامپیوتر خود هر عکسی را مستقیماً وارد بازی کرده و از آن در طراحی شخصیتها که گزینه های آن کاملتر از قبل خواهد بود استفاده کنید. سازندگان گفته اند در بازی یک مسابقه مهم بین دو تیم اروپایی به صورت رسمی با تمام جزئیات و مشخصات بازسازی شده است که فعلاً از فاش کردن آن خودداری میکنند.

در یک نگاه میتوان امیدوار بود که Konami باز به روزهای اوج بازگردد و تجربه تلخ نسخه پیشین را جبران کند، در ضمن قرار است که دیگر از اشتباهات فاحش گرافیکی و هوش مصنوعی نسخه قبل خبری نباشد.​

منبع:
ویدیو گیم

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
این دستکش دروازه بانا منو کشته :laughing: امیدوارم کونامی بیاد دقیقا مشخصا کنه که دقیقا از چه نوع دستکشی برای الگو برداری استفاده کرده >> دستکش استاد کار , دستکش ظرف شویی ...
این وارد کردن عکس هم از اون کارهای مسخرس و ضعیفه به این شکل که وقتی شما عکستونو میخاین به یه face تبدیل کنین کل اجزای صورت از بین میرفت و فقط شاهد یه صورت راست بدون تو رفتگی یا بر جستگی(منظورم مدل 3D صورته) بودید البته این قضیه در 2008 بود نمیدونم تو این نسخه درست کردن یا نه

doghri

کاربر سایت
Dec 7, 2006
504
نام
علیرضا !!!
ممنون از زحمتی که کشیدی
----------------------------
مطمئنا pes2009 این سری فوتبال رو به روز های اوج برمیگردونه

خواهش میکنم البته من خیلی با PES2008 حال میکنم فصل 2025 هستم تو مستر :biggrin1: از بس بازی کردم فکر نکنم بتونم PES2009 را بازی کنم
البته من کاری به نظر کسی ندارم ولی PES2008 عالی بود

این دستکش دروازه بانا منو کشته :laughing: امیدوارم کونامی بیاد دقیقا مشخصا کنه که دقیقا از چه نوع دستکشی برای الگو برداری استفاده کرده >> دستکش استاد کار , دستکش ظرف شویی ...
این وارد کردن عکس هم از اون کارهای مسخرس و ضعیفه به این شکل که وقتی شما عکستونو میخاین به یه face تبدیل کنین کل اجزای صورت از بین میرفت و فقط شاهد یه صورت راست بدون تو رفتگی یا بر جستگی(منظورم مدل 3D صورته) بودید البته این قضیه در 2008 بود نمیدونم تو این نسخه درست کردن یا نه

احتمالا این عکسه ماله نسخه PS3 هست چون که من هرچی عکس از GS یا IGN میخواستم بردارم همشون ماله PS3 بود فقط 3-2 عکس از نسخه PC بود که گذاشتم ولی خیلی باحال بود این دستکشه توجه نکرده بودم خوب نو آوری هست دیگه:laughing::laughing::laughing:

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
با سلامی به هم PES بازای گرامی(از جمله خودم :D) بعد از تلاش بی وقفه و حتی پاک شدن فایلی که 60% ـش دانلود شده بود دیشب کمر همت بستم و هی کم کم گذاشتم DL شد و امروز تموم شد ... :D بسی بازی کردیم و لذت بردیم...واقعا بازی عالی شده...
چیزهایی که دیدم و به نظرم خوب اومد...
1.گرافیک بازی بهتر شد و مشکل افت فرم نداره.
2.گیم پلی بازی به صورت فجیعی بهبود پیدا کرده و خیلی واقعی شده...دریبل زدن سخته...شوت زدن به تمرین احتیاج داره...(کماکان سیستم علی اصغری ـه سانتر کردن راحت ترین راه گل زدن هست) کات گرفتن توپ ها خیلی بهتر شده توی PES2008 واقعا کات گرفتنش رو اعصاب بود...یا هر کاری میکردی کاتی که دوست داشتی به توپ نمیگرفت...یا بیش از حدی که خودت کات دادی کات میگرفت :D
3.دریبل زدن یه کم سخت تر شده...ولی فکر نمیکنم مانعی باشه برای کسایی که خوره Pes باشن... :D
4.بازی خیلی روون تر و به قول خارجی ها Smooth شده :D
5.فعلا یه دست بازی کردم که 1-1 شد :D
6.داور ها مثل قبل کلنگ نیستن :D خیلی بهتر شدن(البته داور ها واسه کسی که توی دراز مدت بازی کنه رو میشن که خوبن یا بد :D در این مورد بعدا هم نظر خواهم داد :D)

