راهنمای بازی DotA Allstar

راهنمای بازی DotA Allstar


یکی از داغ ترین بازی های استراتژی قرن، که توانست نظر بسیاری از علاقمندان به سبک Real Time Strategy را به خود جذب کند در جولای سال ۲۰۰۳ میلادی توسط Blizzard عرضه شد. شماره ۳ از سری بسیار محبوب Warcraft توانست تمامی المانهای مورد نیاز برای جذبه داشتن هر چه بیشتر یک بازی استراتژی را داشته باشد. Frozen Throne هم اکنون که سالها از انتشارش میگذرد، حرف های زیادی برای گفتن دارد. عرضه رویایی مپ Dota Allstar توسط IceFrog در سال ۲۰۰۵ نقطه عطفی برای شرکت Blizzard بحساب می آید.

Defense of the Ancients

DotA جنگ میان دو تیم Sentinel و Scourge تعبیر میشود. تیم Sentinel در جنوب غربی نقشه جای میگیرد و پایگاه بازیکنان تیم بحساب می آید. تیم Scourge در طرف مقابل و دقیقا روبروی پایگاه تیم حریف در شمال شرقی نقشه قرار دارد. هر پایگاه توسط Towerهای دفاعی و موج اراذلی که در سه Line بالا، وسط و پایین وجود دارد دفاع میشود. در وسط هر پایگاه یک Ancient (باستان) وجود دارد که با نابود کردن آن پیروزی میسر میشود.

هر بازیکن تنها قادر به کنترل یک Unit قدرتمند با قابلیتهای متعدد و تاکتیکهای متفاوت است. این Unit از ۹۵ قهرمان موجود در مهمانسراهای واقع در شمال غربی نقشه انتخاب میشود. به دلیل اینکه تمام محتوای این نقشه بروی قدرتمند کردن قهرمان انتخابی تمرکز کرده است، موج اراذل هر پایگاه به طور اوتوماتیک و هر چند ثانیه یکبار به Lineها فرستاده میشود. هیچ کدام از بازیکنان قدرت ساخت Building را ندارد. هر قهرمان توانایی حمل ۶ آیتم را داراست که این آیتم ها تنوع زیادی دارند و هر آیتم به گونه ای به قدرت قهرمان می افزاید. برخی از آیتم ها جنبه افزایشی به قدرت را دارا نیستند و فقط برای کمک در جنگ ها و جابجایی های سریع را (از جمله Teleport) شامل میشود. به منظور آشنایی بیشتر با قهرمان ها و نحوه کار با آیتمها، مستلزم شناخت تمامی آیتم ها بوده که در قسمت بعدی به طور مفصل به آیتم ها خواهیم پرداخت. آیتمها هر کدام نیازمند مقداری پول برای خریداری شدن دارند. هر قهرمان میبایستی با کشتن اراذل نقشه و دیگر قهرمانان پول مورد نیاز آیتم ها را فراهم آورد.

Heroes

قهرمانان در نقشه دارای سه ویژگی جامع هستند. این ویژگی ها مهمترین عامل در خریداری کردن آیتم برای قهرمان میباشد. در بازی میبایست قضاء حال ویژگی اصلی قهرمان آیتم خریداری کرد. Strength،Agility و Intelligence سه ویژگی قهرمانان میباشد. قهرمانانی که دارای ویژگی Strength میباشند، معمولا نزدیک زن و دارای میزان سلامتی (Health Bar) بیشتری میباشند. همچنین این قهرمانان بیشتر به ضربات خود متکی هستند تا به جادو جنبل های خود. Mana یا همان چاکرای مورد نیاز برای اعمال جادوها و Levelهای این قهرمانان نسبت به بقیه قهرمانان کمتر بوده. قهرمانان با ویژگی دوم یعنی Agility دارای Armor و سرعت ضربه زنی بیشتری هستند. سلامتی و مانای این قهرمانان به طور متوسط رو به بالا و پایین میباشد. قهرمانان با ویژگی سوم دور زن و دارای جادوهای قدرتمند تر هستند و کاملا متکی به آنها میباشند. این قهرمانان دارای مانای بیشتر نسبت به دیگر قهرمانان میباشند. در حالت کلی میتوان تعریف زیر را برای تمامی قهرمانان با ویژگی های بالا تعریف کرد :

Strength

هر یک امتیازی که به این ویژگی در طول بازی اضافه شود ۱۹ عدد به میزان سلامتی کل شما می افزاید. همچنین میزان دوره افزایش سلامتی شما را بیشتر میکند. اگر قهرمان شما این ویژگی اصلی آن باشد، یک امتیاز به قدرت ضربه زنی آن افزوده میشود.

Agility

هر هفت امتیازی که به این ویژگی در طول بازی اضافه شود ۱ عدد به میزان Armor شما می افزاید. همچنین میزان سرعت ضربه زنی شما با هر یک امتیاز ۱ درصد افزایش پیدا میکند. اگر قهرمان شما این ویژگی اصلی آن باشد، یک امتیاز به قدرت ضربه زنی آن افزوده میشود.

Intelligence

هر یک امتیازی که به این ویژگی در طول بازی اضافه شود ۱۳ عدد به میزان سلامتی کل شما می افزاید. همچنین میزان دوره افزایش مانای شما را بیشتر میکند. اگر قهرمان شما این ویژگی اصلی آن باشد، یک امتیاز به قدرت ضربه زنی آن افزوده میشود.

شایان ذکر است که بغیر از ویژگی های فوق دیگر عوامل و المانهایی نظیر سرعت جابجایی نیز وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

Items

یکی از مهمترین قسمتهای بازی خرید آیتم میباشد. آیتم ها همگی قابلیتهای خاصی را به قهرمانان اضافه میکنند. تنوع آیتم آنقدر خوب کار شده است که برای هر یک از ۹۵ هیرو میتوان آیتم خاصی را تعلق داد. آیتم ها نیز سطح به سطح ترقی پیدا میکنند و برای بستن یک آیتم سطح بالا نیاز به ترکیب چند آیتم سطح پایین میباشد. آیتم ها در فروشگاههای متعدی جای دارند که هر کدام قیمت خاصی را دارا میباشد. در آیتم ها میبایست به Orb Effect بودن آنها دقت کرد. این مشخصه با بعضی قابلیتها و آیتمهای دیگر سازگاری ندارد و باعث از کار انداختن آنها میشود. برای فهم هر چه بیشتر موضوع به بررسی آیتمها به ترتیب سطح فروشگاه میپردازیم.

Chimaera Roost

در این فروشگاه تمامی آیتم ها جنبه کمکی داشته و هیچ گونه امتیازی را به ویژگی های قهرمانان اضافه نخواهد کرد. آیتمها اکثرا برای مکانهایی دور از پایگاه کاربرد خواهند داشت.

Lesser Clarity Potion

این آیتم بمنظور افزایش مانای قهرمانان به میزان ۱۰۰ در طول زمان ۳۰ ثانیه میباشد. با خریداری کردن آن یک عدد به اینونتوری شما اضافه میشود. هنگام استفاده از آیتم در صورت ضربه خوردن، عملکرد آیتم از کار می افتد.

Flask of Sapphire Water

با خرید این آیتم و اعمال آن، میزان سلامتی قهرمانان به اندازه ۴۰۰ در طول مدت ۲۰ ثانیه افزایش خواهد یافت. با خریداری کردن آن یک عدد به اینونتوری شما اضافه میشود. هنگام عملکرد آیتم، با ضربه خوردن، آیتم از کار می افتد.

Ancient Tango of Essifation

با خرید این آیتم ۲ عدد از آن به شما تعلق میگیرد. توسط این آیتم شما یک درخت را میخورید و در طول مدت ۲۰ ثانیه به میزان ۱۰۰ به میزان سلامتی شما اضافه میشود. هنگام ضربه خوردن این آیتم از کار نمیافتد.

Animal Courier

با خرید این آیتم و اعمال آن یک حیوان به عنوان پیک برای شما ضاهر خواهد شد که همانند شما توانایی حمل ۶ آیتم را دارد. این حیوان میتواند به سطح بالاتری ترقی کند و به عقاب یا پرنده های دیگر تغییر شکل دهد.

Observer Wards

با خرید این آیتم ۳ عدد به اینونتوری شما اضافه میشود. این آیتم نوعی جاسوس به حساب می آید که از دید دشمنان نامرئی میباشد. این جاسوس به مدت ۳۶۰ ثانیه در جایی که کاشته شود باقی خواهد ماند.

Sentry Wards

با خرید این آیتم ۳ عدد به اینونتوری شما اضافه میشود. این آیتم نوعی جاسوس به حساب می آید که از دید دشمنان مخفی میباشد. این جاسوس به مدت ۳۶۰ ثانیه در جایی که کاشته شود باقی خواهد ماند. همچنین این آیتم توانایی مشاهده دشمنان نامرئی را نیز دارد.

Scroll of Town Portal

با خرید این آیتم و اعمال آن، در طول مدت ۳ ثانیه، قرمانان را به نزدیک ترین نقطه به Building مورد نظر کوچ میدهد. این آیتم نیاز به ۷۵ مانا دارد. همچنین با Stun شدن قهرمانان، از کار میافتد.

Cache of the Quel’thelan

در این فروشگاه آیتمای پایه و مورد نیاز اولیه یافت میشود.

Mask of Death

این آیتم به ازاری هر ضربه ای که از سوی قهرمانان به دشمنان وارد میشود، ۱۰ درصد از میزان قدرت وارد شده به حریف را به میزان سلامتی شما می افزاید. این آیتم Orb Effect میباشد.

Ring of Regeneration

حمل کردن این آیتم موجب میشود که سلامتی شما در صورت کم شدن یه اندازه ۲ عدد در ثانیه افزایش پیدا کند.

Kelen’s Dagger of Escape

شمشیری بسیار مفید و کارآمد در صحنه های درگیری. این شمشیر به شما اجازه پرش کوتاه یا به عبارتی دیگر تلپورت تا فاصله ۱۰۰۰ AOE را میدهد. بسیاری از قهرمانان برای اعمال قابلیتها و تاکتیکهای خود در جنگ از این آیتم استفاده میکنند.

Sobi Mask

حمل این آیتم موجب میشود که در صورت کم شدن مانای قهرمان، ۵۰ درصد کل مانای قرمان در ثانیه به آن اضافه شود.

Gloves of Haste

یکی از اساسی ترین و پایه ترین آیتمهای بازی میباشد که به قهرمان ۱۵ درصد سرعت در ضربه زنی اضافه میکند. تقریبا اکثر قهرمانان بازی این آیتم را خریداری میکنند و بسیار مفید میباشد.

Boots of Speed

همانند آیتم بالا، این آیتم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد و یک آیتم حیاتی بحساب می آید. خرید این آیتم به سرعت حرکت و جابجایی قرمانان ۵۰ عدد می افزاید.

Gem of True Sight

الماسی که برای مشاهده اشیاء و افراد نامرئی بسیار کار آمد میباشد. افرادی که در اطاف قهرمان حمل کننده آن باشند، مرئی خواند شد. همچنین با مرگ قهرمان حامل آن، الماس بروی زمین می افتد.

Ultimate Orb

یک گوی که به تمامی ویژگی های اصلی ذکر شده در ابتدای مقاله، ۱۰ امتیاز اضافه میکند. این آیتم برای چندین آیتم گران قیمت و موثر دیگر یک آیتم پایه بحساب می آید.

Beazel The Weapons Dealer

در این فروشگاه آیتم ها امتیازاتی را به قدرت ضربه زنی و Armor قهرمانان اضافه میکنند. همانند فروشگاه های دیگر، این یکی نیز آیتم های پایه برای دیگر آیتم ها را دارا می باشد.

Blades of Attack

این آیتم نوعی آیتم مکمل برای اکثر ترکیب های سطح بالاتر بحساب می آید. با خرید آن ۹ امتیاز به قدرت قهرمانان اضافه میشود.

Broadsword

این آیتم نوعی آیتم مکمل برای اکثر ترکیب های سطح بالاتر بحساب می آید. با خرید آن ۱۸ امتیاز به قدرت قهرمانان اضافه میشود.

Quarterstaff

این آیتم نیز آیتمی مکمل بحساب می آید. آیتمی مورد استفاده رایج برای قهرمانان Agility برای افزایش قدرت و سرعت ضربه زنی آنها. این آیتم ۱۰ امتیاز به قدرت ضربه زنی و ۱۰ درصد به سرعت آن می افزاید.

Claymore

این آیتم یکی دیگر از آیتم های مکمل و مناسب برای هیروهای ضربه زن می باشد که ۲۱ امتیاز به قدرت ضربه زنی قهرمان اضافه میکند.

Mithril Hammer

این آیتم غالبا برای هیروهایی که سرعت بالایی در ضربه زنی دارند مورد استفاده قرار میگیرد. دلیل آن هم این است که Mithril Hammer برای آیتم های Stun کننده مکمل محسوب میشود. با خرید آن ۲۴ امتیاز به قدرت ضربه زنی آن می افزاید.

Ring of Protection

آیتمی ارزان قیمت و بسیار کارآمد در ابتدای بازی که ۲ امتیاز به Armor قهرمان می افزاید. نسبت به قیمت آن در ابتدای بازی برای جلوگیری بسیار ارزشمند میباشد.

Chainmail

آیتمی سودمند و بسیار مفید در جهت افزایش قدرت دفاعی قهرمان. این آیتم ۵ امتیاز به Armor قهرمان اضافه میکند.

Plate Mail

آیتمی سودمند و بسیار مفید در جهت افزایش قدرت دفاعی قهرمان. این آیتم ۱۰ امتیاز به Armor قهرمان اضافه میکند.

Helm of Iron Will

با خرید این آیتم ۵ امتیاز به Armor و ۲ امتیاز به میزان افزایش سلامتی در ثانیه قهرمان اضافه میکند. قیمت آن ببه اندازه خرید دو آیتم Chainmail و Ring of Regeneration میباشد. اما از نظر فضا گیری در اینونتوری، این آیتم بسیار به سود و مقدم تر میباشد.

Planeswalker’s Clock

این آیتم نوعی مقابله کننده با جادوها و قابلیتهای قهرمانان میباشد. در واقع این آیتم پس از خریداری شدن از میزان آسیب رسانی هر جادوی اعمال شده بروی قهرمانان ۱۵ درصد کاهش میدهد. با ترکیب شدن با آیتم های سطح بالا این آیتم سطح بالاتری به خود میگیرد.

Sena The Accessorizer

آیتم های اصلی که تنها به ویژگی های اصلی قهرمانان امتیازاتی می افزاید، در این فروشگاه یافت میشود. حداقل میتوان گفت تمامی آیتم های سطح بالا یکی از آیتم های این فروشگاه را مورد نیاز و مکمل خود دارد. آیتم ها به طور مساوی در این فروشگاه برای ویژگی ها تقسیم شده است.

Gauntlets of Ogre Strength

با خرید این آیتم ارزان قیمت، ۳ امتیاز به Strength قهرمانان اضافه میشود.

Slippers of Agility

با خرید این آیتم ارزان قیمت، ۳ امتیاز به Agility قهرمانان اضافه میشود.

Mantle of Intelligence

با خرید این آیتم ارزان قیمت، ۳ امتیاز به Intelligence قهرمانان اضافه میشود.

Ironwood Branch

این آیتم پس از خریداری شدن به تمامی ویژگی های اصلی قهرمانان ۱ امتیاز اضافه میکند. این آیتم بسیار ارزان قیمت میباشد.

Belt of Giant Strength

با خرید این آیتم ارزان قیمت، ۶ امتیاز به Strength قهرمانان اضافه میشود.

Boot of Elvenskin

با خرید این آیتم ارزان قیمت، ۶ امتیاز به Agility قهرمانان اضافه میشود.

Robe of Magi

با خرید این آیتم ارزان قیمت، ۶ امتیاز به Intelligence قهرمانان اضافه میشود.

Circlet of Nobility

این آیتم پس از خریداری شدن به تمامی ویژگی های اصلی قهرمانان ۲ امتیاز اضافه میکند. این آیتم نیز ارزان قیمت میباشد.

Ogre Axe

با خرید این آیتم ارزان قیمت، ۱۰ امتیاز به Strength قهرمانان اضافه میشود.

Blade of Alacrity

با خرید این آیتم ارزان قیمت، ۱۰ امتیاز به Agility قهرمانان اضافه میشود.

Staff of Wizardry

با خرید این آیتم ارزان قیمت، ۱۰ امتیاز به Intelligence قهرمانان اضافه میشود.

Leragas The Vile

این فروشگاه خارج از پایگاه هر دو گروه میباشد. محل تقریبی آن وسط درخت ها و فارم هر یک از دو تیم میباشد که در آن آیتم های مهم و گران قیمت موجود میباشد. اکثر این آیتمها به تنهایی قدرت بالایی را به قهرمان از لحاظ سرعت و استقامت میدهد.

Demon Edge

با خریداری این آیتم، ۳۶ عدد به قدرت ضربه زنی قهرمان اضافه میشود. این آیتم هیچ ارتباطی با نوع و مدل قهرمان ندارد و تنها به قدرت آن می افزاید.

Eaglehorn

این آیتم اکثرا برای هیروهای Agility مناسب بوده که علاوه بر افزایش سرعت، Armor و قدرت ضربه زنی، پیش نیاز چند آیتم اصلی این نوع قهرمانان میباشد. این آیتم ۲۵ عدد به Agility قهرمان اضافه میکند.

Messerschmidt’s Reaver

این آیتم برای هیروهای Strength مناسب بوده که علاوه بر افزایش میزان سلامتی و قدرت ضربه زنی آن، پیش نیاز چند آیتم اصلی این نوع قهرمانان میباشد. این آیتم ۲۵ عدد به Strength قهرمان اضافه میکند.

Sacred Relic

این آیتم که گرانترین آیتم موجود در بازی میباشد، قدرت خارق العاده ای را به حامل آن میدهد. به خریداری کردن آن ۶۰ عدد به قدرت ضربه زنی اضافه خواهد شد….اوچ…!

Hyperstone

سنگ جادویی که در جنگها بسیار کارآمد بوده و پیش نیاز آیتمهای دسته بالا بوده و با خریداری کردن آن ۵۵ درصد به سرعت ضربه زنی قهرمان اضافه میکند. با ترکیب شدن این آیتم با دیگر آیتم ها سرعت آن بالاتر نیز خواهد رفت.

Ring of Health

آیتم فوق همانطور که از اسمش پیداست برای سلامتی قهرمان بسیار مفید میباشد. این آیتم پس از خریداری شدن به دوره گردش سلامتی قهرمان ۴ عدد در ثانیه اضافه میکند.

Void Stone

سنگ جادویی دیگری که پس از خریداری شدن به دوره گردش مانای قهرمان ۱۰۰ درصد حالت موجود آن را اضافه میکند. این آیتم اکثرا برای هیروهای Levelزن مناسب میباشد.

Mystic Staff

چوب مرموزی که برای هیروهای Intelligence بسیار مفید بوده و به Intelligence قهرمان ۲۵ عدد اضافه میکند. این آیتم پیش نیاز آیتم های اصلی و دسته بالای گران قیمتی میباشد که با خریداری کردن آنها یک قابلیت جدیدی به هیرو اضافه میکند.

Energy Booster

این آیتم برای هیروهایی که از میزان مانای کمتری برخوردار میباشند بسیار کارآمد بوده. با خریداری کردن آن ۲۵۰ عدد به میزان مانای قهرمان اضافه میشود.

Vitality Booster

این آیتم برای هیروهایی که از میزان سلامتی کمتری برخوردار میباشند بسیار کارآمد بوده. با خریداری کردن آن ۲۵۰ عدد به میزان سلامتی قهرمان اضافه میشود.

Point Booster

این آیتم مفید برای هر دو هیرویی که همز از سلامتی کم و هم از میزان مانای کمتری برخوردار میباشد بسیار مفید است. با خریداری کردن آن در زمان کمتر و هزینه کمتر، به مانا و سلامتی قهرمان اضافه میشود. این آیتم ۲۵۰ عدد به سلامتی و ۱۵۰ عدد به مانای قهرمان اضافه میکند.

Level 1 (Human) Recipes

 

این فروشگاه همانطور که از سطح آن معلوم است از قیمت مناسب تر و ترکیبهای ارزانتری برخوردار میباشد. این فروشگاه در ابتدای بازی بسیار کارآمد قهرمانان برای افزایش قدرت و سرعت آنان بوده.

Perseverance

این آیتم ۷ عدد به قدرت، ۴ عدد در ثانیه به دوره گردش سلامتی و ۱۰۰ به دوره گردش مانای فعلی قهرمان اضافه میکند.

ملزومات :

,

Headdress of Rejuvenatione

این آیتم پس از ترکیب شدن پیش نیازهای آن، به تمامی خصایص هیرو ۲ عدد اضافه میکند. علاوه بر اینها در رینج یا فاصله ۵۰۰ AOE قهرمان به دوره گردش سلامتی خودیهای اطراف اضافه میکند. اصطلاحا به چنین قدرتهایی Aura گفته میشود.

ملزومات :

,

Netherezim Buckler

این آیتم پس از ترکیب شدن پیش نیازهای آن، علاوه بر اضافه کرده ۲ عدد به تمامی خصایص هیرو، ۵ عدد به آرمور آن نیز می افزاید. همچنین این آیتم پس از اکتیو شدن در فاصله ۷۰۰AOE قهرمان به تمامی خودیهای اطراف آن ۲ عدد آرمور برای ۱۵ ثانیه اضافه میکند.

ملزومات :

Ring of Basilius

این آیتم در ابتدای بازی بسیار مفید میباشد. با ترکیب پیش نیازهای آن در فاصله ۷۰۰ AOE اطراف قهرمان، به طور پیوسته ۳ عدد به آرمور قهرمان و ۶۵ درصد به دروه گردش مانای فعلی آن اضافه میکند.

ملزومات :

,

Boots of Travel

این آیتم به سرعت جابجایی هیرو ۹۰ عدد اضافه میکند و علاوه بر این قابلیت تلپرت یا جابجایی سریع به نزدیک ترین نقطه دلبخواهی به خودیی ها را در ۶۰ اضافه میکند.

ملزومات :

Power Treads

آیتم بالا که به پا چوبی معروف میباشد یکی از اساسی ترین آیتم های بازی میباشد که تمامی قهرمانان باید آن را حمل کنند. البته نا گفته نماند که این آیتم برای هیروهای ضربه زن مناسب تر میباشد. حمل این آیتم ۶۰عدد به سرعت جابجایی و ۳۰ درصد به سرعت ضربه زنی قهرمان اضافه میکند.

ملزومات :

,,

یا

,

یا

,,

Hand of Midas

این آیتم تنها برای افزایش سرعت ضربه زنی و کسب پول بیشتر مناسب وده و دیگر هیچ کارایی ندارد. این آیتم کمتر قابل استفاده بوده و به ندرت خریداری میشود. منظور از کسب پول این است که در هر ۱۰۰ ثانیه به شما این اجازه داده میشود که اراذل Level پنج به پایین را با یک اشاره تبدیل به پول کنید.

ملزومات :

Oblivion Staff

چوب جادویی دیگری که بسیار بسیار مفید میباشد و کارایی بسیار مفیدی دارد Oblivion Staff میباشد. چوب فراموشی که داستان کهنی در دنیای کرافت دارا میباشد. این آیتم ۶ عدد به Intelligence، ۱۵ عدد به قدرت ضربه زنی، ۵۰ درصد به دوره گردش مانا و ۱۰ درصد به سرعت ضربه زنی هیرو اضافه میکند.

ملزومات :

,

Bracer

آیتم ارزان قیمت و پایه برای هیروهای Strength که به تمامی خصایص هیرو ۲ عدد می افزاید. علاوه بر آن ۱ عدد مازاد بر همه به Strength هیرو اضافه میکند.

ملزومات :

,

Wraith Band

آیتم ارزان قیمت و پایه برای هیروهای Agility که به تمامی خصایص هیرو ۲ عدد می افزاید. علاوه بر آن ۱ عدد مازاد بر همه به Agility هیرو اضافه میکند.

ملزومات :

,

Null Talisman

آیتم ارزان قیمت و پایه برای هیروهای Intelligence که به تمامی خصایص هیرو ۲ عدد می افزاید. علاوه بر آن ۱ عدد مازاد بر همه به Intelligence هیرو اضافه میکند.

ملزومات :

,

Level 2 (Orc) Recipes

این فروشگاه نسبت به سطح فروشگاه قبلی از قیمتهای بالاتری برخوردار بوده و آیتمهای موجود در آن آیتم های اصلی برای ترکیب شدن با آیتم های دست بالا میباشد. خود این آیتم ها برای عمل کردن نیاز به ترکیب شدن چند آیتم دیگر دارد.

Yasha

این آیتم یکی از آیتمهای اصلی برای ترکیب سانگ و یاشای معروف میباشد. یاشا ۱۶ عدد به Agility، ۵ در صد به سرعت ضربه زنی و جابجایی هیرو اضافه میکند.

ملزومات :

,

Sange

این آیتم یکی از آیتمهای اصلی برای ترکیب سانگ و یاشای معروف میباشد. سانگ ۱۶ عدد به Strength و ۵ عدد به قدرت ضربه زنی اضافه میکند. این آیتم Orb Effect بوده و دیگر قابلیت آن سانگ کردن دشمن میباشد. با ۵ درصد شانسی که این آیتم در سانگ کردن دشمن دارد، ۳۵ درصد از سرعت جابجایی و ضربه زنی حریف کاهش میدهد.

ملزومات :

,

Cranium Basher

این آیتم به قول خودمانی بسیار ستم بوده و حرص دشمن را درخواهد آورد. با خرید آن ۳ عدد به Strength و ۳۰ عدد به قدرت ضربه زنی هیرو اضافه میکند. ستم بودن آن هم افکت آن میباشد که به هیروهای نزدیک زن حامل ۱۵ درصد و دورزن ۱۰ درصد شانس برای Bash کردن دشمن میدهد. با بش کردن دشمن ۱.۱ ثانیه استان و بی حرکت خواهد بود. همچنین ۲۵ عدد مازاد به قدرت ضربه زنی اضافه میکند.

ملزومات :

,

Blade Mail

این آیتم برای سیستم دفاعی هیرو بسیار مناسب میباشد. علاوه بر اضافه کردن ۵ عدد آرمور، به قدرت ضربه زنی هیرو ۱۵ عدد می افزاید. افکت اصلی این آیتم بازگشت ضربه دریافتی به ضربه زننده میباشد. به عبارت دیگر Return Damage میباشد. این افکت ۲۰ درصد ضربه دریافتی را به خود ضربه زننده باز میگرداند. علاوه بر همه ی اینها با اکتیو کردن آن، خارهایی از بدن قهرمان برای ۳ ثانیه خارج میشود که این میزان افکت را ۱۵۰ درصد افزایش میدهد.

ملزومات :

,

Maelstorm

این آیتم قدرت لایتیگ یا همان رعد و برق خارق العاده و کارآمدی دارد. با حمل آن ۶ عدد به Agility و ۲۵ عدد به قدرت ضربه زنی هیرو اضافه میکند. این آیتم Orb Effect بوده و افک آن نیز رعد و برق ناشی از ضربه زدن هیرو میباشد. این افکت ۲۰ درصد شانس به هیرو میدهد که در هنگام ضربه زدن یک رعد و برق با قدرت ۱۵۰ از خود آزاد کند.

ملزومات :

,

Diffusal Blade

این آیتم برای اذیت کردن هیروها بسیار مفید بوده. با هر ضربه ای که به هیرو یا دشمنهای مانا دار زده میشود، ۱۸ عدد از مانای آنها کسر میشود. همچنین با اکتیو کردن آن بروی هیرو یا دشمن، به مدت ۴ ثانیه دشمن بسیار آهسته عمل میکند. این قابلیت تنها ۱۰ بار میسر خواهد بود. این آیتم سنگین Oeb Effect میباشد و ۱۰ عدد به Agility و ۶ عدد به Intelligence هیرو اضافه میکند.

ملزومات :

,

Helm of Dominator

آیتم دفاعی فوق نیز Orb Effect میباشد. افکت اصلی آن Life Steal آن بوده. بدین صورت که ۱۵ درصد ضربه وارده به دشمن را به میزان سلامتی شما اضافه میکند. همچنین با اکتیو کردن آن بروی اراذل Level 6 به پایین در هر ۳۰۰ ثانیه، آنها را تحت سلطه خود در می آورد. همچنین ۵ عدد به آرمور و ۱۰ عدد به قرت ضربه زنی حامل آن می افزاید.

ملزومات :

,

Mask of Madness

آیتم پیش رو یکی دیگر از آیتم های اصلی و بسیار بسیار کارآمد بازی میباشد که مهمترین ویژگی آن پس از اکتیو شدن، افزایش سرعت هیرو به میزان ۱۰۰ درصد بمدت ۱۰ ثانیه میباشد. همچنین ۱۰ درصد به سرعت جابجایی آن اضافه میکند. دیگر قابلیت این آیتم Life Steal بودن آن به میزان ۱۰ درصد میباشد. این آیتم Orb Effect میباشد.

ملزومات :

Eul’s Scepter of Divinity

آیتم ستم دیگری که در مواقع حساس جنگ و فرار کردن از این میدان ها مناسب میباشد. با اکتیو کردن آن بروی دشمن، بمدت ۵ ثانیه دشمن به هوا فرستاده میشود. این عمل توسط یک گردباد صورت میگیرد که ۶ بار شارژ میشود. همچنین ۱۸ عدد به Intelligence و ۱۰۰ درصد به دروه گردش مانای هیرو اضافه میکند.

ملزومات :

,,

Soul Booster

این آیتم ویژگی های متعدد و بسیار مفیدی را دارا میباشد. ۱ عدد به دوره گردش سلامتی در ثانیه، ۱۰ درصد به دوره گردش مانا، ۴۵۰ عدد به میزان سلامتی و ۴۰۰ عدد به مانای هیرو می افزاید.

ملزومات :

,,

Mekansm

این آیتم ۵ عدد تمامی خصایص قهرمان و آرمور آن اضافه میکند. با اکتیو کردن این آیتم ۲۵۰ عدد به میزان سلامتی و ۲ عدد آرمور به خودیهای اطراف در هر ۴۵ ثانیه اضافه میکند.

ملزومات :

,

Level 3 (Night Elf) Recipes

در این فروشگاه، آیتمهای حیاتی و گران قیمتی موجود میباشد که هر کدام به نوعی قابلیتهای هیرو را چند برابر میکند. این آیتمها معمولا اواسط بازی قابل خریداری شدن خواهند بود و دلیل اصلی آن هزینه هنگفت پیش نیازهای آنها میباشد.

Sange And Yasha

این آیتم بارها دیده شده که برای اکثر هیروهای Agility و Strength خریداری شده است. آیتمی فوق العاده مفید و کارآمد که بلا استثناء میتوان آن را برای تمامی هیروهای Strength خریداری کرد. قابلیتهای این آیتم Orb Effect به صورتی متساوی برای دو نوع هیروی Agility و Strength طراحی شده است. ۱۶ عدد به Agility ، Strength و قدرت ضربه زنیهیرو اضافه میکند. همچنین سرعت جابجایی و ضربه زنی را به میزان ۱۰ درصد کل افزایش میدهد. نقطه عطف مهم این آیتم سانگ کردن ۱۰ درصدی آن میباشد که دشمن را ۳۵ درصد آهسته حرکت میکند.

ملزومات :

,

Stygian Desolator

آیتم گران قیمت و Orb Effectـــی که با هر ضربه ای که از سوی حامل آن وارد میشود، ۶ عدد از آرمور دشمن برای ۵ ثانیه میکاهد. اکثرا برای هیروهای دورزن قابل استفاده بوده و خریداری آن برای هیروهای ضربه زن بسیار کارآمد میباشد.

ملزومات :

,

Battle Fury

یا همان تبر طلایی معروف خودمان که بهترین وسیله برای کسب پول چند برابر توسط اراذل میباشد. این آیتم جالب میزان ۳۵ درصد از قدرت ضربه زنی حامل آن را به دشمنان اطراف خود تا فاصله ۱۶۰ AOE وارد میکند. مزیت فوق العاده دیگر آن Orb Effect نبودن آن بوده و میتوان نوعی سود جویی برای قسمی از هیروها بحساب بیاید. همچنین ۵۵ عدد به قدرت ضربه زنی، ۴ عدد به دوره گردش سلامتی در ثانیه و ۱۰۰ درصد به دوره گردش مانای هیرو اضافه میکند.

ملزومات :

,,

Crystalys

آیتم دیگری که به نام رندوم (Random) برای ما آشنا میباشد. این آیتم نه چندان گران قیمت علاوه بر افزایش قدرت ضربه زنی حامل آن به میزان ۳۵ عدد، ۱۰ درصد شانس به هیرو میدهد که ۱.۷۵ برابر قدرت واقعی خود را به دشمن وارد بکند.

ملزومات :

,

Black King Bar

آواتار خودمان یا همان Magic Immune مه برای مقابله با جادو جنبل های هیروهای دشمن بسیار ضروری میباشد. با اکتیو کردن آن در هر ۱۰۰ ثانیه به شما اجازه داده میشود که بمدت ۱۰ ثانیه به حالت آواتار تبدیل شوید تا علاوه بر ۱۰ عددی که به قدرت ضربه زنی شما می افزاید، شما را ضد جادو بکند.

ملزومات :

,

Manta Style

آیتم دیگری که همانند جادوی Phantom Lancer عمل میکند. این آیتم پس از اکتیو شدن ، ۲ عدد هیرو همانند شمایل و قدرت های شما با سلامتی و آرمور ضعیف تر بوجود می آورد که این امر نوعی رد گم کنی در جنگ ها میباشد. همچنین ۶ عدد به Intelligence، ۱۰ عدد به Agility و ۲۵۰ عدد به میزان سلامتی قهرمان اضافه میکند. این آیتم Orb Effect میباشد.

ملزومات :

,

Aegis of Immortal

این آیتم نادر و قدرتمند، توانایی بازگرداندن شما به حیات را دارا میباشد. این آیتم تنها با شکست دادن روشن قابل حمل خواهد بود. هنگامی که روشن را نابود کنید این آیتم از او جدا خواهد شد و در همان محل نشست روشن قابل رویت خواهد بود. این آیتم غیر قابل فروش میباشد.

ملزومات :

Kill Roshan

Lothar’s Edge

این آیتم برای فرار کردن و یا غافل گیر کردن دشمن در میدانهای جنگ بسیار بسیار حیاتی میباشد. با اکتیو کردن این آیتم هیرو به مدت ۹ ثانیه غیر قابل روئیت خواهد بود که در این ۹ ثانیه، ۱۵ درصد به سرعت جابجایی حامل آن اضافه میکند. این آیتم اکثرا برای هیروهایی که دارای Channeling جادوی نهایی خود میباشند، خریداری شده است.

ملزومات :

,

Red Dagon

دگون قرمز مشهور که جادوی دیگری را به هیرو و حامل آن می افزاید. این آیتم با اکتیو شدن بروی هدف خود، تا سقف ۸۰۰ عدد از میران سلامتی آن میکاهد. همچنین ۱۵ عدد به Intelligence، ۳ عدد به Agility و Strength و ۹ عدد به قدرت ضربه زنی حریف اضافه میکند. با هربار خریداری کردن خود دگون قرمز، قدرت جادویی آن بیشتر میشود.

ملزومات :

,

Necronomicon

این آیتم توسط Tinker قابل حمل نخواهد بود. مهمترین جادوی این آیتم ظاهر شدن دو Warlock کوچک پس از اکتیو کردن آن میباشد که این آِتم نیز همانند دگون قرمز قابل ارتقا بوده. این دو موجود کوچک هرکدام ویژگی جالبی را در خود دارا میباشند. با کشتن یکی از این دو Warlock میزان ۸۰۰ عدد از سلامتی حریف میکاهد. دیگر موجود با هر ضربه مانای حریف را میسوزاند. همچنین ۱۵ عدد به Intelligence و ۶ عدد به Strength هیرو اضافه میکند.

ملزومات :

,

Linken’s Sphere

آیتم ستم دیگری که در اکثر جنگ ها به کمک شما می آید و جادوهای سنگین حرف را پوچ میکند. این آیتم ۱۵ عدد به تمامی خصایص هیرو اضافه میکند. همچنین ۶ عدد به دوره گردش سلامتی در ثانیه و ۱۵۰ درصد به دوره گردش مانا اضافه میکند. این آیتم در هر ۶۰ ثانیه یک جادو را باطل میکند.

ملزومات :

,

Level 4 (Undead) Recipes

گران ترین و سنگین ترین آیتم های موجود در بازی در این فروشگاه موجود میباشد که به موجب آنها هیرو قدرت خارق العاده ای میگیرد. اکثر آیتم های این فروشگاه برای هیروهای ضربه زن و جلو رونده مناسب میباشد.

Divine Rapier

معروف به شمشیر طلایی. قدرتمند ترین آیتم موجود در آل استار. کسی که موفق به ترکیب پیش نیازهای این آیتم به همراه یکی دو آیتم دیگر شود، مقابله با آن کار بسیار بسیار دشواری است. به جرات میتوان گفت ترکیب این آیتم دل و جرات زیادی میخواهد. دلیل آین هم این است که تنها با یک بار کشته شدن حامل آن، این آیتم به زمین می افتد و مشخص نخواهد شد که آیتم به دست چه کسی خواهد افتاد. جالبی این آیتم اینجا کامل تر میشود که شما قادر به فروختن یا انداختن آیتم نخواهید بود. این آیتم سنگین ۲۵۰ عدد به قدرت ضربه زنی هیرو اضافه میکند. واو….!

ملزومات :

,,

Buriza-do Kyanon

آیتم سنگین دیگری که ترکیب پیش نیازهای آن نیاز به هزینه ی بالاتری نسبت به دیگر آیتم ها دارد. این آیتم قابلیت بسیار خشنی را به قهرمان اضافه میکند. جالبی آن هم Orb Effect نبودن آن میباشد. افکت اصلی این آیتم شانس ۲۰ درصدی ضربه زدن ۲.۲ برابر حامل آن است که درصد آن هم به نسبت قیمت آن بسیار متناسب میباشد. برای هیروهای سرعتی این آیتم بسیار عالی و مفید میتواند باشد. همچنین این آیتم ۷۵ عدد به قدرت ضربه زنی هیرو اضافه میکند.

ملزومات :

,

 Monkey King Bar

این آیتم ارزان قیمت، به شما اجازه میدهد که ۳۰ درصد ضربات خود را سهمگین تر و با اعمال افکت آیتم انجام دهید. افک آن هم استان ۰.۱ ثانیه ای بهمراه ۹۰ عدد قدرت اضافه ضربه زنی میباشد. در واقع به این عمل Bash گفته میشود. این آیتم ۷۵ عدد به قدرت ضربه زنی شما و ۱۵ درصد به سرعت آن می افزاید. بارها دیده شده این آیتم برای هیروهای Agility خریداری شده است.

ملزومات :

Radiance

رادیانس یکی دیگر از آیتم های پول درآور بازی میباشد که خرید آن برای اکثر هیروهای نزدیک زن مفید و بلامانع بوده. علاوه بر ۷۰ عدد قدرت ضربه زنی و ۸ درصد Evasion یا همان ترکیب Miss که باعث میشود ضربات به شما اصابت نکند، این آیتم در هر ثانیه به اراذل اطراف خود با فاصله ۴۰۰ AOE ، ۲۰۰ عدد ضربه به صورت جادوی طلایی خود وارد میکند. بستن این آِتم کار چندان سختی نمیباشد اما هزینه بالایی نیاز دارد.

ملزومات :

Heart of Tarrasque

آیتمی حیاتی و مهم برای هیروهای Strength که میزان سلامتی آنان به همراه قدرت ضربه زنی آنان را بالا میبرد. این آیتم که به شهاب معروف میباشد، ۳۰۰ عدد به میزان سلامتی کل اضافه میکند. همچنین ۳۵ عدد به Strength هیرو و ۱۱ عدد به دوره گردش سلامتی در ثانیه اضافه میکند. بارها دیده شده برای هیروهای Strength 2 الی ۳ عدد (!) از همین شهاب خریداری شده است.

ملزومات :

,

Satanic

آیتم هزینه ور دیگری که، برای هیروهای ضربه زن توصیه میشود و برای هیروهایی که تنها به امید جادو و Levelــهای خود به میدان جنگ میرودن اصلا و ابدا کارآمد نمیباشد. این آِتم برای هیروهایی که Strength باشند بیشتر جوابگو خواهد بود. ۲۵ عدد به Strength و ۵ عدد به آرمور هیرو اضافه میکند. همچنین ۲۳ درصد ضربه ای که به دشمن وارد میشود را به سلامتی شما در صورت کم شدن اضافه میکند. این آیتم Orb Effect بوده.

ملزومات :

,

Eye of Skadi

کله یخی معروف که با حمل آن هیروهای دورزن ضربه یخی را بجای ضربه اصلی خود به دشمن وارد میکنند. این آیتم بسیار گران قیمت ۲۵ عدد به تمامی خصایص هیرو اضافه میکند. همچنین ۱۵۰ عدد به میزان سلامتی و ۲۰۰ عدد به میزان مانای کل هیرو می افزاید. Orb Effect بودن این آیتم معقول میباشد زیرا افکت اصلی این آیتم بسیار سخت میباشد. طوری که با هر ضربه زدن به دشمن ۲۰ درصد از سرعت ضربه زنی و ۳۰ درصد از سرعت جابجایی آن میکاهد.

ملزومات :

,,

The Baatterfly

معروف به ترکیب Miss که قدرت خارق العاده ای را در رد کردن ضربات وارده از سوی دشمن دارد. این ترکیب که مناسب برای هیروهای Agility بوده، ۲۵ عدد به Agility، ۲۰ عدد به قدرت ضربه زنی،۲۵ درصد سرعت ضربه زنی و ۲۵ درصد Evasion به هیرو اضافه میکند. این بدان معنا میباشد که ۲۵ درصد ضربات وارده به هیرو پوچ خواهد شد. بارها دیده شده از این آیتم ۲ الی ۳ بار خریداری شده.

ملزومات :

,

Aghanim’s Scepter

این آیتم که معروف به دگون آبی بزرگ میباشد برای هیروهایی که جادویی نهایی آنها یا همان Level 6ــه آنها قابل ارتقا میباشد بسیار حیاتی است. در واقع برای ارتقای این جادو تنها این آیتم باید خریداری شود. هیروهایی نظیر Pugna، Sand King، Necrolyte و … . این آیتم اکثرا برای هیروهای Intelligence جوابگو میباشد. ۳۰ عدد به Intelligence هیرو، ۴۵۰ عدد به میزان سلامتی و ۴۰۰ عدد به مانای کل آن اضافه میکند.

ملزومات :

,

Refresher Orb

همانطور که از اسم این آیتم پیداست، با اکتیو کردن این آیتم (که به ۳۷۵ عدد مانا احتیاج دارد)، تمامی جادوها و Levelــهای اکتیو شده ی قبلی چه در Inventory و چه قدرت اصلی هیرو، بدون Cooldown، آماده برای اکتیو شدن میباشند. مسلما کسی این آیتم را برای خود خریداری میکند که هیرویی با میزان مانای بالایی داشته باشد. از دیگر ویژگی این آیتم به ۴۰ عدد قدرت ضربه زنی، ۴ عدد به دوره گردش سلامتی در ثانیه اضافه کردن و ۱۵۰ درصد اضافه کردن دوره گردش مانای کل میتوان اشاره کرد.

ملزومات :

,

Guinsoo’s Scythe of Vyse

این آیتم که به Hex نیز معروف میباشد در هر ۲۳ ثانیه به شما این اجازه را میدهد که دشمن را به مدت ۳.۲۵ ثانیه به یک موجود کوچک از جمله گوسفند تبدیل بکند که در این زمان جز جابجایی بسیار ضعیف کار دیگری از دشمن قادر نخواهد بود. ۲۵ عدد به Intelligence، ۳۵ عدد به قدرت ضربه زنی و ۱۵۰ درصد به دوره گردش مانای قهرمان اضافه میکند.

ملزومات :

,

مقالات بیشتر

زمان و هزینه مهمترین چالش بازی سازی در گفتگویی با احسان ابراهیم زاده

به بهانه‌ی انتشار بازی فریاد آزادی: تنگستان که ساخت آن در سال ۹۳ به پایان رسید و اخیرا بعد از گذشت ۳ سال به صورت دیجیتالی منتشر شده است مصاحبه‌ای را با احسان ابراهیم زاده، که در این بازی مسئولیت‌های طراحی بازی، ساخت محیط، مدیریت هنری، هنرمند ارشد، داستان، صدا‌...

بهترین‌های E3 2018

نمایشگاه E3 2018، پس از برگزاری کنفرانس‌های متوالی و نمایش عناوین جدید یا معرفی شده، به پایان رسید. شاید E3 امسال از نظر معرفی بازی‌های جدید چندان درخشان نبود ولی پخش گیم‌پلی یا تریلر داستانی از بازی‌های معرفی شده در بالاترین سطح خود قرار داشت. به رسم سال‌های ...

نابودی یک آرمان‌شهر

با شنیدن نام سایبرپانک شهری بارانی که در تاریکی شب با نور چراغ‌های رنگارنگ نئون تزیین شده است در مقابل دیدگانمان به تصویر کشیده می‌شود. خیابان‌هایی باریک و پرجمعیت با گودال‌هایی پر از آب و مردمانی با نگاه‌های سرد که در هجوم افکار و مشغله‌ها و دغدغه‌هایشان به ی...

ده نکته‌ای که باید درمورد بازی CrackDown 3 بدانید

با وجود این که تا به امروز بیشتر صحبت‌های پیرامون بازی CrackDown 3، راجع به بخش چندنفره آن بوده است، اما می‌توانید از  بابت بخش تک‌نفره و داستانی این بازی کاملاً مطمئن باشید چرا که تیم سازنده بازی با پشتیبانی شرکت مایکروسافت تمام تلاش خودشان را می‌کنند تا یک ع...

نظرات

 1. aaaaaaaaaa inja 2ta baz naarim ?

 2. yani az ordibeheshte 89 kesi dar morede 2ta inja chizi nagofte
  vay vay vay
  :((

 3. che goori bayad dota bazi kard

 4. ممنون دستت درد نکنه زحمت کشیدی

 5. دوستان منتظر معرفی شخصیتها باشن…انشاءالله آیتم بندی نیز در راه است.

 6. سلام…آقا تشکر فراوون.
  کارتون بیسته…اگه آیتم بندیه هیرو ها رو هم بگین عالی میشه…
  من خودم ترجیحا از sniper استفاده میکنم اگه آموزش این هیرو رو بزارین عالی میشه.

نظر دهید