در کل به عنوان کسی که از سال 98 فوتبال های کونامی رو به صورت فوق حرفه ای دنبال می کنم...و جالب نبودن pes2008 ...تا به حال انتظاراتی که داشتم رو برطرف کرده...تقریبا میشه گفت از لحاظ سقوطی که PES 08 داشت دوباره میتونه نقطه اوجی برای PES و کونامی باشه...

عکس هایی از این مسلبقه رو مشاهده میکنید در زیر :D

موفق باشید

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
خو به سلامتی دانلود شد :biggrin1: اصلا اطلاعات جامع نیست البته اگه عین PES 2008 فقط بشه یه بازی 5 دقیقه ای بازی کرد همین اطلاعاتی هم که دادی زیاده:biggrin1:
امیدوارم همونجور که میگی داور درست شده باشه من تو شماره قبلی وقتی با کسی دو نفره بازی میکردم کار به جایی میکشید که با فحشهایی رکیک خاندان داورو میشموردم:biggrin1: از بس که صوت داور به صدا در نمیومد:biggrin1:
منوها هم خیلی قشنگ شدن گرافیک هم کاملا مشخصه که پیشرفت زیادی نداشته :biggrin1:اما نمیشه گفت اصلا پیشرفت نداشته . فریم ریت هم که واقعا عالیه اگه دیگه افت نکنه که به نظر من اینو باید تو بازی اصلی دید و نمیشه مطمئن بود که چون تو دمو افت فریم تو بازی کامل هم نداره پس باید منتظر بود
پ.ن: جواد یه وقت پیغامهای پروفایلتو جواب ندی ها!!!!!!!!!!!

Luis Sera

کاربر سایت
Apr 26, 2007
202
یکی لطف کنه لینک دانولد از یه جای درست حسابی رو بده فقط رپید شیر نباشه چون میخوام فایلش یکسره باشه که شب دانولد کنم ظهر تموم بشه ! سرعت دانلود هم خوب باشه من قبلا یه جا پیدا کردم 4 کیلوبایت در ثانیه بود درحالی که سرعتم 20 کیلو بایت در ثانیه هستش !

djwolf

کاربر سایت
Dec 16, 2007
1,196
نام
حسین
دوستان بازي سنتري كي اين بازي وارد بازار ميشه

اين فيفا كه حالمونو بهم زد حد اقل همين pes خودمون يه چيزي

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
خو به سلامتی دانلود شد :biggrin1: اصلا اطلاعات جامع نیست البته اگه عین PES 2008 فقط بشه یه بازی 5 دقیقه ای بازی کرد همین اطلاعاتی هم که دادی زیاده:biggrin1:
اینم همون مدل هست....فقط 5 دقیقه...بعد از بازی هم یه دمو از امکاناتی که قرار خود بازی داشته باشه نشون میده.
امیدوارم همونجور که میگی داور درست شده باشه من تو شماره قبلی وقتی با کسی دو نفره بازی میکردم کار به جایی میکشید که با فحشهایی رکیک خاندان داورو میشموردم:biggrin1: از بس که صوت داور به صدا در نمیومد:biggrin1:
تو کارت به جاهایی میرسید این کار رو میکردی :D ما اصولا 4-5 نفری لیگ میگذاریم و کلی کل کل داریم:D کار ما به جایی رسیده بود که سوت اول بازی هم میزد بهش فحش ناموسی میدادیم :D یادم هست توی Pes 6 هم این مشکل بود :D
منوها هم خیلی قشنگ شدن
من به شخصه از منو ها خوشم نیومد ! یه جوری آدم سرگیجه میگیره از بس شلوغ هست(حالا خوب ـه فقط 2 تا گزینه توش کار میکنه :D)

گرافیک هم کاملا مشخصه که پیشرفت زیادی نداشته :biggrin1:اما نمیشه گفت اصلا پیشرفت نداشته .
خوب بستگی داره به پیشرفت گرافیکی چی بگی؟
اول از همه مهترین پیشرفتش نبود اون افت فرم های مسخره هست...گاهی اوقات کار به فرم 10 هم میکشید :D

دوم ریزه کاری های گرافیکی هست...چون فکر نمیکنم بازی نیاز به تغییر انجین داشته باشه(همین پارسال انجین بازی عوض شده...

سوم جزئیات به وضوح زیاد شدن...مخصوصا motion blur ... که بیداد میکنه تو بازی :D

پ.ن: جواد یه وقت پیغامهای پروفایلتو جواب ندی ها!!!!!!!!!!!
پیغامی توی پروفایل من ندادی از 2 روز پیش تا حالا...من همیشه پیغام های پروفایلم رو چک میکنم و جواب هم میدم
36.gif

بابا میخوام برم بخوابم کسی اگر لینک دانولد یکسره با سرعت خوب رو داره بزاره من دانولد کنم تا صبح تموم بشه !
شرمنده پشت PC نبودم جواب بدم (تقصیر بروبکس ـه دیگه :D)
شما میتونی از لینک زیر دانلود کنی خودمم DL کردم... فقط یه موردی رو بگم...با اینکه RS داره ولی تا اونجایی که میتونی یه نفس دانلود کن بینش pause نده...اگرم با IDM دانلود میکنی که هر دفعه میخوای ادامه بدی میگه فایل روی سرور تغییر کرده میخوای از اول دانلود کنی که بگو نه من بچه پر رو هستم از همون جا دانلود میکنم :D
http://download2.gamespot.com/sd/SG...pes2009/ProEvolutionSoccer2009_Multi_Demo.exe

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
میدوارم همونجور که میگی داور درست شده باشه من تو شماره قبلی وقتی با کسی دو نفره بازی میکردم کار به جایی میکشید که با فحشهایی رکیک خاندان داورو میشموردم

رفیق ما چه داور خوب باشه یا نه بالاخره تیمی که از دوستان عقبه علت رو داور میبینه و خوب ....

بازی خیلی عالی من که از Fifa 09 حالم :sick: شد . نه با Pad میشه بازی کرد نه با اون سیستم مسخره ی Mouse .

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
رفیق ما چه داور خوب باشه یا نه بالاخره تیمی که از دوستان عقبه علت رو داور میبینه و خوب ....
نه برادر اینطوری نیست من بارها دیدم بوده که اگه داور واقعا داوری میکرده نتیجه بازی یه چیزه دیگه میشده این مسئله داور تو PES2008 کاملا مشخصه (یه داور احمق به تمام معنا) و اصلا جای طرفداری نداره هر چیزی تو PES2008 جای تعریف و دفاع و طرفداری داشته باشه ولی داور بازی اصلا نداره

sharoshor

کاربر سایت
Mar 6, 2007
1,165
نام
شهاب
کسی نیست که گرفته باشه برامون پست کنه؟
توی کفیم.اگه نتونم تا آخر هفته اینو بگیرم راهی دیگه جز گرفتن فیفا 09 ندارم.بابا 6 ماهه فوتبال نزدم.درک کنید بابا.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر